Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość
54 minuty temu, mickas092 napisał:

Dopłaty przenieść do gminy i ma się tym zajmować jeden pracownik ? Buahaha co ty bierzesz koleś, w mojej gminie dopłaty bierze ponad 700 rolników co daje kilka tysięcy hektarów gruntów ;) Zajdź czasem do agencji i zobacz jakie są tłumy szczególnie w czasie składania wniosków na dopłaty - 4,5 stanowisk pracy i to się  nie wyrabiają  ze sprawdzeniem wszystkiego. A chyba nie muszę mówić jak pracuje mózg  gdy przez 8h napierdzielasz cyferki, areały mapki itp. 

Wniosek na akcyzę to przy tym cały ch*j. 

A po co wnioski skomplikowane? Jak do akcyzy naliczą to i dopłaty tylko głupich nie wymyślaćtypu pomidory tytoń to jescze plantatorzy powinni kary za uprawę płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Marek ,Jak byle chłopka było stać na nowy traktor to były za tanie

Wegiel to jest taki ekologiczny że aż tworzy smog:D

Dobra zmiana nie zgodziła się albo tak ci wmawia ale i tak wydoi z ludzi tyle samo albo więcej pod innym pozorem. 

1 godzinę temu, Roman176 napisał:

ulmanku 20/35% prawdy reszta morze zależy od twojego rejonu itp bo przy cenie zboża 600zł pszenicy konsumpcyjnej i paliwie ponad 6 zł twoja opłacalność nagle durzo maleje na inwestycje a relatywnie brak dopłat znacząco obniży plony na sor i cofniemy się do lat 90    

Przy takim myśleniu zawsze będziesz klepał biede. Gowno dasz - gowno masz . Paliwo po 6 PLN= proszę bardzo. po rozliczeniu Vat i akcyzy 3,87Pln/l wobec obecnych 2.42 Pln/l Różnica 1,45 Pln/l * 60l = 87 Pln/ha Jakoś przezyje. Plusem jest myślenie takie jak twoje. Nie da się nie opłaca się robić itp. Dawał byś mniej nawozów i śor więc miałbyś słabsze i gorsze plony więc łatwiej byłoby mi sprzedać. Zmniejszając popyt na nawozy spadły by ceny co zrekompensowało by droższe paliwo. Ty byś się cofnął do lat 90 tych  a mi byłoby wtedy łatwiej. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Ulman napisał:

A kto powiedział że ma być po równo? Marksizm ci w głowie? W Korei Płn jest po równo:)

 Niektórzy rolnicy nie chcieli bo "to jest panie jakiś żydoski sPISek i ony nam tera daszą a potem zabioro całe gospodarke"  więc nawet nie próbowali. U mnie jest wielu takich co brali po kilka razy bo było to bardzo proste. Skąd dane że tylko tyle rolników skorzystało? Jakieś oficjalne czy tak na oko ci się wydaje

Likwidacja dopłata najbardziej zaszkodzi tym co maja małe gospodarstwa i/lub słabe ziemie. Objaśniam i pokazuje . Dopłaty do 10 ha to jakieś 7-8 tys . Może to starczyć na 3-4 miesiące biednego zycia dla jednej osoby która i tak musi pracować zawodowo. Po zabraniu dopłat zostaną jej jedynie podatki i  jakiś zysk jeśli coś z sensem wyprodukuje a najczęściej tak nie jest. Głownym źródłem utrzymanie stanie się więc całkowicie praca na etacie. 

Słabe ziemie - jeśli ziemia nie rodzi to głowny składnik zysku z ha stanowią dopłaty które sa identyczne dla 1 i 6 klasy. Brak dopłat zrujnuje wielu na słabych ziemiach. 

Zadłuzenie  - Limit na PROW był 600 netto. Gospodarstwo 500 ha mogło za to kupić dobry kombajn lub 2 średnie traktory 150 km które i tak by musieli wymienić. Taka inwestycja przy tej skali to niewiele wiec nic im nie bedzie. Szybko liczac 1,2 tys z kazdego ha daje 600 tys na PROW. 

 Rolnik nr 2 ma 50 ha i za całe 600 kupił gratów bo żal limitu nie wykorzystać. Nie miał takich środków więc wsio na krechę a jego zdolność odrobienia tego kredytu jest marna.  W jego przypadku kazdy ha musi wypracować 12 tys Pln by pokryć inwestycję .Zresztą jak mówi stare porzekadło - "jak gruby schudnie to chudy zdechnie" Duże molochy jak to nazwałeś nie padną  bo nawet jak zysk im spadnie do 1500 pln/ha to efekt skali załatwi sprawę. Od zawsze wiadomo że dopłaty dla małych maja, jak to się ładnie nazywa "wymiar socjalny" by 3/4 wsi nie pojechało do miast za pracą. Po zniesieniu dopłat włąśnie to by się stało

Gdyby nie dopłaty to te duże gospodarstwa dawno by nie istniały to one są motorem napędowym ich egzystencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
27 minut temu, Ulman napisał:

Marek ,Jak byle chłopka było stać na nowy traktor to były za tanie

A to  niby  dlaczego co ????

Tylko  Lepsza Kasta  może  jeździć  nowymi Traktorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Gazeta  Wyborcza  jak Zwykle  Obiektywna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Gdyby nie dopłaty to te duże gospodarstwa dawno by nie istniały to one są motorem napędowym ich egzystencji

Jesteś w stanie udowodnić to na liczbach czy takie masz widzimisię? 

Jak bez dopłat będzie zysk np 1000 Pln/ha to taki co ma 500 ha i 500 tys zysku rocznie się nie utrzyma a taki co ma 20 ha i 20 tys rocznie się utrzyma?  Na mój rozum jest odwrotnie ale ciekaw jestem skąd twoje zdanie bo może jakaś nowa ekonomia powstała ostatnio

1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

A to  niby  dlaczego co ????

Tylko  Lepsza Kasta  może  jeździć  nowymi Traktorami

Każdy może o ile zapracuje. Jeśli z 10 ha prostych upraw rolnych stać było ludzi na nowy traktor zapłacony z kieszeni to  było nienormalne . Ma ktoś ceny z tamtych czasów za produkty rolne i traktory maszyny na przydziały ? 

 

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
2 godziny temu, Ulman napisał:

Marek ,Jak byle chłopka było stać na nowy traktor to były za tanie

Wegiel to jest taki ekologiczny że aż tworzy smog:D

Dobra zmiana nie zgodziła się albo tak ci wmawia ale i tak wydoi z ludzi tyle samo albo więcej pod innym pozorem. 

Przy takim myśleniu zawsze będziesz klepał biede. Gowno dasz - gowno masz . Paliwo po 6 PLN= proszę bardzo. po rozliczeniu Vat i akcyzy 3,87Pln/l wobec obecnych 2.42 Pln/l Różnica 1,45 Pln/l * 60l = 87 Pln/ha Jakoś przezyje. Plusem jest myślenie takie jak twoje. Nie da się nie opłaca się robić itp. Dawał byś mniej nawozów i śor więc miałbyś słabsze i gorsze plony więc łatwiej byłoby mi sprzedać. Zmniejszając popyt na nawozy spadły by ceny co zrekompensowało by droższe paliwo. Ty byś się cofnął do lat 90 tych  a mi byłoby wtedy łatwiej. 

Dlaczego tylko tobie .. myślisz że jesteś mądrzejszy  od innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Nie tylko mi. Generalnie wszystkim mądrzejszym powinno być lepiej niż głupszym. To zupełnie naturalne

Dziś w prawicowej telewizji reżimowej popis daje prawdziwy autorytet prawicy niejaki Ikonowicz:D Lewakami sie nie brzydzą?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jakim tysiącu zysku mówisz ? Na dużych powierzchniach nie masz żadnego dochodu żyjesz i funkcjonujesz tylko dzięki dopłatom sam napisałeś że duże gospodarstwo może z dopłat kupić kombajn czy dwa traktory a co może ten 3 hektarowy?? Zaprosić kolegów na grila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marek , Staszek , a co wam tak te duże gospoda przeszkadzają ? Przypowieść o talentach znacie ?^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766
2 godziny temu, Ulman napisał:

Marek ,Jak byle chłopka było stać na nowy traktor to były za tanie

Wegiel to jest taki ekologiczny że aż tworzy smog:D

Dobra zmiana nie zgodziła się albo tak ci wmawia ale i tak wydoi z ludzi tyle samo albo więcej pod innym pozorem. 

Przy takim myśleniu zawsze będziesz klepał biede. Gowno dasz - gowno masz . Paliwo po 6 PLN= proszę bardzo. po rozliczeniu Vat i akcyzy 3,87Pln/l wobec obecnych 2.42 Pln/l Różnica 1,45 Pln/l * 60l = 87 Pln/ha Jakoś przezyje. Plusem jest myślenie takie jak twoje. Nie da się nie opłaca się robić itp. Dawał byś mniej nawozów i śor więc miałbyś słabsze i gorsze plony więc łatwiej byłoby mi sprzedać. Zmniejszając popyt na nawozy spadły by ceny co zrekompensowało by droższe paliwo. Ty byś się cofnął do lat 90 tych  a mi byłoby wtedy łatwiej. 

Błędne założenie na początku w miejsce rezygnujących z produkcji nie wchodzisz ty ze swoją,tylko zachodni producenci ze swoją i niższą ceną tak załatwiono w Polsce sektor trzody chlewnej,który  w ciągu paru lat padnie i zostanie system nakładczy,nastepni na kolejce będą producenci zbóż cenę trzyma tylko export.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155
10 minut temu, zetorki12 napisał:

Marek , Staszek , a co wam tak te duże gospoda przeszkadzają ? Przypowieść o talentach znacie ?^_^

Zetorki według,  lewackiej ideologii cytować Pismo Święte  to fe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Wszyscy którzy nie zgadzaja się z socjalistami z PIS są lewakami bo to pozwala PISowcom poczuć się prawicą. Z programu i działań nigdy by na to nie wyszło więc trzeba wbić do głowy w ten sposób


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695
21 godzin temu, Ulman napisał:

W 53 roku zrzeklismy sie reparacji.od Niemiec Sprawy miedzy nami a ZSRR  to oddzielny temat. 

Tak się zastanawiam jak to jest mozliwe że zwolennicy PIS bez wyjątku z rozrzewnieniem wspominają komunę a jednoczesnie deklarują się jako prawica O.o

A według ciebie wybory w tych czasach były przeprowadzone w sposób demokratyczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

A w jaki sposób mój  Ulmanku? Jeśli deklarujesz że ostateczne rozwiązania są Ci obce. Twoje słowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja lewak - hi hi - dobre , dobre . To żem się doigrał :D.

 A tak na marginesie , to gdzie Ty tu cytat z Biblii widziałeś ?O.o

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098
3 godziny temu, Ulman napisał:

Marek ,Jak byle chłopka było stać na nowy traktor to były za tanie

 

Może przeginam, ale idąc po tej linii to szynka  dla klasy średniej wzwyż, dla chłopka tara z miednicą i międlicą, a automat i żelazko znowu dla średniej i wzwyż.

 

Jak z papierem toaletowym? Wyborcza dla plebsu, a miękki jak aksamit dla sytuowanych?:D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Zetorki to nawet jacus placus . Zna pismo Święte? A to twój wróg największy.! A przypowieść o taletach nie znasz? Oj nie ładnie! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
24 minuty temu, Kas napisał:

Zetorki według,  lewackiej ideologii cytować Pismo Święte  to fe!!

A problem pseudo prawicy polega na tym, że Pismo Święte (głównie Nowy Testament - podstawa chrześcijaństwa), jest lewackie do bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytać nie potrafisz ? Nie napisałem że nie znam , tylko pytam gdzie tu cytat widzisz ? Słów "Pismo Święte" też poprawnie napisać nie potrafisz ?

Żeby kogoś pouczać , to fajnie by było gdybyś sam coś potrafił , a widać  że " szału ni ma "xD.

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Oj slugo nie wierny i głupi piszę  ze śmiesznego androida . Jest tak samo głupi i nie wierny jak Ty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bóg ci zapłać za dobre słowo . Niech ci odpłaci tym samym .^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj