Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Zbyszko    695

Stać . Opozycja totalna marzy o karach dla Polski bo Polskę  i polaków ma w du..e . Załamanie finansów mogłoby spowodować przegranymi wyborami . Aby się stawiać trzeba mieć pieniądze. A skąd ? to już nie moja broszka .  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

"Aby się stawiać trzeba mieć pieniądze."

Brawo !!!

Najlepsza puenta którą napisałeś.

To zdanie w pełni wyczerpuje temat naszej pozycji  i mozliwości w Europie i na świecie. 

To jest zdanie które rząd powinien powtarzać codzień rano na odprawie , na każdym posiedzeniu, miesięcznicy, uroczystości itd.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

Wicepremier Morawiecki, opisując dziś deficyt budżetowy, twierdził, że gdyby nie programy społeczne (które zresztą popiera), to Polska miałaby nadwyżkę budżetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Jakby nie było socjalu to każdy rząd by miał nadwyzkę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

To już nie ma nadwyżki? Przecież jeszcze niedawno chyba byla i co się z nią stało?

Co do lekarzy, to naprawdę porównanie ich zarobków do pani Grażynki jest komiczne. Oni na początku swojej kariery mają takie pieniądze, a wy co chcielibyście żeby przez całe życie za te prace dostawali tyle co pani Grażynka? To jak tak, to może i im dać wolne niedziele?
A kolejki moze są min z powodu zbyt małej liczby specjalistów?
A rezydenci ile w końcu chcą tej podwyżki? Bo coś tam chyba TVP parę wersji podawała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jakby nie było socjalu to każdy rząd by miał nadwyzkę

 

Jakoś  za czasów  PO-PySL  nie było 500+  Leków  dla seniorów   nie było  1mld  na dopłąty  do ubezpieczeń  Ludzie  pracowali do  67lat   zadłużanie  Polski  Rosło, I gdyby nie skok na kasę  z OFE  Donald by  zbankrutował

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

22449893_1292450660856313_19049544358473


Chyba lepszy już Macierewicz od tych popaprańców.... ręce opadająKatarzyna Grójska dociekała, dlaczego resort obrony narodowej kierowany przez Siemoniaka wydał w 2013 r. zgodę na przystąpienie Polski do grupy państw tzw. listu intencyjnego, który zakładał możliwość „rezygnacji z narodowego potencjału produkcyjnego... 

Źródło: http://www.prawdaobiektywna.pl/polska/tomasz-siemoniak-niewygodne-pytanie-dotyczace-obronnosci-kraju-w-polskim-radiu-2867.html?utm_medium=postFb&utm_source=facebook&utm_campaign=Niezlomnicom-290401101107116&utm_content=postfity58b84 © http://www.prawdaobiektywna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pieniądze są już u ludzi . Dlaczego minister finansów Rostowski powiedział ze takich pieniędzy nie będzie ? Taki ekonomista może tak powiedzieć tylko żeby nikt nie nagrywał bo mógłby powiedzieć że tak nie mówił . :P Przewodniczący Duda mądrze powiedział , że na kasie można zarobić tyle co rezydent tylko na kasie będzie zarabiał tak do końca życia a rezydent ma coraz większe pieniądze kilkakrotnie . Kolejki do lekarzy się wydłużają bo płacone jest za wizytę a nie od wyleczenia .

Nie jednym się poprzewracało . Zastanawiam się nad jednym . Znam takiego co zarobi 300 zł  co jakich czas i się cieszy a drugi nie umie się cieszyć jak zarobi 1000 bo zarabiał 1500 zł . Za szybko się robi lepiej a ludzie chcą coraz więcej i więcej . 

Co to znaczy pieniądze niby są ? Po cichu przyznajesz rację . Walesa powiedział jak PIS dał 500 to trza dać 1000 . Co powiesz na 1000 Wałęsy ? 

Nie jesteś w temacie . 100 to za mało  :D

 

Pieniądze są u ludzi? To dlatego ci lekarze głodują i nie zauważyli ich pewnie na swoich kontach. A rząd się jak do tej pory nie chwalił, że jak piszesz pieniądze są u ludzi. Tylko, że w budżecie jest masa pieniędzy jak nigdy. Więc nie wykręcaj kota ogonem bo i tak nic mądrego z tego ci nie wyjdzie. Kaczyński i Sasin powiedzieli wyraźnie, że na koniec roku będzie deficyt. A Sasin sam przyznał, że zakłamywali sytuację bo powiedział, że dobrze to było w połowie roku a teraz będzie deficyt.

Żaden kraj nie płaci za wyleczenie więc z tą bzdura nawet nie mam zamiaru polemizować. 

Nie rozumiesz co to znaczy pieniądze niby są. Niby są ale tak naprawdę ich nie ma to mówi twój rząd więc nie wyrywaj zdań z kontekstu. Bo Sasin z Kaczyńskim powiedzieli wyraźnie będzie deficyt. Na temat tego co mówi Wałęsa nie mam zamiaru dyskutować niech sobie mówi.

 

Nie byłem na żadnym szkoleniu. Do tego by się przekonać, że ta propaganda o masie forsy w budżecie i to w połowie roku gdy bilansuje się budżet na koniec roku to lipa nie potrzeba żadnego szkolenia. Ja wiem, że część nie rozumie tego, że bez szkoleń można normalnie postrzegać rzeczywistość. Ale cóż na to poradzę.

Pisowi jak w roku 2005 przyszło rządzić  latach światowej koniunktury. Dlatego jakoś dają radę. Przykładem ceny węgla na świecie. Znacząco wzrosły nie dlatego, że rządzi pis. To samo dzieje się winnych branżach. jest ruch w gospodarce i są przychody do budżetu. Nie na tyle by kłamać ludziom, że tam jest Bóg wie ile kasy ale są. Po niestety takich dobrych lat nie miała. W latach jej rządów był kryzys. Teraz pis rozdaje na lewo i prawo. Ciekawe skąd będą brać jak za kilka lat następna recesja przyjdzie. A to, że przyjdzie to jest pewne. Bo tak zwane cykle koniunkturalne są udowodnione i zbadane naukowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pieniądze są już u ludzi . Dlaczego minister finansów Rostowski powiedział ze takich pieniędzy nie będzie ? Taki ekonomista może tak powiedzieć tylko żeby nikt nie nagrywał bo mógłby powiedzieć że tak nie mówił . :P Przewodniczący Duda mądrze powiedział , że na kasie można zarobić tyle co rezydent tylko na kasie będzie zarabiał tak do końca życia a rezydent ma coraz większe pieniądze kilkakrotnie . Kolejki do lekarzy się wydłużają bo płacone jest za wizytę a nie od wyleczenia .

  :D

 

Właśnie cały problem jest w tym  że  Przychdonie  dostają  Ryczałt  za każdego  pacjenta  nie ważne  czy on  się  leczy  czy nie.

Gdyby  wprowadzili  Karty jak do bankomatu  Lekarz  miałby  Terminal   i  dostawał by  kasę  za  wizytę    to  pieniądze  by  szły  za Pacjentem a nie Pacjent  za pieniędzmi   wtedy   problem  kolejek  rozwiązał by  się  w większym stopniu. 

Co do rezydentów  tak jak napisałeś   od czegoś   muszą zacząć  a oni by  chcieli od razu  zarabiać  Bóg wie  ile.  Mnie  śmieszy te  protest bo jak się  widzi  zdjęcia  tych  rezydentów  z  wakacji w ciepłych krajach itp.  A  krzyczą  że  mało  zarabiają.  Minister  chce  bardzo  dobrze  dać  więcej  tam  gdzie  brakuje  specjalistów   co  przyczyni  się  w przyszłości  do  zmniejszenia  kolejek.

A  ci którzy  uciekają z Kraju   prosta  sprawa  wysłać  za  nimi  Komornika  ,,od ciągnika z Muławy,, Wykształcić  się na koszt  Państwa  a potem uciekają. Więc  niech  zapłacą  za  studia a kwota nie taka mała  bo  ponad 500tyś  1 osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gdybyście obaj oglądali media, które wami tak nie manipulują jak wasza tvp to wiedzielibyście, że ta dziewczyna pojechała do afryki czy tam gdzieś by pomagać chorym ludziom i to za darmo. A że wyszła sobie na plaże by odpocząć to wasza zakłamana tvp wbija do głów wam, że tacy ludzie zarabiający 2200 na rękę hulają po ciepłych krajach. Który z was by się na to odważył. Lekarze pomagający chorym gdzieś w afryce już nie raz płacili za te jak to nazywacie wakacje najwyższą cenę.

Kolega w większym mieście niani do dziecka płaci 2200. Dlaczego za tyle ma pracować lekarz, który długo się uczył i wykonuje zawód wymagający wiedzy i odpowiedzialności. Dodatkowo rezydenci i inni pracownicy strajkujący domagają się większych nakładów na służbę zdrowia. A wszystko dlatego, że pis od jakiegoś czasu trąbi gdzie się tylko da jak to nie wiadomo ile miliardów jest w budżecie, których nigdy wcześniej nie było. Piszecie tu jak to pieniądze powinny iść za pacjentem. A przecież pis obiecywał likwidację NFZ. I co? Zobaczyli, że to dobre koryto dla swoich i już nie chcą likwidować.

Skoro macie takie recepty na uzdrowienie służby zdrowia jak karty to czemu Radziwiłł tego nie zrobi? czemu pis nie wprowadzi płatnych studiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

 

  Mnie  śmieszy te  protest bo jak się  widzi  zdjęcia  tych  rezydentów  z  wakacji w ciepłych krajach itp.  A  krzyczą  że  mało  zarabiają.  

 Chcesz moje foty z wakacji, nie byle jakie bo z pałacu Saddama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To było do @marekfarmer niż do ciebie. Mój błąd. Bo wydaje się, że wiesz, że to była lipa z tymi wakacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Gdybyście obaj oglądali media, które wami tak nie manipulują jak wasza tvp to wiedzielibyście, że ta dziewczyna pojechała do afryki czy tam gdzieś by pomagać chorym ludziom i to za darmo. A że wyszła sobie na plaże by odpocząć to wasza zakłamana tvp wbija do głów wam, że tacy ludzie zarabiający 2200 na rękę hulają po ciepłych krajach. Który z was by się na to odważył. Lekarze pomagający chorym gdzieś w afryce już nie raz płacili za te jak to nazywacie wakacje najwyższą cenę.

Kolega w większym mieście niani do dziecka płaci 2200. Dlaczego za tyle ma pracować lekarz, który długo się uczył i wykonuje zawód wymagający wiedzy i odpowiedzialności. Dodatkowo rezydenci i inni pracownicy strajkujący domagają się większych nakładów na służbę zdrowia. A wszystko dlatego, że pis od jakiegoś czasu trąbi gdzie się tylko da jak to nie wiadomo ile miliardów jest w budżecie, których nigdy wcześniej nie było. Piszecie tu jak to pieniądze powinny iść za pacjentem. A przecież pis obiecywał likwidację NFZ. I co? Zobaczyli, że to dobre koryto dla swoich i już nie chcą likwidować.

Skoro macie takie recepty na uzdrowienie służby zdrowia jak karty to czemu Radziwiłł tego nie zrobi? czemu pis nie wprowadzi płatnych studiów?

A może  to   tobą  TVN  Manipuluje.  Ja  akurat  rzadko kiedy TVP  oglądam   głównie Polsat

Rezydent  jest  uczniem  więc  nie może  zarabiać tyle  co  lekarz, Bo co wtedy  powiedzą  Lekarze  specialiści  że  taki kot  zarabia  tyle  co  on z doświadczeniem i stażem.

PiS  będzie  likwidował NFZ    nie wiem  czemu  wszyscy  domagają  się  spełnienia  obietnic  jakie PiS   odrazu po wyborach. Wszystkiego nieda  się  zrobić  odrazu.

 Chcesz moje foty z wakacji, nie byle jakie bo z pałacu Saddama?

Tak  poproszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Ulman
Dowiedziałem sie ostatnio kilku spraw na temat bezrobocia jestem ciekaw co Ty na to. A wiec tak jesli jakas firma zlozy oferte pracy za najnizsza krajowa to jesli trafi ona do bezrobotnego on musi ja przyjac albo jest wykreslony z listy bezrobotnych. I teraz czy to nie zaniza wskaznika bezrobocia i czy sztucznie nie zaniza stawek? Jesli przyjmujesz prace wskaznik spada i sam godzisz sie za 1500 robic jesli rezygnujesz i szukasz sam oferty bezrobocie tez spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Gdybyście obaj oglądali media, które wami tak nie manipulują jak wasza tvp to wiedzielibyście, że ta dziewczyna pojechała do afryki czy tam gdzieś by pomagać chorym ludziom i to za darmo. A że wyszła sobie na plaże by odpocząć to wasza zakłamana tvp wbija do głów wam, że tacy ludzie zarabiający 2200 na rękę hulają po ciepłych krajach. Który z was by się na to odważył. Lekarze pomagający chorym gdzieś w afryce już nie raz płacili za te jak to nazywacie wakacje najwyższą cenę.

Kolega w większym mieście niani do dziecka płaci 2200. Dlaczego za tyle ma pracować lekarz, który długo się uczył i wykonuje zawód wymagający wiedzy i odpowiedzialności. Dodatkowo rezydenci i inni pracownicy strajkujący domagają się większych nakładów na służbę zdrowia. A wszystko dlatego, że pis od jakiegoś czasu trąbi gdzie się tylko da jak to nie wiadomo ile miliardów jest w budżecie, których nigdy wcześniej nie było. Piszecie tu jak to pieniądze powinny iść za pacjentem. A przecież pis obiecywał likwidację NFZ. I co? Zobaczyli, że to dobre koryto dla swoich i już nie chcą likwidować.

Skoro macie takie recepty na uzdrowienie służby zdrowia jak karty to czemu Radziwiłł tego nie zrobi? czemu pis nie wprowadzi płatnych studiów?

Kto tu kłamie ? 2200 na miesiąc .Za dyżur można też zarobić 2200 . To co nie chce im się brać dyżurów za taką kasę ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

 

Właśnie cały problem jest w tym  że  Przychdonie  dostają  Ryczałt  za każdego  pacjenta  nie ważne  czy on  się  leczy  czy nie.

Gdyby  wprowadzili  Karty jak do bankomatu  Lekarz  miałby  Terminal   i  dostawał by  kasę  za  wizytę    to  pieniądze  by  szły  za Pacjentem a nie Pacjent  za pieniędzmi   wtedy   problem  kolejek  rozwiązał by  się  w większym stopniu. 

Co do rezydentów  tak jak napisałeś   od czegoś   muszą zacząć  a oni by  chcieli od razu  zarabiać  Bóg wie  ile.  Mnie  śmieszy te  protest bo jak się  widzi  zdjęcia  tych  rezydentów  z  wakacji w ciepłych krajach itp.  A  krzyczą  że  mało  zarabiają.  Minister  chce  bardzo  dobrze  dać  więcej  tam  gdzie  brakuje  specjalistów   co  przyczyni  się  w przyszłości  do  zmniejszenia  kolejek.

A  ci którzy  uciekają z Kraju   prosta  sprawa  wysłać  za  nimi  Komornika  ,,od ciągnika z Muławy,, Wykształcić  się na koszt  Państwa  a potem uciekają. Więc  niech  zapłacą  za  studia a kwota nie taka mała  bo  ponad 500tyś  1 osoba.

 

 

Jak myślisz ile zarabia rezydent w szpitalu Biziela,ile w miesiącu tłucze godzin a spotkałem tego lekarza w piątek, w niedziele dalej był na oddziale,chcesz aby taki lekarz leczył Twoją rodzinę.Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego powinna być płatna np 10zł a dopiero w przypadku stwierdzenia choroby następne bezplatne,taki system funkcjonuje w Niemczech i ludzie są zadowoleni a w ogóle spróbuj zweryfikować wiadomości, a nie bezmyślnie powtarzać propagandę bez względu kto ją uprawia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie i nas bezrobocie dwa lata temu wynosiło 16% dziś jest to w granicach 9% a jest takie bo ludzie nie chcą pracować za mała kasę i widnieją w urzędzie a pracują na czarno na drogach itp a co tam u Tuska ? Już się nachłapał to emigrowal i coś wrócić nie chce liczę na wymiar sprawiedliwości ze ktoś znajdzie twarde dowody na wyprzwdanie naszego kraju Niemcom. A jeśli jedyny kontr argument wasz to buahahaha to nawet nie piszcie tego bo wówczas jest to zabawne. Jesteśmy rolnikami np kiedyś nie ubezpieczalem upraw bo było za drogi proszę ten rząd doplacil i jakoś stać chyba każdego ☺ileż jeszcze tych twardych dowodów wykazywać wam trzeba

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

"Aby się stawiać trzeba mieć pieniądze."

Brawo !!!

Najlepsza puenta którą napisałeś.

To zdanie w pełni wyczerpuje temat naszej pozycji  i mozliwości w Europie i na świecie. 

To jest zdanie które rząd powinien powtarzać codzień rano na odprawie , na każdym posiedzeniu, miesięcznicy, uroczystości itd.

Piszę to co myślę ale jak napisałem , to nie moja broszka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Panowie i nas bezrobocie dwa lata temu wynosiło 16% dziś jest to w granicach 9% a jest takie bo ludzie nie chcą pracować za mała kasę i widnieją w urzędzie a pracują na czarno na drogach itp a co tam u Tuska ? Już się nachłapał to emigrowal i coś wrócić nie chce liczę na wymiar sprawiedliwości ze ktoś znajdzie twarde dowody na wyprzwdanie naszego kraju Niemcom. A jeśli jedyny kontr argument wasz to buahahaha to nawet nie piszcie tego bo wówczas jest to zabawne. Jesteśmy rolnikami np kiedyś nie ubezpieczalem upraw bo było za drogi proszę ten rząd doplacil i jakoś stać chyba każdego ☺ileż jeszcze tych twardych dowodów wykazywać wam trzeba

Co najmniej 6 lat funkcjonują dopłaty do ubezpieczeń,gdzie Ty żyjesz Myślisz że ktoś postawi poprzedniej władzy poważne zarzuty oj naiwny jesteś[ręka rękę myje] Prawdziwe zmiany następowały tylko w wyniku rewolucji ,no i może przedstawisz te twarde dowody dające szanse postawienia poważnych zarzutów a nie z palca wyssanych B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

Plakaty i koszulki używane podczas ''spontanicznego'' protestu rezydentów zostały wydrukowane już w sierpniu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kto pisze w sieci te bzdury o zarobkach lekarzy? Mam brata lekarza, ok 15tys zarabia w małej powiatowej mieścinie a do 40-tki jeszcze daleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj