Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tadek rząd komunistyczny wpływał na ceny płodów i żywca a nie demokratycznie wybrany . Rząd może ci dać rekompensatę tak jak do bydła co nawet Pis teraz zmniejszył . Dlatego ja już nie będę trzymał bo to ciężka praca i ostatni kawałek chleba .

Mleko staniało bo UE zniosła kwotowanie i uważam   że to było złodziejskie posunięcie . Najpierw wykończyli tych co mieli do pięciu krów teraz chcą wykończyć tych co maja po 20 . Pewnie zauważyłeś , ze obecny rząd nie negocjuje na kolanach tak jak ówczesny z UE .

 

PiS  zmniejszył  bo  tak  UE  kazała  tak jak kazała zlikwidować  dopłaty  do  Malin.

Te  dopłaty  do  bydła  wprowadził  więcej  szkody  niż  pożytku  bo  ludzie  rzucili się  nagle na bydło  bo są  dopłaty.

I dzięki tym  dopłatą  na każdej  sprzedanej sztuce  jestem stratny  1000zł  z czego  250 mi dadzą  dopłaty  ale tych do  20 szt

Dlatego ja  jestem  przeciwnikiem  Wszystkich dopłat   i  Likwidacji  ARIMR

 

https://www.youtube.com/watch?v=ES7jszFUQFw      

 

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dziwne . I tak jest w całej unii . Może likwidacja dopłat do malin to bym się zgodził ale zmniejszenie do bydła z 300 zł na 270 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dopłaty  zależą  ile  szt  jest  tu niema  nic do  tego  Minister   tak     PSL  zrobił  przecież  przed  wyborami  w Telewizji  mówili  o 140 Euro  do  sztuki   ale  potem okazało się  że to  zależy  od  ilości  sztuk i wyszło 70  euro  teraz zmniejszyli  do  20szt  i pewnie wzrośnie  podejrzewam że  do  80 -85 euro/szt

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3460

Podobnie było z białkowymi dopłatami  za frajera Sawickiego że dopłata początkowo miała wynieść 300 € do hektara i tak ją obcinano że zostało 96 € do hektara . Wszyscy rzucili się na fasolę ,soję itp. że ceny spadły o połowę także rolnik zyskał 400 zł dopłaty do roślin białkowych a stracił 2 tyś zł na hektarze z racji nadprodukcji i obniżenia ceny za plon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

 

Dopłaty  zależą  ile  szt  jest  tu niema  nic do  tego  Minister   tak     PSL  zrobił  przecież  przed  wyborami  w Telewizji  mówili  o 140 Euro  do  sztuki   ale  potem okazało się  że to  zależy  od  ilości  sztuk i wyszło 70  euro  teraz zmniejszyli  do  20szt  i pewnie wzrośnie  podejrzewam że  do  80 -85 euro/szt

 

a pis wybija zdrowe swinki podnosi pzu paliwo prond rozdaje 500+  i rozbija nasze limuzyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To nie jest nic dziwnego bo wszyscy tak robią i każdy z nas by brał . Ma starczyć dla wszystkich .Pis nie jest mój . Ja w wyborach samorządowych głosowałem na wójta z Psl i mieli większość i wiesz co zrobili najpierw radni podnieśli wójtowi i automatycznie im wzrosła dieta . Dla porównania gdy w samorządzie rządził Pis a wójtem był ten sam z Psl obniżyli mu pensje . 

 

Hubertuss to napisz wprost że nigdy nikogo nie wykorzystałeś i będzie po sprawie a nie zachowujesz się tak jakby to była prawda tylko  nie można ci tego udowodnić .

Widzę po twoim bulwersowaniu że jak uderzy się w stół to nożyce się odezwą .  :D  :D  :D

W wat nie jestem bo ślub już brałem .

W tej opozycji totalnej wszyscy byli nie winni bo mieli w swojej opozycji prawie wszystkich sędziów bo przez 8 lat tak można było tak zrobić za batonik umysłowych zamykali a złodzieje chodzili na wolności bo nikt im tego nie udowodnił .

Obrażając kogoś widać jak ci puszczają nerwy  ale jestem w stanie cię zrozumieć i ci współczuć.

Co do kamienicy po gimnazjum to warte śmiechu to co piszesz . Najpierw ratusz wyprowadził gimnazjum i chciał sprzedać a jak zobaczyli co się dzieje to zrobili to co powinni zrobić od razu i to jest sukces ?

To tak samo jak PO wprowadziła do TK swoich sędziów bezprawnie a potem donieśli sami na siebie aby TK sprawdzili czy to zgodne z konstytucja i to był sukces ? zresztą jak wiele innych. 

PO zrobiło dobrze , że wprowadziła odpis od podatku na dzieci .

Czy ty w ogóle umiesz napisać co zrobił dobrego Pis czy masz klapki na oczach jak koń i tylko ciągniesz ten wóz i piszesz jak ci każą .  

 

Nie wiedziałem, że w tym kraju już swoją niewinność trzeba udowadniać i tłumaczyć człowiekowi co to oskarżenia bez pokrycia nawet mnie nie znając rzuca, że jestem nie winny. Ty nawet na takie tłumaczenie nie zasługujesz.

Masz rację, że się zbulwersowałem bo nie będzie mi jakiś bez mózg który potrafi z siebie wykrztusić to, że skoro ktoś popiera opozycję to chce kogoś wykorzystać stawiał takich zarzutów skoro nawet mnie nie zna. Nie pisz więc tu o jakichś nożycach. Bo to co robisz to po prostu hejt i trolowanie. Oskarżasz mnie o coś czego nie wiesz czy nawet mam zamiar dokonać i każesz bym się tłumaczył..

Co najlepsze napisałeś, że kto popiera opozycję to na pewno chce kogoś wykorzystać (tryb przypuszczający). A nie, że już kogoś wykorzystał. A potem karzesz mi się tłumaczyć, że kogoś nie wykorzystałem.(tryb dokonany). Sam widzisz jakie masz problemy ze swoim intelektem. Gubisz się nawet w tym co piszesz. A oskarżać o zamiar skrzywdzenia kogoś to potrafisz. Bo to byle głupek potrafi.

 

Jak  PiS  objoł  władze  Cena tucznika była  powyżej 3zł  obecnie  5zł  masz swoją  podwyżkę  :D :D :D

Za czasów  PO-PSL   Podatek w Paliwie  wzrósł  o  30gr

Akcyzę  12,3gr

Opłata paliwową o 18gr  wzrost  prawie 300%

Co  już  tu kiedyś  ładnie  wszystko rozpisałem nie chce mi się tego  robić  po raz drugi.

 

PiS  CHCE podnieść o 25gr  na drogi ma to iść  jeśli pójdzie na drogi  nie mam nic  przeciw

 

Ty jak nic udowadniasz to co tu pisze od zawsze. Pis t to samo co po i psl. Co ktoś napisze, że pis coś zrobił źle to ty, że po i psl też. I wychodzi, że po psl i pis to jedno i to samo. Taka sama granda aby do koryta. A potem dojenie.

Cena tucznika wzrosła ale to dzięki ASF. sporo świń zniknęło z rynku. Wielu zaprzestało hodowli to i świń na rynku mniej. Żadna to zasługa pisu. Chyba, że nam udowodnisz, że pis ściągnął ASF do Polski.

Masz rację po i psl podnosiło podatki w paliwie teraz robi to pis. A czy pójdzie to na drogi. Wątpię bo tyle już podatków w paliwie na różne sprawy zbierano. A drogi jakie są takie są. Rząd chwali się, że ponoć spółki przynoszą takie zyski. Tyle wyłudzeń VAT zahamowano i tyle kasy wpłynęło. To po co ta podwyżka. Nie ma co kraść? Nie starcza dla misiewiczów czy jak?

 

PiS obiecywał że wprowadzi podatek od banków nie bankowy . Bankowy od zysku wprowadził Belka . Oczywiście że obiecywał że wprowadzi jak to mówisz bankowy  ,razem o tym mówiono z podatkiem od marketów który potem zmieniono na wielkopowierzchniowy podatek . To ja powinienem mieć pretensje do PiS że powoli wdraża co obiecał :) , że boi się tej całej unii kolesi ale trochę się zrehabilitował w moich oczach po wizycie Trumpa bo tym utarliśmy choć trochę nosa unijnym przydupasom i alkoholowej hołocie .

Co do TK to także zapowiedział przed wyborami że trzeba zrobić porządek gdy wybrano dwóch sędziów nie konstytucyjnie za PO-PSL więc jak zwykle zdziwienie :) . Dziecko z gimbazy lepiej zrozumie i ma większe rozeznanie w temacie .

Co do prywatyzacji to są dokumenty na których Hanka (nie jakiś pracownik) podpisała sprzedaż / Oczywiście jest wątek że chciała to odzyskać tylko pytanie po co ? by dalej sprzedać i znów odzyskać ? jak to mieli w zwyczaju :)

Co do samego rolnictwa to sytuacja jest ciężka bo choć mleko podrożało niż za dr. Sawickiego to nadal jest kiepsko . Zboże drożeje , wieprzowinka drożeje , jabłka  itd. w sklepach na pewno też podrożeje :) Tu sytuacja jest kiepska i tu nie ma co chwalić PiS bo tu nic nie robił i jak widzę nic nie zamierza . Jurgiel wspaniale dogaduje się z byłym układem i takie status quo istnieje

 

Jak zwał tak zwał. My ten podatek bankowy czy od banków płacimy. Mając lokaty, depozyty i kredyty. Banki na nas go przerzuciły. Ta jak teraz podatek w paliwie podniesiony przez pis o 25 groszy odczuje nawet ten kto nie ma samochodu. Jeśli masz pretensje do pisu, że powoli wprowadza nowe podatki to jesteś chyba pierwszym, który tak szczerze chce je płacić. Oddaj najlepiej wszystko co masz państwu i będziesz miał z głowy. Ae pis w kampanii nie obiecywał podwyżki cen paliw.

Dwóch sędziów wybranych nie regulaminowo to pikuś przy tym jak pis wybrał trzech nie regulaminowo. Kolejne potwierdzenie, że to to samo co po.

Ja nie pisze o tym co Hanka podpisała. Kamienica w której było gimnazjum cały czas była własnością Warszawy. I sprawy toczyły się ku temu, że w rękach miasta zostaje. Księgi wieczyste były cały czas na miasto. Więc Jaki odzyskał coś co jest i było w rekach miasta i co miało wkrótce zostać sondowanie przypieczętowane.

Dobrze ktoś w tv powiedział, że ta komisja powinna zająć się odzyskiwaniem tych budynków i nieruchomości które oddawał Kaczyński. Bo niedługo się przedawnią. A oddał ich 440. A potem przyszła by kolej na to co oddała Hanka.

Co do rolnictwa to pis nie nie wiele robi. Drogie zboża to koniunktura i warunki klimatyczne. W tym roku jare są słabe dodatkowo kurs walut sprzyja eskortowi i masz drogie zboże. Już nie raz tak bywało. Drogie świnie jak pisałem to asf i konieczność usunięcia z rynku sporej cześć żywca. Itd Żadna zasługa pis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a pis wybija zdrowe swinki podnosi pzu paliwo prond rozdaje 500+  i rozbija nasze limuzyny 

 

A  co mają  ze starości  umierać   czy jak :lol: :lol:  :lol: 

Podnieśli PZU  tak  z 50%  do 60%  dotacji  do ubezpieczeń :D 

Paliwa  to  podnosiło PO-PSL     PiS  ani  o  1gr  nie zwiększył  podatku w paliwie :lol: 

Ślepakami  strzelasz  że  tak zazdrościsz tych   500+ ?? :lol: :lol:  :lol: 

Za czasów  Po-PSL  rozbito  więcej  limuzyn :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Popierać opozycję to popierać dziką reprywatyzację w Warszawie . Zakłady które za tego rządu przynoszą zyski za ówczesnego miały iść pod młotek .  . Lot zmodernizowali pisze Hubertuss i z nim się zgadzam . Tylko dla kogo miała być ta modernizacja  dla podstawionego kupca czy dla Polski . 

Już takie cyrki były , Zakład zmodernizowali a potem prywatyzacja . 

Ja nie twierdzę , że jesteś głupi tylko niedoświadczony . Wcale się na ciebie nie gniewam bo kto wypisuje takie rzeczy których nie rozumuje nie wolno się na niego gniewać . To tak jak umysłowo chory zrobi coś i jest bezkarny ale nie za ówczesnej władzy bo za batonik chłopak niedorozwinięty poszedł siedzieć ale stan skazanych musiał się zgadzać .

Pewnie dlatego , że jestem starszy wiem co takie smyki myślą . Pożyjesz to się przekonasz no chyba , że jesteś podstawiony i prowadzisz kampanie wyborczą bo tacy też są . Prowadzą propagandę na ulicy i w internecie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro jesteś starszy to powinieneś być na tyle dobrze wychowany i logicznie myślący. By wiedzieć, że nie wolno przypisywać osobom których nie znasz czynów których nawet nie wiesz czy mają zamiar popełnić. Więc lepiej się nie przyznawaj, że jesteś starszy.Ale w sumie sie nie dziwię jesteś karmiony tą mową nienawiści. Twoi idole też rzucają na przeciwników politycznych fałszywe oskarżenia nie mając dowodów. Więc ty bez wahania i chwili namysłu bierzesz z nich przykład.

Lot zmodernizowano co pochłaniało gigantyczne koszta. Zarówno restrukturyzacja jak i zakup drogich dreamlinerów. Dzisiaj pis się chwali, że to jego zasługa. Ale nie mówią, że poprzednicy zostawili po sobie 8 nowiutkich samolotów dzięki którym otworzono nowe połączenia i nie mówi się o tym ile kasy za poprzedników pochłonęła restrukturyzacja.

Dzika reprywatyzacja w Warszawie kwitnie od lat. Kwitła za Piskorskiego, Kaczyńskiego, Marcinkiewicza i Waltz. Gdyby komisja Jakiego nie była powołana tylko do walki politycznej a dla dbałości o te kamienice. To zajęli by się tymi, które oddał Kaczyński bo zbliża się okres przedawnienia i nie możliwości żadnych działań w tych sprawach. na kamienice które oddała Waltz przyszedł by czas przed wyborami. A Kaczyński przez 3 lata rządów oddał ich tez sporo bo 440.

@marekfarmer pis jeszcze nie podniósł cen paliw ani o 1 grosz. Ale bardzo chce to zrobić. Moje pytanie jest po co? Skoro na każdym kroku słyszymy jak to dobrze działają państwowe spółki i ile kasy wpływa z zahamowania wyłudzeń VAT.

Za czasów po i psl tak poważnych wypadków rządowych limuzyn nie było. Premier nie trafiał do szpitala, nie strzelały opony, minister nie taranował na światłach kilku pojazdów. Były drobne stłuczki. A co d PZU to dzięki podatkowi bankowemu polisy oc tez podrożały. Pis was goli z każdej strony a wy się cieszycie. Bo brak odwagi skrytykować kochaną władze.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

W zasadzie dla Lotu w tym czasie nie było jakiejś alternatywy. Skok do przodu,modernizacja, pozbycie się otoczki albo wegetacja i zwijanie interesu. Ktoś tam na komisji Ambergold skarżył się że mieli kłopoty przez OLT. Ano mieli, bo jak się chce grać rolę potentata z dofinansowaniem z państwowej kasy i zapewnieniem że nie dopuści państwo do upadłości, to można świat podbijać. Leje się ciepłym moczem na rzeźbienie ryku i w razie czego wrzeszczy że nas niszczą. Było na to przyzwolenie a leśne dziadki ochoczo korzystały z tego, że nie wspomnę o związkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Skoro jesteś starszy to powinieneś być na tyle dobrze wychowany i logicznie myślący. By wiedzieć, że nie wolno przypisywać osobom których nie znasz czynów których nawet nie wiesz czy mają zamiar popełnić. Więc lepiej się nie przyznawaj, że jesteś starszy.Ale w sumie sie nie dziwię jesteś karmiony tą mową nienawiści. Twoi idole też rzucają na przeciwników politycznych fałszywe oskarżenia nie mając dowodów. Więc ty bez wahania i chwili namysłu bierzesz z nich przykład.

Lot zmodernizowano co pochłaniało gigantyczne koszta. Zarówno restrukturyzacja jak i zakup drogich dreamlinerów. Dzisiaj pis się chwali, że to jego zasługa. Ale nie mówią, że poprzednicy zostawili po sobie 8 nowiutkich samolotów dzięki którym otworzono nowe połączenia i nie mówi się o tym ile kasy za poprzedników pochłonęła restrukturyzacja.

Dzika reprywatyzacja w Warszawie kwitnie od lat. Kwitła za Piskorskiego, Kaczyńskiego, Marcinkiewicza i Waltz. Gdyby komisja Jakiego nie była powołana tylko do walki politycznej a dla dbałości o te kamienice. To zajęli by się tymi, które oddał Kaczyński bo zbliża się okres przedawnienia i nie możliwości żadnych działań w tych sprawach. na kamienice które oddała Waltz przyszedł by czas przed wyborami. A Kaczyński przez 3 lata rządów oddał ich tez sporo bo 440.

@marekfarmer pis jeszcze nie podniósł cen paliw ani o 1 grosz. Ale bardzo chce to zrobić. Moje pytanie jest po co? Skoro na każdym kroku słyszymy jak to dobrze działają państwowe spółki i ile kasy wpływa z zahamowania wyłudzeń VAT.

Za czasów po i psl tak poważnych wypadków rządowych limuzyn nie było. Premier nie trafiał do szpitala, nie strzelały opony, minister nie taranował na światłach kilku pojazdów. Były drobne stłuczki. A co d PZU to dzięki podatkowi bankowemu polisy oc tez podrożały. Pis was goli z każdej strony a wy się cieszycie. Bo brak odwagi skrytykować kochaną władze.

kolego masz racje pis nic dobrego nie zrobil  tylko doi nas ale zwolenicy pisu tego nie pojmojo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@marekfarmer zaorany to ty jesteś i te kobiety. To jest typowe dla was. Zaatakować kogoś nie merytorycznie tylko ad persona. Co te kobiety obchodzi jego kochanka? Widać jaki jest poziom kultury przeciętnego wyborcy pisu. Czy to @Zbyszko na forum czy to taka pani na ulicy. Nie ma nic do powiedzenia to chociaż jej ulży jak kogoś spróbuje poniżyć. To jest właśnie ta mowa nienawiści którą pis z Kaczyńskim sieją od lat.

Co do samej miesięcznicy Kaczyński zaczął manewr wycofywania się z kłamstwa smoleńskiego. Już nie mówi o krwi na rękach, o zamachu tylko mówi, że nie wiadomo co się stało. Co prawda kłamie jeszcze, że jakaś zagraniczna komisja prowadzi dochodzenie. Ale widać pomału, że paliwo smoleńskie się kończy. Podaje nawet pretekst do zakończenia tych szopek. Ma nim być zbudowanie pomników. A co ciekawe. Na wiosnę padła propozycja zbudowania tych pomników na skwerku obok. Co zaakceptowali politycy pis. Pytanie tyko jak długo zechcą tę budowę przeciągać? Do następnych wyborów na pewno. Już nie będzie na miesięcznicach o smoleńsku. Kaczyński będzie mówił, że będą tutaj się spotykać bo dążą do budowy pomnika. Z drugiej strony sami będą tę budowę odwlekać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

hubertuss-    ty  masz coś  z głową  do czynienia. Żarty  nazywasz  mową  nienawiści  dobre :lol: :lol: :lol: .  A to co robił  rysiu z fraysniukiem SBkami   to co było  ????  

 

https://www.youtube.com/watch?v=7qBta1cQJOc    

 

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mówienie do kogoś kogo się nie zna i to osoby dorosłej Piotruś wypominanie mu kochanki choć ta pani ani jego ani jej nie zna. To są fajne żarty jak dla ciebie. Masz specyficzne poczucie humoru. W domu se też tak żartujecie obrażając się na wzajem. Frasyniuk kogoś obrażał? Wrzuć filmik jak kogoś nazwisko przekręcał czy o kochankach mówił? Zresztą nawet jeśli tak robił czego nie powinien. To nie jest żadne wytłumaczenie.

 

No i gdzie na tym filmiku obelgi, wyzwiska czy inne aluzje osobiste do polityków pis?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

petru ma dosyc kochanek-moze by prezesa obskoczyla,jemu by sie bardziej przydala,choc mysle ze tylko do nakarmienia kota :lol:  :lol:  :lol: .

 

pare liczb 

miesiecznice celebrowalo ok. 2tys ludzi

ochranialo ponad 2,3 tys policjantow

a protestowalo ok. 2,5 tys obywateli rp

koszt-jeszcze nie znany ,w ubieglym miesiacu-475 tys, wczoraj na pewno wiecej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635
W jakim stanie jest budżet państwa polskiego? Takiej sytuacji nie było od ćwierćwiecza!
Data publikacji: 2017-07-11 14:30
Data aktualizacji: 2017-07-11 14:48:00
mid_52994.jpg?v=8731
Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Fot. Krystian Maj/FORUM

Ministerstwo Finansów może pochwalić się niesłychanym osiągnięciem – polski budżet po czerwcu znajduje się w nienotowanym nigdy wcześniej stanie. Resort zanotował w kasie państwa rekordową i nie znaną o tej porze roku nadwyżkę, a jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, sytuacja może utrzymać się przez kilka kolejnych miesięcy.

 

Powody dobrej sytuacji budżetu są dwa. Pierwszy z nich to przelew ze strony NBP. Narodowy Bank Polski zawsze wpłaca do skarbu państwa swoje zyski, a w tym roku wysokość wpłaty była rekordowa.

 

O dobrej kondycji budżetu zdecydował jednak inny czynnik, gdyż ze strony NBP do resortu finansów zawsze trafiały kwoty podobnego rzędu wielkości. O niesłychanej sytuacji – nadwyżce budżetowej – zdecydowała lepsza niż kiedykolwiek ściągalność podatku VAT.

 

Wpływy z VAT są obecnie o 11 miliardów złotych wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy wyniosły blisko 80 miliardów złotych, czyli znacznie ponad połowę planowanych, co spowodowane jest ograniczeniem liczby niepłacących. Stąd też możliwe było zanotowanie budżetowej nadwyżki mimo wzrostu wydatków państwa na programy socjalne jak np. Rodzina 500 Plus.

 

„Nasi rozmówcy z MF potwierdzają: budżet zakończył czerwiec na sporym plusie. Ale o samych wielkościach mówią bardzo ostrożnie. Jedno jest pewne: nadwyżka w budżecie po sześciu miesiącach to rzecz bez precedensu. Od 1992 roku, czyli od czasów, gdy MF prowadzi porównywalne budżetowe statystyki, nigdy takiego wyniku nie udało się osiągnąć na tym etapie wykonania ustawy budżetowej. Choć kilkakrotnie wypłata dużego zysku NBP miała dla niego duże znaczenie” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 

– Dzisiaj można szacować, że deficyt budżetowy na koniec roku zamknie się w kwocie ok. 30 mld zł, czyli będzie o połowę niższy niż limit z ustawy – powiedział „DGP” Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku.

 

 

Źródło: gosc.pl , gazetaprawna.pl

MWł

 

 

 

 

 
645x190_wesprzyj9b.jpg


Read more: http://www.pch24.pl/w-jakim-stanie-jest-budzet-panstwa-polskiego--takiej-sytuacji-nie-bylo-od-cwiercwiecza-hjnpws,52994,i.html?nom=1#ixzz4masR2T3O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Skoro jest tak dobrze to po co chcą podnieść ceny paliw o 25 groszy na litrze? Komu ta demagogia, komu te bzdury? Po wakacjach po 1 października do zus zgłoszą się osoby które dwa lata czekały na emeryturę z tytułu wydłużenia wieku. Plus osoby, które powinny normalnie ja dostać. Dodatkowo państwo popłaci inne zobowiązania i będzie deficyt. Dodatkowo państwo psi mało inwestuje w budowy dróg i innej infrastruktury. W 2016 roku w zasadzie nie rozstrzygnięto żadnego dużego przetargu na budowę dróg czy innej infrastruktury. To jest czysta demagogia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zgadzam się z ostatnim zdaniem. To co napisałeś to czysta demagogia.
Jęsli główny ekonomista banku City Handlowy Piotr Kalisz i głowny ekonomista Mbanku Ernest Pytlarczyk piszą że dewicyt zamknie się w 30 mld albo niżej a głowny ekonomista forum agrofoto Hubert Annonimus pisze że gówno prawda to jednak wierze tym dwóm pierwszym. Troche bardziej chyba są w temacie.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja zadałem proste pytanie. Skoro jest tak dobrze to po co podwyżka cen paliw? Umiesz na nie odpowiedzieć? Czy tylko umiesz napisać, że to demagogia bez podania żadnych argumentów? Jaka kwotą zamknie się deficyt to jak pisałem zobaczymy na koniec roku. Bo teraz to takie wróżenie z fusów. Jak będzie 30 mld zł to będziemy dyskutować. Tylko już widać, że mniejszy deficyt spłacą ludzie, których pis łupi w kolejnych podatkach.

A że te dyrdymały Bogdana to demagogia to widać jak byk. Bierzesz ostatniego dnia miesiąca pobory. Cieszysz się, że masz dużo pieniędzy. Ale przychodzi płacić rachunki, wydawać na bieżące sprawy/ życie. I kasa się rozchodzi. Na koniec miesiąca już tyle nie masz co na początku a nie jednemu jeszcze brakuje. Każdy to rozumie i tylko głupki wierzą w takie dyrdymały o deficycie szacowanym w środku roku. Deficyt szacuje się na koniec roku. I wtedy można sobie zestawić to z poprzednimi latami, aby widzieć jak dany rok wypadł pod tym kontem na tle poprzednich.

A to, ze państwo wstrzymało wiele drogich wydatków to prawda. Gdzie są np helikoptery co to już na koniec tamtego roku miały być i na początku tego? A to miało zdaje się kosztować nie małe pieniądze. BH wychodziły jeszcze drożej niż caracale.

 

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też moja pierwsza myśl jak hubertussa :D . A tak po za tym , to wydaje mi się że już dawno w cenach paliw "ukryte" są podatki na drogi .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Skoro jest tak dobrze to po co chcą podnieść ceny paliw o 25 groszy na litrze? Komu ta demagogia, komu te bzdury? Po wakacjach po 1 października do zus zgłoszą się osoby które dwa lata czekały na emeryturę z tytułu wydłużenia wieku. Plus osoby, które powinny normalnie ja dostać. Dodatkowo państwo popłaci inne zobowiązania i będzie deficyt. Dodatkowo państwo psi mało inwestuje w budowy dróg i innej infrastruktury. W 2016 roku w zasadzie nie rozstrzygnięto żadnego dużego przetargu na budowę dróg czy innej infrastruktury. To jest czysta demagogia.

Dodać trzeba jeszcze, że od lipca, US zacznie wypłacać korekty nadpłat podatków, w tym podatku VAT, a to będą spore sumy. 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj