Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce


8859 odpowiedzi na ten temat

#6041 Share torpedo

torpedo

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 38 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łowicz

Napisany 14 czerwiec 2017 - 10:37

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

@Alamo popatrz na pierwszy mój post na górze strony i na zacytowany w nm twój. O tym, że nie musimy się bać, że do nas muzeumanie nie idą całymi sznurami. I nie wmawiaj mi, że coś wyrywam z kontekstu bo cytuję całość. A to, że ty nie umiesz się wysłowić bo jak sam piszesz jesteś tępy to nie moja wina. No przecież każdy widzi co napisałeś. Więc ponawiam moje pytanie. Zmieniłeś poglądy na takie jak opozycja czy jesteś jak piszesz tępy i nie wiesz co piszesz?

Nie wmawiaj mi, że mam wyprany mózg tylko napisz jakie konkretne uchwały podjął pis, które tak mocno wpłynęły na gospodarkę? Podaj konkretne ustawy. Bo to, że próbujesz mi ubliżać to tylko dowodzi twojej olbrzymiej frustracji i słabości intelektualnej. Bo na razie to ty nie wiesz co piszesz lub co chwila zmieniasz poglądy co ci udowodniłem.

PS z tym wpływem pisu na gospodarkę to jest tak jak z tym JSW. Które zaczęło odnosić zyski bo ceny węgla i koksu wzrosły. Tak samo jest z gospodarką. Koniunktura na świecie, słaba złotówka sprzyjająca eksportowi a propaganda pisu mówi, że to pis. Głupki w to wierzą i zarzucają tym co nie chcą wierzyć, że mają wyprane mózgi.

 

 Wiele razy były tutaj przywoływane pozytywne działania rządu, takie jak:

- uszczelnienie systemu podatkowego, skuteczna walka z mafią wyłudzającą VAT i mafią paliwową

- wymiana kadr w spółkach Skarbu Państwa, przez co wiele z nich zaczęło w końcu wykazywać zyski (złodzieje won)

- repolonizacja niektórych spółek sprzedanych niegdyś za marne grosze (grabież majątku narodowego). Nie będzie w przyszłości transferu  zysków z Polski.

A pamiętasz co ta śmieszna opozycja wygadywała na temat 500+? Że oni to by dali na każde dziecko. A wcześniej twierdzili, że na taki program nie ma nawet złotówki. Śmiech na sali. Zeżarli by gówno z trawnika, żeby tylko wrócić do koryta, jełopy.

Zdaję sobie sprawę, że taki intelektualista jak Ty wszystkie te działania zaneguje. Ale to będzie  tylko Twój nielogiczny bełkot i zaklinanie rzeczywistości.


Edytowany przez torpedo, 14 czerwiec 2017 - 13:52.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 00:04
 •  

#6042 Share mirro

mirro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 571 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 14 czerwiec 2017 - 16:41

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

A jakież to spółki zostały repolonizowane? Chodzi mi o takie które dysponują realną technologią i zapleczem aby coś fajnego produkować i sprzedawać. I jakich to zysków w przyszłości można się spodziewać z upadłej fabryki autobusów i dwu stoczni szorujących finansowo po dnie.?#6043 Share torpedo

torpedo

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 38 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łowicz

Napisany 14 czerwiec 2017 - 17:06

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Ostatnio np. Pekao S.A. Dwa podmioty kontrolowane przez państwo odkupiły od Unicredito 35 % akcji za ok. 11 mld. złotych.

Geszefciarze wiele lat wcześniej sprzedali Włochom 51 % akcji za ok. 4 mld zł. Oczywiście cały utarg przeżarli, jak z całej reszty tzw. "prywatyzacji".. A Włosi od tego czasu wyssali z tego banku prawie 30 mld. zł. Interes jak cholera. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że przed odsprzedażą Unicredit sprzedał wszystkie nieruchomości należące do banku, i od tamtej pory Pekao działa w wynajmowanych lokalach!

Stoczni, powiadasz? W Norwegii jest ok. 50 państwowych stoczni i każda ma się dobrze. A przeczytaj sobie np. ten artykuł:

 

Gdy umierały polskie stocznie, PO zamawiała statki w Chinach

 

Polskiej Żegludze Morskiej grozi bankructwo, a prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne próbują rozgryźć największą aferę korupcyjną III RP, która doprowadziła do takiej sytuacji – ustaliła „Gazeta Polska”.

Polska Żegluga Morska (PŻM) to nadzorowane przez Skarb Państwa przedsiębiorstwo morskie działające w branży armatorskiej. Jego majątek to kilkadziesiąt miliardów złotych, w tym przede wszystkim pływająca po całym świecie flota 54 statków. Dziś PŻM, zarządzana przez ostatnie jedenaście lat przez Pawła Szynkaruka, znajduje się na skraju bankructwa. Przedsiębiorstwo jest zadłużone na ok. 1,5 mld zł. To nie przypadek. Pięć lat temu Centralne Biuro Antykorupcyjne odkryło korupcję przy zawieraniu umów spedycyjnych i rozstrzyganiu przetargów. Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika jednak, że to był tylko wierzchołek góry lodowej. Obecnie CBA wraz z Zachodniopomorskim Wydziałem Zamiejscowym ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej (WZPK w Szczecinie) prowadzi jedno z najbardziej skomplikowanych i wielowątkowych postępowań w Polsce. Akta śledztwa liczą 100 tomów, a dodatkowe załączniki zawierają w sumie 200 tys. stron dokumentów. Śledczy sprawdzają, czy przez lata w PŻM działała zorganizowana grupa przestępcza, która za łapówki zawierała niekorzystne dla przedsiębiorstwa kontrakty na spedycje, remonty, a także zakup i sprzedaż statków.

„GP” ustaliła, że jeden z wątków prowadzonego śledztwa dotyczy umów zawieranych przez PŻM na modernizacje i remonty statków ze spółką kolegi wpływowego zachodniopomorskiego polityka PO – Sławomira Nitrasa. Czy skandal w PŻM będzie jedną z największych afer III RP?

Jak pisze "GP" - kluczowym wątkiem badanym przez śledczych są okoliczności zakupu przez PŻM w ostatnich dwunastu latach 38 statków za kilka miliardów złotych. Te intratne zlecenia w okresie rządów PO–PSL otrzymały głównie chińskie stocznie. Część zgarnęły zakłady w Japonii. Może to dziwić. W tym czasie polskie stocznie bankrutowały z powodu braku zleceń. Z nieoficjalnych informacji „GP” wynika, że śledczy sprawdzają, dlaczego PŻM przepłaciła za chińskie statki, tracąc przy tym setki milionów złotych. Z analizy posiadanej przez prokuraturę wynika, że były one kupowane w okresie hossy na rynku armatorskim. To oznacza, że były wówczas nawet dwa razy droższe.

Np. cztery statki, jakie PŻM zakupiła w jednej z japońskich stoczni, na samej górce hossy, kosztowały około 47 mln dol. każdy. Te same statki na początku 2017 r. można było zamówić za 22 mln dol. Oznacza to, że tylko na tych czterech masowcach PŻM przepłaciła około 100 mln dol.

– Tak nie robi nikt na świecie znający tę branżę – denerwuje się Paweł Brzezicki, komisarz PŻM, do niedawna wiceminister gospodarki morskiej. To właśnie on otrzymał od szefa resortu – Marka Gróbarczyka – misję uratowania narodowego armatora. Sytuacja nie jest jednak prosta. PŻM jest zadłużona na 1,5 mld zł.

Zakup statków z chińskich stoczni był bowiem finansowany z kredytów, które oprócz PKO BP udzieliły PŻM także zagraniczne banki, głównie norweskie i holenderskie. Okoliczności zawarcia tych umów również badają szczecińscy śledczy. Wszystko dlatego, że – jak wynika z ustaleń „GP” – są one skrajnie niekorzystne dla przedsiębiorstwa. – Przykładowo kredyt był wzięty na 10 lat. Tymczasem bank już po sześciu latach mógł zażądać od PŻM natychmiastowej spłaty pozostałej części. Jeśli przedsiębiorstwo nie miałoby pieniędzy, wówczas bank zabierał częściowo już spłacone statki – tłumaczy osoba znająca materiały śledztwa.

Z nieoficjalnych informacji „GP” wynika, że niedawno jeden z zagranicznych banków skorzystał z tego zapisu. W efekcie PŻM musi znaleźć do końca miesiąca kilkadziesiąt milionów złotych, aby nie stracić praktycznie już spłaconych statków. Jeśli się nie uda, wówczas przedsiębiorstwo będzie bliskie bankructwa.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”.


Edytowany przez torpedo, 14 czerwiec 2017 - 17:42.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 00:04
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

 •  

#6044 Share Bogdan675

Bogdan675

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 145 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 19:27

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

19145799_1342945095824817_80661290509017#6045 Share zetorki12

zetorki12

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3917 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 14 czerwiec 2017 - 19:46

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Fajne w sumie . Ktoś ogląda jakiś nie lubiany przez siebie program , od deski do deski , tylko po to żeby poinformować że o czymś nie było ani sekundy :P :D . To właściwie w jakim celu ? Ja jak Mi jakiś program nie odpowiada , to oglądam inny , a tu .... B)


ZETOR TEAM

#6046 Share Roman176

Roman176

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 66 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Marklowice
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2017 - 20:38

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

@Roman176 nawet w tekście o kontraktach na koks napisane było jak byk, że strony ustalać będą cenę w trakcie trwania kontraktu. Poszukaj sobie a jak nie dasz rady to ja ci znajdę. Osobiście to wklejałeś. A to, że koks na koks cena jest to nie znaczy, że może wzrosnąć. Poza tym pozostaje jeszcze zysk ze sprzedaży węgla którego ceny również wzrosły. A najlepsze w tym jest to, że @torpedo wkleił ten artykuł jako dowód na zasługi pisu dla tych spółek. A tam ani słowa o zasługach pisu. 

@torpedo nie pisz mi o rozumieniu tekstu. Bo jak ty rozumiesz tekst to pokazujesz nie raz. Np wklejając w dyskusji na temat tego jak to pis świetnie rządzi w spółkach skarbu państwa artykuł w którym ani słowa o zasługach pisu w tych że spółkach. Sam zresztą przyznałeś, że na jakiś wykres źle spojrzałeś, gdy wyszło, że się wygłupiłeś? Mam ci to zacytować?

Kłamstwo smoleńskie się wali i tego nie zmieni już nic. Sekcje zwłok nie potwierdzają śladów wybuchu. Oszuści z komisji Macierewicza na tych swoich durnych filmach pokazywali i komentowali jak to samolot rozlatywał się długo przed zderzeniem z brzozą. Rozleciał się w wyniku wybuchu termo barcznej bomby co miała udowodnić detonacja jakiejś szopy na polu. A teraz co awaria silnika? nawet ci ludzie po wypłynięciu szczegółów raportu WAT nie dają rady już kłamać. Bo widzą bezsens swojego postępowania. A ty dalej w to wierzysz. Z wrodzonego zaprzaństwa lub głupoty.

Przykładem tego jak tobą manipulują jest zacytowany przez ciebie tekst. Bo owe awarie zostały zanotowane chyba około 2 sekund przed uderzeniem w ziemię i rozpadem samolotu co równało się z końcem działania rejestratorów. Tego już tobie się nie mówi. Nikt z komisji MIllera nie mówił, że silnik był na skrzydle. Ale jeśli samolot się obracał będąc nisko nad ziemią to lewy silnik bo o nim mowa zasysał liście gałęzie i inne ciała obce. Stąd przestał pracować chwilkę szybciej niż dwa pozostałe na moment przed ostatecznym rozpadem samolotu.

Samolot przed uderzeniem w brzozę zaczął wznoszenie bo piloci zorientowali się, że ocierają o inne drzewa i są za nisko. Eksperci WAT na zlecenie komisji oszustów Macierewicza zbadali iż samolot przy takim wznoszeniu i kącie natarcia około jak dobrze pamiętam 15 st nie jest w stanie lecieć bez kawałka skrzydła takiego jak po uderzeniu w brzozę stracił tu 154. Oszuści z komisji postanowili tego fragmentu nie prezentować. A wstawili jedynie fragment gdzie jest mowa iż taki lot możliwy był by przy kącie natarcia do 4 st.

Samolot uderzył w brzozę ze względu na utratę kawałka skrzydła i faktu, że był w stanie wznoszenia i miał większy kąt natarcia niż te 4 st. Samolot zaczął obracać się na lewą stronę. Lewy silnik zaczął zasysać ciała obce jak gałęzie i liście itd. Co spowodowało awarię.

Samolot zanim uderzył w ziemię zdążył obrócić się praktycznie do góry nogami/kołami. Co spowodowało zniszczenie kadłuba i zgniecenie pasażerów.

I teraz @torpedo mózgowcu zagadka dla ciebie. Skoro komisja oszustów Macierewicza stwierdziła na ostatniej swojej konferencji, że samolot zaczął rozpadać się długo przed uderzeniem w brzozę w wyniku wybuchu bomby termo barycznej. To po co chcą ustalać przyczyny awarii silnika czy generatora. Przecież wg tego co powiedzieli. te elementy uległy awarii od wybuchu bomby.

Dalej wierzysz w te bzdury które ci oszuści mówią? To już się nawet logiki nie trzyma. Nawet bez znajomości zasad lotnictwa a jedynie ze znajomością języka polskiego widać, że ci ludzie kłamią.

 

 

to ja ci zacytuje ponownie pytanie czy koks był kiedyś wydobyciu nieopłacalny  ???


a z drugiej strony co mieli napisać dzięki zamknięciu przez cba peowców  kopalnia lepiej zarabia  ???

 

gw nawet pisze ze rok temu zamyka peowcu zemsta czystka pisu poczytaj to pogadamy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.


#6047 Share mirro

mirro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 571 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 14 czerwiec 2017 - 21:33

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Torpedo, wszystko co piszesz to prawda. Jednak zauważ że bez dostępu do patentów i technologii nasze stocznie to tylko stado spawaczy. 

Przykład z podwórka PGZ . Nasi dzielni konstruktorzy nie potrafili opanować technologii spawania płyt pancernych i musieliśmy kupić podwozie do Kraba w Korei.  Najpierw babrała się w tym bez sukcesów HSW  a potem trochę ruszyło dzięki Siemianowicom. Niestety nie uzyskano odpowiedniej sztywności konstrukcji i kadłub pękał. Walka trwała wiele lat zaś pieniądze pompowane z MON w projekt pozwalały związkowcom dobrze się bawić,

Żeby nie było że marudzę to powiem iż na prawdę dobrze im życzę.#6048 Share Roman176

Roman176

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 66 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Marklowice
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2017 - 21:50

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

jsw podobnie chcieli robić z koksu t.z biały węgiel miał sie palić bez dymy miliony  zainwestowali w projekt udało się ale z cała linią produkcji zamknęli krup iski czy gdzieś przenoszą cicho sza, nazywa się to warmo 


http://www.varmo.com.pl/


3.jpg


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.


#6049 Share jacus

jacus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1587 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ok.krakowa

Napisany 14 czerwiec 2017 - 22:03

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

http://joemonster.or...melodia_w_TVPiS


buk, humor ,seks ,rokendrol.


#6050 Share Roman176

Roman176

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 66 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Marklowice
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2017 - 22:43

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Raz dziewczyna chwyciła mój interes przez spodnie, po czym próbowała wyjąć. Przeszedłem w tryb pełnej paniki i wybiegłem z jej domu. Dosłownie, niczego nie wyolbrzymiam.

 

a to pewnie jacus to ty w opisach ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 00:04
 •  

#6051 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 15 czerwiec 2017 - 06:13

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Na poprawę Humoru

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


#6052 Share Bogdan675

Bogdan675

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 145 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 07:04

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Niemiecki rząd uruchamia najwyższy poziom inwigilacji obywateli! Nie będzie już prywatnych rozmów
1K
 
 
 
Choć to Polskę wszelkie możliwe unijne i europejskie instytucje posądzają o budowanie totalitarnego państwa, to inwigilacja totalna nie dotknie Kowalskiego z Malinowskim, ale Mullera ze Schmidtem. Rządzący za Odrą będą wchodzić obywatelom w życie z buciorami z niemal równą swobodą, jak robili to Józef Stalin i jego ludzie.

Szefowie niemieckich MSW chcą zacieśnić współpracę w zwalczaniu terroryzmu. W razie potrzeby będą czytać nawet korespondencję przez komunikatory.

Ministrowie spraw wewnętrznych krajów związkowych RFN i federacji ustalili, że w przyszłości eksperci ds. bezpieczeństwa będą mieli dostęp także do korespondencji na komunikatorach, takich jak WhatsApp, pokrewny Messenger zintegrowany z Facebookiem czy Telegraph.

– Niedopuszczalne jest, żeby w ściganiu przestępstw były jakieś obszary wyjęte spod prawa – podkreślił szef federalnego MSW Thomas de Maiziere (CDU), podsumowując swoją naradę z krajowymi ministrami spraw wewnętrznych w Dreźnie. – Organy bezpieczeństwa muszą od strony prawnej i technicznej mieć dostęp także do wiadomości przesyłanych przez komunikatory, tak jak jest to obecnie możliwe w przypadku rozmów telefonicznych i SMS-ów. Ustawodawca wkrótce dokona odpowiednich zmian w kodeksie postępowania karnego – dodał.

Przechwycą tylko “nieczytelne” wiadomości

Komunikator WhatApp w kwietniu ubiegłego roku wprowadził szyfrowanie end-to-end, które stosowało już kilku mniejszych konkurentów. Także Facebook od ubiegłego lata na swoim komunikatorze Messenger wprowadził dobrowolne szyfrowanie wiadomości. End-to-end oznacza, że treści są szyfrowane na urządzeniu nadawcy i deszyfrowane dopiero na urządzeniu odbiorcy. Podczas przekazu przez Internet i na serwerach usługodawców wszystkie dane są chronione. Jeżeli ktoś przechwyciłby wiadomość po drodze, otrzyma tylko nieczytelne dane.

Szyfrować można zasadniczo wszystkie informacje, czyli zarówno tekst, jak i zdjęcia czy wideo. Szyfrowanie end-to-end możliwe jest także w przypadku rozmów telefonicznych przez Internet. Oprócz komunikatorów technologia ta rozpowszechniona jest przede wszystkim w poczcie elektronicznej.

Tutaj pole do popisu ma Komisja Europejska i pokrewne. Czy eurokraci zareagują? Raczej wątpliwe. Czy zareagowaliby, gdyby coś takiego planowali rządzący w Polsce? Najpewniej tak. Ale któż odważyłby się w Brukseli przeciwstawić Angeli Merkel? Kanclerz Niemiec najwidoczniej dochodzi do wniosku, że zamiast walczyć z terroryzmem ograniczając liczbę imigrantów i pobłażliwość wobec nich, należy w całości odebrać obywatelom prywatność.

avatar.png
NewsWeb.pl

 


Fajne w sumie . Ktoś ogląda jakiś nie lubiany przez siebie program , od deski do deski , tylko po to żeby poinformować że o czymś nie było ani sekundy :P :D . To właściwie w jakim celu ? Ja jak Mi jakiś program nie odpowiada , to oglądam inny , a tu .... B)

19145882_1335603283214105_53950577252235#6053 Share witejus

witejus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 493 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 15 czerwiec 2017 - 09:02

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

http://newsweb.pl/20...ie-prezydentem-#6054 Share jacus

jacus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1587 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ok.krakowa

Napisany 15 czerwiec 2017 - 09:43

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Raz dziewczyna chwyciła mój interes przez spodnie, po czym próbowała wyjąć. Przeszedłem w tryb pełnej paniki i wybiegłem z jej domu. Dosłownie, niczego nie wyolbrzymiam.

 

a to pewnie jacus to ty w opisach ??

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: -cytuje zeby romus nie edytowal jak wytrzezwieje. B)  B)  B)

 

prezes tez pewnie tak mial-bal sie kobiet- i temu zostal z kotem, a ty romus podobno niedawno zostales ojcem choc tak ze 3 miesiace temu pisales ze nie masz dzieci bo twoja zona wybrala kariere a tu taka niespodzianka :P , co cie zawiodlo znajomosc matematyki czy biologii.

 

bogus-chlopcze w krotkich spodenkach chyba nie masz swiadomosci ze kazda nasz post, kazda wiadomosc, kazde slowo w rozmowach telefonicznych od wielu lat jest zapisywana nie tylko za oceanem ale i za zalewem wislanym, jeden problem jest taki ze to sa codziennie gigantyczne ilosci informacji i prawie niemozliwe jest wyciagniecie z tego jakiegokolwiek pozytku dla sluzb specjalnych.....

 

trump przyjedzie do polski na pare godzin-dobre i to, moze cos sie uda uzyskac,choc wiele bym sie nie spodziewal, cytujac klasyka bedziemy donaldowi robic laske :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.


#6055 Share Roman176

Roman176

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 66 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Marklowice
 • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 czerwiec 2017 - 12:16

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: -cytuje zeby romus nie edytowal jak wytrzezwieje. B)  B)  B)

 

prezes tez pewnie tak mial-bal sie kobiet- i temu zostal z kotem, a ty romus podobno niedawno zostales ojcem choc tak ze 3 miesiace temu pisales ze nie masz dzieci bo twoja zona wybrala kariere a tu taka niespodzianka :P , co cie zawiodlo znajomosc matematyki czy biologii.

 

bogus-chlopcze w krotkich spodenkach chyba nie masz swiadomosci ze kazda nasz post, kazda wiadomosc, kazde slowo w rozmowach telefonicznych od wielu lat jest zapisywana nie tylko za oceanem ale i za zalewem wislanym, jeden problem jest taki ze to sa codziennie gigantyczne ilosci informacji i prawie niemozliwe jest wyciagniecie z tego jakiegokolwiek pozytku dla sluzb specjalnych.....

 

trump przyjedzie do polski na pare godzin-dobre i to, moze cos sie uda uzyskac,choc wiele bym sie nie spodziewal, cytujac klasyka bedziemy donaldowi robic laske :D

 

w ciąży można nazwać dziecko  ze już jest, a z drugiej strony pamiętasz jak nie którzy zaraz mnie hejtowali t.z lewicowce,jacuś tylko nie pisz głupot ze skusiłem się na 500+


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.


#6056 Share zetorki12

zetorki12

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3917 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 15 czerwiec 2017 - 12:20

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

To w końcu masz tą córkę , czy nie ? :huh:


ZETOR TEAM

#6057 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 15 czerwiec 2017 - 14:55

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Ostatnio np. Pekao S.A. Dwa podmioty kontrolowane przez państwo odkupiły od Unicredito 35 % akcji za ok. 11 mld. złotych.

Geszefciarze wiele lat wcześniej sprzedali Włochom 51 % akcji za ok. 4 mld zł. Oczywiście cały utarg przeżarli, jak z całej reszty tzw. "prywatyzacji".. A Włosi od tego czasu wyssali z tego banku prawie 30 mld. zł. Interes jak cholera. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że przed odsprzedażą Unicredit sprzedał wszystkie nieruchomości należące do banku, i od tamtej pory Pekao działa w wynajmowanych lokalach!

 

Z tego wynika że Włosi zapłacili za 1% akcji 78,5 mln a sprzedali naszemu rządowi po 315 mln czyli zarobili 400% :wub:  Dodatkowo jesli wyzbyli sie majatku stałego to nasz rząd przepłacił za wypompowany podmiot i jeszcze się cieszy i chwali :blink: . Rząd zawsze będzie marnotrawił pieniądze bo wydaje nie swoje i za nic nie odpowiada.

Jak powszechnie wiadomo jeśli jeden zarobił to drugi przepłacił albo stracił. Interesy z naszym rzadem muszą się włochom bardzo podobać

19145799_1342945095824817_80661290509017

W TVPIS było o nim zapewne dwa razy za duzo więc średnia będzie poprawna. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#6058 Share WawrzyniecPruski

WawrzyniecPruski

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 13 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:MAZOWSZE
 • Zainteresowania:Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
  zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
  Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.
  Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium
  .

Napisany 15 czerwiec 2017 - 15:37

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  :P  bedziemy donaldowi robic laske :D

 

 

Czy wy pedały nie przesadzacie ?

Czy nie wystarczyło by gdy byście powitali Donalda chlebem i solą ?


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .


#6059 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 15 czerwiec 2017 - 19:03

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Raz dziewczyna chwyciła mój interes przez spodnie, po czym próbowała wyjąć. Przeszedłem w tryb pełnej paniki i wybiegłem z jej domu. Dosłownie, niczego nie wyolbrzymiam.

 

Na twoim miejscu bym się zaniepokoił To nie jest normalne :blink:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 00:04
 •  

#6060 Share Bogdan675

Bogdan675

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 145 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 19:12

Obecna sytuacja polityczna w Polsce
Tusku zamilcz! Trzeba szczerze przyznać, że „król Europy” zdrowo odleciał! 359136145bcdfeb2e8bf24e79c41d6d0_L.jpgfot: YT

Pan Tusk Donald nie skorzystał z okazji, żeby milczeć. Nie pierwszy już zresztą raz. Po występach na Belgijskiej scenie chciał zabłysną również na ojczystej. Tym razem jednak przesadził.

Wszystko w związku z obchodzoną właśnie 77. rocznicą deportacji polskich więźniów do Auschwitz. Na tę okoliczność premier Beata Szydło, uczestnicząc w obchodach wspomnianej rocznicy, mówiła m.in. o tym, jak „wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata”. Polska premier dodała również: „Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli".

Dlaczego akurat te ostatnie słowa, tak bardzo zdenerwowały przewodniczącego RE? Na swym oficjalnym Twitterze, skomentował je tak: "Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera".

 

 

 

Pan Tusk, wciąż widać nie ma świadomości, że jest ostatnim, który ma prawo mówić, co, kto i kiedy ma powiedzieć. Oddał Brukseli swe serce i duszę. Wtóruje donosicielom na nasz kraj i sam aktywnie wspiera wszelkie antypolskie pomysły zrodzone w KE, więc jak może mieć pojęcie co polski premier powinien, lub czego nie powinien mówić? Skompromitowany rozmową na sopockim molo, uściskiem nad szczątkami ofiar katastrofy smoleńskiej a nade wszystko, ucieczką w Dolomity, kiedy odczytywano rosyjski raport MAK, w którym opluwano polskiego Generała, winien milczeć raczej niż popisywać się pseudo- troską, w której prawdziwość wierzą już chyba tylko przyjaciele sowy. Jedno co jeszcze Donald Tusk może i powinien zrobić, to wpłynąć na swych brukselskich kolegów, by poprawili niektóre podręczniki i raz na zawsze skończyli z kłamstwami o polskich obozach koncentracyjnych.

Za:PAP

 
Urodzeni-banner.gif
 
 
Powrót na górę
 
 

NO PROSZĘ! Polska jednym z liderów wzrostu gospodarczego w UE! Opozycja totalna w szoku!
sky-blue-flag-poland_4.jpg
   
Eurostat opublikował dane dotyczące wzrostu PKB w I kwartale tego roku w porównaniu do analogicznego kwartału roku ubiegłego dotyczące wszystkich państw członkowskich, z którego wynika, że Polska jest jednym z liderów tego wzrostu - pisze Zbigniew Kuźmiuk.

 

Według tych danych wzrost PKB w Polsce w kwartale 2017 roku wyniósł 4,2%, trochę wyższy był tylko wzrost PKB w Estonii i wyniósł 4,4% ale w związku z tym, że ten kraj ma jednak „małą” gospodarkę, to właśnie nasz kraj należy uznać za lidera pod tym względem.

 

Na tle Polski bardzo „blado” wygląda wzrost gospodarczy w dużych krajach strefy euro, we Francji to to zaledwie 1,4%, we Włoszech 2,1%, w Niemczech 2,9%, w Hiszpanii 3%, a w ogarniętej od 7 lat kryzysem Grecji po raz kolejny mieliśmy spadek PKB wynoszący 0,3%.

 

2. Przypomnijmy tylko, że pod koniec maja Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował komunikat w sprawie wzrostu PKB za I kwartał 2017 roku, z którego wynika, że PKB niewyrównany sezonowo w ujęciu rok do roku wzrósł o 4%, a wyrównany sezonowo nawet o 4,1%.

 

Jak wyjaśniali wtedy przedstawiciele GUS od strony popytowej, tradycyjnie już ciągnął wzrost PKB „silnik” konsumpcji głównie prywatnej, ale także publicznej i dołączył do niego także „silnik” inwestycji, które w poprzednim roku wyraźnie spowolniły.

 

Rzeczywiście inwestycje ruszyły i to zarówno te publiczne rządowe i samorządowe w związku z przyspieszeniem wydatkowania środków z budżetu unijnego, ale także inwestycje przedsiębiorców prywatnych, co oznacza, że „silnik” inwestycyjny będzie napędzał wzrost gospodarczy w Polsce przez cały rok 2017.

 

Trudno oczywiście wyrokować czy to wyraźne przyśpieszenie wzrostu gospodarczego w I kwartale utrzyma się na podobnym poziomie przez cały rok 2017, ale wszystko wskazuje na to, że jednak wzrost gospodarczy w tym roku będzie wyraźnie wyższy niż ten przyjęty w założeniach budżetowych w wysokości 3,6% PKB.

 

3. Dobrą sytuację w gospodarce w I kwartale tego roku potwierdzają także wpływy do budżetu państwa, które za okres styczeń – marzec dochody budżetu państwa były wyższe aż o 8,4 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, przy czym dochody podatkowe wzrosły aż 23,8 % r/r. (niższy wzrost całości dochodów budżetowych w porównaniu do poprzedniego roku wynika z faktu, że w lutym poprzedniego roku do budżetu wpłynęło 7 mld zł z przetargu na LTE i były to dochody jednorazowe).

 

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w okresie styczeń – marzec odnotowano wzrost dochodów we wszystkich rodzajach podatków w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (na szczególną uwagę zasługuje wzrost dochodów z VAT-u o ponad 40% i CIT o ponad 15%).

 

Kwotowe dochody z 4 podstawowych podatków (VAT, akcyza, PIT i CIT), były wyższe aż o 14,5 mld zł za 3 miesiące tego roku w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, a razem z tzw. podatkiem bankowym, (który w poprzednim roku jeszcze nie obowiązywał w okresie styczeń-luty), aż o 15,6 mld zł o tych z roku poprzedniego.

 

Liderowanie Polski w UE pod względem poziomu wzrostu PKB jest miarą sukcesu rządu premier Beaty Szydło w polskiej gospodarce i finansach publicznych, co staje się jednocześnie powodem do mocnego bólu głowy totalnej opozycji.

 

Zbigniew Kuźmiuk

Źródło:


 

 
 

 Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Co tam panie w polityce? zobacz »