Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

9035 odpowiedzi na ten temat

#5521 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 28 maj 2017 - 21:22

A ja myślę że zrobi karierę w Ordynariacie Polowym. Robota niezbyt ciężka, WOT rozwija się więc i etaty kapelanów się znajdą. Stopień oficerski dostanie więc i wysługa lat leci. Najważniejsze że będzie pod skrzydłami Macierewicza. To ostatnie cofam, szkoda chłopaka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 16:32
  •  

#5522 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 maj 2017 - 22:42

Po pierwsze sam majaczysz. Po drugie sam głosujesz na środowisko lewicowe.  W artykule napisano wyraźnie, że wpływ na obecną sytuację JSW mają dwa czynniki. Wzrost cen węgla i to jak widać duży wzrost. Na który pis nie ma żadnego wpływu. Gdzie za po ceny węgla sięgały historycznych nizin. Oraz wyrzucenie z JSW nie rentownej kopalni. Chociaż potem się pisze, że pis rzekomo nie zamyka kopalń. Nie wiem czy Jas Mos zamknięto. Ale jeśli nie to stanie się garbem, który teraz będziemy dźwigać my wszyscy jako podatnicy. Więc lepiej niech pis go zamknie jak jeszcze nie zamkną.

Dobrze zarządzają czym? Cenami węgla na świecie? Komu ty te bzdury chcesz wcisnąć.Jeśli ceny węgla znów spadną to i sytuacja JSW zmieni się radykalnie. Więc jak to piszesz przestań palić głupa bo póki co pis nie dyktuje światowych cen węgla. A nawet w artykule napisali, że to dzięki temu czynnikowi JSW ma się lepiej.

O deficycie budżetowym dyskutowaliśmy rok temu. Tez się cieszyliście, że w październiku jego wykonanie było na nie wielkim poziomie. I, że jest super bo nawet pomimo 500 plus wydano mało. Ale potem okazało się, że na wakacje budżet zasiliło 17 mld z LTE i NBP. A na koniec roku nawet pomimo tego zastrzyku deficyt został w całości zrealizowany. Więc hasło, że zysk JSW może pokryć deficyt budżetowy to papka propagandowa. Bo zaplanowany deficyt na ten rok jest rekordowo po 1989 roku wysoki. 

hubertus poczytaj sobie nawet w twoim gównie wyborczym jak pis zrobił czystki kto i ile wyprowadzał kasę i dla kogo

po drugie nie było rentownych kopalń TYLKO INWESTYCJE POD NIEMCA BYŁY ROBIONE CZYLI PRZEJMUJE I OOOOOOOOOO popatrzcie jak to Niemiec fedruje  nawet twój pierwowzór Elżbieta sama gadała 

a po trzecie mój inteligencie z podziemnej gwiazdy co ma jsw    do cen węgla skoro oni produkują węgiel koksowy  a on zawsze jest w cenie 

Chociaż potem się pisze, że pis rzekomo nie zamyka kopalń. Nie wiem czy Jas Mos zamknięto. Ale jeśli nie to stanie się garbem, który teraz będziemy dźwigać my wszyscy jako podatnicy

proszę cie twoja głupota nabrała epogenium  powiedz mi jak mogą podatnicy maga dopłacać do spółki s.a ????  gdzie ludzie mają 51% udziałów pomoc pastwa była by tylko na wypuszczeniu obligacji a później wykupieniu od pastwa znowu nic więcej to nie Niemcy   

JSW może pokryć deficyt budżetowy to papka propagandowa. Bo zaplanowany deficyt na ten rok jest rekordowo po 1989 roku wysoki.

oczywiscie ze nie pokryją bo jak bez mojej zgody udziałowca niemożna brać kasy spółce od tak chyba ze pis wynalazek jakiś super podatek dla jsw 

pisałem już kiedyś wam o tym czyli ciebie i Jacusiowi ale wy swoje wklejaliście  lisweke gówno prawda  świecie przekonani swojej racji 

MAM DO WAS 2 RADĘ PO PIERWSZE TO EDUKACJA EKONOMI  I TYCH WASZYCH ŹRÓDEŁ INFORMACJI

ZGASIŁ BYM CIE JAK OCHOTNIK STRAŻY OGNISKO ALE NIE MAM CZASU  URODZIŁA MI SIĘ CÓRECZKA TYDZIEŃ TEMU MUSZE SIĘ NIĄ TERAZ OPIEKOWAĆ BO ZONA PO CESARCE  CIĘŻKO TO PRZYCHODZI PO DRUGIE POLE CZEKA PSZENICA WYCHODZI LIŚCI FLAGOWY  I TRZEBA SKRACAĆ T3 I RZEPAK CZEKA NA PŁATKA  A W JSW MAM OPIEKĘ + WOLNE 

OPISAŁEŚ SYTUACJE OPŁACALNOŚCI TAK JAK ROLNIK PRODUKUJĄCY RZEPAK A ŻYTO  CZYLI BEZ JAKIEJ KOL WIEK WIEDZY 

Ciekawe czemu nikt nie krzyczy jak za bezcen  prywatyzują? 

http://www.polskatim...ewody,12116742/

Macie okazje się wykazać teraz !

EEEEEEEEEEEEEEE CZY TY WIESZ CO TO ZNACZY oddanie działki w wieczyste użytkowanie ??? NIE BEZCEN PRYWATYZACJI  :D  :D  :D  :lol:  :lol:  ALEŚ CHŁOPIE GŁUPI  CZYLI DAJE CI AUTO JEŹDZISZ NIM  NIE MOŻESZ GO SPRZEDAĆ ANI PRZEPISAĆ NIKOMU 

TYLKO UŻYTKUJESZ UMIERASZ WRACA DO MNIE HAHAHAHA 

WOW  :lol:

PEWNIE BD TAM PIELGRZYMKI MSZE ALBO COŚ  :D  :lol:

Dziennikarze i publicyści Jan Rokita 

SZUKANIE OFIAR NIEWIEDZY I GŁUPOTY LUDZKIEJ W PRAWIE  

ZAGRAŻA PIS DEMOKRACJI W JAKI SPOSÓB?? EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE BO W TVN GADALI ZE ZAGRAŻA 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#5523 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 28 maj 2017 - 23:03

Gratulacje Romek. Niech sie zdrowo chowa!

Uzytkowanie wieczyste ma zasady tak jak piszesz ale juz zaczynają przy tym gmerać http://prawo.gazetap...e-wlasnosc.html

Za jakiś czas będzie widać czy w tej sprawie nie bedzie "zaskakujących zbiegów  okoliczności"

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5524 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 maj 2017 - 23:16

dziękuje ulman  

ale chodzi o budynki na gruntach wieczystych i ktoś za bardzo miesza 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#5525 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 28 maj 2017 - 23:45

Najpierw uporzadkują mieszkania a potem przyjdzie czas na grunty. Moze tak być że Tadeusz grunty zabuduje co znaczaco ułatwi sprawę. 

Pozyjemy , zobaczymy

#5526 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 29 maj 2017 - 06:34

Marek, zaiste fenomen jakiś że nie możesz nic zobaczyć. 

1. Kliknij link http://lodz.wyborcza...iennikarzy.html

2. Na dole tekstu jest napisane  "Materiał Telewizji Trwam z I Kongresu Sejmików Województw"

3. Ponizej tego napisu jest prostokatne okienko które odpala sie z automatu i po reklamie jest materiał 

4 Obejzyj.

5. Napisz czy to mozliwe ze Szydłowa była w 2 miejscach na raz

Prosciej nie potrafię. Trzymam kciuki by sie udało :rolleyes: 

Niema  żadnego  Video  tylko Reklama żeby wykupić  prenumeratę  a tego  nie zrobię 

Wrzuć  tu  filmik  i będzie  po kłopocie

Działka jest państwowa. Dostaje ją jakaś organizacja. Czyli grupa osób. Bez przetargu za śmieszny ułamek wartości. Nie jest to czasami rozkradanie Polski? Jak ja założę zgromadzenie jakiegoś odkupiciela numer dwa z kumplami to też mi dadzą działkę za taki ułamek wartości? Jak twoi kradną to jest ok. Jak inni kradli to było bee? Zdaje się, że takie numery nazywałeś tu złodziejską prywatyzacją. A teraz co. Plują ci w twarz a ty mówisz, że deszcz pada bo kradną twoi.

Dajcie już spokój z tym Gierkiem. Bo tak dobrze było, że po sześciu latach rządów robotnicy w 76 zaczęli z tego dobrobytu strajkować. Kredyty szybko przejedzono i bieda wróciła znowu.

Nie   sprzedają  działki  w Prywatne  Ręce  tylko  Kościołowi  a  Kościół  to  Ludzie   więc  niema  mowy  o  żadnej  Prywatyzacji.

Tereny  gdzie  jest  Wyższa szkoła  Medialna  i  Świątynia   którą Rydzyk  wybudował   tam jeszcze  30 lat  temu były  bagna  i  szuwary  Rydzyk  doprowadził  te  tereny  do  Takiego stanu  jak  jest  teraz.

ZGASIŁ BYM CIE JAK OCHOTNIK STRAŻY OGNISKO ALE NIE MAM CZASU  URODZIŁA MI SIĘ CÓRECZKA TYDZIEŃ TEMU MUSZE SIĘ NIĄ TERAZ OPIEKOWAĆ BO ZONA PO CESARCE  CIĘŻKO TO PRZYCHODZI PO DRUGIE POLE CZEKA PSZENICA WYCHODZI LIŚCI FLAGOWY  I TRZEBA SKRACAĆ T3 I RZEPAK CZEKA NA PŁATKA  A W JSW MAM OPIEKĘ + WOLNE 

OPISAŁEŚ SYTUACJE OPŁACALNOŚCI TAK JAK ROLNIK PRODUKUJĄCY RZEPAK A ŻYTO  CZYLI BEZ JAKIEJ KOL WIEK WIEDZY 

Gratulacje 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5527 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 29 maj 2017 - 06:53

Niema  żadnego  Video  tylko Reklama żeby wykupić  prenumeratę  a tego  nie zrobię 

Wrzuć  tu  filmik  i będzie  po kłopocie

Jak bardzo "prawicowy" musi byc ktos, ze nawet filmy na stronie wyborczej mu sie nie chca otwierac? :) Z ciekawosci popatrzylem i normalnie sam sie film odpala, moze przegldarka Ci blokuje?

#5528 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4198 postów

Napisany 29 maj 2017 - 07:02

@marekfarmer Póki co w Polsce istnieje rozdzielność państwa i kościoła. Kościół i państwo razem jako jedno to  niektórych krajach, których obywateli się tak boicie. Rydzyk czy tam jego zakon to tez nie kościół nie pisz głupot. Kościół w Polsce a tym bardziej jakiś zakon nie reprezentuje 100 % społeczeństwa. Miej odwagę nazwać ten przekręt złodziejską prywatyzacją 

hubertus poczytaj sobie nawet w twoim gównie wyborczym jak pis zrobił czystki kto i ile wyprowadzał kasę i dla kogo

po drugie nie było rentownych kopalń TYLKO INWESTYCJE POD NIEMCA BYŁY ROBIONE CZYLI PRZEJMUJE I OOOOOOOOOO popatrzcie jak to Niemiec fedruje  nawet twój pierwowzór Elżbieta sama gadała 

a po trzecie mój inteligencie z podziemnej gwiazdy co ma jsw    do cen węgla skoro oni produkują węgiel koksowy  a on zawsze jest w cenie 

Chociaż potem się pisze, że pis rzekomo nie zamyka kopalń. Nie wiem czy Jas Mos zamknięto. Ale jeśli nie to stanie się garbem, który teraz będziemy dźwigać my wszyscy jako podatnicy

proszę cie twoja głupota nabrała epogenium  powiedz mi jak mogą podatnicy maga dopłacać do spółki s.a ????  gdzie ludzie mają 51% udziałów pomoc pastwa była by tylko na wypuszczeniu obligacji a później wykupieniu od pastwa znowu nic więcej to nie Niemcy   

JSW może pokryć deficyt budżetowy to papka propagandowa. Bo zaplanowany deficyt na ten rok jest rekordowo po 1989 roku wysoki.

oczywiscie ze nie pokryją bo jak bez mojej zgody udziałowca niemożna brać kasy spółce od tak chyba ze pis wynalazek jakiś super podatek dla jsw 

pisałem już kiedyś wam o tym czyli ciebie i Jacusiowi ale wy swoje wklejaliście  lisweke gówno prawda  świecie przekonani swojej racji 

MAM DO WAS 2 RADĘ PO PIERWSZE TO EDUKACJA EKONOMI  I TYCH WASZYCH ŹRÓDEŁ INFORMACJI

EEEEEEEEEEEEEEE CZY TY WIESZ CO TO ZNACZY oddanie działki w wieczyste użytkowanie ??? NIE BEZCEN PRYWATYZACJI  :D  :D  :D  :lol:  :lol:  ALEŚ CHŁOPIE GŁUPI  CZYLI DAJE CI AUTO JEŹDZISZ NIM  NIE MOŻESZ GO SPRZEDAĆ ANI PRZEPISAĆ NIKOMU 

TYLKO UŻYTKUJESZ UMIERASZ WRACA DO MNIE HAHAHAHA 

WOW  :lol:

Dziennikarze i publicyści Jan Rokita 

SZUKANIE OFIAR NIEWIEDZY I GŁUPOTY LUDZKIEJ W PRAWIE  

ZAGRAŻA PIS DEMOKRACJI W JAKI SPOSÓB?? EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE BO W TVN GADALI ZE ZAGRAŻA 

W artykule jasno napisane co wpłynęło na zyski JSW więc nie zmyślaj tu jakichś bzdur o Niemcach i tym podobnych. Zgasić to się możesz sam. Bo jak zwykle nie masz żadnych argumentów i czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. W artykule napisali jasno, gdzie przenieśli Jas Mos. Ale czy ty to rozumiesz. Podatnicy teraz tego garba/kopalnię będą utrzymać. Bo JSW nie chciała ciągnąc nie rentownego garba za sobą. Ale co ty o tym wiesz, co rozumiesz? Chcesz mnie ekonomii uczyć a sam ledwo opanowałeś sztukę bezbłędnego pisania w języku polskim lub używania edytora tekstu. 

Masz tu tekst poproś kogoś kto umie czytać i rozumie co czyta to ci wytłumaczy. Może przestaniesz bzdury zmyślać.

Powody są co najmniej dwa. Pierwszy to pozbycie się zupełnie nierentownej kopalni "Ruch Jas-Mos" i przekazanie jej majątku do "Spółki Restrukturyzacji Kopalń" (straty jakie generowała ta kopalnia nie obciążają wyników JSW). Po drugie - i chyba ważniejsze - w porównaniu z rokiem ubiegłym znacząco wzrosły ceny sprzedaży wydobywanego przez JSW węgla. Średnia cena węgla wzrosła w I kwartale o 119 proc. licząc rok do roku. Cena węgla koksowego była wyższa o 162,5 proc. i wyniosła 823,05 zł/t (głównie dzięki wzrostom cen węgla na światowych giełdach), a cena węgla do celów energetycznych wzrosła o 7,3 proc. do 197,78 zł/t.

Eksperci są zgodni - przed JSW, jak i przed całym sektorem górniczym w Polsce, świetny rok. Zyski będą rekordowo wysokie. Rosnące ceny węgla na światowych rynkach istotnie wpływają na dochodowość polskich kopalni, które w Europie nie mają już zbyt wielkiej konkurencji (Niemcy, Czesi i Brytyjczycy, albo zamknęli, albo są w trakcie zamykania swoich kopalni węgla). I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu niemająca koncepcji na rozwój polskiego górnictwa ekipa Ewy Kopacz rozważała masowe zamykanie kopalń lub ich sprzedaż niemieckim inwestorom...

Jak widzisz inteligencie z podziemnej jak piszesz gwiazdy cena węgla koksowego też się zmienia.

Pisałem wyraźnie, że Jas Mos jest garbem. W tekście masz jak byk, że przeniesiono ją do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która jest własnością Skarbu Państwa. A więc to podatnicy dopłacają do wszystkich nie rentownych kopalń w niej zawartych. Więc o jakich 51 % udziałów w rękach ludzi piszesz analfabeto? Ty w ogóle nie rozumiesz tego co czytasz. A chcesz kogoś uczyć ekonomii. Zgasiłeś się sam bo nawet słów niektórych nie znasz i je przekręcasz.

Co do użytkowania wieczystego masz tu w prostej jak dla analfabety sentencji.

https://pl.wikipedia...wanie_wieczyste

Poczytaj sobie bo i na ten temat same bzdury wypisujesz. Bo jak to piszesz i uparcie pokazujesz jesteś głupi i już będziesz głupi.

Edytowany przez hubertuss, 29 maj 2017 - 07:23.

#5529 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2762 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 29 maj 2017 - 07:36

michal to prawdziwie pisowski glupek- nawet nie wie kto byl prezydentem przez 8 lat rzadow platformy bo komorowski tylko 5 lat a reszte tego czasu ?? a tvp dopiero na jesieni 2010 roku przejeli z rak narodowcow,  a o fakcie ze na wiekszosc czlonkow tk ramie w ramie glosowala po,psl i pis to pewnie nawet mu sie nie snilo. se i fakt tez pewnie finansowalo po ... a sedzia kryze to na 100 % byl na sluzbie tuska.

https://pl.wikipedia...i/Andrzej_Kryże

Jeśli jestem głupkiem bo popieram niektóre sprawy które robi Pis , to kim jesteście wy którzy głosowani przeciw Polsce czyli na peło ? masochiści ? nie spełna rozumu ? gorszy sort to akurat oczywiste :)

Edytowany przez Michalmeer, 29 maj 2017 - 07:47.

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#5530 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 29 maj 2017 - 08:07

Lewicowo-liberał wmawiając sobie i innym że lewicowo-liberalna narracja europejska nałoży na nas kary jest po prostu śmieszne.Lewicowo-liberał chce w ten sposób podbudować słupki poparcia dla wyznawanej ideologii,traktaty mówią,każdy kraj samo stanowi czy,i jak przyjmuje imigrantów.U wrót Europy w różnych obozach czeka obecnie 6 milionów imgrantów,jeżeli furtka zostanie otwarta w Polsce to nigdy się nie zamknie,absolutnie nie skończy się na 7 tysiącach widząc z jakich krajów napływa ludność,będą szantaże i kolejne transze,na świecie jest kilka miliardów ludzi biednych którzy już napływają masami na południe Europy,są to ludzie z Azji i Afryki,z takich krajów jak Bangladesz,Nigeria,Gambia,Togo,jeżeli to szaleństwo już puszczone przez lewicowo-liberalną narrację wejdzie realnie w życie to będzie nie do opanowania,w tamtych rejonach świata są największe skupiska ludności,wczoraj oglądałem program gdzie ekspert od spraw międzynarodowych mówił że ideologia przyjmowania imigrantów powinna na start w myśl zasady przyjąć cały Tybet.Otwarcie granic dla tych wszystkich ludzi jest absurdalnym pomysłem,i jest on niestety ideologicznie motywowany.Wszystkim tym którym zależy na Polsce powinni się zjednoczyć i nie dopuszczać do rządów pewnej grupy,która przyniesie Polsce wyłącznie szkodę gospodarczą jak i społeczną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5531 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 maj 2017 - 11:04

@marekfarmer Póki co w Polsce istnieje rozdzielność państwa i kościoła. Kościół i państwo razem jako jedno to  niektórych krajach, których obywateli się tak boicie. Rydzyk czy tam jego zakon to tez nie kościół nie pisz głupot. Kościół w Polsce a tym bardziej jakiś zakon nie reprezentuje 100 % społeczeństwa. Miej odwagę nazwać ten przekręt złodziejską prywatyzacją 

W artykule jasno napisane co wpłynęło na zyski JSW więc nie zmyślaj tu jakichś bzdur o Niemcach i tym podobnych. Zgasić to się możesz sam. Bo jak zwykle nie masz żadnych argumentów i czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. W artykule napisali jasno, gdzie przenieśli Jas Mos. Ale czy ty to rozumiesz. Podatnicy teraz tego garba/kopalnię będą utrzymać. Bo JSW nie chciała ciągnąc nie rentownego garba za sobą. Ale co ty o tym wiesz, co rozumiesz? Chcesz mnie ekonomii uczyć a sam ledwo opanowałeś sztukę bezbłędnego pisania w języku polskim lub używania edytora tekstu. 

Masz tu tekst poproś kogoś kto umie czytać i rozumie co czyta to ci wytłumaczy. Może przestaniesz bzdury zmyślać.

Powody są co najmniej dwa. Pierwszy to pozbycie się zupełnie nierentownej kopalni "Ruch Jas-Mos" i przekazanie jej majątku do "Spółki Restrukturyzacji Kopalń" (straty jakie generowała ta kopalnia nie obciążają wyników JSW). Po drugie - i chyba ważniejsze - w porównaniu z rokiem ubiegłym znacząco wzrosły ceny sprzedaży wydobywanego przez JSW węgla. Średnia cena węgla wzrosła w I kwartale o 119 proc. licząc rok do roku. Cena węgla koksowego była wyższa o 162,5 proc. i wyniosła 823,05 zł/t (głównie dzięki wzrostom cen węgla na światowych giełdach), a cena węgla do celów energetycznych wzrosła o 7,3 proc. do 197,78 zł/t.

Eksperci są zgodni - przed JSW, jak i przed całym sektorem górniczym w Polsce, świetny rok. Zyski będą rekordowo wysokie. Rosnące ceny węgla na światowych rynkach istotnie wpływają na dochodowość polskich kopalni, które w Europie nie mają już zbyt wielkiej konkurencji (Niemcy, Czesi i Brytyjczycy, albo zamknęli, albo są w trakcie zamykania swoich kopalni węgla). I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu niemająca koncepcji na rozwój polskiego górnictwa ekipa Ewy Kopacz rozważała masowe zamykanie kopalń lub ich sprzedaż niemieckim inwestorom...

Jak widzisz inteligencie z podziemnej jak piszesz gwiazdy cena węgla koksowego też się zmienia.

Pisałem wyraźnie, że Jas Mos jest garbem. W tekście masz jak byk, że przeniesiono ją do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która jest własnością Skarbu Państwa. A więc to podatnicy dopłacają do wszystkich nie rentownych kopalń w niej zawartych. Więc o jakich 51 % udziałów w rękach ludzi piszesz analfabeto? Ty w ogóle nie rozumiesz tego co czytasz. A chcesz kogoś uczyć ekonomii. Zgasiłeś się sam bo nawet słów niektórych nie znasz i je przekręcasz.

Co do użytkowania wieczystego masz tu w prostej jak dla analfabety sentencji.

https://pl.wikipedia...wanie_wieczyste

Poczytaj sobie bo i na ten temat same bzdury wypisujesz. Bo jak to piszesz i uparcie pokazujesz jesteś głupi i już będziesz głupi.

chłopie siły nie mam na ciebie czyli według ciebie huty przyjeżdżają tirami i wyjeżdżają nie obowiązują kontrakty zeszło roczne 2 letnie  

https://www.pb.pl/js...w-2016-r-816789

5 letnie nawet Niemcy podpisali 2015 na 30 lat!!!!!!!!!!!!!!!!

informuje cie błaźnie króla eu  ze 70% węgla kupują Niemcy czyli zużywają więcej jak polska x2 

(Niemcy, Czesi i Brytyjczycy, albo zamknęli, albo są w trakcie zamykania swoich kopalni węgla 

co do wielkiej brytani zgadzam bo unia kazała czyli Niemcy

http://wolna-polska....chodowa-2015-11

http://forsal.pl/art...-w-orzeszu.html

jak ładnie przyznajesz ze tusk to zdrajca sprzedawał polskie jak jego dziadek 

http://csr.forbes.pl...180810,1,1.html

#5532 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 29 maj 2017 - 11:13

Marek, zaiste fenomen jakiś że nie możesz nic zobaczyć. 

1. Kliknij link http://lodz.wyborcza...iennikarzy.html

2. Na dole tekstu jest napisane  "Materiał Telewizji Trwam z I Kongresu Sejmików Województw"

3. Ponizej tego napisu jest prostokatne okienko które odpala sie z automatu i po reklamie jest materiał 

4 Obejzyj.

5. Napisz czy to mozliwe ze Szydłowa była w 2 miejscach na raz

Prosciej nie potrafię. Trzymam kciuki by sie udało :rolleyes: 

Twój  link nie  działa  tam  żaden film

Ty  masz  Prenumeratę  to  ci się  pewnie  odtwarza  ja  tego g*wna nie  zamierzam prenumerować

Ale  poszukałem  i  znalazłem gdzie  indziej

Faktycznie TV Trwam pokreciła  Polska Wielki Projekt   z  Kongresem Sejmików

:lol: :lol: :lol:

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5533 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4198 postów

Napisany 29 maj 2017 - 12:58

Roman idź połoz się i wyśpij bo bredzisz jak nic. To Niemcy węgiel kupują czy kopalnie? Bo w jednym poście piszesz, że inwestycje pod Niemca. Niemiec przejmuje a potem patrzcie jak Niemiec fedruje. A w drugim poście piszesz, że Niemcy węgiel kupują. Umiesz wyzywać innych ale sam głupi jesteś jak but co ci pokazałem w pości powyżej. Nie rozumiesz co czytasz. Wypisujesz bzdury. A gdy sam z siebie błazna zrobiłeś to się denerwujesz i dalej wyzywasz.

Nawet w artykule o kontrakcie z Węglokoksem jest napisane, że

Warunki cenowe uzgadniane będą przez strony umowy na obopólnie ustalone okresy.

Ale czy taki analfabeta jak ty to czytał i zrozumiał?  A to jasno pokazuje, że cena może się zmieniać nawet podczas trwania długoletniego kontraktu. Więc zacytowany artykuł mówiący o wzroście zysków JSW w związku z rosnącymi cenami węgla jest realny. A twoje bzdury jak zwykle nie realne. To, że Niemcy zużywają więcej węgla jak Polska nie było przedmiotem dyskusji. Więc rozumiem, że z twojej strony to taki wątek z braku innych argumentów po tym jak ośmieszyłem twoje bzdury pisane bez sensu. Naprawdę weź lepiej odpocznij.

Edytowany przez hubertuss, 29 maj 2017 - 13:00.

#5534 Share torpedo

torpedo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 29 maj 2017 - 15:47

Roman idź połoz się i wyśpij bo bredzisz jak nic. To Niemcy węgiel kupują czy kopalnie? Bo w jednym poście piszesz, że inwestycje pod Niemca. Niemiec przejmuje a potem patrzcie jak Niemiec fedruje. A w drugim poście piszesz, że Niemcy węgiel kupują. Umiesz wyzywać innych ale sam głupi jesteś jak but co ci pokazałem w pości powyżej. Nie rozumiesz co czytasz. Wypisujesz bzdury. A gdy sam z siebie błazna zrobiłeś to się denerwujesz i dalej wyzywasz.

Nawet w artykule o kontrakcie z Węglokoksem jest napisane, że

Warunki cenowe uzgadniane będą przez strony umowy na obopólnie ustalone okresy.

Ale czy taki analfabeta jak ty to czytał i zrozumiał?  A to jasno pokazuje, że cena może się zmieniać nawet podczas trwania długoletniego kontraktu. Więc zacytowany artykuł mówiący o wzroście zysków JSW w związku z rosnącymi cenami węgla jest realny. A twoje bzdury jak zwykle nie realne. To, że Niemcy zużywają więcej węgla jak Polska nie było przedmiotem dyskusji. Więc rozumiem, że z twojej strony to taki wątek z braku innych argumentów po tym jak ośmieszyłem twoje bzdury pisane bez sensu. Naprawdę weź lepiej odpocznij.

Masz w ogóle jakąś mizerną wiedzę na temat kopalni "Krupiński" na przykład?

Skąd wzięły się w tej spółce tak duże straty?

Dlaczego zarząd JSW podpisał umowę z Silesian Coal na usługowe wydobycie węgla dla Niemców ze złoża Orzesze za jakieś drobne wynagrodzenie, zupełnie niewspółmierne do poniesionych nakładów? Prace te były realizowane właśnie przez kopalnię "Krupiński".

Jak bogate złoża węgla koksującego miał "Krupiński"?

Poszukaj sobie informacji w internecie, jaki to był szwindel. Później możesz odgrywać eksperta...

#5535 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4198 postów

Napisany 29 maj 2017 - 16:00

Ja nie odgrywam żadnego eksperta. Najpierw sam wrzucasz artykuły gdzie piszą jak byk, że JSW odnosi zyski przez rosnące ceny węgla i wyrzucenie nie rentownej kopalni Jas Mos. A potem sam próbujesz dorobić do tego jakieś teorie. Że niby jest inaczej jak piszą w artykule, który sam wrzuciłeś. To ty a nie ja wrzuciłem artykuł gdzie napisali, że zysk został osiągnięty dzięki rosnącym cenom węgla i wyrzuceniu Jas Mosa więc podyskutuj sobie teraz ze swoim artykułem albo z Romanem.

#5536 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 maj 2017 - 16:53

DA_su5KXsAAHshU.jpg

https://wpolityce.pl...tki-innych-osob

https://wpolityce.pl...rawdy-nie-dojsc

https://wpolityce.pl...ikow-ekshumacji

http://niezalezna.pl...ujace-szczegoly

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#5537 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 29 maj 2017 - 17:15

Lewicowo-liberał wmawiając sobie i innym że lewicowo-liberalna narracja europejska nałoży na nas kary jest po prostu śmieszne.Lewicowo-liberał chce w ten sposób podbudować słupki poparcia dla wyznawanej ideologii,traktaty mówią,każdy kraj samo stanowi czy,i jak przyjmuje imigrantów.U wrót Europy w różnych obozach czeka obecnie 6 milionów imgrantów,jeżeli furtka zostanie otwarta w Polsce to nigdy się nie zamknie,absolutnie nie skończy się na 7 tysiącach widząc z jakich krajów napływa ludność,będą szantaże i kolejne transze,na świecie jest kilka miliardów ludzi biednych którzy już napływają masami na południe Europy,są to ludzie z Azji i Afryki,z takich krajów jak Bangladesz,Nigeria,Gambia,Togo,jeżeli to szaleństwo już puszczone przez lewicowo-liberalną narrację wejdzie realnie w życie to będzie nie do opanowania,w tamtych rejonach świata są największe skupiska ludności,wczoraj oglądałem program gdzie ekspert od spraw międzynarodowych mówił że ideologia przyjmowania imigrantów powinna na start w myśl zasady przyjąć cały Tybet.Otwarcie granic dla tych wszystkich ludzi jest absurdalnym pomysłem,i jest on niestety ideologicznie motywowany.Wszystkim tym którym zależy na Polsce powinni się zjednoczyć i nie dopuszczać do rządów pewnej grupy,która przyniesie Polsce wyłącznie szkodę gospodarczą jak i społeczną.

Jeżeli europa jest lewicowo liberalna a nasz rząd lewicowo narodowy lecz  opozycyjny wobec niej to kary są wielce prawdopodobne. Oni są płatnikiem netto i jak to powedział dosadnie Hollande mają fundusze. Myslę że tak sie stanie ku przestrodze tym kiepszczakom którym zachciałoby się fikać w przyszłości. Niezależność straciliśmy już dawno także dzięki Lechowi Kaczyńskiemu.

By nie było uchodżców wystarczy że nie będzie socjalu

Faktycznie TV Trwam pokreciła  Polska Wielki Projekt   z  Kongresem Sejmików

:lol: :lol: :lol:

A może oni i TVPis więcej wiadomości tak "pokręcili" i ciemnocie w głowach mieszają na codzień? 

Jak to się dziwnie składa że im sie jedynie przez przypadek pomyliło a TVN przy tej samej sytuacji "uprawiał by antypolską zakłamaną propagandę" :D  :D  :D

Z Putinem rozmawia Macrom, Merkel, Orban, Fico, May, Zeman, Renzi, Cipras a my sie nim brzydzimy i nie bo nie  :blink: Dziś nawet Antoni oświadczył że nasze wojsko na Łotwie bedzie zapobiegać agresji Rosji i ja odstraszać. Putin musi mieć z tego  srogiego pana ubaw

#5538 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 maj 2017 - 18:47

Obecna sytuacja polityczna w Polsce Gigant przenosi się do naszego kraju. Woli Polskę od Holandii. Poseł PiS ogłosił sukces i uderzył w TVN
Opublikowane 2017/05/29  w Wiadomości z Polski

Opozycja grzmi, że rząd Prawa i Sprawiedliwości niszczy polską gospodarkę. Tymczasem kolejna wielka firma zainwestuje nad Wisłą. Wybrała Polskę kosztem Holandii.

LiuGong, jeden z największych chińskich inwestorów, będzie miał europejską centralę w stolicy Polski, a główne magazyny w Stalowej Woli

– informuje poniedziałkowe wydanie ,,Pulsu Biznesu”.

Do tej pory centrala chińskiej potentata produkującego duże i specjalistyczne maszyny budowlane mieściła się w Amsterdamie. Szefowie uznali jednak, że w Polsce będzie lepiej. Tym bardziej, że od 2011 roku LiuGong jest właścicielem Oddziału I Huty Stalowa Wola. Za 190 mln złotych.

Zarząd firmy podjął decyzję, by w lipcu otworzyć w Warszawie europejską centralę, dziś znajdującą się w Amsterdamie. W dwa miesiące przeniesiemy też centrum logistyczne i dystrybucji części zamiennych z Holandii do Stalowej 

18738764_1389188151166552_10347515159826

#5539 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 29 maj 2017 - 20:34

Obecna sytuacja polityczna w Polsce jak on tak może wyborców dzielić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5540 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 29 maj 2017 - 21:03