Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

hubertuss    4652

Teraz do TVP też nie wpuszczają. A co do USA. Wiedzą, nie wiedzą. Przecież wojny nam nie wypowiedzą. Pochalić zawsze mogą. Oni chcą na nas zarabiać i guzik ich to obchodzi. Tym bardziej, że ta sprawa wypłynęła teraz czyli spory czas po tym chwaleniu. Za mało kasy w budżecie na śmigłowce to chociaż samoloty bez przetargu dla rządu trzeba było w USA kupić. Przecież każdy logicznie myślący widzi, że skoro rząd chwali się wydatkiem 2 % PKB na armię a potem kasa z MON trafia do straży, policji czy pogotowia to jest lipa. Bo przecież można tę kasę dać prosto z budżetu do tych służb. Ale wtedy MON nie pochwali się, że wydał 2 % na armię. Na każdym kroku widać przekręty pis mające na celu oszukiwanie opinii publicznej.

Tak samo było z zakupem przez grupę zbrojeniową firm należących do skarbu państwa. Państwo od siebie kupiło jakieś zakłady. I pochwaliło się ile to wydano na obronność. Pieniądze z budżetu państwowego przekazane do podmiotu państwowego zostały wydane na zakup zakładów tj przekazane innemu podmiotowi państwowemu będącemu ich właścicielem. I ten podmiot przekazał je s powrotem do tego samego budżetu z którego na ten zakup je wzięto. Na prawdę każdy choć trochę myślący widzi, że to kpina i bardzo płytkie zagrania.

Co do kradzieży z OFE uważaj bo pis ma chrapkę na resztę. I za jakiś czas może być ci głupio bo teraz krytykujesz po a potem będziesz musiał skrytykować pis. Choć wtedy pewnie powiesz, że tak trzeba bo nie wiadomo kto na tym zarabiał.  W ogóle miałeś coś w OFE?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
35 minut temu, Ulman napisał:

Do prostych ludzi trafia jedynie prosty przekaż. Lud najczęściej jest niedowartościowany i zwala winę na wszystko dokoła a nie przyzna się że jest gamoniem i nierobem więc "sukcesy: PIS bardzo mile go łechcą.

Uwaga stawiam bardzo odważną tezę i szybki dowód. 

Macron z Tuskiem i zła UE zadbali o interes naszych kierowcó.

 W wyniku ich złych działań nasi kierowcy  będą więcej zarabiać a nie jeździć za marne grosze u wyzyskiwaczy. 

Nasz rząd działał wbrew interesowi pracowników i to jest hańba.

Najgorsze jest że propaganda wmówiła ciemnocie ze to dla ich dobra powinni zarabiać mniej. 

Ciemno wszędzie , durno wszędzie co to będzie - bieda będzie!

 

26 minut temu, Ulman napisał:

Będą jeździć za minimalną stawke za którą zachodni kierowcy nie chcą więc i tak bedą tańsi a w skrajnym przypadku napewno nie drożsi

A dlaczego  Nasze   Firmy mają  płacić  tam  podatki i ich  stawki. A  Zachodnie Hipermarkety  nie  płacą  unas  podatków   jak Polski  rząd  chciał  ich opodatkować  to  UNIA   i  Tusk  NIEE  a  jak naszych  opodatkować  u nich  to  TAK.

Druga  sprawa  to co  Zetorki napisał    Niemcy  Dopłaty  mają  wyższe   a  my  jakie  więc   Dlaczego  ????

Kolejna  rzecz  kto  zapłaci  za te  podwyżki  dla  Kierowców  ????

Nie  przypadkiem  Konsumenci  bo  koszt  transportu  produktów  z zachodów  będzie  większa   to  samo z Eksportem  potanieją  nasze  produkty 

 

hubertuss  -    tego  co wiem to  PiS  niechce   reszty  Kasy z OFE  przenieś  do  ZUS.   A Pisanie że  ktoś  coś  chce  zrobić  to  jest  dziecinada.   Tusk  chciał obniżać  podatki  a każdego  ze swojego  rządu  kto zaproponuje podwyżkę  wywali  a   co zrobił  każdy  wie  :D :D

  -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

No jak nie wiesz   jak wiesz.

Podnosił  Podatki    Wiek  emerytalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A o to Ci chodzi . No to w sumie ... coś robił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pis też podniósł podatki lub wprowadził nowe. Dzięki między innymi 500 plus podrożała żywność. Dziei temu tez są między innymi wyższe wpływy z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ty odpowiedz , bo jakoś o kierowcach wiedziałeś w czym rzecz . No ale faktycznie - po wyborach jakoś ucichli w tym temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

I  z tego co wiem po 2020  Dopłaty  będą  zrównane w całej  UE  już  coraz głośniej się  o tym mówi.

I Gdyby  jeszcze  wprowadzili  że Dopłaty  są  tylko  dla  Rolników  to było by  super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marek , zaćmienie masz ? A teraz to dla kogo są , dla tancerek go-go czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Więc dlaczego przez da lata Jurgiel nie podjął jakich kolwiek działań by uszczelnić system krus i dopłat, by wyrzucić z niego wszystkich kombinatorów. Przecież już połowa kadencji mija. Zrównania dopłat po 2020 nie chce komentować pewnie na wiecu pisu ci mówili. Zrównają w górę czy w dół. Nam do poziomu Niemca czy Niemcowi do poziomu naszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak   dokładnie tak jak piszesz.

Tancerka kupi  10ha ma dopłaty   czy  tam  Lekarz   Taksówkarz.

A Gdyby  dopłaty  dostawali tylko Rolnicy   były  by znacznie wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to tancerka nie może być rolnikiem , a rolnik tancerką ? Na dekiel Ci wali ? To tak jakby zabronić rolnikowi pójść do jakiejś pracy w mieście .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Rolnik  to  osoba  utrzymująca  się  z Pracy z Gospodarstwa  Rolnego.   Kto  robi  w mieście na etacie  +  Gospodarstwo  to nie jest  Rolnik  tylko  chłopo robotnik. 

Dlatego  dopłaty  powinny  być  dla  Rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha to chłoporobotnikowi też byś zabrał , bo winny jest temu że chce więcej zarobić i ciężko pracuje . Ty normalnie rewolucję październikową mógłbyś robić ze swoimi poglądami .:P

Oj hubi - czego i czego? - Bo spał albo akurat był na mszy u Rydzyka .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie   Rewolucje  tylko  Normalność    by była.

Dopłaty i wszystkie  przywileje   powinny być  tylko dla  Rolników.

Nie chciałbyś   zamiast  700zł/ha  dostawać  1200zł  lub  nawet 1500zł

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zetorki dziwisz mu się. Przecież pis to bolszewicy i lewactwo zakamuflowane. Popatrz na ich program społeczno gospodarczy. Nawet SLD nie było tak za swoich rządów lewicowe jak pis jest za swoich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cZŁOWIEKU , JAKA NORMALNOŚC ? tY NIE PATRZ KOMU ZABRAĆ , TYLKO PATRZ JAK UCZCIWIE ZAROBIĆ , TO WTEDY PRZESTANIESZ LUDZIOM ZAZDROŚCIĆ .

Normalnie jak mój sąsiad . Jak On rentę dostał to ok , a wcześniej to tylko złodzieje i nieroby mieli  .:P

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Przykłady z zabiciem to co ?

Kuźwa no, to tylko przykład. Jak kogoś pomowisz to też Ty masz swoją rację udowodnić, a nie on swoją niewinnosc. Zasada jest ta sama nieważne od przykładu. Lepiej teraz? :)

13 minut temu, marekfarmer napisał:

 

 

7 minut temu, marekfarmer napisał:

Rolnik  to  osoba  utrzymująca  się  z Pracy z Gospodarstwa  Rolnego.   Kto  robi  w mieście na etacie  +  Gospodarstwo  to nie jest  Rolnik  tylko  chłopo robotnik. 

Dlatego  dopłaty  powinny  być  dla  Rolników.

Nie no świetnie, robię pełny etat, plus prowadzę gospodarstwo 30ha, są zwierzęta, są tuzy, są uprawy zbóż i mi maja się nie należeć dopłaty, a dla kogoś kto ma 10ha i nic poza tym nie robi juz się należą. Znowu karać tych, którym chce się więcej pracować dla poprawy swojego i swojej rodziny bytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz lepiej .:DAle dla mnie to i tak przygłup .

Sie kuźwa nauczyli tylko socjale brać i ciągle więcej by chcieli .A zarób se jeden z drugim , a nie tylko łapę wyciągać po cudze :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
5 minut temu, zetorki12 napisał:

cZŁOWIEKU , JAKA NORMALNOŚC ? tY NIE PATRZ KOMU ZABRAĆ , TYLKO PATRZ JAK UCZCIWIE ZAROBIĆ , TO WTEDY PRZESTANIESZ LUDZIOM ZAZDROŚCIĆ .

Normalnie jak mój sąsiad . Jak On rentę dostał to ok , a wcześniej to tylko złodzieje i nieroby mieli  .:P

A co  jesteś  jednym z chłoporoboników   że tak się  burzysz.

Już  PSL  zabrał  część dopłaty   tym najmniejszym  chłoporobotnikom  i cwaniakom.

Ale  trzeba  iść  dalej  i stworzyć  Prosty  Proceder.  Dopłaty  i  wszystkie  przywilej  tylko  dla  Rolników.

I  wtedy  Rolnicy  nie musieli by  stawać  się  Chłoporobotnikami bo  dostali by  uczciwe  dopłaty.

Jest  wielu  takich co trzyma  pare  ha  dla dopłat i  robi  na etacie blokują  przez to   Rozwój   Polskiego  Rolnictwa. 

1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Teraz lepiej .:DAle dla mnie to i tak przygłup .

Sie kuźwa nauczyli tylko socjale brać i ciągle więcej by chcieli .A zarób se jeden z drugim , a nie tylko łapę wyciągać po cudze :ph34r:

No właśnie po cudze  wyciągają  łapy  chłoporobotnicy   bo Dopłaty  są  dla  Rolnictwa  a nie  Osób  pracujących w mieście.  To  są dopłąty  Rekompensujące  niższe  ceny  ROLNIKOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

@zerorki

Mi nie chodziło o jego obronę. Tylko o ogólna zasade. Nigdy na niego nie głosowałem. Co prawda byłoby barwniej jakby wszedl w końcu do parlamentu :)

A pomysł marka-moze jeszcze część wypłaty mam oddać, żeby inni mogli dostać większą? I dla takich ludzi, PiS który daje kasę za nic, jest dobra partia.

Problemem nie są ludzie pracujący na etacie i prowadzący gospodarstwo, tylko krawaciarze inwestujący pieniądze w ziemię, siedzą w mieście, kosza dopłaty, a chłop się cieszy, że ma parę ha łąk do skoszenia za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dla dziadującego socjalucha zawsze będzie dopłata za niska, więc tobie nigdy nie będzie dość. @marek sam nie umie pomyśleć jak dobrze zarobić, to potrzebuje socjału, a uczciwa praca na etacie to dla niego hańba. Ale pamięta że tatusiowi i dziadziusiowi za komuny dobrze szło na paru ha piachu, więc pragnie powrotu do tamtych czasów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj