Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

mirro    6383

Twoja diagnoza jest w pełni trafna. Beton może wychować tylko beton, albo kryptobeton. Wiedziałem kto go wystawia, ale przez myśl mi nie przeszło iż będzie tak ideowo związany z  partią. Mam nadzieję że chodzi o ideowość. Inaczej świadczyło by to celowym i zamierzonym działaniu na szkodę kraju.Tutaj dałem nabrać się jak dziecko. Albo przyjmijmy że chciałem tylko widzieć to co mi pasowało. Dlatego kajam się i publicznie przyznaję do błędu naiwności, albo krótkowzroczności. Poza tym, jego praca w strukturach europejskich dawała nadzieję na trochę szersze spojrzenie, mogliśmy mieć młodego, rzutkiego i nie umoczonego w lata dziewięćdziesiąte Prezydenta. Mam kumpli, którym praca w strukturach NATO skruszyła betonową skorupę , czyli szansa była. Moje dane były nie pełne a luki wypełniłem nadzieją. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Skoro tak Pis wszystko podnosi to niech podniesie cene skupu płodów rolnych od rolnika o te 25 groszy hmm?
Przecież to nie znaczy ze w sklepach zdrozeje oczywiscie wedlug pisu
Wszystkie drogi będą wyasfaltowane no nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3376

Nie wiem dlaczego jest zdziwienie na forum że PiS rządzi ? Przecież wygrał wybory ! Wprowadza co zakładał , lepiej /gorzej ale wprowadza i nie obchodzi mnie to czy się mniejszości podoba czy nie , zacytuje :"Jak wygracie wybory to będziecie robili co chcieli " i o to jestem pewien że totalna opozycja będzie robiła co chce :) czy to będzie zgodne z prawem czy nie :) jeśli wygra wybory . PiS wprowadza swój plan i tylko głupiec mógł myśleć że Kaczyński ze swojej pensji zapłaci za 500+ , każdy rozsądny wiedział że pieniądze nie rosną na drzewach :) i bezdyskusyjnie przyznaje że golą wszystkich by dać części społeczeństwa więc co w tym dziwnego ? tak wygląda dzisiaj polityka w całej UE . zabrać jednym dać drugim . To trwa już od bardzo dawna bo płacimy składkę do UE wszyscy a korzystają poszczególne grupy , rolnicy , rybacy,użytkownicy dróg ,ekolodzy, użytkownicy infrastruktury itd. Inną kwestią jest czy się to komuś podoba czy nie ale to tak funkcjonowało , funkcjonuje i jak widać będzie funkcjonować czy mi się też podoba czy nie .

Co do opłaty paliwowej  to nie będę dyskutował czy ja wprowadzać czy nie bo bez względu na to czy mi się podoba czy nie to i tak wprowadzą więc lepiej porozmawiać czy jest słuszna czy nie . Na miejscu PiS bym jej się nie odważył wprowadzić teraz ,gdyż dwa lata na wybudowanie dróg to za mało i nawet jeśli ściągną opłatę paliwową i np. dołożą drugie tyle z zabranych emerytur ubekom i pieniążków będą mieli jak lodu na budowę dróg lokalnych to i tak nie zdążą położyć drogi w każdej gminie przed wyborami i efekt będzie taki że osobiście nie zagłosuje na PiS jeśli nie zobaczę asfaltu w okolicy . A niestety moje realia są takie że w moim samorządzie  każdym szczeblu rządzi PO-PSL więc jakbyście nie pchali kasy to i tak nic nie zrobią , a jak wiemy premier Szydło na maszynie do asfaltu nie będzie jeździć po Polsce tylko zleci to samorządom , te natomiast powiązane z "starym układem" palcem nie kiwną by tylko dokopać PiS więc dla mnie jest to nie logiczne . Na miejscu PiS zostawił bym sobie ten temat na następną kadencję i choć nie będą rządzić sami tylko najprawdopodobnie  z Kukiz to wtedy mogli by się zająć drogami i wybory samorządowe by przewietrzyły stare układziki . Może PSL by nie wylosował pierwszej strony:)

Opłata paliwowa /tak/ ale jeśli PiS ma doskonały plan wprowadzenia tego w życie bo jak idzie na żywioł to polegnie i wyborców straci na własną prośbę .

Jestem zwolennikiem ściągania podatków które służą ojczyźnie . Niech dają 500+ na młodych Polaków , niech budują drogi , niech ścigają złodziei /krętaczy , chodzą na miesięcznice :) itd. aby tylko był ład w państwie a nie podnieść VAT, zabrać zasiłek pogrzebowy , zlikwidować fundusz demograficzny , Także podnieść opłatę paliwową po czym zebrane pieniądze przejeść u Sowy , "zrobić" plik afer po czym uciec do Brukseli .

Dla zwolenników Kukiz mam przesłanie że powinni się cieszyć podwójnie bo jeśli PiS wybuduje drogi to będą mieli drogi a jak nie wybudują to będą mieli więcej zwolenników :) i wtedy będą JOW z całym dobrodziejstwem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Dużo racji ale zapominasz o że te 25 groszy to realne obciążenie również dla rolnika. Bez rozgraniczania kto ile zużywa i czy dla niego to dużo, czy mało. To wzrost obciążenia przy niskiej dochodowości i braku stabilności. Szat z tego powodu rwał nie będę ale przy okazji musisz zarobić na wzrost kosztów w transporcie Twoich produktów. Rozpatrujmy to bez względu kto podpisał się pod pomysłem. Sam widzisz że wieś nie nie może liczyć na żadną opcję polityczną, choćby nie wiem jak "ludowa" była w nazwie.A dlaczego? Bo problemy wiejskie, rolnicze przerastają zdolność pojmowania większości panoszących się w polityce. Choć jak niektórych obserwuję odnoszę wrażenie że "znanie si na rolnictwie" jest mocno passe.

Samorządy muszą poprawiać drogi bo wybory blisko. Bardziej niż dokopanie PiS chodzi im o ponowny wybór. Dokopanie dla samej satysfakcji to krótka chwila tryumfu, lepszy przelew co miesiąc na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Twoja diagnoza jest w pełni trafna. Beton może wychować tylko beton, albo kryptobeton. Wiedziałem kto go wystawia, ale przez myśl mi nie przeszło iż będzie tak ideowo związany z  partią. Mam nadzieję że chodzi o ideowość. Inaczej świadczyło by to celowym i zamierzonym działaniu na szkodę kraju.Tutaj dałem nabrać się jak dziecko. Albo przyjmijmy że chciałem tylko widzieć to co mi pasowało. Dlatego kajam się i publicznie przyznaję do błędu naiwności, albo krótkowzroczności. Poza tym, jego praca w strukturach europejskich dawała nadzieję na trochę szersze spojrzenie, mogliśmy mieć młodego, rzutkiego i nie umoczonego w lata dziewięćdziesiąte Prezydenta. Mam kumpli, którym praca w strukturach NATO skruszyła betonową skorupę , czyli szansa była. Moje dane były nie pełne a luki wypełniłem nadzieją. 

 

Według twojej tezy złodziej może wychować tylko złodzieja . Opozycjonista totalny może wychować tylko opozycjonistę . Kłamca może wychować tylko kłamcę a nie słyszałeś , że dzieci wradzają się do naszych rodzin porę pokoleń do tyłu . Czy w twojej rodzinie bliskiej wszyscy są tacy jak ty i się z tobą zgadzają . Zagłosowałeś na Dudę bo lepszego wykształconego i kulturalnego prezydenta jeszcze nie było . 

Dajesz się omamiać komuś który pisze ,że zaskoczyłeś go bo napisałeś prawdę ?

Nie jestem jakiś alfa czy omega ale jestem trochę filozofem i i nieraz rzeczy nie możliwe do zrealizowania według kogoś innego realizuję . 

Pomyśl czy gdybyś kupił gospodarstwo które nie przynosi zysku wręcz straty to co byś najpierw zaczął robić ?

Ja bym szukał co szkodzi temu gospodarstwu i to zmieniał .

Niemcy jak przejęli DDR to od razu zrobili to samo co było w RFN . ?

Do tej pory z byłego DDR uciekają rodowici a ich miejsce zajmują obcokrajowcy bo miasta by umarły .

To co się dziwić  PIS ile troli  im przeszkadza . 

Pewnie Jacus by ci powiedział że nie o razu  Kraków zbudowano .

Co do podwyżki paliw to pewnie jak opozycja totalna  dojdzie do władzy to z powrotem obniży tak jak Pis zrobił z wiekiem emerytalnym .

Co o tym sądzisz ?

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

By te trole nie przeszkadzały , to już parę durnych pomysłów by było . Pamiętasz od czego zaczęli , a później się wycofali ? Krytyka też jest potrzebna . Nie można chwalić , tylko dlatego , że to Twój PiS wprowadzić chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Rząd po winien słuchać narodu a nie opozycji . Jeżeli było coś źle to chwała im za to . Możesz napisać z czego się wycofał po przedni rząd ale tak od razu nie korzystając z internetu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi najbardziej zapadła w pamięć próba podwyżek dla naszych rządzących , lub jakieś premie . :P Od tego zaczynali i obecni , jak i poprzednicy . Bo głównie "koryto" się liczy :ph34r: . Dawno to zauważyłem .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 Wiesz co Hubertyss to jest portal rolniczy i nikt nie musi się znać na wojsku . Mirek  jest w tym może dobry i to ciągnie . W innych krajak wysokorozwiniętych nie uczą się wszystkiego tylko w danym kierunku to też mają poziom słaby .

W rolnictwie jest zawarte  wszystko trzeba się znać prawie na wszystkim ale na uzbrojeniu czy wojsku ?

Może ty napiszesz w czym jesteś dobry które dotyczy rolnictwa i podyskutujemy .

Ja ci kiedyś pisałem o wioskowym głupku i wcale nie miałem ciebie na myśli . To był taki przykład , że nic nie potrafił zrobić a wypowiedzi miał na poziomie profesora i tak go przezywają .  

 

Ty się nigdy nie nauczysz wpadać w sidła ? Nie raz pisałem że uderzyć w stół a nożyce się odezwą . Myślałem , że ty cwańszy lis jesteś . Czy ja pisałem do ciebie , ze kogoś wykorzystałeś ? Na pewno każdy kogoś kiedyś wykorzystał tylko w jakim stopniu .

Co do podwyżek paliwa to droższe jak w Niemczech nie będzie  . Jak mnie będzie stać to będę kupował . Nikt podwyżek nie lubi ale teraz kupiłem po 3.7 zł . Jak będzie droższe to zapłacę 4 zł a już płaciłem ponad 5 zł . I co mi włos z głowy spadnie .  Nigdy nie zajmuj się bzdetami . Tego nie widzisz , ze Lot się rozwija i przynosi zyski ? Że stocznie zaczynają pracować co za ówczesnego rządu już nie miały miejsca bytu . Zaraz zaczniesz mi przedstawiać co Pis złego zrobił . Zanim to zrobisz odnieś się czy Po miało rację likwidować te zakłady . 

 

Skoro to jest portal rolniczy to może o tym paliwie porozmawiamy. Marne pocieszenie, że droższe niż w Niemczech nie będzie. Słabo starasz się wymigać z tematu. Bo my w Niemczech nie żyjemy. A tam zdaje się rolnik ma większe dopłaty choćby. Nam pis też obiecał wyrównanie dopłat i co?

Skrupulatnie wyliczaliście wszystkie podwyżki podatków za po a teraz co. Jak w twarz plują to mówicie, że deszcz pada? Az takie u was zaprzaństwo?

Skoro jak wasza propaganda głosi LOT się rozwija i przynosi zyski tak samo jak inne spółki to po co ta podwyżka? Co to kradną i mało im? Chcą aby było co krasc i ludzie się nie poznali? Jak takie zyski wszędzie to czemu na drogi nie przeznaczą tylko ludzi łupią? Za PO kupiono LOT owi nowe samoloty i zrobiono restrukturyzację. A pis się teraz chwali, Że LOT zyski przynosi. To tak jak z ta kamienicą w Warszawie. Miasto nigdy jej nie oddało. A teraz Jaki chwali się jakąś decyzją niby blokująca oddanie.

Nie kupujesz paliwa na stacji po 3,7. Jak kupowałeś po ponad 5 to pewnie było ze stacji. A teraz kupujesz w hurtowni albo z tira lub odliczasz VAT. Więc nie rób z kogoś durnia. Że kiedyś tak drogo było bo ponad 5 a teraz tak tanio bo po 3,7.A zastanawiałeś się co będzie jak paliwo na światowych rynkach zdrożeje. To znowu po 5 może będziesz płacił i to z odliczonym VAT em czy w hurtowni.

Nie pisz mi o jakichś sidłach bo napisze wprost za głupi na to jesteś. Miej odwagę przyznać, że pleciesz byle co by tylko pluc na tych co mają inne poglądy. Napisałeś tu wyraźnie.

 

Prawda jest taka . Ten kto chce kogoś wykorzystać będzie za opozycją . Ten kto ma trochę sprawiedliwości będzie popierał obecny rząd choć nie doskonały .

 

A że ja jestem za szeroko pojęta opozycją to w myśl twoich słów chcę kogoś wykorzystać. To ja się ciebie pytam wprost kogo? Kogo chcę wykorzystać? Skąd to wiesz? Znasz mnie wiesz jaki jestem? Nie pisz mi tu o sidłach bo każdy widzi co napisałeś i każdy rozumie. Choć pewnie ty sam nie bardzo. Miej odwagę albo przemilczeć tę bzdurę oskarżającą ludzi których nie znasz. Albo przyznaj się, że po prostu bzdurę palnąłeś.

 

I Bardzo  dobrze  że  aż  tyle  przynajmniej w 2-3 lata  wszystkie lokalne drogi  będą  wyasfaltowane  niewielkim kosztem 

 

Ty wierzysz w te drogi. Już tyle podatków jest w paliwie na drogi, że jak unia nie da to i budowy stają. Takie to podatki na drogi. W moim powiecie/gminie wszystkie drogi są wyasfaltowane. A ponoć mieszkam na zacofanym wschodzie. O dziwo zrobiono to za po w ramach tgz Schetynówek.

 

Nie wiem dlaczego jest zdziwienie na forum że PiS rządzi ? Przecież wygrał wybory ! Wprowadza co zakładał , lepiej /gorzej ale wprowadza i nie obchodzi mnie to czy się mniejszości podoba czy nie , zacytuje :"Jak wygracie wybory to będziecie robili co chcieli " i o to jestem pewien że totalna opozycja będzie robiła co chce :) czy to będzie zgodne z prawem czy nie :) jeśli wygra wybory . PiS wprowadza swój plan i tylko głupiec mógł myśleć że Kaczyński ze swojej pensji zapłaci za 500+ , każdy rozsądny wiedział że pieniądze nie rosną na drzewach :) i bezdyskusyjnie przyznaje że golą wszystkich by dać części społeczeństwa więc co w tym dziwnego ? tak wygląda dzisiaj polityka w całej UE . zabrać jednym dać drugim . To trwa już od bardzo dawna bo płacimy składkę do UE wszyscy a korzystają poszczególne grupy , rolnicy , rybacy,użytkownicy dróg ,ekolodzy, użytkownicy infrastruktury itd. Inną kwestią jest czy się to komuś podoba czy nie ale to tak funkcjonowało , funkcjonuje i jak widać będzie funkcjonować czy mi się też podoba czy nie .

Co do opłaty paliwowej  to nie będę dyskutował czy ja wprowadzać czy nie bo bez względu na to czy mi się podoba czy nie to i tak wprowadzą więc lepiej porozmawiać czy jest słuszna czy nie . Na miejscu PiS bym jej się nie odważył wprowadzić teraz ,gdyż dwa lata na wybudowanie dróg to za mało i nawet jeśli ściągną opłatę paliwową i np. dołożą drugie tyle z zabranych emerytur ubekom i pieniążków będą mieli jak lodu na budowę dróg lokalnych to i tak nie zdążą położyć drogi w każdej gminie przed wyborami i efekt będzie taki że osobiście nie zagłosuje na PiS jeśli nie zobaczę asfaltu w okolicy . A niestety moje realia są takie że w moim samorządzie  każdym szczeblu rządzi PO-PSL więc jakbyście nie pchali kasy to i tak nic nie zrobią , a jak wiemy premier Szydło na maszynie do asfaltu nie będzie jeździć po Polsce tylko zleci to samorządom , te natomiast powiązane z "starym układem" palcem nie kiwną by tylko dokopać PiS więc dla mnie jest to nie logiczne . Na miejscu PiS zostawił bym sobie ten temat na następną kadencję i choć nie będą rządzić sami tylko najprawdopodobnie  z Kukiz to wtedy mogli by się zająć drogami i wybory samorządowe by przewietrzyły stare układziki . Może PSL by nie wylosował pierwszej strony:)

Opłata paliwowa /tak/ ale jeśli PiS ma doskonały plan wprowadzenia tego w życie bo jak idzie na żywioł to polegnie i wyborców straci na własną prośbę .

Jestem zwolennikiem ściągania podatków które służą ojczyźnie . Niech dają 500+ na młodych Polaków , niech budują drogi , niech ścigają złodziei /krętaczy , chodzą na miesięcznice :) itd. aby tylko był ład w państwie a nie podnieść VAT, zabrać zasiłek pogrzebowy , zlikwidować fundusz demograficzny , Także podnieść opłatę paliwową po czym zebrane pieniądze przejeść u Sowy , "zrobić" plik afer po czym uciec do Brukseli .

Dla zwolenników Kukiz mam przesłanie że powinni się cieszyć podwójnie bo jeśli PiS wybuduje drogi to będą mieli drogi a jak nie wybudują to będą mieli więcej zwolenników :) i wtedy będą JOW z całym dobrodziejstwem :)

 

Przeczytałem do tego pogrubionego tekstu i parsknąłem śmiechem. Oczywiście dalej czytać sensu nie było. Pis obiecywał podwyżki paliwa? Obiecywał nowe podatki jak np bankowy? Obiecywał walkę z TK czy wszystkimi członkami UE?

Z obiecanych rzeczy zrobili 500 + i emerytury. A le za to sporo nie zrobili jak np pomoc frankowiczom. A teraz robią coś czego nie obiecywali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam , oj tam - przecież to dla Naszego dobra . :ph34r:  Już tyle razy różne rządy wpadały jak nas ud***ć ... , że właściwie był czas przywyknąć . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Według twojej tezy złodziej może wychować tylko złodzieja . Opozycjonista totalny może wychować tylko opozycjonistę . Kłamca może wychować tylko kłamcę a nie słyszałeś , że dzieci wradzają się do naszych rodzin porę pokoleń do tyłu . Czy w twojej rodzinie bliskiej wszyscy są tacy jak ty i się z tobą zgadzają . Zagłosowałeś na Dudę bo lepszego wykształconego i kulturalnego prezydenta jeszcze nie było . 

Dajesz się omamiać komuś który pisze ,że zaskoczyłeś go bo napisałeś prawdę ?

Nie jestem jakiś alfa czy omega ale jestem trochę filozofem i i nieraz rzeczy nie możliwe do zrealizowania według kogoś innego realizuję . 

Pomyśl czy gdybyś kupił gospodarstwo które nie przynosi zysku wręcz straty to co byś najpierw zaczął robić ?

Ja bym szukał co szkodzi temu gospodarstwu i to zmieniał .

Niemcy jak przejęli DDR to od razu zrobili to samo co było w RFN . ?

Do tej pory z byłego DDR uciekają rodowici a ich miejsce zajmują obcokrajowcy bo miasta by umarły .

To co się dziwić  PIS ile troli  im przeszkadza . 

Pewnie Jacus by ci powiedział że nie o razu  Kraków zbudowano .

Co do podwyżki paliw to pewnie jak opozycja totalna  dojdzie do władzy to z powrotem obniży tak jak Pis zrobił z wiekiem emerytalnym .

Co o tym sądzisz ?

 

Oczywiście, że obniży. Tak jak pis obniżył vat .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To działa na zasadzie jak im w twarz plują to oni mówią, że deszcz pada. Wiedzą, że to jest złe ale żaden nie skrytykuje tylko powie, że w Niemczech drożej albo, że jakieś drogi będą. Choć w paliwie podatek drogowy już jest. A spółki ponoć przynoszą duże zyski w państwie kasy w brud t pis i tak ludzi chce golić.

Pis krytykował podwyżkę VAT za po wprowadzoną. Duda w kampanii krytykował VAt na ubranka dla dzieci. A teraz chętnie to wszystko od ludzi biorą. To tak jak z Gradem i spółką od atomu. Kiedyś pis krytykował, że bierze hajs i nic nie buduje. A teraz siedzi tam pisowski Grad i bierze ten sam hajs i tak samo nic nie buduje i jest cacy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Mi najbardziej zapadła w pamięć próba podwyżek dla naszych rządzących , lub jakieś premie . :P Od tego zaczynali i obecni , jak i poprzednicy . Bo głównie "koryto" się liczy :ph34r: . Dawno to zauważyłem .

 

To nie jest nic dziwnego bo wszyscy tak robią i każdy z nas by brał . Ma starczyć dla wszystkich .Pis nie jest mój . Ja w wyborach samorządowych głosowałem na wójta z Psl i mieli większość i wiesz co zrobili najpierw radni podnieśli wójtowi i automatycznie im wzrosła dieta . Dla porównania gdy w samorządzie rządził Pis a wójtem był ten sam z Psl obniżyli mu pensje . 

 

Hubertuss to napisz wprost że nigdy nikogo nie wykorzystałeś i będzie po sprawie a nie zachowujesz się tak jakby to była prawda tylko  nie można ci tego udowodnić .

Widzę po twoim bulwersowaniu że jak uderzy się w stół to nożyce się odezwą .  :D  :D  :D

W wat nie jestem bo ślub już brałem .

W tej opozycji totalnej wszyscy byli nie winni bo mieli w swojej opozycji prawie wszystkich sędziów bo przez 8 lat tak można było tak zrobić za batonik umysłowych zamykali a złodzieje chodzili na wolności bo nikt im tego nie udowodnił .

Obrażając kogoś widać jak ci puszczają nerwy  ale jestem w stanie cię zrozumieć i ci współczuć.

Co do kamienicy po gimnazjum to warte śmiechu to co piszesz . Najpierw ratusz wyprowadził gimnazjum i chciał sprzedać a jak zobaczyli co się dzieje to zrobili to co powinni zrobić od razu i to jest sukces ?

To tak samo jak PO wprowadziła do TK swoich sędziów bezprawnie a potem donieśli sami na siebie aby TK sprawdzili czy to zgodne z konstytucja i to był sukces ? zresztą jak wiele innych. 

PO zrobiło dobrze , że wprowadziła odpis od podatku na dzieci .

Czy ty w ogóle umiesz napisać co zrobił dobrego Pis czy masz klapki na oczach jak koń i tylko ciągniesz ten wóz i piszesz jak ci każą .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

 

I Bardzo  dobrze  że  aż  tyle  przynajmniej w 2-3 lata  wszystkie lokalne drogi  będą  wyasfaltowane  niewielkim kosztem 

 

 

To niech rok nie dadzą 500+ bo za to byłoby 500 km autostrad. Nie wiem czy nam tyle potrzebne ale byłoby zrobione A1 i A2 od granicy do granicy.

Jak w 3 lata wszystkie drogi wyremontują to może zniosą ten podatek? :P  Chyba co 3 lata tych samych dróg remontować nie będą :D

Dodatkowo lokalne drogi sporo się poprawiły to i do remontu nie masz nie wiadomo ile. 

Tak sobie myślę że najlepiej jakby wszystkie należne nam pieniądze trafiały do państwa. Na zasadach prawa i sprawiedliwości społecznej urzędy dawały by nam kieszonkowe, zasiłki lub jednakową pensję wszystkim. Wszak żołądki mamy jednakowe :D  :D  :D

 

Rząd po winien słuchać narodu a nie opozycji . Jeżeli było coś źle to chwała im za to . Możesz napisać z czego się wycofał po przedni rząd ale tak od razu nie korzystając z internetu .

 To jest komunistyczna doktryna

 Rząd powinen dbać o interes kraju a nie słuchać narodu.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ulman a wybory też powinny być jak za komuny ? Czy twój Krul tak mówi .

Jakie ty bzdury piszesz . To dlaczego komuna nie słuchała ludu protestującego tylko ich pałowała jak było czasami za PO.

Edytowano przez Zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Według twojej tezy złodziej może wychować tylko złodzieja . Opozycjonista totalny może wychować tylko opozycjonistę . Kłamca może wychować tylko kłamcę a nie słyszałeś , że dzieci wradzają się do naszych rodzin porę pokoleń do tyłu . Czy w twojej rodzinie bliskiej wszyscy są tacy jak ty i się z tobą zgadzają . Zagłosowałeś na Dudę bo lepszego wykształconego i kulturalnego prezydenta jeszcze nie było . 

Dajesz się omamiać komuś który pisze ,że zaskoczyłeś go bo napisałeś prawdę ?

Nie jestem jakiś alfa czy omega ale jestem trochę filozofem i i nieraz rzeczy nie możliwe do zrealizowania według kogoś innego realizuję . 

Pomyśl czy gdybyś kupił gospodarstwo które nie przynosi zysku wręcz straty to co byś najpierw zaczął robić ?

Ja bym szukał co szkodzi temu gospodarstwu i to zmieniał .

Niemcy jak przejęli DDR to od razu zrobili to samo co było w RFN . ?

Do tej pory z byłego DDR uciekają rodowici a ich miejsce zajmują obcokrajowcy bo miasta by umarły .

To co się dziwić  PIS ile troli  im przeszkadza . 

Pewnie Jacus by ci powiedział że nie o razu  Kraków zbudowano .

Co do podwyżki paliw to pewnie jak opozycja totalna  dojdzie do władzy to z powrotem obniży tak jak Pis zrobił z wiekiem emerytalnym .

Co o tym sądzisz ?

 

Uprościłeś. Zeby nie powiedzieć że dorobiłeś pi...ździe uszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Skoro tak Pis wszystko podnosi to niech podniesie cene skupu płodów rolnych od rolnika o te 25 groszy hmm?

Przecież to nie znaczy ze w sklepach zdrozeje oczywiscie wedlug pisu

Wszystkie drogi będą wyasfaltowane no nieźle

 

Jak  PiS  objoł  władze  Cena tucznika była  powyżej 3zł  obecnie  5zł  masz swoją  podwyżkę  :D :D :D

 

 

Za czasów  PO-PSL   Podatek w Paliwie  wzrósł  o  30gr

Akcyzę  12,3gr

Opłata paliwową o 18gr  wzrost  prawie 300%

Co  już  tu kiedyś  ładnie  wszystko rozpisałem nie chce mi się tego  robić  po raz drugi.

 

PiS  CHCE podnieść o 25gr  na drogi ma to iść  jeśli pójdzie na drogi  nie mam nic  przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Hahahaa pis podniosl cene tucznika??? A moze i mleko teraz tez dzieki nim zdrozalo z tego co wczoraj slyszalem to cena swin ma juz spadac
https://goo.gl/images/FMbY4Xmasz ceny za po. Nie powiedzialem nigdy ze dobtze ze tamci podniesli wiec tez teraz zle jak Ci podnosza, aktualnie okolo 47 $ za barylke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Tadek rząd komunistyczny wpływał na ceny płodów i żywca a nie demokratycznie wybrany . Rząd może ci dać rekompensatę tak jak do bydła co nawet Pis teraz zmniejszył . Dlatego ja już nie będę trzymał bo to ciężka praca i ostatni kawałek chleba .

Mleko staniało bo UE zniosła kwotowanie i uważam   że to było złodziejskie posunięcie . Najpierw wykończyli tych co mieli do pięciu krów teraz chcą wykończyć tych co maja po 20 . Pewnie zauważyłeś , ze obecny rząd nie negocjuje na kolanach tak jak ówczesny z UE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3376

PiS obiecywał że wprowadzi podatek od banków nie bankowy . Bankowy od zysku wprowadził Belka . Oczywiście że obiecywał że wprowadzi jak to mówisz bankowy  ,razem o tym mówiono z podatkiem od marketów który potem zmieniono na wielkopowierzchniowy podatek . To ja powinienem mieć pretensje do PiS że powoli wdraża co obiecał :) , że boi się tej całej unii kolesi ale trochę się zrehabilitował w moich oczach po wizycie Trumpa bo tym utarliśmy choć trochę nosa unijnym przydupasom i alkoholowej hołocie .

Co do TK to także zapowiedział przed wyborami że trzeba zrobić porządek gdy wybrano dwóch sędziów nie konstytucyjnie za PO-PSL więc jak zwykle zdziwienie :) . Dziecko z gimbazy lepiej zrozumie i ma większe rozeznanie w temacie .

Co do prywatyzacji to są dokumenty na których Hanka (nie jakiś pracownik) podpisała sprzedaż / Oczywiście jest wątek że chciała to odzyskać tylko pytanie po co ? by dalej sprzedać i znów odzyskać ? jak to mieli w zwyczaju :)

Co do samego rolnictwa to sytuacja jest ciężka bo choć mleko podrożało niż za dr. Sawickiego to nadal jest kiepsko . Zboże drożeje , wieprzowinka drożeje , jabłka  itd. w sklepach na pewno też podrożeje :) Tu sytuacja jest kiepska i tu nie ma co chwalić PiS bo tu nic nie robił i jak widzę nic nie zamierza . Jurgiel wspaniale dogaduje się z byłym układem i takie status quo istnieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Myslac po Twojemu jeszcze nie tak dawno mleko bylo okolo 1 zl a juz mielismy Pis. Czyli jesli wkoncu otrzymujesz lepsze pieniadze to dzieki pisowi i trzeba sie im odwdzieczyc i oddac czesc swoich pieniedzy zeby oni mogli je dac komus. Tylko ze jesli zabiora Ci te 500 zl a dadza komus 500+ na jeden miesiac to musza wziasc wiecej bo za darmo urzednicy nie pracuja i wychodzi ze musza wziasc jeszcze 200 na obsluge ( transfery itp) To jest optymistyczny scenariusz bo nie bralem pod uwage ze podrodza tych pieniedzy nikt ich sobie nie ukradnie
Zbyszko ja nie mowie ze rzad ustala ceny to mial byc taki sarkazm w stosunku do podwyzszki paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Zbyszko moj ostatni post mial byc do marka do Ciebie mialem napisac ze to co pisalem o cenach to sarkazm wzgledem tej oplaty paliwowej. Nie mam

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj