Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8858 odpowiedzi na ten temat

#7241 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 08:07

@Alamo

Od mądrego warto poczytać . Też wahałem się co do PiS ale jak przepchają ustawę o sądownictwie a potem ją wdrożą (a to druga strona medalu)  ,to jestem gotów nawet ślepo na nich głosować . Tu jest właśnie pies pogrzebany że jeszcze parę lat rządzenia : "by było jak było" doprowadziło by do tego że UE anektowała by Polskę a sądy by to zatwierdziły jako zgodne z prawem .Dlatego dziś Niemcy protestują pod ambasadą  w swoim kraju przeciw zmianom w Polsce . Doskonale zdają sobie sprawę że jak zmieni się sądownictwo to nikt im nie przyklepie "rozbioru" Polski czy to gospodarczego czy też innej aneksji . Patrzcie jak łykneli Grecję :) nawet wbrew głosowi ludu  to Niemcy zadecydowali że w Grecy maja nie zbankrutować i dalej spłacać kredyty niemieckim bankom choćby to miało być kosztem rezerwy demograficznej Polski którą oddał TUSK na ratowanie obligacji greckich :)

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił ... i tego będę się trzymał , nie dam się nabrać na hasło że Niemcy chcą dla Polski dobrze bo nigdy od tego kraju nie spotkało nas dobrego . Podstawy leżą w historii więc chyba dlatego Tusk proponował by znieść historię w szkolę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 21:44
  •  

#7242 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 08:29

Ja osobiście jestem za tym żeby nas anektował ktoś mądry ...Niemcy a najlepiej Czesi ;). Bo nie podoba mi się plan pisofaszystów żeby oddać Polskę pod łapę Rosji.

#7243 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3917 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 08:34

A nie możemy być Polakami w polskiej Polsce ?

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7244 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 08:48

Najwidoczniej nie. Posłuchaj pisu , przecież według nich co drugi to niiemiec , zdrajca albo "europejczyk". Wszyscy czychają na tą piękną krainę.

Pisowskie paraniki zaczynają się gubić. 

Więc może lepiej oddać się pod władanie mądrym czechom a tych co mile rosyjskiego buta wspominają wyeksportować w kierunku moskwy. Panie macierewicz pan się pakuje.

#7245 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 09:06

Rozliczyć  trzeba  za  przekręty  jakich  się  dopuścili.  W  Książce  Wojciecha  Sumlińskiego  masz  wszystko  ładnie  opisane, Niebawem  wyjdzie  książka  ,,Niebezpieczne  Związki  Donalda  Tuska ,,

Do tej  pory  pisałeś  że  nikogo nie  rozliczą  ale  jak  zaczną  to  będziesz  pisał  że  robią jak za Komuny  co już  nie raz  pisałem  na  twoje  durne komentarze  że nikogo nie  rozliczą.

Pisałem ze nie rozliczą i nadal jestem skłonny przyjąć zakład że nie rozliczą. Zdobędziesz się na odwagę czy będzie jak zwykle? Karton dobrego alkoholu?

Nie pisałem ze robią jak za komuny tylko że ty jesteś komunistą na podstawie tego co napisałeś

.

Masz jakieś dowody czy tylko Ci przysłali na mail byś to wkleił :P :P ;)

A kim ty jesteś chłopcze co nosisz tylko w sobie pogardę dla tego co ma inne zdanie jak Ty?

A kim jest Jarosłąw ktory nosi w sobie pogardę dla tych co maja inne zdanie jak on?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#7246 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 09:15

A skąd ta dygresja że PiS wepcha nas do Ruskiego ? Śniło się coś komuś w nocy i jeszcze w letargu bredzi :)

Nigdy w historii nie było nam dobrze pod jakim kolwiek butem więc dlaczego miało by niby być dobrze pod unijnym ? Oczywiście zawsze znajdzie się jakaś kasta która będzie mówiła że im się lepiej żyło jako folksdojcz ale nawet jeśli jest to szeroki margines to tylko jest to margines nawet rzekłbym "społeczny" :)

Zawłaszczanie sobie europejskości tylko dla  wymyślonej kasty do której należy się dopiero po spełnieniu pewnych poddańczych gestów , założyć marynarkę , dać się bić po pysku w realu i przenośni to wtedy można być Europejczykiem ?  Tak tylko mówią ludzie zdegradowani bez honoru dość często mający wiele na sumieniu no w ostateczności ktoś komu zapłacono :) .Dziwi mnie więc ze ktoś nie popiera polskiej racji stanu udziela się na portalu zamiast brylować w czeskich internetach :)  którzy są według niego mądrzy . Z polskiego punktu widzenia to niestety każdy kto sprzeciwia  się demokratycznie wybranemu rządowi nie będzie określany mianem przyjaciela Polski :) Niemcy mają pretensje do garbatego że ma dzieci proste . Tak to wygląda . Parafrazując co do europejskości Niemiec  to śmiem twierdzić że niedługo niemcy w Europie to będą tylko geograficznie (a i to nie pewne ) jak zaczną twierdzić że ziemia jest płaska :)

#7247 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 09:19

Jak sie oddalasz od zachodu to mimowolnie kierujesz się na wschód. Zresztą jest tu masa wielbicieli by sądy sądziły według władzy a to nic innego jak w Rosji

#7248 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 22 lipiec 2017 - 09:30

Ja osobiście jestem za tym żeby nas anektował ktoś mądry ...Niemcy a najlepiej Czesi ;). Bo nie podoba mi się plan pisofaszystów żeby oddać Polskę pod łapę Rosji.

Nikt ci nie broni aby twoim obejściem zarządzał jakiś mądry sąsiad i  słuchał jego rozkazów .  :D  :D  :D

#7249 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 09:55

To jeśli przybliżymy się do Czech do oddalimy się od Szwecji Norwegi :)  ??!

Co do sądów to w ogóle nie mogę zrozumieć że co niektórzy chcą zacieśnienia z Niemcami i UE a z drugiej strony wytykają że  w Polsce PiS chce zrobić jak jest np. w Holandii i Niemczech gdzie właśnie rządzący wybiera sędziów :) . Logika Kalego ; Jak Kali ukraść krowę to bardzo dobrze ale jak Kalemu ukraść to bardzo nie dobrze :)  Podobnie było ze sprzedażą ziemi i jak PiS zerżną przepisy jakie były w Niemczech i Francji to także był larum że jak tak można a im można mieć takie przepisy bo są dłużej w UE ???! jak dzieci -mój tata jest starszy więc ja jestem ważniejszy :)

#7250 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 lipiec 2017 - 10:08

Tusk - uciekł z Polski, Sikorski - uciekł z Polski, Rostowski - uciekł z Polski. Teraz UJADAJĄ na Polskę. A były kanclerz Niemiec Schroeder - uciekł z Niemiec do Putina - tyle, że załatwił Niemcom Nord Stream!!! Widzicie różnicę?

widzisz chłopie twoją inteligencje przecież w Czechach rządzi partia podobnego pokroju to nie głupi polak ze nie widzi różnicy, partie libelarne 

przykładem Francja zostaje  na granicy progu wyborczego 

To jeśli przybliżymy się do Czech do oddalimy się od Szwecji Norwegi :)  ??!

Co do sądów to w ogóle nie mogę zrozumieć że co niektórzy chcą zacieśnienia z Niemcami i UE a z drugiej strony wytykają że  w Polsce PiS chce zrobić jak jest np. w Holandii i Niemczech gdzie właśnie rządzący wybiera sędziów :) . Logika Kalego ; Jak Kali ukraść krowę to bardzo dobrze ale jak Kalemu ukraść to bardzo nie dobrze :)  Podobnie było ze sprzedażą ziemi i jak PiS zerżną przepisy jakie były w Niemczech i Francji to także był larum że jak tak można a im można mieć takie przepisy bo są dłużej w UE ???! jak dzieci -mój tata jest starszy więc ja jestem ważniejszy :)

własnie kolega dobrze piszesz przyjmujemy przepisy większości starej uni a u nas zagrożenie demokracji  :lol:   :D  dobry przykład naszych mediów axel Springer i gw  :lol:

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7251 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 22 lipiec 2017 - 10:09

To jest program intelektualnie obraźliwy. Kto się tam pokazuje tego ja nie szanuje

A to forum nie jest obraźliwe ? Ten program to jak kabaret tylko różni się tym , że w kabarecie zdarzenia są wymyślone a wtylewizji są fakty  poparte urywkami nagrania . Można się pośmiać . 

#7252 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 10:57

Patrzcie jak łykneli Grecję :) nawet wbrew głosowi ludu  to Niemcy zadecydowali że w Grecy maja nie zbankrutować i dalej spłacać kredyty niemieckim bankom choćby to miało być kosztem rezerwy demograficznej Polski którą oddał TUSK na ratowanie obligacji greckich :)

To tak żeby Was wk***ić powiem że Grecy wystawili na rynku wtórnym 50 F-16 Block 52, czyli w tej konfiguracji co nasze. I przyglądamy się im łakomym okiem. Jak je kupimy to pewnie dofinansujemy niemieckie banki. :D

#7253 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:04

http://niezalezna.pl...-gazociagu-opal

I ku takim sprawom się mam kierować na zachód? To właśnie pokazuje że im bardziej dążyć będziemy do Niemiec tym bardziej wchodzimy w łapy Ruskich i się bardziej uzależniamy . Jeśli jakoś przełkneliśmy że gaz rurka z naruszeniem środowiska leży w Bałtyku i ogranicza port w Szczecinie to obecny wyrok pokazuje niezależność sądów w kołchozie :) Co z tego że gwarantowała UE skoro zawsze dla Niemiec będzie robił podwójny standard . Niemcy wchodzą w cztery litery ruskom a my niby co mamy pchać się na zachód ? by potem usłyszeć że wasal mojego wasala nie jest moim wasalem ? Przecież ten feudalizm trąca średniowieczem :) . NIE NIE ja już wolę być zaściankowym Polakiem handlującym z Chinami, mający za plecami wojska USA, w swojej zaściankowości dobrze żyć z Węgrami i krajami południa

#7254 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:07

Nikt ci nie broni aby twoim obejściem zarządzał jakiś mądry sąsiad i  słuchał jego rozkazów .  :D  :D  :D

Głupiś Zbyszku.

Właśnie o to chodzi że ja sobie radzę z zarządzaniem moim "obejściem" bez problemu i nawet z małymi sukcesami. A to właśnie miernoty pisowskie chcą narzucić centralne sterowanie.

Rozumiem , że wielu to pasuje i wcale mnie to nie dziwi. No ale ciężko rozmawiać o tym z ludźmi ,którzy nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa a na świat patrzą w perspektywie swojej gminy najdalej powiatu. 

Wyizolowanie Polski skończy się tym , że chociażby przestaną płynąć do Polski zagraniczne inwestycje. 

Pewnie w tvpis nie pokazali ale na protestach olbrzymią grupę stanowią młodzi ludzie. Nawet młodzi z pis się buntują bo wiedzą co się święci.

Miejmy nadzieję , że dni prezesa są policzone.

Udanego weekendu Panowie i Panie , nie pozagryzajcie się. Ja pędzę rzepaki robić bo już czas ;)

#7255 Share WawrzyniecPruski

WawrzyniecPruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
    zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
    Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.
    Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium

.

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:18

http://niezalezna.pl...o-ich-finansuje

http://niezalezna.pl...lsce-w-berlinie

PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

#7256 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:18

A to forum nie jest obraźliwe ? Ten program to jak kabaret tylko różni się tym , że w kabarecie zdarzenia są wymyślone a wtylewizji są fakty  poparte urywkami nagrania . Można się pośmiać . 

Niektóre wywody "prawicowych" lewicowców na forum  moga faktycznie spowodować degradację intelektualną.

Kabaret powinien być smieszny ale w wykonaniu komunisty Wolskiego może być śmieszny jedynie dla neokomunistów 

http://niezalezna.pl...-gazociagu-opal

I ku takim sprawom się mam kierować na zachód? To właśnie pokazuje że im bardziej dążyć będziemy do Niemiec tym bardziej wchodzimy w łapy Ruskich i się bardziej uzależniamy . Jeśli jakoś przełkneliśmy że gaz rurka z naruszeniem środowiska leży w Bałtyku i ogranicza port w Szczecinie to obecny wyrok pokazuje niezależność sądów w kołchozie :) Co z tego że gwarantowała UE skoro zawsze dla Niemiec będzie robił podwójny standard . Niemcy wchodzą w cztery litery ruskom a my niby co mamy pchać się na zachód ? by potem usłyszeć że wasal mojego wasala nie jest moim wasalem ? Przecież ten feudalizm trąca średniowieczem :) . NIE NIE ja już wolę być zaściankowym Polakiem handlującym z Chinami, mający za plecami wojska USA, w swojej zaściankowości dobrze żyć z Węgrami i krajami południ 

Duży może więcej a  nie jak u nas małemu Jareczkowi  się wydaje ze może wiecej :D​ 

Handel z Chinami jako rynek zbytu dla nich i USA za plecami podczas gdy oni nas maja w d*pie no chyna ze gaz  i uzbrojenie od nich kupimy czyli staniemy sie rynkiem zbytu jak dla Chin. 

Żebyśmy sobie czasem nie poszleli

http://www.farmer.pl/fakty/swiat/rosja-chce-eksportowac-wieprzowine-i-drob-do-chin,72628.html

Edytowany przez Ulman, 22 lipiec 2017 - 11:51.

#7257 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:40

Obecna sytuacja polityczna w Polsce FiltryOlejeMaszyny

Filtr jak ma w logo oleje a na podwórku maszyny to myśli , że masz więcej oleju w głowie jak wszyscy . 

Ja nie piszę , że sobie źle radzisz tylko może sąsiad by pokierował tobą lepiej . Może to dla ciebie byłoby lepsze . Nowakowi jak się Polska nie podobała to se wyjechał .

Musisz się spieszyć bo zaraz jakiś leming napisze że PIS zamknie granice :D  :D  :D Sprzedać swoją suwerenność za EURO ? W D..pie mam ich dopłaty . Biorę bo dają tak jak przeciwnicy 500+ . Jak zablokują pieniądze z unii to zaraz zachodnie koncerny będą sprzedawać te zakłady co kupili za bezcen polakom a jak nie to będą płacić podatki a jak nie to wejdzie syndyk .  Przecież większość pieniędzy co idzie    z unii to  z powrotem zabierają zachodnie firmy które mają filie w Polsce .

#7258 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:41

PiS  chce  oddać  Polskę  Rosji  a to dobre :lol: :lol: :lol:

Jedni  tutaj  piszę  że  PiS  chce  wywołać  wojnę  z Rosją   a ty  że  chce  oddać  Polskę  Rosji  dobre

:D :D :D

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7259 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 11:50

Merkel dobrze wie , ze im więcej wpompuje się pieniędzy w Polskę to jej gospodarka więcej zarobi .  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7260 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 792 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 12:07

NIE MA INNEGO KRAJU NA ŚWIECIE, OPRÓCZ POLSKI, W KTÓRYM BYŁBY TRÓJPODZIAŁ WŁADZY - SYSTEMU KTÓRY SIĘ SKOMPROMITOWAŁ. ROZWIĄZANIA WPROWADZANE W POLSCE SĄ IDENTYCZNE JAK W NIEMCZECH. Aktualny system prawny w Polsce konserwuje brak państwa prawa, a nie go chroni. W USA sędziów sądów federalnych wskazuje Prezydent, a Kongres zatwierdza. W chwili obecnej wymiar sprawiedliwości, to państwo w państwie. Masz pieniądze i kontakty, nic ci nie grozi. Nie masz pieniędzy i kontaktów ? Jesteś nikim.

Popieram rząd w 100%,nie wiecie czemu,to weźcie podręcznik do historii z podstawówki i otwórzcie na roku 1795. Zróbcie to KODziarze. Tylko zamieńcie słowa targowica na opozycja, a Katarzyna Wielka na Makrela. JA DO TEGO RĘKI NIE PRZYŁOŻĘ.

Jedyna nadzieja w owczarku Niemieckim i Timermansach...
Bo sondaż poparcia partii politycznych w przedziale wiekowym 18-24 lata:
Dziennik Gazeta Prawna 30.VI-03.VII 2017
PiS 63.4%
Kukiz 10,1%
Inne partie 6,3%
PO i .N 3.5%
dla Totalnej to najczarnirjszy koszmar.
Milego dnia!

Nie ma? Powołujesz się na USA, tam akurat JEST trójpodział władzy (jak i we wszystkich krajach, w których demokracja jest podstawą ustrojową): prezydent, parlament (kongres i senat) i niezależne sądy. Może pamiętasz dwa wyroki sądów federalnych, które anulowały dekret prezydenta o zakazie wjazdu na terytorium USA obywatelom niektórych państw? Czy tak postępują sądy zależne? Wyobrażasz sobie coś takiego w nowych polskich sądach?

Nieprawda, że ustawy o sądownictwie są identyczne z niemieckimi. Po pierwsze to kraj związkowy i Landy mają pewną autonomię (nie dotyczy to co prawda np. prawa karnego i cywilnego, ale administracyjnego już tak). Po drugie, sędziowie sądu najwyższego są wybierani przez przedstawicieli Landów (po jednym z każdego) i 16 posłów Bundestagu. I nie ma możliwości by wszyscy byli członkami jadnej partii, a nawet by jedna partia miała większość bezwzględną.

Po doświadczeniach z systemem jednopartyjnym niemiecka konstytucja zezwala jedynie na rząd koalicyjny, tzn, że żadna partia nie może rządzić samodzielnie. Osobiście uważam, że tak powinno być również w Polsce. to zmusiłoby do dialogu.

To, czego nie ma w żadnym kraju cywilizowanego świata, to minister sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym i wybierającym skład sądu najwyższego, a do tego człowiekiem skompromitowanym na tyle, że już dawno powinien odejść w polityczny niebyt.

Jest jeszcze jedna rzecz, której PiS nie mówi: to odpowiedzialność polityczna. Wyznaczający odpowiadają za tych, których wprowadzają na stanowisko/funkcję. W Polsce to kuriozum, w zachodniej Europie ta standard. "Dobra zmiana" takich standardów wprowadzać z pewnością nie będzie.

Masz pełne prawo popierać rząd, a skoro piszesz o historii, to popatrz na Stan Wojenny - ubezwłasnowolnienie sądów, to jedna z podstaw dyktatury. To samo chce osiągnąć teraz PiS. Przy pomocy ludzi, którzy skazywali walczących o wolną Polskę. Nie przeszkadza Ci to?

Chciałbym tym postem wywołać chwilę refleksji, byście zadali sobie pytanie - a może coś w tym jest?