Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość

No bo - Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie .

Jeszcze nieraz Ukraina wypnie się na Polskę , a jeszcze przy okazji wypomną że cały ten bałagan u nich , to przez to że Polacy wpierdzielili się w ich wewnętrzne sprawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

A to pokłosie cudów ministerstwa rolnictwa z opowieściami iż mięso ze stref ASF kupią instytucje państwowe min. armia, więziennictwo itp. Zamiast trąbić że jest pełna kontrola, znakowanie produktów, bioasekuracja to próbuje się na lewo rozprowadzić coś co budzi niepokój. Nie zdziwiłbym się gdyby zakłady z oficjalnej list, wiszącej w internecie, skupujące świniaki ze stref nagle straciły odbiorców co wiąże się z serią samobójstw ich właścicieli. Tak właśnie wygląda pójście na rękę naszym rządzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo powinni wybić i zutylizować wszystkie świnie w Polsce i był by spokój z ASF . Po co latać po lasach za dzikami i jeszcze użerać się z ekologami . Tak swoją drogą to fajnie że w Ukrainie ASF nie ma , to można na całego zboże sprowadzać :rolleyes: :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Prezes Zawsze Dziewica. 

Zbyszko - jak już Orban , Fico i reszta uzna ze z będą robić swoją politykę a nie wspólną z nami, UE przymknie kurek z kasą i sprzeda pare kuksańców to co będzie?

Tak bardzo jesteś uzależniony od tej kasy ? Polacy już umieją prowadzić interesy . UE zawsze chodziło aby przyjmować nowych członków bo szukają rynków zbytu i państw słabo rozwiniętych aby ich łyknąć . Ciekawe czy Merkel by zrezygnowała z polskiego rynku . Wydaje mi się , że nie .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

A co sądzicie o partii Wolność - Korwina? Młodzi pewnie za nim pójdą i według mnie dobrze by było, gdyby w końcu z dobrym wynikiem dostał się do sejmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Zbyszko pytam się jako eksperta. A jak będzie wyglądał nasz eksport spożywczy bez rynku unijnego? 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Tak bardzo jesteś uzależniony od tej kasy ? Polacy już umieją prowadzić interesy . UE zawsze chodziło aby przyjmować nowych członków bo szukają rynków zbytu i państw słabo rozwiniętych aby ich łyknąć . Ciekawe czy Merkel by zrezygnowała z polskiego rynku . Wydaje mi się , że nie .   

Prowadzić interesy potrafi kazdy głupi jesli państwo mu nie przeszkadza. 

Przeraża mnie twoja krótkowzroczność, brak myślenia i jego prostota.

Mamy z Niemcami dodatni bilans handlowy czyli więcej im sprzedajemy niż oni nam - tak nas wykorzystują :P

Eksport do Niemiec stanowi ok 27% całości naszego eksportu. Eksport Niemiec do Polski stanowi ok 4% całości ich eksportu. 

Jeśli Merkel zrezygnuje z naszego rynku i zamknie niemiecki dla nas  to ona straci 4% eksportu a my 27% :blink:  Kto więcej by na takim scenariuszu zyskał/stracił biorąc pod uwagę że jeszcze jesteśmy obrażeni na Rosję Francję a Wielka Brytania ma nas gdzieś a Niemcy z nimi wspólpracują całkiem dobrze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

@Zbyszko pytam się jako eksperta. A jak będzie wyglądał nasz eksport spożywczy bez rynku unijnego? 

 

Nasz eksport to wygląda tak . Przywożą badziewie bo polak jak tańsze to wszystko zeżre a biorą dobre a tam sprzedają za rarytas .

Jak byłem młodszy to myślałem że jak nasze pyry są tanie to zaleją rynek unijny lecz się myliłem .

Myślę , ze oni potrzebują naszego rynku . Jak się ma prawie wszystko w łapach to będą nas zmuszać abyśmy wyszli z tego rynku ?

Prowadzić interesy potrafi kazdy głupi jesli państwo mu nie przeszkadza. 

Przeraża mnie twoja krótkowzroczność, brak myślenia i jego prostota.

Mamy z Niemcami dodatni bilans handlowy czyli więcej im sprzedajemy niż oni nam - tak nas wykorzystują :P

Eksport do Niemiec stanowi ok 27% całości naszego eksportu. Eksport Niemiec do Polski stanowi ok 4% całości ich eksportu. 

Jeśli Merkel zrezygnuje z naszego rynku i zamknie niemiecki dla nas  to ona straci 4% eksportu a my 27% :blink:  Kto więcej by na takim scenariuszu zyskał/stracił biorąc pod uwagę że jeszcze jesteśmy obrażeni na Rosję Francję a Wielka Brytania ma nas gdzieś a Niemcy z nimi wspólpracują całkiem dobrze.

Nie każdy umie prowadzić interesy .Mnie też przeraża brak myślenia i prostota . Procenty to są dobre ale w gorzale . Najpierw trzeba sobie zadać pytanie czy firma niemiecka produkująca w Polsce i wysyła produkt do Niemiec to nasz eksport ?

4 % produktów niemieckich może stanowić połowę naszego eksportu tak więc obudź się . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Oczywiście że nasz eksport. Ktoś to produkuje, ludzie mają robotę płacą vat PIT CIT itd. tylko właściciel zagraniczny. Nawet rząd się cieszy że będzie montownia silników Mercedesa mimo że to ci obrzydliwi niemcy. Powiedz im że są w błędzie :lol:

Procenty są jak najbardziej wskazane bo obrazują jakie są zależności. Niemcy są olbrzymim ekspotrerem wszelkich dóbr i rezygnując z naszego rynku odpadła by im 1/25 a nam odpadło by ponad 1/4 Oni duzo mniej odczują taką zmianę jak my..  

Jak 4% produktów niemieckich może stanowić 50% naszego eksportu?  W ujęciu ilościowym, objetościowym czy jak?   Wyjaśnij bo nie załapałem :blink:

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Szkoda gadać . Weź sobie poczytaj jak się unika płacenia podatków . Jak nie ma zysków niema  podatków . Jak jakaś firma zagraniczna ma zysk to firma matka im sprzedaje na papierze technologię i nic nie płacą . Jedynie jest coś z metra kwadratowego i ludzi zatrudnienie . Z tymi procentami to tak jest że jak ktoś sprzeda 100 kg towaru a drugi ma 500 kg i sprzeda 300 kg to zawsze procentowo wyjdzie różnica . W pierwszym przypadku gościu sprzeda 100 % towaru a w drugim 60 % . Także procenty najlepsze są w wódce .   

Za PO pewnie mieli lepiej a teraz pewnie zaczną płacić .

Dla mnie powinien być podatek obrotowy . Chcesz się rozwijać to bez żadnych odliczeń . Jak się nie rozwijasz to się cofasz i wypadasz z rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Bogdan ja proponuję kupić więcej amerykańskiego sprzętu bez przetargów, ofsetu. Władować kolejne miliardy w Autosan. Oszukiwać naród że gościu spóźnił się na przetarg bo obce siły. Kiedy zakład nawet nie zamierzał produkować autobusów turystycznych. 

Gdybyś jeszcze zainteresował się wyjazdami naszej, tatarskiej młodzieży na pranie mózgów w ramach muzułmańskich świąt, to może zobaczyłbyś że nasz rząd nic nie robi aby kontrolować zagrożenie. Może zainteresuj się kto finansuje te wyjazdy. Taka praca domowa, choć wyników szczególnych nie oczekuję. Podpowiem, Soros to mały Pikuś przy nich.

Wklejaj te cuda dalej.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Szkoda gadać . Weź sobie poczytaj jak się unika płacenia podatków . Jak nie ma zysków niema  podatków . Jak jakaś firma zagraniczna ma zysk to firma matka im sprzedaje na papierze technologię i nic nie płacą . Jedynie jest coś z metra kwadratowego i ludzi zatrudnienie . Z tymi procentami to tak jest że jak ktoś sprzeda 100 kg towaru a drugi ma 500 kg i sprzeda 300 kg to zawsze procentowo wyjdzie różnica . W pierwszym przypadku gościu sprzeda 100 % towaru a w drugim 60 % . Także procenty najlepsze są w wódce .   

Za PO pewnie mieli lepiej a teraz pewnie zaczną płacić .

Dla mnie powinien być podatek obrotowy . Chcesz się rozwijać to bez żadnych odliczeń . Jak się nie rozwijasz to się cofasz i wypadasz z rynku .

Duże firmy mogą uciekać z CITem i robią to w świetle prawa więc biadolenie rządu jest dla ciemnoty i nic nie wnosi. Jesli płacą ludziom, to płacone są składki ZUS zdrowotna, , PIT, a dodatkowo Vat/akcyza  od zakupów przez nich dokonywanych. Posiadając firmy tutaj , płacą za wynajm, wodę gaz prąd  a tym samym  podatki/akcyzy w nich zawarte itd , więc to że płacą niski CIT jest absolutnie drugorzędne i służy wyłącznie propagandzie.

Przybliż mi sens i cel  dywagacji o tym że jeden sprzedał 100% a drugi 60% :blink:  :blink:

Jak procenty są dobre w wódce to pewnie nie wierzysz w wyniki sondaży czy we wskaźnik wzrostu PKB bo i one są w procentach. 

 

Pytam jeszcze raz tym razem na cyfrach skoro nie ogarniasz procentów  - jeśli eksport Niemiec wynosi ok 1200 mld  Eur w tym eksport do Polski 40 mld (3,3%). Eksport Polski wynosi 180 mld w tym do Niemiec 48 mld Eur (27%) to komu powinno bardziej zależeć na utrzymaniu dobrych stosunków handlowych i kto ucierpi bardziej w wyniku perturbacji? 

 

 

@Belicoff - JKM to jeden w bardziej rozgarniętych i zaradnych ludzi w polityce. Niestety jest solistą i nie stworzył aparatu partyjnego co poniekąd jest zgodne z jego pogladami. Dla większości kolegów, szczególnie prawicowych socjalistów rzeczy które opowiada Korwin nie mieszczą się w głowie z racji przesiąknięcia przekonaniem że jedynie socjalizm daje szczęście. Byli tacy desperaci co nazywali go lewakiem :lol: Każdy chce płacić niższe podatki (byli tu odmieńcy -  socjalni wolontariusze do płacenia opłaty paliwowej jeśli będzie) ale prawie nikt nie głosuje na JKM - taki paradoks. Ja od zawsze głosowałem na JKM i tak zapewne będzie nadal chyba że wyłoni się  coś podobnego. Wielu osobom to że głosuje zgodnie z poglądami mimo że JKM nie wchodzi do sejmu się nie podoba i twierdzą że powinienem głosować na resztę socjalistów spod znaku POPIS -PSLD bo w "kupie" raźniej. Natomiast na pytanie czemu miałbym głosować niezgodnie z poglądami nie uzyskałem odpowiedzi. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

JKM najbardziej zaradny w polityce dobre :D :d :D chyba największy nieudacznik kilkanaście lat prubuje wejść do sejmu bez skutku. wszedł do PE bo oszukał ludzi którzy mają dość Unijnej niewoli. ale zapewniam cię że już drugiej kadencji tam nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeden nieudacznik aktualnie rządzi to czemu inny nie miał by tego robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

chyba jednak udacznik skoro rządzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Raczej cwaniak (jak każdy rządzący) Tak na poważnie i bez podziałów politycznych, powiedzcie, jest jakikolwiek polityk który Wam imponuje??? Dla mnie to praktycznie wszyscy nieudacznicy którzy żyją z bujania ludzi i w życiu niczego nie osiągnęli, po prostu cwaniacy. Taki Tusk czy Kaczyński, zawodowi politycy, wywieźć ich do jakiejś republiki bananowej i bez swoich układów, partii i zapasu partyjnej gotówki po miesiącu by z głodu poumierali :D . Oczywiście niektórzy prowadzą "biznesy" ale to firmy w

stylu wygrywam przetarg u kolegi samorządowca, kupuję np huśtawki za 40 tys, biorę kilku żuli spod sklepu, wkopuje je na placu zabaw i kasuje 80 tys...

Poza kilkoma wyjątkami to większość idzie w politykę na takiej zasadzie, że pracować się nie chce, do policji nie za bardzo biega, na księdza się nie nadaje także wyjście jest tylko jedno.... heheheh Kiedyś taki cwaniak mógł zostać cinkciarzem a dzisiaj co??? Chyba jeszcze staruszków metodą na wnuczka obrabiać.... heheheh Także może lepiej że poszli w politykę (chociaż tutaj walą po rogach wszystkich od najmłodszych po najstarszych)

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

JKM najbardziej zaradny w polityce dobre :D :D :D chyba największy nieudacznik kilkanaście lat prubuje wejść do sejmu bez skutku. wszedł do PE bo oszukał ludzi którzy mają dość Unijnej niewoli. ale zapewniam cię że już drugiej kadencji tam nie dostanie.

Mieszasz pojecia.. Piszesz o skuteczności i tu rzeczywiscie Jarosław jest lepszy. Korwin jako skutecznosć rozumie przekonanie ludzi do własnych pogladów i w konsewencji wybór do sejmu podczas gdy Jarosław za priorytet stawia wybór do sejmu kosztem poglądów i wartości. Jesli juz wspomniałeś o oszukaniu wyborców to Jarosław nie ma konkurencji. Wmówił ludziom by głosowali na prawicę która ma lewicowy program .Majstesztyk! :lol:

Zaradność jest pojeciem okreslajacym zdolność do samodzielnego radzenia sobie i gromadzenia majatku . JKM ma majatek szacowany na ponad 9 mln pln. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/551427,korwin-mikke-pieniadze-najbogatsi-europoslowie-polska.html

Jarosław jako wielki boss wielkiej partii zgromadził http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/jaki-majatek-ma-jaroslaw-kaczynski-dom-za-15-mln-zl-i-120-tys-zl-zarobku_740524.html


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

nareszcie przyszly nowe memy z nowogrodzkiej bo juz nudno sie robilo B)  B)  B) , co wam sie juz limity za sierpien skonczyly i dzisaj a\konto wrzesnia wstawiacie-a co jak wam nie zaplaca ????

ulman wiesz jak jkm zaczynal kariere w stronnictwie demokratycznym-taka przybudowka pzpr-to zarabial gra w pokera na pieniadze-czy myslisz ze robil to bez wiedzy i kontroli sb i mo, podobnie jak cinkciarze,  czy prostytutki, zeby zarabiac musieli donosic ;) ,

najwiekszy dorobek jkm to zony,kochanki i dzieci, tego prezes na pewno nie przebije a tak to stary glupek -mlody i glupi to jeszcze ujdzie-jego poglady to w XIX mogly byc realne ale nie dzisiaj. pieprzy dusery bez ladu i skladu , w ktorych trudno sie doszukac odniesien do realiow obecnej gospodarki i spoleczenstwa, ciekawe czy jest jakis kraj w ktorym realizuje sie pomysly gospodarcze podobne do jego.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

To chyba można nazwać polityką życzeniową, trochę podobne do myślenia życzeniowego. Ja też czasami tak mam i chciałbym aby kraj był mlekiem i miodem płynącą krainą, ludzie się kochali, nie było biedy, chorób, nieszczęść itp. Można przedstawiać swoje chciejstwo, ale i tak mało kto oczekuje jego spełnienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 

ulman wiesz jak jkm zaczynal kariere w stronnictwie demokratycznym-taka przybudowka pzpr-to zarabial gra w pokera na pieniadze-czy myslisz ze robil to bez wiedzy i kontroli sb i mo, podobnie jak cinkciarze,  czy prostytutki, zeby zarabiac musieli donosic ;) ,

najwiekszy dorobek jkm to zony,kochanki i dzieci, tego prezes na pewno nie przebije a tak to stary glupek -mlody i glupi to jeszcze ujdzie-jego poglady to w XIX mogly byc realne ale nie dzisiaj. pieprzy dusery bez ladu i skladu , w ktorych trudno sie doszukac odniesien do realiow obecnej gospodarki i spoleczenstwa, ciekawe czy jest jakis kraj w ktorym realizuje sie pomysly gospodarcze podobne do jego.

Korwin do dziś gra w brydza i pewnie w pokera też. Piekne gry dla inteligentnych. 

Jak donosił to muszą być kwity

Co on takiego głupiego mówi  bez ładu i składu? Może słabo słuchasz albo nie ogarniasz :blink:

Nawet w Polsce był krótki epizod z którego JKM byłby zadowolony. W 88 roku weszła w zycie ustawa o wolności gospodarczej i gdyby postsoldarnościowi socjaliści tego nie poprawiali to rozwój byłby wiele szybszy. Obecnie Chiny są bardzo liberalne gospodarczo i efekty sa.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj