Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5536

Podniosą ci paliwo podnieś produkty  :D  :D  :D

Fajny z ciebie chłop ale analfabeta ekonomiczny. Jak podniesiesz ceny skoro konsument bedzie miał mniej pieniedzy bo płaci wyzsze podatki. ?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

Nie ma się co dziwić wszak Antonii jest wybitnym specjalistą i znawcą zamachów :P

 

tak jak po twierdzi ze tylko kac zyski steruje  :P

 

ale w platformie jest reżim  http://fakty.interia.pl/polska/news-dunin-i-glogowski-zawieszeni-w-prawach-czlonkow-klubu-po,nId,2416554

 

nawet głosu nie mają  :P

Fajny z ciebie chłop ale analfabeta ekonomiczny. Jak podniesiesz ceny skoro konsument bedzie miał mniej pieniedzy bo płaci wyzsze podatki. ?

 

analfabeta ekonomiczny szybciej nazwał bym ciebie bo ja już nie nadążam w kocu oszczędzamy czy inwestujemy ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Zbyszko po tej podwyzszce rolnik nic nie podniesie. Wezmy mleko. Paliwo drozeje wiec mleczarnia ma mniejsze zyski niz sobie prezesi chcieli i okazuje się ze nie kupia sobie nowego samochodu. Tak wiec prezes mysli czemu ja mam mniej zarabiac. Wtedy ma dwa wyjscia. Albo obnizy cene skupu od rolnika albo bd sprzedawal drozej. Oczywiscie moze zrobic to i to. Tylko pytanie co zrobia inne mleczarnie ale wszedzie jest podobnie. No wiec zalozmy ze teraz mleko w ue i na swiecie tanieje a w sklepach tez natomiast w skupie spada cena bardzo mocno mleczarnia tlumaczy ze to tak na rynku i paliwo podrozalo,oni wykorzystaja to zeby cene zbic jak najnizej. A rolnik komu obnizy ? Krowie dasz mniej to ona Tobie tez da mniej. Sprzedasz drozej nie wydaje mi sie. Do ciagnika musisz wlac tyle samo litrow, mleka tyle samo litrow tylko ze on zdrozeje a mleko nie lub wrecz spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A jak paliwo było po 5,5 to nie mieliście z tym problemu? Konsument miał wtedy jakiekolwiek pieniądze? Paliwo po 4 zł niecałe w hurcie jakby ktoś zapomniał. Orlen na razie ma rekordowe zyski których sam się chyba nie spodziewał więc troche marże mogą obniżyć, choć nie mam złudzeń że to może będzie max 5 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Hahaha! a to jest dobre! Platforma Obywatelska zawiesiła swoich posłów za to, że... GŁOSOWALI, wbrew ustaleniom, że PO bojkotuje głosowanie. Inaczej mówiąc ta POpaprana partia ukarała parlamentarzystów za wykonywanie swoich obowiązków.

Ale byłyby krzyki, gdyby to PiS zawiesił tego młodego posła za dzisiejsze wystąpienie.. uuuu ale wylewaliby żółć na Kaczyńskiego w TVNach, wyborczych, lisweekach i innych brukowcach.

A tak w ogóle, po ch*ja tyle posłów, skoro liderzy partyjni ...

Zobacz więcej
19895002_746158962235309_353990893294844

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Był problem tylko ze wtedy cena na swiecie tez byla duza wiec co najwyzej mogli zmiejszyc podatki ale i tak tego nie zrobili. Tylko czy wy nie widzicie ze ktos tu oszukuje? Skoro jest tak dobrze z budzetem to czemu nie ma na drogi? Kto mi to wyjasnie, tylko bez tekstow ze to biedne samorzady nie maja bo ja nie widze problemu skoro budzet panstwa jest taki dobry to niech troche dadza gminom przciez wystarczy tylko nie krasc a pieniadze będą nie bylo mowy o podwyzszaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Słowa,słowa, słowa. Ile warte pokaże czas. Oby tylko nie tyle co Macierewicza. Myślałem że dokopie Piątkowi za książkę o jego kontaktach z Rosjanami. A tu masz, w zawiadomieniu  nie ma mowy nic o kłamstwie, szkalowaniu, czy oczernianiu. Za to jest "zamach na funkcjonariusza państwowego".  :D

Przecież Tosiek nie będzie kłamał.

 

 

 

choc jesli pis bedzie dzielil pieniadze- to trafia do swoich, czyli do nas tez  :D  :D  :D , nawet wczoraj asystent ministra infrastruktury mial dyzur poselski w gminie B)

 

pada pada deszcz :P

No to d*pa, moje czerwone województwo będzie dalej jeździć po dziurach :(

 

O jeden ma nadzieję . Podejdź do tego tak . Nie jeden jeździł na podrobionym paliwie i spalił więcej może właśnie o te 20 gr . Jeszcze nie wiadomo czy rafinerie podniosą a niektórzy już podnieśli na forum .

A co ma rafineria do podatku, oprócz tego że jest jego płatnikiem?

 

Podniosą ci paliwo podnieś produkty  :D  :D  :D

Albo cegłę, lub worek cementu.

 

Ponieważ Bogdan ogranicza się jedynie do wklejania chłamu, 

 

I niech tak pozostanie, przynajmniej czytaniem człowiek się nie męczy.

Zbyszko po tej podwyzszce rolnik nic nie podniesie. 

No może podnieść cegłę lub worek cementu może mu dysk wyskoczy. Będzie go rwało, to o pierdołach nie będzie myślał.

 

A jak paliwo było po 5,5 to nie mieliście z tym problemu? Konsument miał wtedy jakiekolwiek pieniądze? Paliwo po 4 zł niecałe w hurcie jakby ktoś zapomniał. Orlen na razie ma rekordowe zyski których sam się chyba nie spodziewał więc troche marże mogą obniżyć, choć nie mam złudzeń że to może będzie max 5 gr.

Poczekam jak ropa podskoczy, a ceny skupu spadną co powie ekonomista @Pawel. Orlen już Ci dołoży i jeszcze zafunduje wycieczkę


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Jest tylko drobny szczegół, o którym cisza. W szczególnych przypadkach Morawiecki te kasę ma prawo wziąć na co innego. Dlaczego pisiory o tym milczą? Podobno budżet w takim super stanie, podobno nadwyżka. A jak wyglądają wydatki inwestycyjne? Jakie będą wpływy podatków z tych inwestycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Sorosowe plemię,do was kieruję ten wywód,Obiecuje wam ze jeśli w Polsce dojdzie do władzy lewicowo-liberalna międzynarodówka to uruchomi wam program UCHODZCA+, UE ma odpowiednie fundusze na zapewnienie 200 tyś "uchodźców", wygodnego luksusowego życia w Polsce, te biedne islamskie rodziny będą potrzebowały opiekunek do dzieci, sprzątaczek, szoferów, ogrodników to i bezrobocie w Polsce się zmniejszy! wasz program dla Polski - odebrać władze PiS ! Wiek emerytalny na 67 lat dla wszystkich ! Uchodźca dla każdego Polaka ! Zamach co niedzielę !  I meczet w kazdej wsi bo Polska ma byc 1-wszej predkosci europejska!!!!! Za 7 tys murzynów przyjedzie 7mln,Afryka to duży kontynent i nie mowcie, ze oni nie chca do Polski. Zechca jak unia im ujednolici zasilki w calej ue a bedzie to wkrotce...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Przecież Tosiek nie będzie kłamał.

 

No to d*pa, moje czerwone województwo będzie dalej jeździć po dziurach :(

 

A co ma rafineria do podatku, oprócz tego że jest jego płatnikiem?

 

Albo cegłę, lub worek cementu.

 

I niech tak pozostanie, przynajmniej czytaniem człowiek się nie męczy.

No może podnieść cegłę lub worek cementu może mu dysk wyskoczy. Będzie go rwało, to o pierdołach nie będzie myślał.

 

Poczekam jak ropa podskoczy, a ceny skupu spadną co powie ekonomista @Pawel. Orlen już Ci dołoży i jeszcze zafunduje wycieczkę

A jak nie podskoczy? Ja tam się na ten podatek nie ciesze, ale drogi powiatowe i gminne są w kiepskim stanie w mojej okolicy. Nie jedno kolo urwane a i krzyż na wielu drzewach wisi, winna prędkość czy tylko? Jedna schetynówka w okolicy to troche mało jak na 8 lat chwały platformy. Na komune psioczą a nawet nie mieli za co lepić tych komunistycznych smołówek gminnych. Lata 90 były kompletnie przespane pod tym względem i teraz wszystko co nie wyremontowane się zwija i bruk spod spodu wyłazi o ile był, gorzej jak go nie było. Ostanio rozjebałem opone na takim nie wiadomo czym dziś jade zobaczyć co wulkanizator z niej wymyślił, jak nic to 500+ pójdzie się gonic z tego miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@pawel tą bajeczną śpiewkę o remontach dróg, opłacie drogowej to słyszę któryś raz z rzędu i nadal jest jak jest. W moim przypadku te grosze w ciągu roku urosną do kilku tysięcy zyli i jeżeli zobaczę je na drogach to ok., ale ...patrz punkt pierwszy.  

Prezes Orlenu powiedział, że niekoniecznie paliwo zdrożeje, i tak będzie. Najpierw będzie nic, a potem stopniowo w ciągu 4-5 m-cy zobaczysz te 20gr opłaty w cenie paliwa.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3313

Nie problemem jest to że ściągną opłatę paliwową  tylko czy za nią zbudują drogi . Ja wolał bym płacić opłatę w paliwie niż podatek rolny bo że podatek ściągną z pola (czy uprawiam czy nie) to jest pewne ale w moim przypadku wójt nie robi nic . Zabrał fundusz sołecki , naprawa dróg gminnych sprowadza się do kupna 300 ton tłucznia na podsypanie gminnych dróg, zero melioracji , szkołę zamkną już z 5 lat temu , świetlica wiejska przypomina że było coś takiego jak komunizm bo to chyba jedyny budynek we wsi który jest niewyremontowany . Nigdy nie było i nie ma chodników, oświetlenia , wodociągów , kanalizacji ,gazu . Po prostu tylko uciekać tylko gdzie ? Ale oczywiście w gminie zbiórka podatków funkcjonuje jak w innych regionach ,  żadnych umorzeń choć susza drugi rok z rzędu . Perspektywy zmian nie ma bo na wsi paru rolników powiększyło gospodarstwa do 30 - 50 ha i w żaden sposób nie przebiją liczebnością by w wyborach to zmienić . Dlatego jestem za zebraniem opłaty paliwowej i budowaniem dróg ale PiS nie powinien tego robić teraz tylko po wyborach samorządowych bo teraz to sam się zakopie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ciekawe czy jak donald  podniósł  podatki w paliwie  o  30gr   czy też  tak  lamentowaliście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie skakalim z radości, że aż galoty się zsuwały. No rzesz, aż się chce użyć inwektyw. Wydziedziczył Cie, zaszedł od tylca w lesie ten Donek ze masz taką traumę.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

 

analfabeta ekonomiczny szybciej nazwał bym ciebie bo ja już nie nadążam w kocu oszczędzamy czy inwestujemy ??

Po zapłaceniu większego podatku masz mniej środków do inwestowania więc nie wiem czego tu nie pojmujesz? Nigdy w życiu nie inwestowałeś?

 

 

Ciekawe czy jak donald  podniósł  podatki w paliwie  o  30gr   czy też  tak  lamentowaliście 

 

PO podniosło, PIS podnosi bo wszyscy socjaliści podnoszą Dobra zmiana to żadna zmiana


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

W mojej gminie od 4 lat żadnej drogi nie asfaltowaną ,wnioski gmina składa z wszystkich możliwych programów unij nych i zawsze za mało punktów 153 miejsce na liście.Prawdziwy powód to oczywiście brak pieniędzy . Słynny tort Tuska z euro okazał się dużo skromniejszy niż propaganda nas karmiła_msm3019.jpg?itok=x7WptqmH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , spróbują raz , a następne pomysły na podniesienie podatków szybko się znajdą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

A jednak za darmo! Sadurska w PZU zarobiła okrągłe ZERO. I na co był ten lament?

pzu-800x280.png
  PZU
Małgorzata Sadurska zamiast medialnie zapowiadanych 90.000 zł nie pobrała ani złotówki od nowego pracodawcy. Od miesiąca Sadurska zasiada w radzie nadzorczej tej spółki Skarbu Państwa.



 

Jak poinformowało RMF FM, Małgorzata Sadurska nie pobrała za przepracowany w PZU miesiąc żadnego wynagrodzenia. Jej poprzednik na stanowisku, Andrzej Jaworski, miał otrzymywać przynajmniej 90.000 zł miesięcznie.

 

Była szefowa Kancelarii Prezydenta zrezygnowała z przysługujących jej pieniędzy do czasu wejścia w życie tzw. nowej ustawy kominowej. Dzięki niej rada nadzorcza PZU nie będzie pobierała aż tak wysokich świadczeń, a wejdzie w przeciągu kilku tygodni.

 

Małgorzata Sadurska zajmuje się w PZU biurem nieruchomości, ubezpieczeniami bankowymi, współpracą z pozostałymi spółkami Skarbu Państwa, a ponadto zajmie się odnogami PZU na Ukrainie, Litwie, Łotwie, Szwecji i Rumunii.

 

I na co było tyle krzyku? Premier Szydło wyraźnie powiedziała "wystarczy nie kraść"...

 


 
 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ojej , a może napisz z czego bidulka teraz żyje - tak bez żadnej wypłaty . :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Bogdan mysiu-pysiu, wiesz co prawi o wypłacie prawo pracy, że nawet gdy pracownik nie chce to musi być wypłacona. Ot taka altruistka z tej pani. Inaczej jak by przelała to na konto hospicjum, wtedy szacun.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

W mojej gminie od 4 lat żadnej drogi nie asfaltowaną ,wnioski gmina składa z wszystkich możliwych programów unij nych i zawsze za mało punktów 153 miejsce na liście.Prawdziwy powód to oczywiście brak pieniędzy . Słynny tort Tuska z euro okazał się dużo skromniejszy niż propaganda nas karmiła_msm3019.jpg?itok=x7WptqmH

Pewnie nieporadność gminy wzmaga twoją frustrację i wiarę w "dobrą zmianę".  Muszą u ciebie rządzić gamonie bo w moim przypadku mimo że to koniec świata gmina radzi sobie całkiem dobrze a 20 km od nas sąsiednia gmina nic nie robi bo wójt z tych co  - napewno się nie uda, nie dadzą nam, nie ma sensu, nie ma pieniędzy i wszystkie inne plagi swiata. 

 

Co do Sadurskiej to tylko czekam aż pójdzie info że ona dopłaca do PZU. ;)

To że na razie nie wzięła kasy to nie znaczy ze nie weźmie. Nie poszła tam dla idei więc zobaczymy za czas jakiś . Goła pensja to nie wszystko bo mogą być diety za wyjazdy, rozłąkę z rodziną, rózne dodatki , gratisy itp. Nie da sobie zrobić krzywdy :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

jacy obywatele taka gmina-jak bida z nedza to skad gmina ma brac dochody, samo "janosikowe" nie wystarczy...

choc w druga strone tez jest zle-kuzyn mieszka w malej wsi ktora ma ponad 60 tys na rok budzetu wiejskiego-sami nie wiedza co robic z kasa,wymyslaja cuda-wianki :D  :D  :D .

 

caly dzien nie ogladalem telewizji ale w radiu wspomnieli jeden raz za 10 godz. ze do francji przybyl znamienity gosc-prezydent trump przyjechal na swieto narodowe, byly jakies wydania specjalne w tvp, komentowano kazda jego wypowiedz-jesli nie to tak samo europe obeszla jego wizyta w polsce i podobno wiekopomne przemowienie........... B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

Po zapłaceniu większego podatku masz mniej środków do inwestowania więc nie wiem czego tu nie pojmujesz? Nigdy w życiu nie inwestowałeś?

 

PO podniosło, PIS podnosi bo wszyscy socjaliści podnoszą Dobra zmiana to żadna zmiana

czyli 500+ napędza popyt  :huh:  konsumpcje ??

jacy obywatele taka gmina-jak bida z nedza to skad gmina ma brac dochody, samo "janosikowe" nie wystarczy...

choc w druga strone tez jest zle-kuzyn mieszka w malej wsi ktora ma ponad 60 tys na rok budzetu wiejskiego-sami nie wiedza co robic z kasa,wymyslaja cuda-wianki :D  :D  :D .

 

caly dzien nie ogladalem telewizji ale w radiu wspomnieli jeden raz za 10 godz. ze do francji przybyl znamienity gosc-prezydent trump przyjechal na swieto narodowe, byly jakies wydania specjalne w tvp, komentowano kazda jego wypowiedz-jesli nie to tak samo europe obeszla jego wizyta w polsce i podobno wiekopomne przemowienie........... B)

 

 

jacuś twoje pisowskie skoki Wołomin

 https://www.youtube.com/watch?v=NRr3862922w


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj