Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

500+  jest  także  wprowadzone  Także  spełnione   bo kto ma niskie dochody  ma na Każde  dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

@PawelWlkp nie wiem jacy debile ci coś tam ogłaszali. Każdy normalnie myślący wie, że gadanie o stanie kasy w budżecie w środku roku to kpina. To tak jak byś wziął wypłatę i przed np 15 gdy płacisz dużo rachunków cieszył się, że dużo masz. Ale z czasem upływu miesiąca pieniędzy upływa i tak naprawdę możesz sobie popatrzeć ile na koniec miesiąca odłożyłeś lub nie. To jest elementarna podstawa ekonomii.

Sam rząd pisu w tym Morawiecki w zeszłym roku szacował deficyt na ten rok na poziomie prawie 60 mld zł. Co było rekordowym poziomem po 1989 roku. Jaki będzie deficyt zobaczymy najprawdopodobniej po Nowym Roku. Zresztą nie przekreśla t tego co napisałem. Teraz jest koniunktura i sam Morawiecki przyznaje, że dzięki temu jest kasa na 500 + i pozostały socjal. W tym wcześniejsze emerytury po które zgłosiło się około 330 tys osób w październiku. Zobaczymy co będzie za parę lat jak przyjdzie recesja. Za poprzedników kupowano roszczenia a za pisu przekręty wciąż mają się dobrze jak za poprzedniej władzy. Przykład pani z Zakopanego której nie tykają prokuratorzy Ziobry i sędziowie pokazuje to aż nadto.

@marekfarmer nie wiem o jakiej prawdzie piszesz. Bo skoro ta kasa w budżecie to prawda to w czym problem by dać 600 mln jakimś młodym lekarzom. Przecież to kurz w porównaniu do tego ile to niby z vatu wpływało. A manipulacja danymi polega na tym, że mówi się, że jest dużo kasy a potem płaci zobowiązania i siedzi cicho. Ludzi naiwnych lub nie rozumiejących ekonomii uświadamia się, że jest w budżecie dużo pieniędzy. A potem wykonuje płatności ale już nikomu nie mówi, że jest mniej. A jak pisałem nie raz budżety porównuje się ze sobą rok do roku. I na tej podstawie ocenia wydatki poszczególnych rządów.

Gomółka tez mówił o wzroście spożycia wołowiny za swoich rządów gdy chwalił się jak dobrze rządzi. Nawiązania pisu do komuny widać na każdym kroku. Mnie wychowano w poczuciu, że sam muszę o siebie i rodzinę zadbać. Ciebie jak widzę wychowano w duchu socjalizmu, że to państwo ma o ciebie dbać i ci dawać. Reprezentujesz typowo roszczeniową postawę przeciętnego wyborcy pisu. Nie obchodzi cię skąd państwo weźmie za parę lat gdy przyjdzie recesja. Ważne, że masz teraz swoje 500 i już. Morawiecki może i jest fachowcem ale ten fachowiec mówi sam, że kasa na te socjale jest dzięki dobrej sytuacji ekonomicznej. Ale już nie dopowiada, że ta sytuacja jest dobra bo na świecie jest koniunktura. Zobaczymy co będzie jak przyjdzie kryzys. A jak pisałem cykle koniunkturalne to nic nowego zostały zbadane i opisane naukowo. Więc to tylko kwestia czasu.

PS w sondaż CEBOS nie wierzę bo opłaca go pisowski rząd. Ale wynik pisu na pewno jest wysoki. Jednak to taka sama zasługa pisu jak i opozycji, która jest słaba i ma słabych przywódców.

No rzeczy oczywistych nie musisz tłumaczyć. Chodziło mi o to że nigdzie Morawiecki nie powiedział że nie będzie w tym roku deficytu więc takich teorii nie dopisuj. Psy na nim wszyscy wieszali że deficyt będzie najwyższy w historii, a jak będzie 20 mld to ktoś odszczeka, nie znajdą następny powod do jazgotu. Teraz slużba zdrowia, bo pis niedobry bo 6 procent nie chce dać. Jak tam ktoś mądry tego nie poukłada to i 10 dadzą a kolejki jak były tak będą. Przecież tam o to chodzi żeby były. Biedni czekają a średni przyjdą prywatnie.Bogaci nie zależnie od sytuacji pójdą prywatnie ale takich za mało, żeby prywatne przychodnie bez umów z nfz utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

500+  jest  także  wprowadzone  Także  spełnione   bo kto ma niskie dochody  ma na Każde  dziecko

 

 

Nie niskie dochody , tylko ten co je ukrywa . Czego to uczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

500+ to kolejny sukces obecnego rządu PiS - brawo!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@marekfarmer pilnuj swego myślenia. Bo to co piszesz o myśleniu to bardziej udowadniasz w swoim przypadku. Pokazując tu choćby jak łatwo cię zmanipulować pokazują np foty rezydentów i mówić ci, że na wakacjach byli. Nie bierzesz 500 plus ale to pochwalasz. Zwłaszcza w wykonaniu pis, gdzie te pieniądze zamiast na przyszłość następnych pokoleń idą na mięso i inne.

Patologii za czasów pis jest coraz mniej? Komu ten kit? A pani Chychlińska to co? A kampania bilbordowa o sądach to co? Patologia jest. Tylko ci się o niej w twoich mediach nie mówi.

@zetorki12 obietnicą wyborczą było na każde dziecko. Ale to też nie jest prawda. Bo nie na każde. Trzeba mieć niskie dochody. I wielu nawet bogatych to naciąga kombinując jak napisałem wyżej. Więc odpowiadając na twoje pytanie wyżej to uczy to i zachęca do kombinowania i kłamania czyli patologii.

@PawelWlkp ja nigdzie nie pisałem, że Morawiecki mówił, że nie będzie deficytu więc nic nie dopisuje. Ja pisałem, że cały pis z Morawieckim mówił, że jest dużo kasy z vat w budżecie. Więc się ludzie po te kasę zgłaszają jak np rezydenci i chyba zaraz pielęgniarki. To Morawiecki sam osobiście mówi, że kasa na socjale jest dzięki dobrej sytuacji ekonomicznej. A co będzie jak w wyniku recesji na świecie sytuacja ekonomiczna się pogorszy? Recesje zdarzają się cyklicznie to tylko kwesta czasu. A w kryzysie każda gospodarka zaczyna się słabiej kręcić bez względu na rząd.

To nie opozycja a pis ogłosił w zeszłym roku planowany deficyt na ten rok w wysokości 60 mld zł. Więc do kogo pretensja, że psy wieszali? Skoro to sam rząd taki plan ogłosił. A to, że będzie 20 mld deficytu np to też żaden sukces. Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że można przyoszczędzić na innych wydatkach by starczyło na 500+, wcześniejsze emerytury i niski deficyt. To tak jak w życiu. Mniej wydasz na wakacje i podróże to masz więcej na np zakup samochodu itd.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

 

Myslenie nie jest  twoją  najmocniejszą  stroną :lol: :lol: :lol:

A może  tak  przedtem z tej wypłaty  kasa  szła  na przedszkole   wyprawki  a teraz  jest w portfelu  i  mogą  kupić  porządne  mięso ważywa  owoce.

Jedno  jest  pewnie  za  Rządami  PiS  widać  że  Ludziom  żyje  się  lepiej  skoro  aż  o 75%  wzrost  spożycia  Wołowiny  jest. 

Ale  co  ty  będziesz  mówić  ludziom  co  mają   robić  ze swoimi  pieniędzmi.  Jak  rozróżnisz  na koncie  pieniądze z wypłaty  i  z 500+  jakoś znaczone  są  ???

Ja 500+ nie biorą  ani żadnych  socjali

 

Ja jakoś widzę  że  Patologi  za Czasów  PiS  jest  coraz  mniej  bezrobocie  spada    ubóstwa  już  prawie  że  niema. 

To  was  najbardziej  boli  że  PiS  realizuje  swoje  obietnice  wyborcze    a  żadna  partia  do  tej  pory  tego  nie  robiła.

 

 

PiS ani inna partia nie tworzy miejsc pracy. Tworzą je przedsiębiorcy, właściciele firm. Partia i rząd może tylko mniej lub więcej w tym przeszkadzać albo doić podatkami. Jakoś na razie szczególnej pomocy, choćby w likwidacji durnych przepisów nie widać. 

Dlaczego tak jest? Bo ludzie przedsiębiorczy nie oglądają się na rząd tylko robią swoje. Samo się pasie i niech tak zostanie. 

Ubóstwo było, jest i będzie. 

A teraz pytanie z innej beczki. A jakie to jest porządne mięso , warzywa czy owoce? Są jakieś specjalne półki, czy jakoś jest znakowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

500+ to kolejny sukces obecnego rządu PiS - brawo!

 

Taa , każdy socjal to sukces . Ciekawe od kiedy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Od bardzo dawna.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak mi dasz co miesiąc tak tylko ze 200 , to też będzie Twój sukces ? No za***iste podejście . :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

AlaCapone
W instrykcji to wyczytales ? Haha

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Najbardziej na 500+ narzekają kastraci (inni także, ale oni najbardziej krzyczą) i wcale się nie dziwię dlaczego.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

A ci co wychowali za swoje to tez kastraci ?...jakie to czasy nastaly ,pany nie potrafia dzieci wychowac bez socjalu i inni musza robic na leniow
Brawao ..haha


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ja tego nie napisałem, ale skoro tak twierdzisz.

Lenistwa nie popieram. Pieniądze należą się dzieciom, nie rodzicom a fakt iż jest inaczej - trudno nie mamy na to wpływu i dobrze, bo każdy ma prawo wydawać je wg własnych przekonań.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frajerka    0

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem dlaczego nikt do tego tematu nie podejdzie od strony dziecka nie każde rodzi się w bogatej rodzinie ale każde chce być najedzone mieć w co się ubrać i być szczęśliwe gdzie wy tu widzicie patologie myślicie że marzeniem dziecka jest ojciec alkoholik czy matka pijaczka   sposób na pijaków wykastrować takiego dziada i po kłopocie , to nie tu szukajcie patologi patologią jest to o czym rozpisywała się prasa że kobieta stojąca na czele firmy musiała dawać d*py po to by jej firma mogła brać udział w przetargu albo to że przedsiębiorcy zastanawiali się czy złote pióro czy może obraz znanego artysty nie obrazi pawiana od którego zależał ich dalszy los, z 500+ można zawsze zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie niskie dochody , tylko ten co je ukrywa . Czego to uczy ?

 

Zaradności  ???

PiS ani inna partia nie tworzy miejsc pracy. Tworzą je przedsiębiorcy, właściciele firm. Partia i rząd może tylko mniej lub więcej w tym przeszkadzać albo doić podatkami. Jakoś na razie szczególnej pomocy, choćby w likwidacji durnych przepisów nie widać. 

Dlaczego tak jest? Bo ludzie przedsiębiorczy nie oglądają się na rząd tylko robią swoje. Samo się pasie i niech tak zostanie. 

Ubóstwo było, jest i będzie. 

A teraz pytanie z innej beczki. A jakie to jest porządne mięso , warzywa czy owoce? Są jakieś specjalne półki, czy jakoś jest znakowane?

Tylko  widzisz  Coraz  więcej firm  chce  unas  się  rozwijać  a niby  taka dyktatura  unas  i  łamanie konstytucji i  wszystko co   najgorsze.

Co do  Ostatniego  twojego pytania

Tak  najlepsze  mięso  jest  oznakowane  np.   Wołowina QMP.

Ale  możesz  zrobić  sobie  własny  Test.  Kup  w Biedronce  0,5kg mięsa  mielonego wieprzowego  i  kup  0,5kg  mięsa  w lokalnym sklepie  jakieś mniejszej  rzeźni  i  będziesz   wiedział  co to  jest  porządne  mięso. Z  warzywami  jajami  to samo.

 

hubertuss -  udowodnij to  że   nie pojechali na wakacje  tylko  leczyli  ludzi  tam.  A ta  Rezydentka  co sobie chce czy  sprowadziła  ten samochód  z USA  bodajże  to  też  w ramach  leczenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

 

 

jacek1296 -   Nie  gadaj głupot  6 tyś pomocy  jest  tylko do budynków  Mieszkalnych.  I dostali  je wszyscy.   Do  gospodarczych  dają  od 5%  strat.   Jesteś  D*pa  i  nie potrafisz  nic  załatwić  to  nic  nie dostałeś :lol: :lol: .  Ja z PZU  dostałę  niezłą  kasę  a  straty  miałem niewielkie :D :D  Można powiedzieć  że  Uczciwie  zapłacili.  A  Zdmuchnięte  stodoły  można  bez  pozwolenia  odbudować  na tych  samych  fundamentach.

 

 

A czy odszkodowanie od ubezpieczyciela to to samo co pomoc rządowa tępy pisowski bezmózgu? Bo ja, wg ciebie "d*pa", wiem, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Za to ty, taki tęgi pisowsko-matolski umysł tego nie wie? Koniec.

 

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszTracz    46

A ci co wychowali za swoje to tez kastraci ?...jakie to czasy nastaly ,pany nie potrafia dzieci wychowac bez socjalu i inni musza robic na leniow

Brawao ..haha

no nic bedziesz robił na mnie ja jest za socjalem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

@AlaCapone a co ma wspólnego kastracja z 500 +? Możesz rozwinąć ten wątek? Dlaczego ci kastraci tak krzyczą? Ma do ciebie też pytanie. Czy skoro socjal to sukces to czy jesteś lewakiem? Bo to zdaje się lewackie sukcesy są. Czy uważasz, że kastrat nie może mieć dzieci i pobierać 500+?

@marekfarmer ja ci nic nie mam zamiaru udowadniać. Bo ta rezydentka była by pomagać ludziom. Koniec i kropka. To, że jesteś na każdym kroku okłamywany i w te brednie wierzysz to nie mój problem. Okłamują cię w sprawie Smoleńska, kosmicznych pieniędzy w budżecie z vatu czy rezydentki na wakacjach i wielu wielu innych sprawach. Ty to ładnie łykasz to co ja ci będę udowadniał. Żądasz ode mnie udowodnienia choć wiesz, że tego nie zrobię bo jej nie znam. Ale inne osoby, które ją znają to potwierdziły i to kolejnymi zdjęciami. Szkoda, że od Kaczyńskiego nie żądasz tak twardo udowodnienia zamachu w Smoleńsku tylko łykasz wszystko bo ci tak mówi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

a o co chodzi z tymi wakacjami bo nie zorientowany jestem.? Luka w vat jest niższa i to o bagatela 13 mld zł.
Kastrat nie może mieć dzieci, bynajmniej nie naturalnie poczęte. Ale znam takich co biorą na trójkę i psy wieszają na władzy. Podział i zacietrzewienie jest takie że dyskusja nie wiele zmienia w poglądach.Ale sondaże mówią jednoznacznie kto ma poparcie, wygrali wybory i będą rządzić czy to sie komuś podoba czy nie. Opozycja coś nie wspomina ostatnio o przedterminowych wyborach. Wierzą w propagande Pisu o poparciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

@marek
Ukrywanie dochodów uważasz za zaradność? Poważnie? To taki złodziej, którego nie złapią to dopiero musi być dla ciebie zaradny gość, co?
A co do firm, to może jakiś wpływ ma na to np koszty siły roboczej? Czy jakieś firmy high tech u nas ostro inwestuja.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No nie pierwsze i nie ostatnie. Ale czasem takie gafy walą, że to chyba jakieś celowe igrzyska dla opozycji. Troche ich wzmocnić , do wyborów daleko, a lepiej mieć wroga poznanego niż go zniszczyć bo jakiś nowy groźniejszy może się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

W TVP o tym nie mówili? :)
A co do ściągalności VAT, to ile zwrotów jest wstrzymane i jak to wpływa na statystyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj