Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8974 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 21:06

Nie demonizuj. Rolników nie wykończyła komuna, UW, PC, AWS, SLD , PO-PSL czy PIS więc i Nowoczesną byśmy przeżyli.

Jak patrze te czy poprzednie niemoty to nie chcę żeby mi zbytnio pomagali bo nie mają pojecia ani o rolnictwie ani o gospodarce. Mi wystarczy że nie beda szkodzić. Na początek niech przestana wpuszczać zboze z Ukrainy i niech przestaną się wygłupiać z embargiem. Tylko tyle i aż tyle.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 22:12
  •  

#542 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 22:01

To, że pis wypłacił wcześniej zaliczki dopłat to żaden sukces. W rolnictwie poza tym tez nic innego nie zrobili. Wsparcia różnego rodzaju dla różnych grup producentów były wcześniej i będą w przyszłości. Żadna nowina. A co do kolesiostwa. Zobaczymy jak będzie po 4 latach. Bo stołki działacze pisu atakują ostro. Ja nie twierdzę, że po psl było super. Ale to, że oni nie byli cacy. Nie znaczy, że mam patrzeć na to co wyprawia pis bezczynnie. Chociaż skrytykować mogę.

#543 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1178 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 22:04

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Weż przeczytaj co napisałeś i pomyśl. Mamy nałożyć embargo najlepiej na wszystko i na cały świat i zrobić tak żeby inni znieśl embargo na nasze produkty. Bo z tego co się orientuje to zboże to jedyny produkt jaki sprzedajesz. Populizm w czystej postaci. Pszenica ma byś po 1500 bo ja mam na sprzedaż.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 22:36

"Primum non nocere" maksyma stara jak swiat.

Nic nie trzeba na nikogo nakładać o czym pisałem a po prostu samemu sobie nie szkodzic. Po to są na świecie cła by chronic własny rynek przed napływem towarów z innych sttref godpodarczych o niższych kosztach wytworzenia.  Poza tym po cholere importować pszenicę do UE jak sami nie wiedzą co ze swoja produkcja zrobić. Przy przewadze podazy nad popytem sprowadzanie zboza i generowanie jeszcze wiekszej  podaży jest szkodzeniem.

#545 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 22:37

Od razu po 1500???? ;) Niech będzie w takiej cenie jak jest i będzie super - u mnie koszt wyprodukowania tony pszenicy to średnio 280-310 zł więc 640zł jakie teraz płacą jest git.

Ale niech się nie wpier..ją w wolnośc dysponowania majątkiem , ograniczeniami co do posiadanego areału , możliwością dowolnego zakupu gruntów rolnych.

#546 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2016 - 00:08

Od razu po 1500???? ;) Niech będzie w takiej cenie jak jest i będzie super - u mnie koszt wyprodukowania tony pszenicy to średnio 280-310 zł więc 640zł jakie teraz płacą jest git.

Ale niech się nie wpier..ją w wolnośc dysponowania majątkiem , ograniczeniami co do posiadanego areału , możliwością dowolnego zakupu gruntów rolnych.

ILE zarobiliście dzisiaj za trolowanie wszędzie wy 

B3Agro Ulman hubertuss niejesteście rolnikami cały dzień przed kompem ??

Gdzie ja napisałem, że ktoś się dorobi za 500 zł. Sam bzdury piszesz. Na całym świecie prawica ma liberalne poglądy gospodarczo społeczne i konserwatywny światopogląd. W Polsce prawica za jaką uważa się PiS ma konserwatywny światopogląd i socjalistyczne poglądy gospodarczo społeczne  Takie są fakty, Taki jest program pisu. Choć byś się tu nie wiadomo jak zapierał. To popierasz partię o lewicowym programie gospodarczo społecznym. Więc następnym razem zanim nazwiesz kogoś socjalistą to zastanów się dwa razy czy o sobie nie piszesz. 

Tak państw powinno stwarzać sprzyjające warunki. Ale tak by mobilizować ludzi do pracy. A faktem jest, że przez 500 plus sporo matek rodzin wielodzietnych pracę rzuciło. I to jest fakt. A potem jak dzieci dorosną i pójdą w świat to te matki do kogo rękę po zasiłek wyciągną. Do państwa. Bo powiedzą, że nie mają na życie na godnym poziomie.

Takimi przykładami jak lewicowy pis psuje system można sypać jak z rękawa. 

Kolejny przykład to forsowany przez ministra zdrowia Radziwiła. Pomysł na to by nie posiadający ubezpieczenia mogli korzystać z bezpłatnej służby zdrowia. Chyba dużo tłumaczyć nie trzeba ile osób zdecyduje się na prace na czarno. Bo do tond wielu starało się o pracę legalną czy choćby rejestrację w pośredniaku by mieć to ubezpieczenie. Teraz juz bata dla wielu nie będzie. Tak socjalistyczny, lewicowy pis psuje państwo.

http://idziemy.pl/ko...atforma-lewacka

| Źródło: tvn24 "Dzisiaj jest tylko jedna lewica: Platforma Obywatelska" 22.10 | Na finiszu kampanii politycy nie zwalniają tempa i rozjechali się po całej Polsce. Janusz Palikot czas, by w TVN24 skomentować ostatnie chwile kampanii i przedstawić swoje prognozy dotyczące możliwych scenariuszy po wyborach. Zdaniem Girzyńskiego Zjednoczona Lewica rozpadnie się po wyborach, a jedyną lewicą jest Platforma Obywatelska. zwiń (http://www.tvn24.pl)

ładnie to obracać kota ogonem 

http://niepoprawni.p...tywatory_pl.jpg

https://tajnearchiwu...ski_kulczyk.jpg

https://tajnearchiwu...ski_kulczyk.jpg

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#547 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 00:55

Cały dzień przed kompem bo od roboty mamy ludzi.

#548 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 08:06

A to nie słyszałeś takiego przysłowia. Chłop śpi a mu rośnie. Teraz prawdziwy rolnik spędza dzień, gdzie chce.

Co do lewicy już wklejałem linka z posłami pis jako byłymi członkami PZPR. Wymieńcie nazwiska obecnych posłów po, którzy byli w PZPR. W pisie jest ich 5. Ilu jest posłów z PZPR owską przeszłością w po? Tylko konkretnie nazwiska. Jak już pisałem o lewicowym programie pisu nie ma co dyskutować. Bo jego lewicowi wyborcy ten program znają.

#549 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 08:21

To, że pis wypłacił wcześniej zaliczki dopłat to żaden sukces. W rolnictwie poza tym tez nic innego nie zrobili. Wsparcia różnego rodzaju dla różnych grup producentów były wcześniej i będą w przyszłości. Żadna nowina. A co do kolesiostwa. Zobaczymy jak będzie po 4 latach. Bo stołki działacze pisu atakują ostro. Ja nie twierdzę, że po psl było super. Ale to, że oni nie byli cacy. Nie znaczy, że mam patrzeć na to co wyprawia pis bezczynnie. Chociaż skrytykować mogę.

Poprzednia ekipa miała problem z wypłatą dopłat i systemem do ich wypłaty, rok temu jaka jazda była co niektórych że Pis dopłat nie wyplaca ,armr to byla instytucja wyjęta z pod prawa

#550 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 08:22

ILE zarobiliście dzisiaj za trolowanie wszędzie wy 

B3Agro Ulman hubertuss niejesteście rolnikami cały dzień przed kompem ??

Ciekawi mnie dlaczego uważasz że ja troluję a ty lub marekfarmer jesteście głosicielami prawdy?? ;)

Rozumiem że ty akurat spełniasz standardy rolnika według partii rządzącej - ciemniak który bez zasiłku sobie nie poradzi ze swoimi 5 hektarami. W takim układzie faktycznie - nie jestem rolnikiem. A od stycznia nawet nie będę polskim przedsiębiorcą bo podatki w Czechach będę płacił.

Idą ciekawe czasy  - a właściwie wracają duchy historii:

13 grudnia

Pinior siedzi

piotrowicz oskarża

kaczyński śpi 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2189 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 08:23

hubertuss ja się pytam czy za rządów PO było lepiej??? No nie! A Pan minister Sawicki wyzywał rolników od frajerów, spóźniał się ze składaniem wniosków itp... Nie wiem w kogo jesteś tak zapatrzony i kto Ci robi wodę z mózgu, ale tamci byli do bani a Ci są wcale nie lepsi, mimo że dzięki rolnikom wygrali wybory... Jak Jurgiela posadzili na stołku z powrotem ojciec w ten sam dzień powiedział że dla rolnictwa to on nic nie zrobi... Jakoś się to sprawdza... 

#552 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:44

;)

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#553 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 01 grudzień 2016 - 09:51

Nie demonizuj. Rolników nie wykończyła komuna, UW, PC, AWS, SLD , PO-PSL czy PIS więc i Nowoczesną byśmy przeżyli.

Jak patrze te czy poprzednie niemoty to nie chcę żeby mi zbytnio pomagali bo nie mają pojecia ani o rolnictwie ani o gospodarce. Mi wystarczy że nie beda szkodzić. Na początek niech przestana wpuszczać zboze z Ukrainy i niech przestaną się wygłupiać z embargiem. Tylko tyle i aż tyle.

Czy Nowoczesna byśmy przeżyli??? może i tak ale na pewno nie Ci, którzy posiadają do 30ha bo pan Petru zapowiedział, że rolnicy staną się płatnikami ZUS i tacy do 30ha po upadaliby jeden po drugim lub klepali by biedę.Bo z czego niby ktoś taki ma utrzymać gospodarstwo,rozwijać się, płącić ZUS i utrzymać rodzinę, żywność też podrożeje go Nowoczesna chce wprowadzić podatek 3*16 czyli produkty spożywcze z 5 i 8 na 16. Zresztą kto w tej partii miałby zostać MR??? Gasiuk co nie wie ile wynosi kwota wolna od podatku (tzn. swoją zna ale wyborcy już nie bo po co), Lubnauer która by na nas nasłała multi-kulti, czy pokręconą Scheuring tacy mają rządzić Polską tego chcecie by ludzie, którzy nie umieją zadbać o interes własnej partii i żebrzą na forach internetowych o ,,wolne datki" rządzili Polską tego chcecie?? PIS święty nie jest, wymyśla jedne mądrzejsze rzeczy drugie głupsze ale już wole ich, bo jeszcze da się żyć. Lecz gdyby nie daj Bóg Nowoczesna doszła do władzy tj koniec rolnictwa w Polsce.

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

#554 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:03

To nie wyciągaj łap po pieniądze drogi zbuduj ze swoich frmę też najwięcej krzyczą Ci co miliony z Państwa ciągną

#555 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 10:32

hubertuss ja się pytam czy za rządów PO było lepiej??? No nie! A Pan minister Sawicki wyzywał rolników od frajerów, spóźniał się ze składaniem wniosków itp... Nie wiem w kogo jesteś tak zapatrzony i kto Ci robi wodę z mózgu, ale tamci byli do bani a Ci są wcale nie lepsi, mimo że dzięki rolnikom wygrali wybory... Jak Jurgiela posadzili na stołku z powrotem ojciec w ten sam dzień powiedział że dla rolnictwa to on nic nie zrobi... Jakoś się to sprawdza... 

Skoro nie wiesz w kogo jestem zapatrzony to skąd wiesz, że ktoś mi wodę z mózgu robi. Nigdzie nie chwalę poprzednich rządów. Co nie oznacza, że nie mogę krytykować tego rządu. Dlaczego większość ludzi tutaj myśli, że jak ktoś krytykuje pis to na pewno jest z po czy psl?

Edytowany przez hubertuss, 01 grudzień 2016 - 10:34.

#556 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2189 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 12:48

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Hubertuss a czy ja ich chwalę? Ja już przestałem bawić się w politykę bo i tak nie ma to sensu ale nie podobają mi się te rządy chociaż uważam że to mniejsze zło niż jakby miał rządzić Pan swetru...

#557 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 14:37

Jak ktoś nie ma czasu , polecam od 4 minuty .ŚWIĘTE SŁOWA

#558 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2189 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 14:49

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Na razie nie oglądałem ale po tytule śmiem twierdzi że UE już nie długo się rozpadnie daje max 5 lat

#559 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 16:38

Czy Nowoczesna byśmy przeżyli??? może i tak ale na pewno nie Ci, którzy posiadają do 30ha bo pan Petru zapowiedział, że rolnicy staną się płatnikami ZUS i tacy do 30ha po upadaliby jeden po drugim lub klepali by biedę.Bo z czego niby ktoś taki ma utrzymać gospodarstwo,rozwijać się, płącić ZUS i utrzymać rodzinę, żywność też podrożeje go Nowoczesna chce wprowadzić podatek 3*16 czyli produkty spożywcze z 5 i 8 na 16. Zresztą kto w tej partii miałby zostać MR??? Gasiuk co nie wie ile wynosi kwota wolna od podatku (tzn. swoją zna ale wyborcy już nie bo po co), Lubnauer która by na nas nasłała multi-kulti, czy pokręconą Scheuring tacy mają rządzić Polską tego chcecie by ludzie, którzy nie umieją zadbać o interes własnej partii i żebrzą na forach internetowych o ,,wolne datki" rządzili Polską tego chcecie?? PIS święty nie jest, wymyśla jedne mądrzejsze rzeczy drugie głupsze ale już wole ich, bo jeszcze da się żyć. Lecz gdyby nie daj Bóg Nowoczesna doszła do władzy tj koniec rolnictwa w Polsce.

Żeby rządzili to jeszcze ktos musiałby ich wybrać. Prawda jest taka że wieś w polsce musi zmienić strukturę. Na zachodzie europy przy 30 ha to można godziwie zyć z warzyw, sadów ale nie z pszenicy i buraków. Zreszta 30 ha zaorzesz 100 konnym traktorem w 3 dni, obsiejesz  w nastepne 3 dni pielęgnacja i zbiór  może w sumie  z tydzień. Nie da sie godnie zyć pracując 2 tygodnie czy nawet miesiąc w roku. Na ten moment pewnie 50-60 ha niezłej ziemi  trzeba mieć by jakoś sensownie funkcjonować, zakłądając brak zobowiazań .Niebawem  pewnie ta granica powędruje w kierunku 80-100ha.

najwięcej krzyczą Ci co miliony z Państwa ciągną

Najwięcej beczą ci którym rozumu i odwagi zabrakło by brac jak dawali,  a teraz zadrość d.... ściska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 17:57

Jaka zazdrość nowoczeny sprzęt to można za grosze wynająć i jeszcze nie zapłacić jak zle robotę wykona jak ktoś potrzebuje się dowartościować drogimi zabawkami jgo problem tylko poco zabierać pieniądze najuboższym by dawać bogatym?