Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

9032 odpowiedzi na ten temat

#6601 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 08:51

Przemówienie Trumpa? Nigdy do tej pory żaden przywódca USA ani żaden inny, oprócz naszego Św. Papieża, nie przemawiał tak do nas i zarazem do świata. To wielki sukces PiS, takiej polityki, z jaką ja się utożsamiam, pomimo potknięć i incydentów. Chodzi o kierunek, o ten sam, o jakim mówił Trump. Albo walka o obronę zasad i odnowienie chrześcijańskiej cywilizacji, która na gruncie grecko-rzymskim wydała największą w dziejach ludzkich kulturę i technikę, albo zginiemy na własne życzenie, przez ideologię lewacko-liberalną jaka panuje obecnie w UE, którzy powinni stanąć przed sądem z zakazem ich istnienia za to, co narobili swoim narodom, jak ich zniewolili poprawnością (koszmar cenzury i  odgórny przymus, który oni nazywają obłudnie wolnością i państwem prawa, co jest typowe dla globalizmu neokomunistycznego ). UE rządzą de facto sataniści, unikający tej nazwy i skojarzeń, ale gender, masowa już w skali tzw. aborcja czyli biznes medyczno-farmakologiczny, promocja zboczeń jako normalności, odgórnie narzucany ateizm i antykościelna polityka, wolność dla zła, to właśnie są wskazówki i objawy, nazwane w Piśmie Św. przesuwaniem bram piekieł, w stronę diabolizacji świata i deprawacji narodów. Na tym tle rok 2015 jest dla Polski błogosławieństwem, pełnia władzy dla partii, która jest prochrześcijańska i patriotyczna, odmawia dzielnie islamizacji (celem jest niszczenie chrześcijaństwa, nie mamy złudzeń) a zarazem ateizacji Polski i realizacji programu UE, rozwalającego państwa (globalizm). Stąd ta wściekłość w Paryżu i Berlinie. Obecność prezydenta USA, który popiera nas publicznie i administracyjnie, wyznaje podobne cele i wartości, ich hierarchię (Bóg, godność, niepodległość, demokracja, Ojczyzna), co podkreślał kilka razy z wielkim naciskiem, jest momentem zwrotnym w naszej historii po 1989, Polska jest już inna, niż przedwczoraj! Porównałbym to, co stało się 6 lipca 2017 w Warszawie ze Zjazdem Gnieźnieńskim w 1000 r. Jeśli Niemcy i Francja (a pośrednio wspierająca ich Rosja prowadząca b. niebezpieczną grę z UE, by ją zniewolić najpierw gospodarczo a potem wojskowo) będą nas zmuszać do realizacji programu polit. UE , wbrew naszej woli i naszym interesom narodowym, Polska wyjdzie z UE lub zawiąże środkowowschodnią UE wierną chrześcijańskiej Europie. To był jeden z celów spotkania 12 państw z prez. USA w Warszawie, a oficjalnie dotyczył problemu bezpieczeństwa energetycznego tych państw. Polska została w pewien nieformalny sposób namaszczona przez USA na lidera tej części Europy, na którą USA mogą liczyć, i wzajemnie, a dowodem będzie duża współpraca w tym wojskowa, np. Patriot, do tej pory system nie był udostępniony żadnemu państwu, poza USA. Dla Berlina, Paryża i Moskwy, i dla tutejszych wewnętrznych antypolskich zdrajców, to było trzęsienie ziemi

Edytowany przez Alamo, 07 lipiec 2017 - 08:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 02:00
  •  

#6602 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 08:54

Powiedział co obecna włądza bardzo lubi słyszeć. Zaspokoił ich próżność i tyle.

Jak się niedowartościowanym powie jacy są wspaniali i wielcy  to zawsze sie tak cieszą :D

Jak to taki historyczny moment to może jaieś święto państwowe 6 lipca trzeba zrobić i dzień wolny od pracy? Socjalne nieroby napewno będą za 

Edytowany przez Ulman, 07 lipiec 2017 - 08:56.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#6603 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 09:03

Co do gazu skroplonego to rzeczywiści ma inne koszty więc dlatego mnie dziwi że porównuje się go do ruskiego , bardziej logiczne powinno być porównanie do gazu z Kataru który podpisał Tusk więc nie wiem skąd w głowach zalęgła się informacja że gaz ma być droższy od ruskiego . Przecież mowa jest o dostarczaniu go przez gazoport więc punkty odniesienia powinny być albo Katar albo rynek USA a nie Azja z gazem z rurociągu . Skoro Trump mówi że będzie trochę droższy to tak jest i z tym nie dyskutuję ale chciałem pokazać obłudę że ktoś na 100 % wie że chodzi o Rosję choć nikt otwarcie tego nie powiedział prócz tego forum :)

Następne pytania ile droższy ? tego nikt nie wie dlatego podałem powyżej jeden hipotetyczny przykład jak może być ale nie biorę tego na 100 %  , do puki nie znamy oferty to nie można pisać głupot jako pewnik na 100 % i opisywać jako prawdę objawioną bo ktoś wyczytał to z myśli Trumpa . Z wypowiedzi  Trumpa wiemy że  gaz będzie droższy ale jeśli okaże się (to nie jest pewne na 100 %  :)  ) że myślał o swoim rynku gazowym to bilans może być na plus dla Polski choć nie będę się upierał na 100 % bo niestety dotychczasowe ceny gazu z Rosji nie maja stałej ceny gdyż są uwarunkowane od ceny ropy na giełdzie i bardzo się wahają więc umowy gazowe są na lata więc nikt nie może na 100 % zapewnić że będzie zawsze drożej bo może tak być że będzie nie troszkę (jak mówił Trump)  a bardzo dużo droższy , temu przecież też nie przeczę .

@Ulman  ceny jakie przykładowo podawałem były podawane do publicznej informacji podczas podpisywania umów przez Pawlaka i wynikało że mamy droższy gaz od Niemiec którzy płacili nie całe 400 dolarów za metr , w Polska miała płacić więcej i oszacowano według zużycia i ile mamy zapłacić Gazpromowi to wyliczono coś na 560 dolarów za metr . Umowy są nie jawne i wszystko opiera się na szacunkach i nikt na 100 % nie podaje dlatego pisałem że też nie wiesz ile kosztuje gaz i można tylko założyć ale co ja tam wiem przecież Ty możesz wyczytać z głowy Pawlaka na jaka sumę podpisał  :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6604 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 09:07

@Alamo z siłą twoich argumentów jedynie zmierzyć się może tylko Prozac.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#6605 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 09:57

DECr3AeXgAAdUuZ.jpg

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#6606 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 10:14

Kazachstan i Azerbejdżan to nie ironia. Ostatnio Łukaszenko rozglądał się za ropą z od nich, rurociąg jest napełniony. Był  plan zbudowania łącznika Adamowo-Brody, ale kiedy Putin wyczuł próbę uniezależnienia się Białorusi zażądał stałej bazy dla swoich wojsk. Teraz ćwiczenia "Zapad" i nie wiadomo kiedy się skończą.

#6607 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 07 lipiec 2017 - 10:34

Przepowiednie o Wielkiej Polsce się spełniają, jeżeli "Polska pozostanie wierna Bogu" ... A wystarczyło tylko kilkanaście miesięcy normalnych rządów, normalnego prezydenta, wystarczy nie kraść i mamy zupełnie inny kraj, który powoli zaczyna się wybijać, zaczyna odgrywać należna sobie rolę dużego państwa w centrum Europy, z którym liczą się inne państwa.

Jak sobie przypomnę Komorowskiego-Szoguna skaczącego po krześle w parlamencie japońskim, te opowiastki o bigosowaniu i o wierności żony Baraka ... Dzięki Bogu to już za nami, jak pomyślę o Donaldzie- Słońcu Peru co to nasze stocznie zatopił, doprowadził przez swoją nienawiść do tak olbrzymich podziałów w polskim społeczeństwie, w konsekwencji do tego co się stał w Smoleńsku i o innych takich ... Dzięki Bogu że jest tam gdzie jego miejsce, przy sobie podobnych.

#6608 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 10:51

Według których to przepowiedni ?

Jak na okrągło słyszę " Dzięki Bogu" , to od razu mam przed oczyma mojego sąsiada , który też tak ciągle . W sumie to równy chłop , tylko nie może patrzeć na rencistów i kazał by ich wystrzelać . :ph34r:

ZETOR TEAM

#6609 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 11:09

@Ulman  ceny jakie przykładowo podawałem były podawane do publicznej informacji podczas podpisywania umów przez Pawlaka i wynikało że mamy droższy gaz od Niemiec którzy płacili nie całe 400 dolarów za metr , w Polska miała płacić więcej i oszacowano według zużycia i ile mamy zapłacić Gazpromowi to wyliczono coś na 560 dolarów za metr . Umowy są nie jawne i wszystko opiera się na szacunkach i nikt na 100 % nie podaje dlatego pisałem że też nie wiesz ile kosztuje gaz i można tylko założyć ale co ja tam wiem przecież Ty możesz wyczytać z głowy Pawlaka na jaka sumę podpisał  :)

Przez  tą  umowę  nie żyje  ŚP. A. Lepper   bo  pozyskał  informacje  na temat  tej umowy  i  negocjacji.

zetorki12  -  dlaczego  by  wystrzelał  Rencistów ???

Edytowany przez marekfarmer, 07 lipiec 2017 - 11:09.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6610 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 11:13

Bo kasę biorą , a to Jemu najbardziej się należy . B) Ostatnio trochę mniej ich przeklina , bo załapał się na wcześniejszą emeryturę , no oczywiście "Dzięki Bogu" ;) . Próżniaczysko jakich mało .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6611 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 11:28

Bigotów nie brakuje i jak we fraszce " Modli się przed święta figurą a ma diabła za skórą " . Ja już taką delikwentkę raz załatwiłem , też co chwilę wzywała pana Boga nadaremnie więc jej podrzuciłem że zazwyczaj Boga ludzie wzywają w ciężkiej sytuacji albo w ostatnich chwilach życia więc czy się wybiera na tamten świat :) Oczywiście była przerażona , potem wściekła na mnie a po paru tygodniach zacinania się i łapania za język nie nie wzywa Boga przy byle okazji :) przynajmniej przy mnie

#6612 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 07 lipiec 2017 - 11:32

Przepowiednie św. Faustyny Kowalskiej, kardynała Augusta Hlonda, Mikołaja Sikatki, o. Czesława Klimuszki, biskupa Jana Cieplaka, bł ks. Bronisława Markiewicza - zamieszczone w - Proroctwo o Polsce. Obietnica i krew. Wincenty Łaszewski

W necie można sobie poczytać:

http://www.fronda.pl...erow,53911.html

Edytowany przez tracker, 07 lipiec 2017 - 11:36.

#6613 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 11:34

To jak tylu prorokowało , to Polska nie ma wyjścia , musi być wielka B) .

ZETOR TEAM

#6614 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 13:25

Łot morza do morza, a może jeszcze więksiejsza.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#6615 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 lipiec 2017 - 13:46

sluchalem w programie III pr relacji z wizyty i jednego mi zal -tej wody co ja lali caly dzien- u nas susza a w warszawie pada mocno co pare dni wiec woda im nie potrzebna :P  :P  :P .

gdy trump na konferencji prasowej po spotkaniu z duda, zaczal atakowac cnn to wylaczyli relacje i oprocz steku bzdur  na poczatku to nie wiem o co chodzilo.

nawet jacys kowboje z jastrzebia czy wodzislawia byli na placu.

najlepiej lekcje odrobil ten co pisal przemowienie-pelen szacun, moglby spokojnie w fabryce wazeliny pracowac i to jako dyrektor B) .

tak na prawde to spotkanie mialo byc pierwotnie w rumunii-tyle ze kapneli sie z miesac temu ,ze juz jest ustalona wizyta prezydenta rumunii w waszyngtonie i rewizyta za tydzien to byloby dziwne. wiec na szybko szukali kraju gdzie go goraco powitaja, wypadlo na polske a ze akurat mial byc szczyt trojmorza-pierwotnie we wroclawiu- to sie dobrze zlozylo. 

tylko dwa kraje daly plame-austria bo wyslala ambasadora i czechy bo jakis minister przyjechal

wiemy jacusiu jacy ludzie tacy upodobania twój idol szogun na ciebie tylko robi wrażenie,pewnie 3 dni z wrażenia nie mogłeś spać  :lol:  :lol:

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#6616 Share marks50

marks50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 13:47

Ja kiedyś czytałem Chińską przepowiednię że jak ruszą na Rosję to się zatrzymają aż usłyszą Polska mowę :) .Trochę zaczynamy wchodzić w parapsychologię ale z tych wszystkich przepowiedni składa się jakaś całość choć jeszcze kilka lat temu jak czytałem przepowiednie to się śmiałem bo wynikało z nich że Niemcy upadną , zostaną pochłonięte  itd . dziś jak patrze na zachód to aż się boje czy to się nie sprawdza na naszych oczach .

#6617 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 lipiec 2017 - 13:56

Kto powiedział że gaz będzie droższy od rosyjskiego ? Jak zwykle Ulman wciska na forum jakieś założenie , następnie czekasz czy nikt się nie sprzeciwi i zaczynasz dyskusję jako to by była prawda że gaz ma być droższy od ruskiego . Nawet nie wiesz ile dziś płacimy Gazpromowi ale wiesz że na pewno będziemy więcej . Może Trump miał na myśli że będziemy płacić więcej niż jest cena na rynku USA a może chodziło że więcej niż Tusk podpisał z Katarem umowę . Może jeszcze porównasz cenę gazu ruskiego za metr gazu skroplonego z USA ?

Po co czekasz co będzie pod pałacem przecież już dziś możesz napisać jakąś teorię sam ją sobie potwierdzić i wziąć jako pewnik a jak się nie sprawdzi w poniedziałek to zawsze możesz powiedzieć że i tak miałeś racje bo to było w poniedziałek :) Naprawdę leć do TVN bo szkoda takiego talentu . Spotkasz tam równych sobie :)

ulman taki nie był ale od pewnego czasu zachowuje się jak Siemoniak aż doczekał się pięknej riposty wczoraj na Polsacie i przypomnieli jak było za nich  typowe zachowanie oj tam oj tam byliśmy lepsi później retoryka się zmieniła  

ja bym go widział jako wróżbitę w tvn   :P

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#6618 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 07 lipiec 2017 - 14:19

Hubertuss i Ulman mówicie że to tylko słowa . że ropa będzie droższa . Są takie kraje co mało o Polsce słyszeli a teraz ten głos doszedł i od kogo ? Na pewno wolałbym robić interesy z Ameryką niż z Rosją . Na pewno chciałbym wyjechać do Ameryki niż do Rosji czy Niemiec .

Jest takie przysłowie . 

Lepiej z mądrym zgubić jak z głupim znaleźć .

Jak świnki drożały to zakłady kupowały za granicą dużą partię półtusz droższych jak u nas . Dlaczego ? Podobnie będzie z gazem . 

#6619 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4195 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 16:16

No bo są to tylko słowa. Dzisiaj Trump takie same ciepłe słowa jak nam wczoraj mówił Putinwi. To jest polityka. Dla każdego coś miłego a liczy się tylko korzyści Trumpa tj USA. Ja nie mówię by nie robić interesów z USA. Tylko niestety interesy z USA naszych rządzących nie tylko z pis kończą się wydymaniem nas przez amerykanów.

Trump wczoraj w Polsce oprócz miłych słówek i wykładu z naszej historii powiedział, że mamy płacić na armię 2 % i że dobrze się z tego wywiązujemy, możemy kupić drożej gaz ale, że obecności amerykańskich wojsk nam nie zagwarantuje. Ot i to wszystko. Czyli my tj USA na was zarobimy dorzucać się macie do obronności ale ja wam nic nie zagwarantuję bo jak to określił nie mam umocowań.

pier**lisz jak polityk - @hubertuss. Jak powiadał "ktoś dobrze mi znany":

- politykom (chociaż, nie wiem czy to odpowiednie słowo, wg. mnie odpowiedniejszym byłoby "k**wy i złodzieje"))

- księżom

Nie "zawierzaj im swej duszy".

Na tym polega polityka. Pokazał to wczoraj i dzisiaj Trump. Dla każdego coś miłego. Wczoraj uwodził Polaków wykładem z historii. Dzisiaj uwodzi Putina ciepłymi słowami i chęcią współpracy.

Jeszcze raz zadaje pytanie; kto i gdzie powiedział że gaz będzie droższy od ruskiego ? Trump mówił o droższym gazie ale nie powiedział od czego droższy .  Na ich rynku gaz jest stosunkowo tani bo nie przekracza 100 dolarów za metr sześcienny tak więc jeśli nawet odnosząc się do ich rynku i za gaz by zaśpiewali podwójnie np. 200 dolarów to i tak będzie tańszy niż ruski za który płaciliśmy ponad 500 dolarów za metr teraz cena zapewne spadłą bo i ropa spadła ale jak za baryłkę ropy płacono ponad 100 dolarów przy podpisywaniu umowy przez Pawlaka to teraz jak ropa jest tania o połowę to i za gaz zapłacimy np. połowę czyli coś około 250 dolarów ale nadal to będzie więcej niż 200 . Nie to że bym  znał wszystkie ustalenia gazowe (jasnowidzem jak Ulman nie jestem) ale nigdzie nikt nie powiedział że gaz będzie droższy od ruskiego więc normalnie było by nie siać fermentu skoro nie ma się pewności , Już Ulman zaczął kluczyć że może od ruskiego , potem  zmienił na Kazachsatn i Azerbejdzan choć jak sam twierdzi że nie mają infrastruktury by ten gaz sprzedać ale zapewnia że na 100 % Trump o tym mówił :)

Następna sprawa to mówienie że wizyta to populizm korzystny dla Trumpa by miał co pokazać u siebie w mediach ale czy takiej samej korzyści nie osiągneła Polska by móc pokazać w mediach europejskich że nie wszyscy wierzą w brak demokracji w Polsce , niemiaszki aż oczy ze zdziwienia pootwierali po wizycie , chcą czy nie w mediach Merkelowo-Makronowych muszą pokazywać uśmiechniętych Polaków na ulicach  , zadowolonych bo u nich w kraju na dzień dobry 70 policjantów rannych w starciach i to w demokratycznym kraju , jeśli tak ma wyglądać demokracja to ja już wolę (tak jak większość Polaków ) by Polska w mniemaniu zachodniej Europy była zaściankowa i niby nie demokratyczna niż stan wyjątkowy we Francji i Unijną demokracje gdzie klepie się po gębie , poprawia krawaty a lokaje zakładają marynarki :)

Co do ufności artykułu 5 to niestety skoro się powołuje że wystawiono nas podczas wojny to po pierwsze wystawiły nas kraje obecnej UE i to z powodu Niemiec (taki chichot historii ) więc raczej to bym im nie ufał a nie USA bo ci od początku włączenia się w wojnę pomagali choć nic z nimi nie mieliśmy podpisane ale faktem jest  że nas sprzedali w Jałcie choć to nie dotyczyło umowy pomocowej tylko inny temat . Zdrowym myśleniem jest by dogadywać się z tym kto nas nie wystawi w potrzebie a nie z krajami które w historii nie raz nas obłupiły lub wykorzystały bo historia kołem się toczy .

Nie to bym był naiwny i wierzył że ktoś coś daje za darmo i z USA też nikt nam nic nie da tylko musimy kupić ale lepiej negocjować na twardych warunkach a nie jak teraz w relacjach z UE wciskają nam kit  że Polska tyle dostaje za darmo - wierzy ktoś w to ?

Nie wiem dla kogo tę demagogie piszesz? Kto się na to nabierze? Co z tego, że gaz na rynku USA kosztuje 100 dolarów. A gdzie transport i podatki? No i marże poszczególnych podmiotów uczestniczących w sprzedaży tego gazu do Polski. Zresztą gdyby to była taniocha to by pochwalili się jak tanio kupili ten gaz co przypłynął do nas z USA w czerwcu. Gdyby perspektywa zakupu gazu z USA była tak różowa i tania to po co Węgrzy nasz sojusznik z Trój morza i V4 podpisali umowę z gazpromem? Naprawdę w twoją demagogię uwierzą nie liczni.

Fajnie, że napisałeś o Jałcie. Widzisz jak to się interesy załatwia.

Piszesz o negocjacjach na twardych warunkach? A może takie tarde negocjacje toczono w sprawie samolotów rządowych? Nawet nikt nie pomyślał by postraszyć USA airbusem by obniżyć np cenę. Czemu nie zrobiono przetargu? To sa te twarde negocjacje, które kiedyś Sikorski trafnie nazwał murzyńskością i robieniem laski.

Co do gazu skroplonego to rzeczywiści ma inne koszty więc dlatego mnie dziwi że porównuje się go do ruskiego , bardziej logiczne powinno być porównanie do gazu z Kataru który podpisał Tusk więc nie wiem skąd w głowach zalęgła się informacja że gaz ma być droższy od ruskiego . Przecież mowa jest o dostarczaniu go przez gazoport więc punkty odniesienia powinny być albo Katar albo rynek USA a nie Azja z gazem z rurociągu . Skoro Trump mówi że będzie trochę droższy to tak jest i z tym nie dyskutuję ale chciałem pokazać obłudę że ktoś na 100 % wie że chodzi o Rosję choć nikt otwarcie tego nie powiedział prócz tego forum :)

Następne pytania ile droższy ? tego nikt nie wie dlatego podałem powyżej jeden hipotetyczny przykład jak może być ale nie biorę tego na 100 %  , do puki nie znamy oferty to nie można pisać głupot jako pewnik na 100 % i opisywać jako prawdę objawioną bo ktoś wyczytał to z myśli Trumpa . Z wypowiedzi  Trumpa wiemy że  gaz będzie droższy ale jeśli okaże się (to nie jest pewne na 100 %  :)  ) że myślał o swoim rynku gazowym to bilans może być na plus dla Polski choć nie będę się upierał na 100 % bo niestety dotychczasowe ceny gazu z Rosji nie maja stałej ceny gdyż są uwarunkowane od ceny ropy na giełdzie i bardzo się wahają więc umowy gazowe są na lata więc nikt nie może na 100 % zapewnić że będzie zawsze drożej bo może tak być że będzie nie troszkę (jak mówił Trump)  a bardzo dużo droższy , temu przecież też nie przeczę .

Daj spokój z tą demagogią bo gdyby był tańszy od tego z Kataru pisowska propaganda już w czerwcu by o tym piała. Kiedy to Szydło witała statek z gazem z USA. A tu jakoś o cenie ani słówka. Czyli jest wyższa. I nikt się tym nie chce chwalić.

Poza tym przeciętne gospodarstwo domowe ma gdzieś czy gaz był skroplony czy ruski. Ma być tani. A jakoś nikt nie chwali się, że gaz z USA będzie tani. Tańszy od ruskiego czy choćby porównywalny. 

Przepowiednie o Wielkiej Polsce się spełniają, jeżeli "Polska pozostanie wierna Bogu" ... A wystarczyło tylko kilkanaście miesięcy normalnych rządów, normalnego prezydenta, wystarczy nie kraść i mamy zupełnie inny kraj, który powoli zaczyna się wybijać, zaczyna odgrywać należna sobie rolę dużego państwa w centrum Europy, z którym liczą się inne państwa.

Jak sobie przypomnę Komorowskiego-Szoguna skaczącego po krześle w parlamencie japońskim, te opowiastki o bigosowaniu i o wierności żony Baraka ... Dzięki Bogu to już za nami, jak pomyślę o Donaldzie- Słońcu Peru co to nasze stocznie zatopił, doprowadził przez swoją nienawiść do tak olbrzymich podziałów w polskim społeczeństwie, w konsekwencji do tego co się stał w Smoleńsku i o innych takich ... Dzięki Bogu że jest tam gdzie jego miejsce, przy sobie podobnych.

Inny kraj to znaczy?Że teraz nowi kradną to dla ciebie inny kraj? A jak nie kradną i w spółkach jest tak dobrze i deficyt mały to po co były plany podwyżki paliwa o 26 groszy? Jak to się z nami liczą inne państwa? Jak wybierali Tuska to pokazali jak się z naszym rządem liczą. O to ci chodziło? A może liczą się z nami i tym durnym Trój morzem Węgrzy bo podpisali kontrakt na gaz z Gazpromem?

Co się stało w Smoleńsku? Bo już nawet komisja Macierewicza ma problem z dalszym kłamaniem, że był zamach? Nawet zamówiony przez siebie raport w WAT musieli zakłamywać i przekręcać by wyszło po ich myśli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6620 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1629 postów

Napisany 07 lipiec 2017 - 17:15