Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5575

Nie tylko twój problem ale twoje ryzyko i konsekwencje.

Jednak nikt ci nie kaze strzelać tylko masz taka mozliwość. U nas socjalistycznu rząd mówi ci co masz robić i ogranicza twoje wybory. Po paru pokoleniach w socjaliźmie naród idiocieje bo jak ktoś decyduje za nich to wyłącza się myslenie i inwencja. To tak jak z dzieciakami wychowanymi przez nadopiekuńczych rodziców. Są dorośli lecz niesamodzielni

Hanka nawet godziny nie spędzi w areszcie i stawiam na to karton dobrego piwa.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Dajcie spokój Gronkiewiczowej. W tej chwili, cała komisja opiera się na założeniu że trzeba wsadzić kogoś do więzienia bo da to fajny efekt. Powiem tak, za dużo wrzasków Jakiego, za mało konkretów w postaci dokumentów z podpisem HGW. Najwyżej mogą próbować pójść w stronę braku nadzoru nad pracownikami albo czegoś takiego. Niestety wychodzą już sprawy ze służbami i ludźmi dla nich pracującymi, a że są to goście głaskani przez obecną władzę to chyba szczególnie mocno ich przesłuchiwać nie będą. Ja jednak bardziej skupiłbym się na realnej ocenie poszczególnych przypadków niż pogoni za HGW. Jak się znudzi to polecam działkę pod tytułem zwrot majątku kościołowi. A tam pole do popisu szerokie jak step.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

jest tam gdzieś napisane prywatyzacja zagraniczna? dzisiaj prezes uważa prywatyzację z lat 90. za złodziejski proces, który osłabił polską gospodarkę. Jednak tuż po 1989 r. był jej gorącym zwolennikiem. Mówił wręcz o potrzebie "szokowej prywatyzacji". szkoda ze nie dodali ze prywatyzacji ale oddać polakowi  :lol:

 

śmiać mi się chce nagle cały axel springer rozmawiał z reporterem gw z pomorza ??? :lol:  :D  podałeś przykład ładnej propagandy jednym głosem lesweki wp onety jeden temat ?? dobre źródła...

 

przypomni sobie 2015 strajk rolników też wylali jednym głosem na ciebie pomyje nierobie utrzymywany z dotacji  :P  

 

 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Nie nacjonalizacja, tylko prywatyzacja. Oddać Polakowi? A to dopiero dzisiaj byłby wrzask że co wzięli to złodzieje i uwłaszczyli się na państwowym. Jedyna zaleta byłaby taka że dziś, o ile jeszcze by żyli, można byłoby ich osądzić w ramach igrzysk dla ludu. Zawsze dobrze mieć pod ręką kogoś do bicia.  Prezes  pewnie by tłumaczył że owszem był za oddaniem zakładów w prywatne ręce, ale nie przypuszczał ze nowy właściciel będzie chciał zarabiać. Czyli wszystkich oszukał. a jak oszukał to pewnie.... (wiadomo kto i jaki ma paszport). No chyba że to wina Tuska, to ja przepraszam bo nic tu nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

jest tam gdzieś napisane prywatyzacja zagraniczna? dzisiaj prezes uważa prywatyzację z lat 90. za złodziejski proces, który osłabił polską gospodarkę. Jednak tuż po 1989 r. był jej gorącym zwolennikiem. Mówił wręcz o potrzebie "szokowej prywatyzacji". szkoda ze nie dodali ze prywatyzacji ale oddać polakowi  :lol:

 

śmiać mi się chce nagle cały axel springer rozmawiał z reporterem gw z pomorza ??? :lol:  :D  podałeś przykład ładnej propagandy jednym głosem lesweki wp onety jeden temat ?? dobre źródła...

 

przypomni sobie 2015 strajk rolników też wylali jednym głosem na ciebie pomyje nierobie utrzymywany z dotacji  :P  

Co ty Romanek ciśnienia nie trzymasz?

Prezes był za prywatyzacją ale nie zagraniczną. Skoro tak to ilu naszych rodaków miało wtedy kapitał by coś kupić i godziwie za to zapłacić? Po co mieliby wtedy dużo za to płacić jak wszystko bankrutowało?  A może sprzedając wtedy tylko naszym kupiliby to PZPRowcy i panowie z służb. Co by nie zrobił to źle i teraz Jaruś wrócił razem ze swym "prawcowym" :P  elektoratem do jakże prawicowej myśli o korzeniach marksistowskich że najlepiej jakby wszystko było wspólne i państwowe.  

Czemu Romanie drogi, nie kupowałeś wtedy za bezcen by ocalić ten nasz  majątek przed siłami zła i lewakami?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

 Skoro tak to ilu naszych rodaków miało wtedy kapitał by coś kupić i godziwie za to zapłacić

To jakaś prywatyzacja przez podmiot zagraniczny odbyła się za godziwe pieniądze? Czy to tylko rodacy mieliby wówczas takowe pieniądze uiścić?

Fakt że ludzie nie mieli kasy,  ale prywatyzacja była bandycka często za ułamek wartości towaru zgromadzonego w magazynach - a gdzie wartość nieruchomości, maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Nie było szansy nawet na takie "niegodziwe" pieniądze ze strony polskich inwestorów. Ale szykuje się nam powtórka z rozrywki, tylko tym razem w kolejce ustawiły się grupy producenckie.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Daron64 spróbuj ty znależć obrazki lemingowe ....będzie trudno musisz sam się pocić 

Nie do wiary! Gronkiewicz-Waltz w roli ofiary: Czasami myślę, że afera reprywatyzacja była pułapką zastawioną na mnie przez służby

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

caeace4dca9c4e73b6fe081cce2b7c7e.jpegautor: Fratria
Podziel się
Poleć

Jestem do dyspozycji prokuratora, ale nie będę przed komisją weryfikacyjną wydawała się na lincz. To nie jest kwestia jakiegoś wizerunku. To jest kwestia naruszenia godności

—mówiła na antenie TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Gość Piotra Marciniaka odniósł się do wczorajszego orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Nie twierdzę, że jest 27:1, 
 twierdzę, że jest 1:1. W zasadzie pewne rzeczy, na których mi zależało, zostało wyjaśnione. Że jestem organem, a nie stroną, a po drugie mimo że Patryk Jaki napisał, że komisja weryfikacyjna jest organem administracji publicznej, wyraźnie jest napisane w uzasadnieniu, że jest organem administracji rządowej

—tłumaczyła.

To oznacza, że komisja weryfikacyjna nie może wkraczać w działalność samorządu

—dodała. Według Gronkiewicz-Waltz komisja „nie ma uprawnień, by ją wezwać”.

Gronkiewicz-Waltz stwierdziła, że kolejne kary nakładane na nią za niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną są „dręczeniem”.

To jest znęcanie się, dręczenie, nękanie

—mówiła.

To jest kwestia naruszenia godności. 
RPO
 powiedział zastraszanie, przekraczanie granic. Nie ma już w Polsce demokracji. Jest demokracja fasadowa. Został 
RPO
Adam Bodnar, prezes 
NSA
 i prezes Gersdorf, reszta jest 
. Demokracja w Polsce jest zagrożona

—dodała.

Prezydent próbowała bronić się, przekonując, że była pierwszym prezydentem, który pomógł lokatorom z reprywatyzaowanych kamienic.

Byłam pierwszym prezydentem, który wprowadził ochronę rodzin z kamienic reprywatyzowanych

—podkreśliła.

Gronkiewicz-Waltz podkreślił po raz kolejny, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną.

Jestem do dyspozycji prokuratury. Jestem organem, jeżeli będę stroną, to też wyślę pełnomocnika

—zaznaczyła.

Pytana o naciski kolegów z Platformy Obywatelskiej, aby stawiła się przed komisją, odpowiedziała, że nie stawi się, podkreślając jednocześnie, że nie będzie kandydowała do zarządu Platformy Obywatelskiej.

Już powiedziałam dość dawno, że to moja ostatnia kadencja. Młodsi powinni wejść od partii, musi być jakaś zmiana pokoleniowa, przynajmniej częściowa. Jestem profesorem prawa i ten zawód będę wykonywać do 70 roku życia, tak mówi prawo. Chyba, że i tam macki PiS-u mnie dorwą. Nie, nie będę kandydowała do zarządu 
PO
, dlatego że to nie ma najmniejszego sensu. Kończy się kadencja. Mam nadzieję, że ktoś obejmie po mnie w wieku 40 lat. Nie mam zamiaru kandydować. Nie planuję bycia w zarządzie, ponieważ ta funkcja służyła mi przede wszystkim do funkcji prezydenta Warszawy

—podkreśliła.

Prezydent Warszawy stwierdziła, że afera reprywatyzacyjna mogła być pułapką zastawioną na nią przez służby.

Czasami się nawet zastanawiam, że to może była pułapka służb zastawiona na mnie. Nie jestem jasnowidzem. Coraz więcej osób tak mi mówi. Skoro nagrano polityków 
, to znaczy, że te służby działały sobie luzem. Niektórzy mówią, że więcej osób jest ze służb

—zaznaczyła.

kk/TVN24

83cc41596f184ea8915b3d88e41e385f.jpeg autor: Zespół wPolityce.pl

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@wpolityce.pl. Dołącz do naszej społeczności – Sieci Przyjaciół wPolityce.pl i tygodnika „Sieci” na SiecPrzyjaciol.pl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25602

Nie było szansy nawet na takie "niegodziwe" pieniądze ze strony polskich inwestorów. Ale szykuje się nam powtórka z rozrywki, tylko tym razem w kolejce ustawiły się grupy producenckie.

Tz. mówisz o przejęciu grup przez kapitał zagraniczny. No niestety ale tak się stanie w wielu przypadkach. Wiele z nich powstało tylko z myślą o wyciągnięciu kasy z dofinansowań. Ale w sumie to już X lat temu słychać było głośno o tym że po to się finansuje takie przedsięwzięcia, żeby inwestor odwalił czarną robotę, zorganizował wszystko i wpisał się na listę dłużników zachodnich banków.  Małe niepowodzenie, czy też zmiana interpretacji przepisów, stagnacja na rynku i przejęcie za grosze.  Może to mówili pesymiści, ale  w wielu przypadkach scenariusz tak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Bogdan, to co wkleiłeś tylko potwierdza moje podejrzenia że mogą jej skoczyć. Jeżeli sąd określił że nie jest stroną, to proponuję jutro rozwiązać komisję Jakiego. Tu już nic się nie zdarzy

Odnośnie grup, to w tych tworach nigdy nie było pieniędzy. Nie było wolnego kapitału żeby na bieżąco płacić za surowiec, ludziom za pracę, serwisować sprzętu. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

To jakaś prywatyzacja przez podmiot zagraniczny odbyła się za godziwe pieniądze? Czy to tylko rodacy mieliby wówczas takowe pieniądze uiścić?

Fakt że ludzie nie mieli kasy,  ale prywatyzacja była bandycka często za ułamek wartości towaru zgromadzonego w magazynach - a gdzie wartość nieruchomości, maszyn...

Obecni przy władzy malkontenci teraz pluja na to  w czym sami maczali paluchy. 

Dla gawiedzi są dwa tematy w dowolnych kombinacjach. Sprzedali obcym i złym  no i oczywiście za pół darmo lub za darmo. 

Jakby sprzedali naszym to byłyby zarzuty że po znajomości i oczywiście za tanio. Jakby sprzedali obcym to źle i oczywiście za tanio. 

Wartość towaru czy maszyn nie musiała miec znaczenia jeśli zadłużenie było wysokie. 

Każdy jest teraz mądry ale za czasów prywatyzacji obecny prezesik z ś.p, bratem stali u boku prezydenta, byli w kregach władzy, w AWS  i nie widzieli tego? Może byli zajeci Expresem wieczornym Telegrafem czy Srebrna ;)

 

Bogdan - lemingi widocznie posługuja się w wiekszości słowem pisanym a nie pismem obrazkowym. Tobie się zdarza napisać swoje przemiślenia samodzielnie a nie gotowcami?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@bogdan
Nie mam problemów z nadmiernym poceniem sie. Nie czuję też potrzeby wklejania pierdyliona obrazków, do czego Twoja tu aktywność w większości przypadków się ogranicza.

A co do komisji to oglądałem sobie jak byl v-ce prezydent. Troszkę parodia. Pytali chłopa o okres, w którym za to nie odpowiadał. To któryś z członków szanownej komisji zanim zaczął zadawać pytania, powiedzmy że w temacie, to zaczął od insynuacji, że świadek został przyjęty do pracy bez konkursu. Jaki momentami ok, momentami wzrok nieskażony jakimikolwiek przemyśleniami. Do tego wyłączanie mikrofonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Rozwiązać komisję Jakiego ? Jeżeli sąd zgodził się na kuratorów dla nie żyjących właścicieli a prokuratura nie widzi działań przestępstwa to znaczy że wszystko jest w porządku ? 

Komunę obalono prawie bezkrwawo i dlatego jest tyle dziadostwa którzy opanowali wszystkie ważniejsze instytucje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Wprowadzili wyłączanie mikrofonów gdy jeden z dobrych prawników realizujacych roszczenia zrobił z młodego niedoświadczonego politologa który próbuje zrozumieć prawo  niejakiego Patryka Jakiego - idiotę. Było to straszne i bolesne nawet do oglądania więc na następne posiedzenie komisji uruchomiono opcję "off" :P

Zbyszko masz racje - jakby trochę rozgonili po komunie to i w PISie z połowy towarzyszy by nie było  :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Fakt w Magdalence bylo bezkrwawo ale czy zmiany ustrojowe to było obalenie komuny otóż nie. Kiszczak o to dobrze zadbał. Żyjemy w pięknym kraju gdzie kwota wolna od podatki dla zwyklego obywatel jest na wysokosci dochodu bezrobotnego. A elity w sejmie 30000 ponad.Przedsiebiorcy u nas placa 1200 miesiecznie ZUS a w Wielkiej Brytani 60 zl. Ostatnie zdanie pochodzi od Tyszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Zbyszko to sąd zgodził się a nie HGW. Czy Jaki już poczynił kroki by zająć się tym postanowieniem sądu? Chciałbym przypomnieć że podczas obalania komuny, krew lała się raczej po stronie obalających niż obalanych. Jeżeli teraz żałujesz że nie było jej więcej, to chyba mamy chyba poważny problem. Albo alternatywną rzeczywistość. Zaręczam Ci że samo przelewanie krwi nie wpływa na jakość tego co powstanie z pożogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak na socjalistycznych rewolucjonistów przystało koledzy maja takie właśnie pomysły. Panów obalimy, wyzyskiwaczy przepedzimy, ludowi damy chleba,  sądy bedą sądzić sprawiedliwie czyli tak jak my chcemy, majątek wspólny zbudujemy,  podatki podniesiemy dla dobra  ludu, historie napiszemy od nowa  itd.

Lenin wiecznie zywy ale jak którego zapytać to prawicowcy pełną gebą :lol:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tak sąd się zgodził . Dlaczego jednym HGW mogła oddać w pół roku a żyjący właściciel po 10 latach nie mogła dopiero Sztrasburg nakazał ?

To wszystko jedna klika .

Ulman ile razy tą sama śpiewkę napisałeś ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Zabolało?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Ulman zagłębiałeś się kiedyś na jakich podwalinach powstała potęga niemieckiej gospodarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

W zasadzie cała lewicowość powstała aby bronić ciemiężonego robotnika. Ale czasy się zmieniły i robotnik już nie krwawi pod batem pracodawcy. Dlatego lewica musiała sobie znaleźć alternatywne byty do obrony. Poszło to w stronę różnych mniejszości LGBT i kto tam jeszcze czuje się poniewierany. Prawdziwych czynowników już nie ma. Chyba dlatego ta lewica jakaś taka miałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Tylko że rozdwojenie osobowości to choroba. Prawicowi lewacy. Jak rządzący nie wiedzą kim sa to tez nie wiedzą co robią

Ulman zagłębiałeś się kiedyś na jakich podwalinach powstała potęga niemieckiej gospodarki?

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/17/cud-gospodarczy-w-iii-rzeszy-to-klamstwo-hitler-doprowadzil-niemcy-do-bankructwa/


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj