Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5575

Ale to będą nasze patriotyczne drzwi ze stali z naszej huty i przez naszych spawaczy  zrobione. I nikt nam nie powie że czarne jest  czarne a białe jest białeO.o

 Zetorki - a tak dla jaj. Takich klientów wielu nie ma. Co chwile jakies nowe sensacje przynosi. Jakby nie on to by Putn nie wiedział że Mistrale może po dolarze kupić i by przepłacił:D

 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
48 minut temu, Ulman napisał:

Przed akcesją do UE faktycznie vatu nie było ale że tam weszliśmy to niestety musieli wprowadzić.

Masz jakieś dane że jesteśmy jako kraj płatnikiem netto do UE czy to tylko twoje wyobrażenie.

Jak nasze nawozy czy śor bedą konkurencyjne to będę je kupował. Rkonomia jest nieubłagana i nikt mi nie zapłaci wiecej za pszenice bo zasilałem polskim nawozem. Zreszta grupa Azoty chyba najgorzej nie stoi 

Vat jest proporcjonalny do tego ile wydaje więc jak sie wcina pasztetowa i kupuje ciuchy na targu to faktycznie wiele nie wniesie do budzetu, Ja wydaje nieco więcej

Akcyzy od benzyny ci nikt nie odda a vat możesz odliczyć w połowie. Opłaty paliwowej nie odlicztsz nigdy.

Jesli ryczałtowiec płaci więcej to napisz to kolegom bo wielu się wykłuca że jest inaczej

Musieli  wprowadzić  sam przyznajesz.

Co to za Unia  skoro  zmusza  Polski rząd  do  narzucania podatków na Rolnika

Prowadziłeś gosp. przed  UE ????

Jeśli tak  to  doskonale  wiesz  ile kosztowała wtedy Tona Saletry  i  tona Polifoski  i  Ile  Tanie Polskie  skuteczne SOR

Co  do  Płatnika Netto  to  ci nie odpowiem bo nie wiem. Z tego  co słyszałem co mówił  Jakubiak z Kukiz 15  to od 2018  bodajże będziemy płatnikiem netto.  A nie  oto mi nie chodziło tylko oto że większość tych  Dopłat   które  dostaje  od UE  trafia  z powrotem do  Krajów  zachodnich  więc suma sumaróm  w Polsce tych  dopłat  zostaje  pewnie mniej  jak wpłacamy.

Jeśli  masz samochód  na Rope  to  Vat  odliczysz  z Ropy  to samo akcyzę  masz zwrot  w UG  a kto ma tylko produkcję  roślinną  to  starcza  mu tego  zwrotu  a nawet zostaje, Bo nie wykorzysta  86 litrów na 1ha  uprawy.

Co do  Ryczałtowców  to  jeśli takowy  nic nie inwestuje  nie  remontuje   to   płaci  mniej od Vatowca. Ale  Inwestujący  Ryczałtowiec  który nie chce mieć  nic  wspólnego  z Urzędem skarbowym  i  papierologią   płaci  więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Unia nie zmuszała a jedynie takie były warunki wejścia do UE. Można było nie wchodzić to nie byłoby vatu. i może byłby taki dobrobyt jak na UPAinie.

Jak wpuszczany jest pieniądz na rynek to zawsze ceny rosną tak jak po 500+

Dobre i tanie  śor z Polski? Które to ? Wszystkie substancje z lat 50 i 60tych zupełny brak innowacji 

Obecnie śor to olbrzymi biznes i przy wymogach eko gigantyczna kasa na badania. Jest Bayer Basf DowDupont, Syngenta i one cos nowego robią  oraz  kilka mniejszych klepiących generyki. Kto miałby te śory w Polsce robić i które to były dobre  a teraz ich zaniechano?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
11 minut temu, Ulman napisał:

Unia nie zmuszała a jedynie takie były warunki wejścia do UE. Można było nie wchodzić to nie byłoby vatu. i może byłby taki dobrobyt jak na UPAinie.

Jak wpuszczany jest pieniądz na rynek to zawsze ceny rosną tak jak po 500+

Dobre i tanie  śor z Polski? Które to ? Wszystkie substancje z lat 50 i 60tych zupełny brak innowacji 

Obecnie śor to olbrzymi biznes i przy wymogach eko gigantyczna kasa na badania. Jest Bayer Basf DowDupont, Syngenta i one cos nowego robią  oraz  kilka mniejszych klepiących generyki. Kto miałby te śory w Polsce robić i które to były dobre  a teraz ich zaniechano?

Gdybyśmy  nie  weszli do UE  było by tak jak przed  czyli  lepiej.

Bo ceny maszyn poszły w górę  o  100%

Bo  nieliczna grupa  rolników  dostała  możliwość skorzystania z MGR  a reszta  co ??? Ceny  wszystkim podnieśli  a zwrot  tylko dla nielicznych starcza.

Czyli  jednak przyznasz że  500 + przyczyniło się  do  wzrostu cen  w Rolnictwie  :)

Nie pamiętam dokładnych nazw SOR  ale jest tego wiele.  imidaklopryd, neonikotynoidów. Bedę miał  chwilę  wolną  to napiszę  dokładnie  jak poszukam faktury  z lat  90 tych

Kto miałby  robić  w Polsce  np. Ciech 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Jeżeli 500+ wpłynęło na coś, to chyba tylko na ceny na półce w sklepie. Nie wpłynęło natomiast na ceny produktów płaconych rolnikowi. Tu akurat związku nie widać, ani dobroczynnego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I pewnie większość tych ekologów sądzi że mięso jest z biedronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
9 minut temu, mirro napisał:

Jeżeli 500+ wpłynęło na coś, to chyba tylko na ceny na półce w sklepie. Nie wpłynęło natomiast na ceny produktów płaconych rolnikowi. Tu akurat związku nie widać, ani dobroczynnego działania.

Bardzo  ciekawę  bo  tak się składa  że  sprzedaję  trochę warzyw  i owoców  i Ceny względem lat ubiegłych poszły w górę ale co tam tylko w sklepie   ok :D  :D

Cena za Byki  wysoka  jak nigdy   spożycie  w Polsce  + 75% względem poprzedniego roku  ale co tam to pewnie zasługa  niemców  że  więcej Polacy jedzą wołowiny i  jest wysza cena.

3 minuty temu, staszek131415 napisał:

 Ciekawe czemu nie urządzali takich  protestów  jak Gajowy  jeździł  na Polowania.

Jak ma Rząd  walczyć a ASF nie zabijając  dzika ???

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj biedni ekolodzy . A mogli ich poczęstować bigosem myśliwskim , albo kiełbasą z dzika .

 No pośrednio Niemcy się przyczynili do większego spożycia wołowiny , bo tej padliny , którą zwożą z tam tond zakłady Polacy jeść nie mogą , no a jeść mięso trzeba .  Takie łączenie wzrostu cen z 500+ , to taka dość swobodne raczej . Równie dobrze można napisać że ASF wpłynął na wyższe ceny wołowiny , No ale czy to aż taki wielki wzrost ?

Ty Marek pewno powiesz że i jajka dzięki 500 zdrożały ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Marek

Rynek warzyw świeżych i sezonowych to trochę inna bajka. Ja patrzę z perspektywy produkcji masowej i towarowej.  Dla Ciebie jest jakiś ruch, dla mnie nic się nie dzieje.  Choć jak przegniecie pałę na rynku świeżych to  szybciej sprzeda się mrożonka.:D

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cena  truskawki  w skupie czy  maliny  także  była w tym roku  na bardzo dobrym  poziomie

Nie  wspominając  o  Jajkach  których wedle  TyVNu  brakuje  :D:D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
31 minut temu, marekfarmer napisał:

Gdybyśmy  nie  weszli do UE  było by tak jak przed  czyli  lepiej.

Bo ceny maszyn poszły w górę  o  100%

Bo  nieliczna grupa  rolników  dostała  możliwość skorzystania z MGR  a reszta  co ??? Ceny  wszystkim podnieśli  a zwrot  tylko dla nielicznych starcza.

Czyli  jednak przyznasz że  500 + przyczyniło się  do  wzrostu cen  w Rolnictwie  :)

Nie pamiętam dokładnych nazw SOR  ale jest tego wiele.  imidaklopryd, neonikotynoidów. Bedę miał  chwilę  wolną  to napiszę  dokładnie  jak poszukam faktury  z lat  90 tych

Kto miałby  robić  w Polsce  np. Ciech 

  

I tylko Ciech. Wszystkie s. czynne wykorzystywane przez nasz "wielki przemysł chemii rolnej" pamiętał lata około wojenne, część z nich to zdobycze IG Farben. To, że nie skorzystali z funduszy to wina UE, no nie bądź smieszny. Czy w jakimś momencie trzeba się zobowiązać do zakupu środków trwałych pochodzenia zachodniego, bo chyba mi to umknęło. Doskonale pamiętam to "lepiej" z przed wejścia do unii, gdzie bankowiec na spółkę z cieciem z "Agromy" byli bogami i tak kazali się traktować. Te ceny zbóż w żniwa  i zwlekanie w skupach do września bo wtedy ruszał import zbóż z dopłata eksportowa z UE.  Co do przepisów sanitarnych takowe były także przed wejściem do uni i nie były mniej restrykcyjne.  

No wiosenne przymrozki do cen owoców miękkich, warzyw i reszty nic a nic nie maja. Wymarzniecie i wymoczenie plantacji jak najbardziej nie wpływa na wzrost cen.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

No to uważaj bo po integracji handlowej z Ukrainą te ceny mogą być pięknym wspomnieniem. Ja bym tu upatrywał największego zagrożenia a nie w naciskach unijnych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

8 minut temu, agromatik napisał:

I tylko Ciech. Wszystkie s. czynne wykorzystywane przez nasz "wielki przemysł chemii rolnej" pamiętał lata około wojenne, część z nich to zdobycze IG Farben. To, że nie skorzystali z funduszy to wina UE, no nie bądź smieszny. Czy w jakimś momencie trzeba się zobowiązać do zakupu środków trwałych pochodzenia zachodniego, bo chyba mi to umknęło. Doskonale pamiętam to "lepiej" z przed wejścia do unii, gdzie bankowiec na spółkę z cieciem z "Agromy" byli bogami i tak kazali się traktować. Te ceny zbóż w żniwa  i zwlekanie w skupach do września bo wtedy ruszał import zbóż z dopłata eksportowa z UE.  Co do przepisów sanitarnych takowe były także przed wejściem do uni i nie były mniej restrykcyjne.  

No wiosenne przymrozki do cen owoców miękkich, warzyw i reszty nic a nic nie maja. Wymarzniecie i wymoczenie plantacji jak najbardziej nie wpływa na wzrost cen.

Nałożyć  VAT  i  wzrost  cen  Restrykcyjne wymogi     są  dla wszystkich  ale  Fundusze  MGR  już nie  bo nie starcza  nawet  10%  Rolników nie skorzysta z MGR  a ponosi konsekwencje.  Ten sam ciągnik przed UE  kosztował  połowe  tego  co teraz.  nie wspomiając o  Nawozach  gdzie  Saletra kosztowała  1/3 tego co teraz  Polifoska to samo  a pszenica  czy tuczniki  kosztowały podobnie.     To w agromie   u ciebie  ciecie sprzedawali.  Pierwsze słysze żeby   przed UE  ktoś  robił łaskę  że sprzeda  coś w agromie.   Tak  były ciekawe   obornik można było wozić  cały  rok.  swiniaka  czy byka  zabić  w gosp  też można było .   A większość małych rzeźni  to dlaczego  po wełściu do UE  padła  co . I tak można wymieniać  bez  liku.   Ciemnocie  się  wmawia  że  Rolnicy skorzystali  ale jak wrócić do starych faktur  to już  tak różowo nie wygląda.     Papierologia  w Rolnictwie  to została  zdziesiątkowana dzięki komu co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

http://natemat.pl/221487,czy-gdzies-jeszcze-sa-granice-przyzwoitosci-prezenterzy-tvp-wzieli-na-celownik-niezyjacego-wladyslawa-bartoszewskiego

 

A poza tym zmarł pan, który się podpalil. Oczywiście zaraz będzie obrzucanie się, kto jest bardziej winny.

Chyba nawet Ziemkiewicz się z niego nabijał..choć coś tam straszy, że będzie pozywał, bo jednak się nie nabijał.

Na TVP info nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, chyba że słabo szukałem. Na TVN też, aż dziwne że jeszcze tego nie podchwycili. Chyba że tak słabo pobieżnie tylko przejrzałem.

 

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

A to taka nowa tradycja. Za życia nie mogą stanąć do konfrontacji, to choć po śmierci poskaczą po grobie. Ciekawe co by było gdyby jednak Bóg ocenił ze np gen Jaruzelski i Antonii minister będą "smażyć się w jednym kotle"? To bardzo interesująca możliwość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

Przyznam ci rację  źle  pisałem żeby  dać dopłaty tylko tym co żyją  z gosp. A zabrać tym którzy pracują  na etacie. Jeśli ktoś  dba  o ziemie  i Pracuje dodatkowo  bo nie jest wstanie się  z niej utrzymać powinien nią  dostać.  Ale wszyscy  cwaniacy którzy  robią w polu tylko dla  dopłaty  powinni być ich  pozbawieni.

A najlepiej zlikwidować dla wszystkich.

czyli co jak mam pola więcej od tego co żyje z tego to co mam zrezygnować z dopłat  ?? to chyba ja jestem bystry ze nie korzystam z krusu i jak by były dopłaty do produkcji to też króluje 

marekfarmermare

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
Przed chwilą, Roman176 napisał:

Przyznam ci rację  źle  pisałem żeby  dać dopłaty tylko tym co żyją  z gosp. A zabrać tym którzy pracują  na etacie. Jeśli ktoś  dba  o ziemie  i Pracuje dodatkowo  bo nie jest wstanie się  z niej utrzymać powinien nią  dostać.  Ale wszyscy  cwaniacy którzy  robią w polu tylko dla  dopłaty  powinni być ich  pozbawieni.

A najlepiej zlikwidować dla wszystkich.

@marekfarmer

czyli co jak mam pola więcej od tego co żyje z tego to co mam zrezygnować z dopłat  ?? to chyba ja jestem bystry ze nie korzystam z krusu i jak by były dopłaty do produkcji to też króluje 

marekfarmermare

 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
9 minut temu, daron64 napisał:

http://natemat.pl/221487,czy-gdzies-jeszcze-sa-granice-przyzwoitosci-prezenterzy-tvp-wzieli-na-celownik-niezyjacego-wladyslawa-bartoszewskiego

 

A poza tym zmarł pan, który się podpalil. Oczywiście zaraz będzie obrzucanie się, kto jest bardziej winny.

Chyba nawet Ziemkiewicz się z niego nabijał..choć coś tam straszy, że będzie pozywał, bo jednak się nie nabijał.

Na TVP info nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, chyba że słabo szukałem.

 

 

A jak Biorą  na Celownik  Nieżyjącego  Lecha  Kaczyńskiego  to jest  przyzwoite ???

A jak ktoś  napisze coś  o  Bartoszewskim  to już  źle.

Był  chyba  jedynym zwolnionym z Auschwitz za panowania  tam Niemców

Nie wspominając jego szkodliwej dla  Polski  Polityki Zagranicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, daron64 napisał:

http://natemat.pl/221487,czy-gdzies-jeszcze-sa-granice-przyzwoitosci-prezenterzy-tvp-wzieli-na-celownik-niezyjacego-wladyslawa-bartoszewskiego

 

A poza tym zmarł pan, który się podpalil. Oczywiście zaraz będzie obrzucanie się, kto jest bardziej winny.

Chyba nawet Ziemkiewicz się z niego nabijał..choć coś tam straszy, że będzie pozywał, bo jednak się nie nabijał.

Na TVP info nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, chyba że słabo szukałem.

 

 

Nie wiesz że o smobujcach sięnie pisze da dobra rodziny? To nie była osoba publiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
5 minut temu, marekfarmer napisał:

 

Nałożyć  VAT  i  wzrost  cen  Restrykcyjne wymogi     są  dla wszystkich  ale  Fundusze  MGR  już nie  bo nie starcza  nawet  10%  Rolników nie skorzysta z MGR  a ponosi konsekwencje.  Ten sam ciągnik przed UE  kosztował  połowe  tego  co teraz.  nie wspomiając o  Nawozach  gdzie  Saletra kosztowała  1/3 tego co teraz  Polifoska to samo  a pszenica  czy tuczniki  kosztowały podobnie.     To w agromie   u ciebie  ciecie sprzedawali.  Pierwsze słysze żeby   przed UE  ktoś  robił łaskę  że sprzeda  coś w agromie.   Tak  były ciekawe   obornik można było wozić  cały  rok.  swiniaka  czy byka  zabić  w gosp  też można było .   A większość małych rzeźni  to dlaczego  po wełściu do UE  padła  co . I tak można wymieniać  bez  liku.   Ciemnocie  się  wmawia  że  Rolnicy skorzystali  ale jak wrócić do starych faktur  to już  tak różowo nie wygląda.     Papierologia  w Rolnictwie  to została  zdziesiątkowana dzięki komu co ???

VAT był na grubo przed wejściem, nie na wszystko, ale wyjaśnij mi jak stal była "owatowana" a lemiesz już nie, to gdzie ten podatek był upchnięty? To mało słyszałeś pewno miałeś wtedy inne priorytety. Większość naszych małych rzeźni padło przez nadgorliwość naszych ustawodawców którzy zrównali wymogi tychże z rzeźniami przemysłowymi czego te nie wytrzymały i nie ma to nic wspólnego z wymogami Brukselki.. Dalej możesz ubić zwierzaka w gosp, ostatnio 200kg byczka poszło do zamrażarki. Niemcy nadal mogą stosować nawozy organiczne na niezamarznięta glebę, znów nasz ustawodawca wykazał nadgorliwość . Ty masz do wglądu faktury a ja doświadczenie gospodarzenia. Co do papierów masz rację.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Unia nie zmuszała a jedynie takie były warunki wejścia do UE. Można było nie wchodzić to nie byłoby vatu. i może byłby taki dobrobyt jak na UPAinie.

Jak wpuszczany jest pieniądz na rynek to zawsze ceny rosną tak jak po 500+

Dobre i tanie  śor z Polski? Które to ? Wszystkie substancje z lat 50 i 60tych zupełny brak innowacji 

Obecnie śor to olbrzymi biznes i przy wymogach eko gigantyczna kasa na badania. Jest Bayer Basf DowDupont, Syngenta i one cos nowego robią  oraz  kilka mniejszych klepiących generyki. Kto miałby te śory w Polsce robić i które to były dobre  a teraz ich zaniechano?

A Glifosat  to kiedy wymyślono? I jakoś do dziś ludzi się truje za przyzwoleniem UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A kto to samobujca?

@marek a kto bierze na celownik śp. Lecha Kaczyńskiego? Jedyne o czym się słyszy, to wypominanie PiSocjałom, że mieli być za tej kadencji razem z Dudą kontynuatorami jego działań, a są wręcz zaprzeczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj