Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

9006 odpowiedzi na ten temat

#8621 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 09:51

Pewnie tak, bo najlepiej jakby  mu 160 tys wypłacili. Zresztą jak w TVPis mówią że są niewydolne to tak jest i kropka :P

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 11:32
  •  

#8622 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 10:17

Co za bzdury taka pomoc jak zaJurgiela rolnictwo dostaje to przez 25 at nie było

Proszę bardzo dopłaty do tuczników ,do zakupu bydła,loszek hodowlanych . pomoc klęskowa przez ostatnie dwa lata w tym roku również .w jakich latach za PO przedników miałeś taką pomoc?

Nie mam tuczników nie mam krów jedyne co dostałem od Jurgiela to druga pod rząd kontrola na miejscu obcięte dopłaty do materiału siewnego, obcięta płatność cukrowa i kierownik BP ARiMR z zawodu budowlaniec bez żadnego pojęcia o rolnictwie plus już spore stadko urzędników made in PiS znających wieś z wakacji u babci.... A z pomocy klęskowej korzystałem kilka razy i to nawet w czasach kiedy PiS i PO było jedną partią i nikomu nie życzę aby musiał kiedykolwiek z takowej korzystać.... Także daruj sobie te bzdety, ja się czuje oszukany przez PiS i z perspektywy czasu wolał bym już cwaniaka Sawickiego niż flegmatyka Jurgiela....

#8623 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1238 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 10:21

Proszę bardzo dopłaty do tuczników ,do zakupu bydła,loszek hodowlanych . pomoc klęskowa przez ostatnie dwa lata w tym roku również .w jakich latach za PO przedników miałeś taką pomoc?

Przecież  była  400zł/ha   przed  wyborami  samymi.

Pamiętasz   jeszcze  jak  Sawicki  opowiadał  o  500 Euro  do  ha  ??? że  zamiast  strajkować  trzeba  dobrze  napisać  wnioski.

A  pamiętasz  zapowiadane  140 euro  do  1szt  Bydła

albo  400Euro  do ha  Strączkowych.

I  gdzie  to  jest  te 140Euro  do  Sztuki bydła  i  400 Euro  do  Strączkowych

Edytowany przez marekfarmer, 10 wrzesień 2017 - 10:22.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8624 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 10 wrzesień 2017 - 10:44

U Jaworowicz są najczęściej ludzie którzy słabo znaja prawo i im sie wydaje że coś jest sprawiedliwe lub nie - tak jak tobie.

Nie wiem na czym bazujesz ale może te twoje źródła powiedzą jaki procent jest tych niesprawiedliwych wyroków we wszystkich orzeczeniach. Pytam któryś raz a ty coś tam brzęczysz i unikasz tematu.

Twój sposób na sędziów - do trzech razy sztuka , ale co do trzech razy , na jakich zasadach i kto to będzie oceniał. Może urzędnik z rady politycznej PIS?

Zdarzają się błędy lekarskie tak jak w kazdej branży - czy lekarzy tez trzeba wyrzucać? Może też zmienić cały system edukacji i oceny pracy  bo to też pewnie jakiś sPISek jak i sędziowie :blink:

No mnie rozbawiłeś z tymi niemcami . Oni się tak martwią o własny wizerunek że nam wypłacą kasę. :P Oj tak ,hehe, na pewno byli tak piętnowani przez  opinię światową od 45 roku i taki ostracyzm ich dotyka ze zapłacą bez szemrania i z odsetkami.  :lol:  :lol:  :lol:

Rozprawa przed sądem nic nie da bo tam napewno przekupieni  sedziowie no chyba że i ten sąd PIS zreformuje i obsadzi tam "dobrych sędziów" to wtedy kto wie Może dadzą nam tyle tryliardów Euro że starczy na 5000+ i wogóle tylko bedziemy pracować w administracji państwowej by żadnego obcego kapitału nie dorabiać ani prywaciarzy bo się jeszcze na nas dorobią :D  

Ja bym się zastanowił czy nam to nie zaszkodzi na wizerunku - takie głupkowate zagrania? Chociaż w sumie nie powinno  - i tak maja nas za debili więc w sumie można dokazywać do woli

Tekst o dodaniu chwały Niemcom uważam za najlepszy jak do tej pory we wrześniu.  :ph34r:

To znaczy że można napadać grabić i to nic złego . Od mocniejszego według ciebie nic się nie uzyska . Kto nie jest za Polską ten nie jest polakiem tylko pseudo .

Tylko niech nam nie dają nagich mieczy bo to źle wróży .  :D  

Przegranym został się tylko bełkot . Jak JKM wygra w wyborach to co piszesz wtedy nabierze sensu . :lol:

#8625 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 10:44

Nie mam tuczników nie mam krów jedyne co dostałem od Jurgiela to druga pod rząd kontrola na miejscu obcięte dopłaty do materiału siewnego, obcięta płatność cukrowa i kierownik BP ARiMR z zawodu budowlaniec bez żadnego pojęcia o rolnictwie plus już spore stadko urzędników made in PiS znających wieś z wakacji u babci.... A z pomocy klęskowej korzystałem kilka razy i to nawet w czasach kiedy PiS i PO było jedną partią i nikomu nie życzę aby musiał kiedykolwiek z takowej korzystać.... Także daruj sobie te bzdety, ja się czuje oszukany przez PiS i z perspektywy czasu wolał bym już cwaniaka Sawickiego niż flegmatyka Jurgiela....

Dopłaty do materiału siewnego to dostają firmy co materiaem handlują bo ceny podnoszą o kwotę dotacji i rolnik jest tylko jej dystrybutorem co do pomocy klęskowej to bzdury piszesz bo za poprzednków takiej poomocy nigdy nie było no chyba że masz to na myśli http://wiadomosci.on...elka-fala/7lpdk

https://wiadomosci.w...87528326273g/21

Taka była pomoc dziś rząd potrafi pomóc poszkodowanym po nawałnicach

#8626 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 10 wrzesień 2017 - 10:51

Pewnie tak, bo najlepiej jakby  mu 160 tys wypłacili. Zresztą jak w TVPis mówią że są niewydolne to tak jest i kropka :P

Wiesz co to jest ugoda ? Obie strony są zadowolone ale jak napisał Marek ty masz problemy z rozumowaniem co czytasz i nie mucz mi .

#8627 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 10:53

Tymczsem w MON............ odcinek 169 https://www.money.pl...,0,2362728.html

odcinek 170  -   https://www.money.pl...,0,2363684.html

Obawiałem się że tak to będzie wyglądać i tak właśnie wygląda. Teraz wszyscy będą stawiać warunki temu krajowi, jego armii z potencjalnemu kupującemu czyli MON. 

Jest parę firm które robią dobry sprzęt. Pobawiłem się zabawkami na salonie obronnym w Kielcach i jestem pod wrażeniem tego co robi ZM Tarnów. Trzy fajne karabiny wyborowe, ergonomią bijące na głowę konstrukcje zagraniczne. Ogólnie Tarnów ma fajne pomysły też w innych konstrukcjach i widać że próbuje rozpychać się na rynku, ale pozytywnie. MSBS też zaczyna wychodzić z powijaków, Dodać do tego Mesko i to na co trzeba było chwilę poczekać, czyli amunicję przeciwpancerną do karabinów , i mamy całkiem niezły segment broni strzeleckiej nawet do handlu na świecie.

Wracając do Świdnika - z tej mąki chleba nie będzie. 

#8628 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:02

Przecież  była  400zł/ha   przed  wyborami  samymi.

Pamiętasz   jeszcze  jak  Sawicki  opowiadał  o  500 Euro  do  ha  ??? że  zamiast  strajkować  trzeba  dobrze  napisać  wnioski.

A  pamiętasz  zapowiadane  140 euro  do  1szt  Bydła

albo  400Euro  do ha  Strączkowych.

I  gdzie  to  jest  te 140Euro  do  Sztuki bydła  i  400 Euro  do  Strączkowych

No właśnie spytaj Jurgiela na co poszły te pieniądze. Na 500+??? A może geotermę Rydzyka???

Dopłaty do materiału siewnego to dostają firmy co materiaem handlują bo ceny podnoszą o kwotę dotacji i rolnik jest tylko jej dystrybutorem co do pomocy klęskowej to bzdury piszesz bo za poprzednków takiej poomocy nigdy nie było no chyba że masz to na myśli http://wiadomosci.on...elka-fala/7lpdk

Jeszcze przed powstaniem ARiMR była wypłacana pomoc dla wszystkich poszkodowanych rolników przez OPS (nie pamiętam kto wtedy rządził i który był to dokładnie rok coś koło 2000-2004) W bliższych czasach w 2012r pomoc po wymarznięciach wypłacała ARiMR http://www.wodr.pozn...nansowa-z-arimr

Do tego dochodzą umorzenia podatku przez gminę oraz kredyty preferencyjne....To są tylko przykłady z których ja osobiście korzystałem.

Nie wszystkich klęski dotykają i nie wszyscy z nich korzystają, równie dobrze mogę powiedzieć że rok temu miałem gradobicie i nie dostałem ani grosza od państwa a państwowe PZU orżnęło mnie na odszkodowaniu....

Mówisz że dopłaty są dla firm handlujących materiał siewny??? To dla czego ceny kwalifikatu nie spadły??? Kto na tym ucierpiał?? Rolnik czy firmy nasienne???

Edytowany przez lukejro, 10 wrzesień 2017 - 11:04.

#8629 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1238 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:09

Była  Pomoc  klęskowa za PO-PSL  w Roku wyborczym. Ale tylko dla tych  co  mieli ponad 30%  strat  w gosp.

Była  też  wymuszona  Strajkami  Pomoc  po Wymarznięciach   dali  aż   100zł/ha.

Obecnie   Pomoc  Klęskowa  jest  o wiele  wyższa  i  sprawiedliwiej przyznawana  bo  każdemu  kto  poniósł  Straty  nie ma wymogu  30%  produkcji w gosp.

Co do  Obecnej  pomocy  po  nawałnicach  to  ja  na razie  ani  1zł nie dostałem.  Jedynie co  to z PZU odszkodowanie za Poszycie  dachu  i  kukurydzę.  Zobaczymy  co  wyjdzie  z tego  1 tyś/ha  i  20 tyś  do  budynków.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#8630 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:11

Tak dawali całe 1000 zł na gospodarstwo B) B) B) kredyt trzeba oddać w dodatku trzeba posiadać zdolność kredytową więc nie dla każdego jest on dostępny co do podatków to wyłącznie decyzja Wójta nie ma obligatoryjnego obowiązku umarzania więc to za dna pomoc . To nie moja wina że nie ch ce Ci się chodzić przy zwierzętach tylko wolisz siedzieć i klepać w klawiature :huh:

No właśnie spytaj Jurgiela na co poszły te pieniądze. Na 500+??? A może geotermę Rydzyka???

Jeszcze przed powstaniem ARiMR była wypłacana pomoc dla wszystkich poszkodowanych rolników przez OPS (nie pamiętam kto wtedy rządził i który był to dokładnie rok coś koło 2000-2004) W bliższych czasach w 2012r pomoc po wymarznięciach wypłacała ARiMR http://www.wodr.pozn...nansowa-z-arimr

Do tego dochodzą umorzenia podatku przez gminę oraz kredyty preferencyjne....To są tylko przykłady z których ja osobiście korzystałem.

Nie wszystkich klęski dotykają i nie wszyscy z nich korzystają, równie dobrze mogę powiedzieć że rok temu miałem gradobicie i nie dostałem ani grosza od państwa a państwowe PZU orżnęło mnie na odszkodowaniu....

Mówisz że dopłaty są dla firm handlujących materiał siewny??? To dla czego ceny kwalifikatu nie spadły??? Kto na tym ucierpiał?? Rolnik czy firmy nasienne???

,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8631 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:24

Była  Pomoc  klęskowa za PO-PSL  w Roku wyborczym. Ale tylko dla tych  co  mieli ponad 30%  strat  w gosp.

Była  też  wymuszona  Strajkami  Pomoc  po Wymarznięciach   dali  aż   100zł/ha.

Obecnie   Pomoc  Klęskowa  jest  o wiele  wyższa  i  sprawiedliwiej przyznawana  bo  każdemu  kto  poniósł  Straty  nie ma wymogu  30%  produkcji w gosp.

Co do  Obecnej  pomocy  po  nawałnicach  to  ja  na razie  ani  1zł nie dostałem.  Jedynie co  to z PZU odszkodowanie za Poszycie  dachu  i  kukurydzę.  Zobaczymy  co  wyjdzie  z tego  1 tyś/ha  i  20 tyś  do  budynków.

Jedyne strajki jakie pamiętam to były te przed wyborami kiedy PiS przez swoje satelity związkowe (Solidarność Izdebski itp) wyprowadził rolników na ulicę i chodziło o dziki...

Tak dawali całe 1000 zł na gospodarstwo B) B) B) kredyt trzeba oddać w dodatku trzeba posiadać zdolność kredytową więc nie dla każdego jest on dostępny co do podatków to wyłącznie decyzja Wójta nie ma obligatoryjnego obowiązku umarzania więc to za dna pomoc . To nie moja wina że nie ch ce Ci się chodzić przy zwierzętach tylko wolisz siedzieć i klepać w klawiature :huh:

,

Zależy kto ile miał hektarów, ale ta pomoc wystarczyła na odsianie ozimin, no oczywiście że trzeba oddać ale przy tak niskim oprocentowaniu i tak się na tym dobrze wychodzi....

Wiesz przez całe dzieciństwo nachodziłem się przy krowach i jak tylko przeszedłem "na swoje" to je wysprzedałem w pół roku.... Dzisiaj nie mam ani jednego ogona i nie muszę się babrać w smrodzie i gnoju a jak mówi mój ociec kasy mam dużo więcej jak on na tym mleku sprzedawanym po 40gr....

A co do Jurgiela to nie zapominajcie że to właśnie między innymi on był posłem AWS w czasie kiedy sprzedawano polskie cukrownie Niemcom i że to właśnie za czasów AWS sprzedano w dwa rekordowe lata więcej majątku narodowego niż przez 8 lat rządów PO-PSL...

#8632 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:28

1000 zł to ile w 50 ha gospodarstwie odsiałeś? W 2012 roku materiał siewny kosztował 3000 tona to ile obsiaeś za 130 złotych PZU to prywtna firma od 20 lat jakbyś nie wiedział

#8633 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1238 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:39

Jedyne strajki jakie pamiętam to były te przed wyborami kiedy PiS przez swoje satelity związkowe (Solidarność Izdebski itp) wyprowadził rolników na ulicę i chodziło o dziki...

...

To masz krótką  Pamięć  jak z Tym PROW 2007-13 

2012 rok Strajki z powodu  Wymarznięć  bo  Brak  było  Pomocy  Państwa  PO-PSL

#8634 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:52

Ponad 100 zł do wymarzniętego hektara a nie 1000zł na gospodarstwo. Skoro PZU jest takie prywatne to czemu PiS chwalił się repolonizacją PEKAO, i w jakiej innej firmie działającej na rynku ubezpieczeń skarb państwa ma tak duże udziały???? 

Ostatnie strajki jakie miały miejsce w mojej okolicy to były jeszcze w czasach dołków świńskich i gdy samoobrona była jeszcze związkiem zawodowym a nie partią polityczną!!! Więc to było bardzo dawno temu..... A to co było kilka lat temu na wschodzie polski to były takie same strajki jak te organizowane przez PiS w "obronie wolnych mediów"(czyt TV TRWAM) czy te ostatnie organizowane przez KOD (PO) w obronie demokracji.... Zwykła polityczna ustawka....

#8635 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:55

No ponawiam pytanie ile można było obsiać zbożem za 130 zzł pomocy?

#8636 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:58

hektar

#8637 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 11:59

Pytanie dlaczego komuś wypłacano taką pomoc skoro miał ubezpieczone? Czy nie było w tym przypadku podwójnego finansowania?

hektar

Na paliwo

#8638 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 12:07

I już pieprzysz głupoty to w końcu dobrze że płacili czy źle. Nie każdy miał ubezpieczone zwłaszcza zboże. 220zł kwalifikowany materiał siewny - 100zł/ha zwrotu a ARR(te co ty uważasz że są dla firm) Paliwo po stronie rolnika, mi tam taka pomoc bardzo pasowała.

#8639 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 12:13

Ale dlaczego wypłacali tym co mieli ubezpieczone przecież dostali z ubezpieczenia?  Za 220 to nigdzie nie kupiłeś wówczas mateiału siewnego http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/niebotyczne-ceny-nasion-zboz-jarych,35410.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8640 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisany 10 wrzesień 2017 - 12:26

Zależy kiedy kupowałeś, ja zrobiłem testy przezimowania i jak inni się jeszcze drapali po głowie to ja już siałem pszenicę jarą. Musiałbym poszukać fakturę ale kupiłem po normalnej cenie(na pewno nie więcej niż 150zł/q), później to co niektórzy własną pszenice sprzedawali na siew drożej niż ja płaciłem za kwalifikat.....

A czemu nie mieli płacić??? Wszystkich traktowano po równo, to nie dzisiejsze "konkursy" na stanowiska w ARiMR czy KRUSie hehehehhe

Edytowany przez lukejro, 10 wrzesień 2017 - 12:29.