Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce


8972 odpowiedzi na ten temat

#4741 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 03 maj 2017 - 06:20

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Poczytaj sobie bo albo nie masz zielonego pojęcia o tym co tu piszesz. Albo zaprzaństwo przez ciebie przemawia.  Jarosław Kaczyński został senatorem z ramienia AWS, .

 

 

 

Bo trzeba za nie zapłacić tak jak za autostrady. Z tą różnicą, że z autostradą a2 to ci się nie udało. Bo w koncesji jest napisane, że w dwa tysiące trzydziestym którymś roku. Nie pamiętam dokładnie. Te odcinki a2 przejdą za darmo na skarb państwa. Teraz służą społeczeństwu płatnie. Ale za ileś lat za darmo staną się nasze wspólne.

 

 

.

 

Jakim cudem  staną  się  za Darmo   jak  trzeba  za nie  płacić  możesz to  wytłumaczyć ???

Sprzedać  ci  10ha  ziemi  płacić  mi za to  co  roku  po 10 tyś zł  co  miesiąc za 1ha  przez  10  lat  a ja ci  potem  Dam  ZA DARMO  tą  ziemie  ok

@Masz taki problem, że usiłujesz wmówić, że zła jest tylko po a pis święty. Wypychasz ze swojej świadomości działania polityków pis np w rządzie AWS ale po już nie. Przykład Komorowski. Czy on był ministrem skarbu i sprzedał pzu i tp sa? Pytasz co ma wspólnego minister sprawiedliwości z prywatyzacją. A co ma wspólnego z prywatyzacją minister mon? Nawiasem mówiąc członek tego rządu tez od 16 czerwca 2000 roku jak Kaczyński. To co Kaczyński nie wiedział, że Buzek źle będzie rządził i wszedł po trzech latach do tego rządu? A Komorowski wiedział czy jak? Twoje pokrętne tłumaczenia same się ośmieszają. Obaj w tym samym rządzie od tego samego dnia. Obaj nie ministrowie prywatyzacji. Ale jeden zły drugi dobry. Bo jeden z po a drugi z pis.

Nie wiem czy gdzie kolwiek pisałem, że Kaczyński startował z list AWS. Wątpię. Pisałem zawsze, że Kaczyńscy ten rząd popierali i PC go współtworzyło. A Lech był w tym rządzie ministrem.

Piszesz o widzeniu wszystkiego na opak. Ale sam każdym postem udowadniasz, że to twoja specjalność.

 

 

.

 

Ja nie uważam że  PiS  jest  święty  gdybym  tak  uważał  to bym w 2015 roku na nich głosował  a Tego nie  zrobiłem.

Minister  sprawiedliwości  nie miał  nic  wspólnego  z Prytyzacją  TP SA

Za to  Minister  MON  tak   słynna  Afera  z odtajnieniem tajnych  obiektów  rządowych  Których  wybudowanie kosztowało  Miliony.

Komorowski miał  się ty  zająć

,, 

,,Za taki stan odpowiedzialny jest też między innymi ówczesny minister obrony narodowej Bronisław Komorowski. W wyniku jego zaniechania okazało się, że budowany w największej tajemnicy system kierowania państwem na czas wojny został zdekonspirowany, w tym jeden z najważniejszych punktów – obiekt 09120. W obiekcie tym mieścił się węzeł łączności składający się z kilkudziesięciu stanowisk kierowania państwem w warunkach wojny. Były tam m.in. stanowiska prezydenta RP, premiera, organów administracji rządowej.

Tej sprawie poświęcono tajną naradę z udziałem premiera Jerzego Buzka, podczas której stwierdzono, że nie zrobiono nic, by uzyskać opcję tzw. złotej akcji, czyli w przypadku zagrożenia państwa możliwości nabycia większości akcji GTS przez Skarb Państwa.

W wyniku zaniedbań WSI i MON pod kierownictwem Bronisława Komorowskiego, przez ponad sześć lat Polska nie posiadała systemem kierowania państwem i jego obronnością na czas zagrożeń lub wojny. Dekonspiracja obiektu 09120 oznaczała również, że przeciwnik jednym uderzeniem mógł zamienić węzeł łączności w głuchy schron. Prace nad powstaniem takiego obiektu wstrzymano na dziesięć lat i wciąż jeszcze nie ukończono,,

 

Piszesz  jeden dobry  drugi  zły.

W 2010  roku  Prezydent  Lech  Kaczyński  nie zgadzał  się  na  Prywatyzację  bodajże  Emitela   za to  Komorowski w 2-3 dni  po katastrofie Smoleńskiej   tą  prywatyzację  Podpisał  więc   masz  odpowiedź  na  pytanie.

Liczą  się  Czyny  nie  słowa

 

Piszecie  że  PiS  obsadza  spółki skarbu  Państwa  niekompetentnymi  osobami  a jak się  okazuje  te  spółki  przynoszą  coraz  większe  Zyski    więc  o  nie kompetencji tych  ludzi  niema  mowy.

Za  czasów  PO-PSL  LOT  był   niedochodowy  pompowali w niego  kase  i  nic  to nie  dawało  zmieniła  się  władza  a  LOT  zaczął  Zarabiać   choć   przymiarki  były  już  do jego  Prywatyzacji  bo  nie dochodowy.


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:55
 •  

#4742 Share daron64

daron64

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 579 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:NBR
 • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 03 maj 2017 - 07:04

Obecna sytuacja polityczna w Polsce @Roman

Wiem, ze sam pisze bez pl znaków, ale człowieku wstawiaj gdzieś przecinki, kropki bo ciężko się to czyta.
GW nie miałem w ręku iles lat i wali mnie czy im spada czy rośnie, czy ja wydają w ogóle, wiec daruj sobie insynuacje takie.
Kolejny link i znowu to samo, suche liczby, nawet nie ma co interpretowac, axtu dalej swoje.
Na żadne pytanie mi nie odpowiedziales:
-gdzie napisalem, ze GW to słuszne medium?
- gdzie masz w którymkolwiek linku, wrzuconym przez ciebie, napisane, ze GW spada 10% co miesiąc? Może i czytasz co miesiąc, ale nic nie potrafisz zatrybic z tego co jest napisane. Jak byk jest, w twoim linku, ze spadło im 16% w porównaniu z ubiegłym rokiem(czyli jak rząd się wycofał) a teraz(tzn za miesiace, za które były badania) spadało im 3% miesiąc do miesiaca. W innym linku za późniejsze miesiące były chyba spadki niecałe 2%.
-gdzie jest napisane, w ktoryms z twoich linków, ze przegląd sportowy kupuje więcej osób niż fakt?
-gdzie są dane o nakładach obecnego rządu na reklamy w dziennikach, no może jeszcze ekstra-na prenumeraty dziennikow ogólnopolskich? Miales czas znalezc ile szło na GW(jak tam z tymi 125mln miesięcznie?), ale juz ile i gdzie teraz pieniędzy idzie, to cie nie interesuje?
-z którego ze swoich linków wyczytales, ze GW nie jest najbardziej poczytnym dziennikiem po fakcie i w niektórych miesiącach SE?

Wycofał się duży inwestor to im spadł i nakład i wpływu. Czy ta kasa w takixh ilosciach byla potrzebnie tam kierowana czy nie, t juz innq historia. Tym tokiem myślenia każdy tytuł, w którym rząd zamieszcza reklamy, albo go prenumeruje, ma sztucznie zawyżonych nakład i wpływy.

Szło na GW dużo kasy? Ok, a teraz nie idzie i dalej jest w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się dzienników. A ciebie i tak dziwi, ze ktoś chciałby tam reklamy zamieszczać?
To jak chcialbys dotrzeć do jak największej liczby odbiorców?
A jak wrzuciłes czyjs tekst jako swój, to juz tym w ogóle przebiles wszystkie bzdury, które tu pisales. Nawet chyba 125mln miesięcznie.

Jakbys był laskaw zauważyć, to rzadko wypowiadam się w tym temacie-bagnie. Ale skoro cie to interesuje, to w polu mam w miarę na bieżąco wszystko, a w pracy wolne, więc i jest czas. Dziękuje za troskę.

Edytowany przez daron64, 03 maj 2017 - 07:05.


#4743 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 03 maj 2017 - 07:47

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

hubertuss tu nie chodzi o autostradę bo równie dobrze można porównywać budowę wiele innych term, stadionów itp. Powiedz otwarcie że nie pasuje inwestor i przez to nie przeszkadzałoby ci uwalić cały region.  Zgodzę że Rydzyk jest osobą kontrowersyjną i jest za co go nie lubić. Sam W. Pawlak otwarcie przyznawał że wstrzymanie dotacji na termy w Toruniu jest czysto politycznym posunięciem. Ględzisz, mielisz co jest płatne, co służy społeczeństwu co nie służy i nic ci z tego nie wychodzi.Co chcesz powiedzieć ? - że jak za kilkadziesiąt lat autostrady przejdą na skarb państwa i nadal będą płatne to lepiej się poczujesz jeżdżąc po nich z myślą że są twoje tzn ''państwowe'' cały czas piszesz że nie chcesz robić na nierobów, a skąd masz pewność że opłaty autostradowe nie będą przekazywane na zasiłki dla bezrobotnych?   Jeżeli te Termy kiedyś powstaną to na pewno będą służyły mieszkańcom Torunia i okolic koniec, kropka i nie dorabiaj niestworzonych teorii.

 

http://www.elblag.ne...-usuw,23214.htm

17,5 mln EURO uwalone przez barona PO i co Ty na to?- ale to pewnie pikuś, najważniejsze aby Rydzyk i Toruń nie dostał.

 

Ty naprawdę nic nie rozumiesz czy tylko udajesz na potrzeby obrony pisu?

- Autostrada inwestor bierze kredyt ponosząc ryzyko bo na początku lat dwutysięcznych nikt nie wie czy autostrada się zwróci przez te trzydzieści kilka lat zanim przekaże ją państwu. Za darmo. A przez te lata w myśl umowy koncesyjnej inwestor ma obowiązek przeprowadzać regularnie remonty całej infrastruktury. Państwo z naszych podatków nie daje ani złotówki.

- Termy Rydzyka - finansowane z dotacji UE częściowo z naszych podatków. Inwestor nie ponosi żadnego ryzyka nie musi też term nikomu oddawać. 

Teraz łapiesz różnicę między termami a autostradą? Czy kiedyś autostrada będzie płatna i jakie będą ceny to się okaże. Ale będzie państwowa. A termy już na zawsze będą prywatne. A2 kasa na budowę prywatna w przyszłości własność państwowa. Termy kasa na budowę państwowa już na zawsze własność prywatna. Łapiesz różnicę? Bo płacić za korzystanie trzeba i tu i tu i od początku to pisałem.

Co do samego Rydzyka oczywiście, że ten inwestor mi się nie podoba.

Bo po pierwsze osoby duchowne tj szeroko rozumiany kościół nie powinien zajmować się w Polsce robieniem interesów. A jeśli już je robią to choćby zus powinni płacić jak wszyscy.

Po drugie w wielu przedsięwzięciach Rydzyka pieniądze ginęły. Jak np sprzedaż cegiełek na Stocznię Gdańską. 

Po trzecie Pawlak mówi, że uwalenie dotacji to decyzja polityczna. Ale sam Rydzyk defakto jest politykiem i czynnie wspiera jedną opcję.

Po czwarte tak wielkie dotacje na inwestycje typu termy, stadiony z reguły przekazywane są podmiotom państwowym jak samorządy np a nie osobom prywatnym.  Tak by po zbudowaniu faktycznie były wspólne, społeczne a nie prywatne. Bo zdaje się Rydzyk na termy 28 milionów wkładu własnego nie wniósł.

Już prościej się nie da tego wyjaśnić. Mam nadzieję, że w końcu zrozumiałeś różnicę.

 

Weź ty się lecz a najpierw się dowiedz ile kosztuje bramka dla ciężarówki, a później może zrozumiesz jakie brednie wypisujesz.

 

Większych bredni od ciebie nikt nie plecie. Co z tego, że bramka dla ciężarówki jest droga jak autostradą jedzie sznur samochodów ciężarowych? Zmuszają ich do jazdy? Co chciałeś pokazać ta swoją złota myślą? Że dla ciebie na leczenie już za późno? To wszyscy akurat wiemy.

 

Jakim cudem  staną  się  za Darmo   jak  trzeba  za nie  płacić  możesz to  wytłumaczyć ???

Sprzedać  ci  10ha  ziemi  płacić  mi za to  co  roku  po 10 tyś zł  co  miesiąc za 1ha  przez  10  lat  a ja ci  potem  Dam  ZA DARMO  tą  ziemie  ok

 

Ja nie uważam że  PiS  jest  święty  gdybym  tak  uważał  to bym w 2015 roku na nich głosował  a Tego nie  zrobiłem.

Minister  sprawiedliwości  nie miał  nic  wspólnego  z Prytyzacją  TP SA

Za to  Minister  MON  tak   słynna  Afera  z odtajnieniem tajnych  obiektów  rządowych  Których  wybudowanie kosztowało  Miliony.

Komorowski miał  się ty  zająć

,, 

,,Za taki stan odpowiedzialny jest też między innymi ówczesny minister obrony narodowej Bronisław Komorowski. W wyniku jego zaniechania okazało się, że budowany w największej tajemnicy system kierowania państwem na czas wojny został zdekonspirowany, w tym jeden z najważniejszych punktów – obiekt 09120. W obiekcie tym mieścił się węzeł łączności składający się z kilkudziesięciu stanowisk kierowania państwem w warunkach wojny. Były tam m.in. stanowiska prezydenta RP, premiera, organów administracji rządowej.

Tej sprawie poświęcono tajną naradę z udziałem premiera Jerzego Buzka, podczas której stwierdzono, że nie zrobiono nic, by uzyskać opcję tzw. złotej akcji, czyli w przypadku zagrożenia państwa możliwości nabycia większości akcji GTS przez Skarb Państwa.

W wyniku zaniedbań WSI i MON pod kierownictwem Bronisława Komorowskiego, przez ponad sześć lat Polska nie posiadała systemem kierowania państwem i jego obronnością na czas zagrożeń lub wojny. Dekonspiracja obiektu 09120 oznaczała również, że przeciwnik jednym uderzeniem mógł zamienić węzeł łączności w głuchy schron. Prace nad powstaniem takiego obiektu wstrzymano na dziesięć lat i wciąż jeszcze nie ukończono,,

 

Piszesz  jeden dobry  drugi  zły.

W 2010  roku  Prezydent  Lech  Kaczyński  nie zgadzał  się  na  Prywatyzację  bodajże  Emitela   za to  Komorowski w 2-3 dni  po katastrofie Smoleńskiej   tą  prywatyzację  Podpisał  więc   masz  odpowiedź  na  pytanie.

Liczą  się  Czyny  nie  słowa

 

Piszecie  że  PiS  obsadza  spółki skarbu  Państwa  niekompetentnymi  osobami  a jak się  okazuje  te  spółki  przynoszą  coraz  większe  Zyski    więc  o  nie kompetencji tych  ludzi  niema  mowy.

Za  czasów  PO-PSL  LOT  był   niedochodowy  pompowali w niego  kase  i  nic  to nie  dawało  zmieniła  się  władza  a  LOT  zaczął  Zarabiać   choć   przymiarki  były  już  do jego  Prywatyzacji  bo  nie dochodowy.

 

Nie wiem czy mogę ci to wytłumaczyć jakim cudem stanie się autostrada państwową za darmo. Bo już kilka razy to robię a ty nie rozumiesz. Państwo za tą autostradę nie płaci. A dostanie za darmo. Płacą kierowcy, których nikt nie zmusza do jazdy. Ale jak by przestali jeździć i płacić. To inwestor nawet jak nie odrobi inwestycji to i tak musi oddać ją państwu za darmo. 

Co do sprzedaży TP SA. I Komorowski i Kaczyński brali udział w tajnej radzie ministrów 4 lipca 2000 roku, Gdzie podjęto decyzję o sprzedaży 35 % akcji francuzom i Kulczykowi. Więc nie zasłaniaj się tu jakimś obiektem. Bo gdyby nie ta rada ministrów nie sprzedano by nic. A Kaczyński i Komorowski byli wtedy członkami rządu AWS kierowanego przez Buzka. Do którego weszli w jednym i tym samym momencie.

Co do samego obiektu. To chyba dobrze, że go zdemaskowano. Bo nie bardzo wyobrażam sobie przy dzisiejszych możliwościach technicznych łączność strategiczną prowadzoną po kablu do którego dostęp ma wiele osób. Mamy XIX wiek a ten system był z XX wieku. 

Co do LOT u może napisz co zrobiła pisowska władza w locie aby zacząć zarabiać? Bo być może spowodowały to właśnie te pompowane pieniądze i restrukturyzacja robiona wcześniej. To psi kupił lotowi dreamlinery? Zamiast podawać suche dane napiszcie co takiego zrobiły nowe pisowskie władze lotu by osiągnąć zyski?


Edytowany przez hubertuss, 03 maj 2017 - 07:57.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:55
 •  

#4744 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 03 maj 2017 - 07:53

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Ale ty głupi jesteś w 2030 roku to te autostrady będą bezwartościowym traktem
 

Niby dlaczego? Odcinek Konin - Września istnieje już ze 30 lat i ma się dobrze więc czemu za 13 lat autostrada miałaby być nic nie warta ?

 

Chwila, to jak to? - termy w Toruniu nie będą służyły społeczeństwu bo trzeba na nie zapłacić tak jak za autostrady. Rozumiem przez to że i termy, i autostrady  nie służą społeczności. Skąd przekonanie że od 203Xroku nie będziemy płacić za autostrady bo staną się wspólne? No i to przedostatnie zdanie (chodzi o autostrady) ''Teraz służą społeczeństwu płatnie" - :wacko: o czym Ty glęgasz?

 

Jak termy w Toruniu mają służyć społeczeństwu to niech je zbuduje samorząd. Po co przelewać kasę do kościelnych fundacji? Pieniądze z naszych podatków niech wydają władze państwowe na poziomie terytorialnym i tak jak MOSiRy maja baseny tak też niech mają termy. Prosta sprawa.

Autostrady zostana po określonym czasie przekazane zgodnie z zapisami na rzecz skarbu państwa. Zapewne zmieni się jedynie czerpiący zyski więc dla szarego człowieka niewiele się zmieni. Oczywiście obecnie jest wieszanie psów na zachłannym Kulczyku ale po przejęciu autostrady państwo podniesie jeszcze opłaty by zarobić na rozrastającą się administrację. Pomyśl ile będzie nowych stołków do obsadzenia, ile nowych stanowisk trzeba będzie stworzyć. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#4745 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 03 maj 2017 - 08:02

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Dokładnie to samo tłumaczę. Ale udają, że nie rozumieją Jeśli termy miały by służyć społeczeństwu to dotację powinien dostać samorząd Torunia. A nie ojciec biznesmen. Tak by stały się własnością społeczną a nie prywatną. Zaprzaństwo wśród wyborców pisu jest tak duże jak w samym pisie.

Staszek myśli pewnie, że autostrada się rozleci. A tym czasem umowa koncesyjna zakłada nawet co ile lat mają komputery w biurach wymieniać i kible odmalować. Nie mówiąc o wymianie nawierzchni. Tak by państwo przejęło ten majątek w nienagannym stanie. Ale tak to wychodzi jak głupek podejmuje rozmową w temacie dla niego kosmicznym.#4746 Share staszek131415

staszek131415

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2237 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 maj 2017 - 08:20

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Niby dlaczego? Odcinek Konin - Września istnieje już ze 30 lat i ma się dobrze więc czemu za 13 lat autostrada miałaby być nic nie warta ?

 

Jak termy w Toruniu mają służyć społeczeństwu to niech je zbuduje samorząd. Po co przelewać kasę do kościelnych fundacji? Pieniądze z naszych podatków niech wydają władze państwowe na poziomie terytorialnym i tak jak MOSiRy maja baseny tak też niech mają termy. Prosta sprawa.

Autostrady zostana po określonym czasie przekazane zgodnie z zapisami na rzecz skarbu państwa. Zapewne zmieni się jedynie czerpiący zyski więc dla szarego człowieka niewiele się zmieni. Oczywiście obecnie jest wieszanie psów na zachłannym Kulczyku ale po przejęciu autostrady państwo podniesie jeszcze opłaty by zarobić na rozrastającą się administrację. Pomyśl ile będzie nowych stołków do obsadzenia, ile nowych stanowisk trzeba będzie stworzyć. 

 

Nie wiem czy 30 lat ale zobacz jak kidyś budowano a jak buduję się dziś ///? Materiały są gorszej jakości i większość z nich za 15 lat nadawać się będzie do remontu jeśli nie do całkowitej przebudowy więcgadanie że coś dostaniemy to czysta demagogia to tak jakbym kazał Ci płacić za auto WYSOKIE RATY PRZEZ 10 LAT MÓWIĄC ŻE DOSTANIESZ GO POTEM NA WŁASNOŚĆ ;) ;) :P#4747 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 03 maj 2017 - 08:23

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Nie wiem czy mogę ci to wytłumaczyć jakim cudem stanie się autostrada państwową za darmo. Bo już kilka razy to robię a ty nie rozumiesz. Państwo za tą autostradę nie płaci. A dostanie za darmo. Płacą kierowcy, których nikt nie zmusza do jazdy. Ale jak by przestali jeździć i płacić. To inwestor nawet jak nie odrobi inwestycji to i tak musi oddać ją państwu za darmo. 

Co do sprzedaży TP SA. I Komorowski i Kaczyński brali udział w tajnej radzie ministrów 4 lipca 2000 roku, Gdzie podjęto decyzję o sprzedaży 35 % akcji francuzom i Kulczykowi. Więc nie zasłaniaj się tu jakimś obiektem. Bo gdyby nie ta rada ministrów nie sprzedano by nic. A Kaczyński i Komorowski byli wtedy członkami rządu AWS kierowanego przez Buzka. Do którego weszli w jednym i tym samym momencie.

Co do samego obiektu. To chyba dobrze, że go zdemaskowano. Bo nie bardzo wyobrażam sobie przy dzisiejszych możliwościach technicznych łączność strategiczną prowadzoną po kablu do którego dostęp ma wiele osób. Mamy XIX wiek a ten system był z XX wieku. 

Co do LOT u może napisz co zrobiła pisowska władza w locie aby zacząć zarabiać? Bo być może spowodowały to właśnie te pompowane pieniądze i restrukturyzacja robiona wcześniej. To psi kupił lotowi dreamlinery? Zamiast podawać suche dane napiszcie co takiego zrobiły nowe pisowskie władze lotu by osiągnąć zyski?

 


Człowieku  obudź się  a Państwo  to  co  to  jest  Prywatny  folwark  Tuska  czy  Komorowskiego ?????

Państwo forma organizacji społeczeństwa mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Ma zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami. Jest często mylone z narodem i krajem.

 

Czyli  jak  społeczeństwo  najpierw  płaci  a  potem  dostaje  coś  za co  zapłaciło  Za  Darmo 

Kulczyk  to  filantrop  jak sie  patrzy  jak  takie   Miliardy  za  Darmo  rozdaje 

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


#4748 Share staszek131415

staszek131415

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2237 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 maj 2017 - 08:27

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Dokładnie to samo tłumaczę. Ale udają, że nie rozumieją Jeśli termy miały by służyć społeczeństwu to dotację powinien dostać samorząd Torunia. A nie ojciec biznesmen. Tak by stały się własnością społeczną a nie prywatną. Zaprzaństwo wśród wyborców pisu jest tak duże jak w samym pisie.

Staszek myśli pewnie, że autostrada się rozleci. A tym czasem umowa koncesyjna zakłada nawet co ile lat mają komputery w biurach wymieniać i kible odmalować. Nie mówiąc o wymianie nawierzchni. Tak by państwo przejęło ten majątek w nienagannym stanie. Ale tak to wychodzi jak głupek podejmuje rozmową w temacie dla niego kosmicznym.

Zobacz ile środków publicznych zasila prywtne biznesy i jakoś Ci to nie przeszkadza .np ile się mówi o dofinansowaniu budowy chlewni czy przechowalni czy ten co ją wybuduje za publiczne pieniądze oddaje potem je do państwa za 50% ceny?#4749 Share karolr2

karolr2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1627 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 maj 2017 - 08:29

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

 

Większych bredni od ciebie nikt nie plecie. Co z tego, że bramka dla ciężarówki jest droga jak autostradą jedzie sznur samochodów ciężarowych? Zmuszają ich do jazdy? Co chciałeś pokazać ta swoją złota myślą? Że dla ciebie na leczenie już za późno? To wszyscy akurat wiemy

 

 

 

A no to z tego że jadą tyko ci którzy nie mogą skorzystać z objazdu,jeszcze kilka lat temu dało się objechać bramkę później we wszystkich możliwych miejscach wstawili zakaz dala ciężarówek przy którym dzień i noc stał radiowóz. Jeśli myślisz że jadą dobrowolnie to masz rozum zrobiony z tego samego materiału co baran torbę -_- Nawet na wschodzie np.Rosja przed wjazdem na drogę płatną stoi duży znak jak można ominąć płatny odcinek a u nas niestety na siłę jesteśmy wpychani na płatne odcinki. Do tego są stosowane podwójne opłaty czyli viatol + opłata za bramki nie masz kasy masz problem.
 #4750 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 03 maj 2017 - 08:34

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

@ Staszek - Tak , tak  za komuny budowano lepiej i wogóle wtedy wszystko było lepsze. Ciekawe tylko że przy jakiejkolwiek inwestycji  po okolicy rozwożono na lewo, ropę, piach, cement czy stal. Zakładasz że za 15 lat wszystko się rozleci - skąd takie przekonanie?  

Rozumiem że układ z autostradami jest kompletnie zły w ciebie więc jakie widzisz rozwiazanie?

 

Dofinansowanie chlewni jak ktoś się tym trudni ma jakąś logikę. Rydzyk się trudni modleniem i niech sie tego trzyma

 

@marekfarmer - Państwo nie jest też folwarkiem Kaczyńskiego. Ciesze się ze nauczyłeś się pisać nazwiska z wielkiej litery


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:55
 •  

#4751 Share Bogdan675

Bogdan675

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 145 postów

Napisany 03 maj 2017 - 08:52

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Dramat Merkel i opozycji! Ta decyzja Amerykanów to kolejny sukces polskiego rządu Maj 2, 2017 Podziel się na Facebooku Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze Kolejna wiadomość, która nie spodoba się Grzegorzowi Schetynie i spółce. Kolejna, która godzi w narrację opozycji, jakoby Prawo i Sprawiedliwość niszczyło polską politykę zagraniczną i obronność. Okazuje się, że niepodanie dłoni Angeli Merkel przez Donalda Trumpa również nie było jedynie pustym gestem. Teraz widzimy, że był to wyraźny znak, że Stany Zjednoczone nie mają zamiaru współpracować z krajem, który niszczy cywilizację zachodnią. Jak ustalił portal Defence24.pl, Amerykanie planują przenieść dowództwo szczebla dywizji dla działań w Europie z niemieckiego Baumholder do Poznania. Oznacza to, że działania wojsk na terenie Europy Środkowo-Wschodniej będą koordynowane z Polski. Relokacja Mission Command Element z Niemiec do Polski zwiększa efektywność, skuteczność i zdolność US Army do manewrowania wojskami. Wysunięta obecność MCE umożliwia jeszcze lepsze połączenie US Army Europe z sojusznikami, przywódcami i cywilami z państw europejskich, i w końcu zwiększa przygotowanie Sojuszu do odpowiedzi na jakiekolwiek zagrożenie lub kryzys w Europie. Tak pisał w oświadczeniu st. sierż. Brent M. Williams, rzecznik Mission Command Element dla operacji Atlantic Resolve. Decyzję tłumaczy „chęcią wzmocnienia zdolności manewrowania wojskami”. „Praca z naszymi Sojusznikami NATO i Partnerami Operacji Atlantic Resolve wzmacnia obronną zdolność Sojuszu i tworzy unikalne możliwości dla rozwoju wielonarodowej interoperacyjności i bilateralnego treningu oraz operacji” – napisano w oświadczeniu. Choć jedni są zwolennikami obecności wojsk sojuszniczych w Polsce, a inni zdecydowanymi przeciwnikami, to jest to jeden z niewielu tematów, w których dwie największe partie w Polsce (PiS i PO) się zgadzają.

Czytaj więcej: http://newsweb.pl/20...olskiego-rzadu/#4752 Share binek

binek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 535 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:wielkopolska

Napisany 03 maj 2017 - 09:08

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Cóż to się stało że kapitaliści z krwi i kości nagle są za własnością skarbu państwa? Co z świętą waszym zdaniem zasadą ''co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone'' - wszystkich obejmuje tylko nie Rydzyka.

 

Po drugie w wielu przedsięwzięciach Rydzyka pieniądze ginęły. Jak np sprzedaż cegiełek na Stocznię Gdańską.

Masz jakieś dowody? Sprawa zbiórki na stocznie była bodajże 3 razy badana przez prokuraturę i to za czasów SLD (chyba nie zarzucisz stronniczość prokuratury w tym czasie na rzecz kleru) Wszyscy którzy chcieli wycofać wpłaty dostali zwrot po okazaniu dowodu wpłaty.Jeżeli masz jakieś inne nieznane dowody to w podskokach do prokuratury.

 

Jak termy w Toruniu mają służyć społeczeństwu to niech je zbuduje samorząd

A czy ja gdzieś napisałem że samorząd ma nie budować? Niech buduje, tylko póki co nikt z samorządu nie wyszedł z taką inicjatywą#4753 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 03 maj 2017 - 09:10

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

O to , to !!!

Nie podał też jej ręki bo w swoim najbliższym otoczeniu ma od groma pejsatych którzy nadal żywią urazę za holocaust. Dodatkowo doszedł też do wniosku że nie można podawać ręki każdemu i skoro podaje ja Putinowi to Merkelowej nie poda a Poroszence zmniejszy dofinansowanie.

 

To jest mocne http://wiadomosci.on...zenstwa/j3cmmzw

 

Tajna jednostka o której wszyscy wiedzą :blink:

2 miliardy budzetu i nie trzeba nikomu udzielać informacji bo to tajny projekt. Idealne miejsce by obsadzić Misiewiczy i Jannigerów bo nikt nie będzie mógł oficjalnie udzielić info kto jest tam zatrudniony, co robi i za ile. Ciekawe czy im się kilka % tej sumy nie znajdzie w budzecie na nastepną kampanię wyborczą :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#4754 Share mirro

mirro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 571 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 maj 2017 - 09:27

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

W zasadzie to dobrze że podają lokalizację tej jednostki zawsze to precyzyjniejszy targeting dla przeciwnika. Widzę że oprócz centrum pozyskiwania danych satelitarnych chcą tam upchnąć całą cyfrówkę. Wystarczyło powiedzieć że będzie jednostka łączności i tyle. Tak jak kiedyś mówiłem nie wszystkie informacje tego typu należą do niejawnych, ale nie o wszystkim należy paplać na prawo i lewo. Widać taki mus u Antoniego albo potrzeba zakrzyczenia rzeczywistości w kwestii modernizacji armii.

Same Białobrzegi to nic specjalnego ale nie daleko są Studzianki Pancerne, tylko że teraz niesłuszne i krew przelana niesłusznie. Nie dawno ktoś tutaj płakał że zdradzono lokalizację super schronu, centrum zarządzania państwem na czas wojny budowanego jeszcze w tamtym stuleciu. Jak widać nic się nie zmienia.


Edytowany przez mirro, 03 maj 2017 - 09:28.


#4755 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 03 maj 2017 - 12:13

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Człowieku  obudź się  a Państwo  to  co  to  jest  Prywatny  folwark  Tuska  czy  Komorowskiego ?????

Państwo forma organizacji społeczeństwa mająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Ma zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami. Jest często mylone z narodem i krajem.

Czyli  jak  społeczeństwo  najpierw  płaci  a  potem  dostaje  coś  za co  zapłaciło  Za  Darmo 

Kulczyk  to  filantrop  jak sie  patrzy  jak  takie   Miliardy  za  Darmo  rozdaje 

 

A gdzie ja pisałem, że prywatny folwark Tuska czy Komorowskiego? Co to za pytanie? Teraz mi będziesz definicję społeczeństwa pisał. Ja ci tłumaczę, że autostrada na którą prywatny inwestor wziął kredyt z ryzykiem, że może mu się nie spłacić bo kierowcy nie zechcą jeździć. Będzie oddana państwu za darmo. Nikt nie brał od każdego obywatela obowiązkowo kasy na tę drogę. Więc nie pisz bzdur, że społeczeństwo płaci bo nie każdy korzystał i nie każdy musi skorzystać. A składka na budowę tej drogi nie była pobierana obowiązkowo od każdego obywatela.

 

Zobacz ile środków publicznych zasila prywtne biznesy i jakoś Ci to nie przeszkadza .np ile się mówi o dofinansowaniu budowy chlewni czy przechowalni czy ten co ją wybuduje za publiczne pieniądze oddaje potem je do państwa za 50% ceny?

 

Ale czy to było sednem dyskusji? Wykręcasz temat jak @marekfarmer. jak ci nie pasuje to chcesz dyskusję przerzucić na inny wątek. Istota sporu było to, że termy Rydzyka mają przynosić korzyść społeczeństwu. Ja nie kwestionuje faktu, że publiczne pieniądze przekazywane są w formie dotacji na prywatne chlewnie czy przetwórnie. Ale ci inwestorzy muszą wyłożyć połowę. Nie jest to 28 milionów zł. Nikt nie mówi, że te zakłady przynoszą korzyść społeczeństwu. A przynajmniej nie korzyść w postaci zysków bo te idą do kieszeni właściciela.

 

A no to z tego że jadą tyko ci którzy nie mogą skorzystać z objazdu,jeszcze kilka lat temu dało się objechać bramkę później we wszystkich możliwych miejscach wstawili zakaz dala ciężarówek przy którym dzień i noc stał radiowóz. Jeśli myślisz że jadą dobrowolnie to masz rozum zrobiony z tego samego materiału co baran torbę -_- Nawet na wschodzie np.Rosja przed wjazdem na drogę płatną stoi duży znak jak można ominąć płatny odcinek a u nas niestety na siłę jesteśmy wpychani na płatne odcinki. Do tego są stosowane podwójne opłaty czyli viatol + opłata za bramki nie masz kasy masz problem.

 

Dało się objechać do czasu nadmiernej pazerności kierowców. Którzy jeszcze starali się choć parę km podjechać autostradą za darmo. I zaczęli rozjeżdżać drogi powiatowe przed pierwszą bramką od Konina. Wtedy w niedalekiej Golnie mieszkańcy zablokowali drogę i domagali się ustawienia ograniczenia tonażu Jedna osoba jak pamiętam zginęła pod kołami tira. Gdyby kierowcy jadący w kierunku granicy wyjeżdżali z a2 na drogę Konin Kalisz i nią dalej na 92 tych ograniczeń by nie było. Potem za ciosem poszły władze Konina. I w tym miejscu jest teraz problem z objazdem bramki. Jednak od zjazdu na Słupcę do samej granicy możesz na legalu jadąc ciężarówką omijać płatną a2.

 

Cóż to się stało że kapitaliści z krwi i kości nagle są za własnością skarbu państwa? Co z świętą waszym zdaniem zasadą ''co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone'' - wszystkich obejmuje tylko nie Rydzyka.

Masz jakieś dowody? Sprawa zbiórki na stocznie była bodajże 3 razy badana przez prokuraturę i to za czasów SLD (chyba nie zarzucisz stronniczość prokuratury w tym czasie na rzecz kleru) Wszyscy którzy chcieli wycofać wpłaty dostali zwrot po okazaniu dowodu wpłaty.Jeżeli masz jakieś inne nieznane dowody to w podskokach do prokuratury.

A czy ja gdzieś napisałem że samorząd ma nie budować? Niech buduje, tylko póki co nikt z samorządu nie wyszedł z taką inicjatywą

 

Następny odwracający kota ogonem. Rozumiem z braku argumentów. Ale to świadczy o tym, że w końcu pojąłeś to co napisałem. Z tym, że ja nigdzie nie napisałem, że jestem zwolennikiem własności skarbu państwa. Ale rozumiem, że to próba z twojej strony jednak uczepienia się do czegoś. Ja ci napisałem, że a2 to prywatna kasa a w przyszłości własność państwowa. A termy to kasa państwowa a w przyszłości własność prywatna. A jeśli coś ma służyć społeczeństwu i być jego własnością to buduje to samorząd jako reprezentant tego społeczeństwa i to samorządu jest własnością. A nie prywatnego biznesmena. Bo wtedy to służy tylko jemu.

Co do cegiełek dowód jest taki, że pieniądze z ich sprzedaży nigdy do stoczni nie dotarły. Co potwierdziło wiele osób.#4756 Share staszek131415

staszek131415

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2237 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 maj 2017 - 12:32

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

@ Staszek - Tak , tak  za komuny budowano lepiej i wogóle wtedy wszystko było lepsze. Ciekawe tylko że przy jakiejkolwiek inwestycji  po okolicy rozwożono na lewo, ropę, piach, cement czy stal. Zakładasz że za 15 lat wszystko się rozleci - skąd takie przekonanie?  

Rozumiem że układ z autostradami jest kompletnie zły w ciebie więc jakie widzisz rozwiazanie?

 

Dofinansowanie chlewni jak ktoś się tym trudni ma jakąś logikę. Rydzyk się trudni modleniem i niech sie tego trzyma

 

@marekfarmer - Państwo nie jest też folwarkiem Kaczyńskiego. Ciesze się ze nauczyłeś się pisać nazwiska z wielkiej litery

 

Bo większośc ledwo co do użytku oddali już wymaga remontu nie pal głupa dobrze wiesz że dziśie buduje się na wile lat technologie są tak stwożone by długo nie trzymało a remont był nieopłaclny ,sąsiad budował chlewnię to po 5 latch lochy z kojcami spacerowały bo materiał jest do d*py podbnie nowe drogi czy budynki nie twierdzę że się rozpadnąale napewno będą wymagać kosztownych remontów jaka logika jest dofinansowywania chlewni? By inni mieli niższą opłacalność bo przecież każdemu  nie należy? Ten co chlewnię buduje też się modlii czyli dofinansowania dostać nie powinien a logika jest  tym takaże UE chodzi o zniewolenie społeczeństwa bo jak będą wielkie fermy i markety to konsument gdzie pujdzie?a no do marketu po drogą żywność bo innej nie będzie#4757 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 03 maj 2017 - 12:48

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

A gdzie ja pisałem, że prywatny folwark Tuska czy Komorowskiego? Co to za pytanie? Teraz mi będziesz definicję społeczeństwa pisał. Ja ci tłumaczę, że autostrada na którą prywatny inwestor wziął kredyt z ryzykiem, że może mu się nie spłacić bo kierowcy nie zechcą jeździć. Będzie oddana państwu za darmo. Nikt nie brał od każdego obywatela obowiązkowo kasy na tę drogę. Więc nie pisz bzdur, że społeczeństwo płaci bo nie każdy korzystał i nie każdy musi skorzystać. A składka na budowę tej drogi nie była pobierana obowiązkowo od każdego obywatela.

 

 

Ale czy to było sednem dyskusji? Wykręcasz temat jak @marekfarmer. jak ci nie pasuje to chcesz dyskusję przerzucić na inny wątek. Istota sporu było to, że termy Rydzyka mają przynosić korzyść społeczeństwu. Ja nie kwestionuje faktu, że publiczne pieniądze przekazywane są w formie dotacji na prywatne chlewnie czy przetwórnie. Ale ci inwestorzy muszą wyłożyć połowę. Nie jest to 28 milionów zł. Nikt nie mówi, że te zakłady przynoszą korzyść społeczeństwu. A przynajmniej nie korzyść w postaci zysków bo te idą do kieszeni właściciela.

 

 

 Chcesz to  sobie  żyj  w świadomości  że  Kulczyk   odda  za darmo   Autostradę

:lol: :lol: :lol:

Ale Rydzyk   nie  dostał  od  rządu   28mlionów    poco  takie  kłamstwa  wypisujesz  że  Państwo  Prywatne  Biznesy  Rydzyka  dotuje ???
 


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


#4758 Share mirro

mirro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 571 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 03 maj 2017 - 15:51

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

A to nam się Pan Prezydent rozbrykał. Konstytucję będzie reanimował. Dużo już nie zostało do naprawienia a przecież Konstytucja nie może być pozostawiona przypadkowi. Bardzo dobre działanie i język idealny, będzie piękna katastrofa.#4759 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 03 maj 2017 - 16:40

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Edytowany przez marekfarmer, 03 maj 2017 - 16:43.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:55
 •  

#4760 Share marko-kolo

marko-kolo

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 830 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlaskie

Napisany 03 maj 2017 - 16:57

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

i na kogo ten pantoflarz krzyczy ? komu chce się podobać ? kociemu panu  ;)

wstyd żeby ''prezydent'' Konstytucji nie szanował ..oj Trybunał czeka  :D  :D  :D


Edytowany przez marko-kolo, 03 maj 2017 - 16:58.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 


Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: 60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF. zobacz »