Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bogdan675    1635
hubertuss    4653

Wiesz robiący sondaże nie zajmują się durniami robiącymi jakieś głupie montaże. Robiący sondaże żyją w realu. A nie w świecie głupich iluzji i złudzeń. Robionych przez sfrustrowanych ludzi próbujących dopasować sobie rzeczywistość do stanu chorego umysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dodaj jeszcze, że Dudzie procent zaufania spada. Dobrze ktoś tam w komentarzach napisał. Ufać Dudzie to tak jak ufać Kaczyńskiemu. Podobnie jest z Szydło. Bo to przecież Kaczyński za nich decyduje. A on jest akurat liderem sondaży o braku zaufania.

 

No więc komu ufać Twoim zdaniem oświeć mnie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

sloncu-ono na pewno jutro rano zaswieci a wieczorem zajdzie :P  :P  :P -chyba ze nastapi koniec swiata. ale wtedy wszelkie nasze problemy przestana miec znaczenie

 

jesli ktos ufa politykom sam sobie wystawia swiadectwo-z urzedu powinien byc uznany za idiote, bez prawa leczenia....

 

ciekawe co ktos ma na mysli jak twierdzi ze ufa politykom-chyba to ze go wydymaja bez mydla. dzisaj mowia to jutro co innego, czesto , dziennikarze cytuja komus slowa zupelnie przeciwne temu co mowi polityk i na pytanie kto to powiedzial -zawsze odpowiadaja -ze pewnie oni sami. niedawno tak dziennikarz bawil sie z rzecznikiem prezydenta- ten dopiero po drugim cytacie[nie dziwota ze go z wyborczej wyrzucili] skapowal sie ze to jego wypowiedzi sprzed paru lat- sam powiedzial ze punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia :D  


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ufać można komu się chce. Tylko w przypadku Dudy, Szydło i  Kaczyńskiego widać jak działa socjotechnika. Pierwsza dwójka jest od niego zależna i wykonuje jego polecenia. Przodują oni w sondażach zaufania. Ten który nimi kieruje i ich stworzył przoduje w sondażach braku zaufania. Kaczyński wie, że jako on nic w polityce nie osiągnie. Chodzi mi o wygrywanie wyborów. Dlatego w kampanii schował siebie i Antoniego. A dał ludziom dwa ładne produkty marketingowe jak w reklamie proszku do prania. Ludzie dali się nabrać. Dlatego śmiać się można z ludzi, którzy mówią, że ufają Dudzie i Szydło a nie ufają Kaczyńskiemu. Bo to jest jedno i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

mozna nie lubic PIS-u Kaczynskiego, Dudy, Szydło i całej reszty ale jakim tłukiem trzeba byc aby chwalic PO ? Smiac to sie mozna i trzeba z ludzi którzy ufali i wierzyli w PO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jak masz wybór między śliskimi cwaniaczkami  i  nawiedzonymi głupkami to naprawde nie wiadomo co gorsze


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Hubertuss, Ulman czytając u Wasze ostatnie posty trzeba Wam po części przyznać racje, bo ani PO ani PIS biorąc pod uwagę stricte rolnictwo nie robią nic lub robią lub zrobili niewiele. Szczególnie boli to, że przez 8lat w koalicji był PSL de facto partia chłopska, która nic nie zrobiła. Jak już wspomniałem kiedyś o sprzedaży bezpośredniej nikt przez 8lat nawet się nie zająknął, jak UNIA nałożyła na Ruskich embargo, to Minister Rolnictwa nazwał rolników frajerami. Wprowadzony beznadziejny system dopłat z rozwalonym systemem komputerowym, przekręty w Elewarach i wiele wiele innych. Jednak przewaga PO-PSL na PIS jest taka, że tamci rządzili 8lat, a PIS dopiero rządzi rok. Jednak wypłacają zaliczki, było wsparcie dla producentów trzody chlewnej. Żeby nie było tak kolorowo miano zrobić porządek w Elewarach nic na razie nie zrobiono, ma zostać wprowadzona sprzedaż bezpośrednia przez rolników jeszcze jej nie ma. Wiele do życzenia ma także walka i kroki prowadzone z ASF, także tutaj też jest wiele do poprawy. Jednak pomijając PIS i PO niech sobie nikt nie myśli, że jak przyjdą krzykacze z Nowoczesnej to coś zrobią dla Polskiej wsi


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jaco25 bardzo dobre i mądre słowa ;) A nowoczesna i swetru raz że jest pośmiewiskiem po całej linii, a jak by (oby nigdy to się nie stało) doszli do władzy to rolnictwo znikło by z terytorium Polski.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Nie demonizuj. Rolników nie wykończyła komuna, UW, PC, AWS, SLD , PO-PSL czy PIS więc i Nowoczesną byśmy przeżyli.

Jak patrze te czy poprzednie niemoty to nie chcę żeby mi zbytnio pomagali bo nie mają pojecia ani o rolnictwie ani o gospodarce. Mi wystarczy że nie beda szkodzić. Na początek niech przestana wpuszczać zboze z Ukrainy i niech przestaną się wygłupiać z embargiem. Tylko tyle i aż tyle.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To, że pis wypłacił wcześniej zaliczki dopłat to żaden sukces. W rolnictwie poza tym tez nic innego nie zrobili. Wsparcia różnego rodzaju dla różnych grup producentów były wcześniej i będą w przyszłości. Żadna nowina. A co do kolesiostwa. Zobaczymy jak będzie po 4 latach. Bo stołki działacze pisu atakują ostro. Ja nie twierdzę, że po psl było super. Ale to, że oni nie byli cacy. Nie znaczy, że mam patrzeć na to co wyprawia pis bezczynnie. Chociaż skrytykować mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Weż przeczytaj co napisałeś i pomyśl. Mamy nałożyć embargo najlepiej na wszystko i na cały świat i zrobić tak żeby inni znieśl embargo na nasze produkty. Bo z tego co się orientuje to zboże to jedyny produkt jaki sprzedajesz. Populizm w czystej postaci. Pszenica ma byś po 1500 bo ja mam na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

"Primum non nocere" maksyma stara jak swiat.

Nic nie trzeba na nikogo nakładać o czym pisałem a po prostu samemu sobie nie szkodzic. Po to są na świecie cła by chronic własny rynek przed napływem towarów z innych sttref godpodarczych o niższych kosztach wytworzenia.  Poza tym po cholere importować pszenicę do UE jak sami nie wiedzą co ze swoja produkcja zrobić. Przy przewadze podazy nad popytem sprowadzanie zboza i generowanie jeszcze wiekszej  podaży jest szkodzeniem.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Od razu po 1500???? ;) Niech będzie w takiej cenie jak jest i będzie super - u mnie koszt wyprodukowania tony pszenicy to średnio 280-310 zł więc 640zł jakie teraz płacą jest git.

 

Ale niech się nie wpier..ją w wolnośc dysponowania majątkiem , ograniczeniami co do posiadanego areału , możliwością dowolnego zakupu gruntów rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600

Od razu po 1500???? ;) Niech będzie w takiej cenie jak jest i będzie super - u mnie koszt wyprodukowania tony pszenicy to średnio 280-310 zł więc 640zł jakie teraz płacą jest git.

 

Ale niech się nie wpier..ją w wolnośc dysponowania majątkiem , ograniczeniami co do posiadanego areału , możliwością dowolnego zakupu gruntów rolnych.

 

 

ILE zarobiliście dzisiaj za trolowanie wszędzie wy 

B3Agro Ulman hubertuss niejesteście rolnikami cały dzień przed kompem ??

Gdzie ja napisałem, że ktoś się dorobi za 500 zł. Sam bzdury piszesz. Na całym świecie prawica ma liberalne poglądy gospodarczo społeczne i konserwatywny światopogląd. W Polsce prawica za jaką uważa się PiS ma konserwatywny światopogląd i socjalistyczne poglądy gospodarczo społeczne  Takie są fakty, Taki jest program pisu. Choć byś się tu nie wiadomo jak zapierał. To popierasz partię o lewicowym programie gospodarczo społecznym. Więc następnym razem zanim nazwiesz kogoś socjalistą to zastanów się dwa razy czy o sobie nie piszesz. 

Tak państw powinno stwarzać sprzyjające warunki. Ale tak by mobilizować ludzi do pracy. A faktem jest, że przez 500 plus sporo matek rodzin wielodzietnych pracę rzuciło. I to jest fakt. A potem jak dzieci dorosną i pójdą w świat to te matki do kogo rękę po zasiłek wyciągną. Do państwa. Bo powiedzą, że nie mają na życie na godnym poziomie.

Takimi przykładami jak lewicowy pis psuje system można sypać jak z rękawa. 

Kolejny przykład to forsowany przez ministra zdrowia Radziwiła. Pomysł na to by nie posiadający ubezpieczenia mogli korzystać z bezpłatnej służby zdrowia. Chyba dużo tłumaczyć nie trzeba ile osób zdecyduje się na prace na czarno. Bo do tond wielu starało się o pracę legalną czy choćby rejestrację w pośredniaku by mieć to ubezpieczenie. Teraz juz bata dla wielu nie będzie. Tak socjalistyczny, lewicowy pis psuje państwo.

 

 

http://idziemy.pl/komentarze/platforma-lewacka

| Źródło: tvn24 "Dzisiaj jest tylko jedna lewica: Platforma Obywatelska" 22.10 | Na finiszu kampanii politycy nie zwalniają tempa i rozjechali się po całej Polsce. Janusz Palikot czas, by w TVN24 skomentować ostatnie chwile kampanii i przedstawić swoje prognozy dotyczące możliwych scenariuszy po wyborach. Zdaniem Girzyńskiego Zjednoczona Lewica rozpadnie się po wyborach, a jedyną lewicą jest Platforma Obywatelska. zwiń (http://www.tvn24.pl)

ładnie to obracać kota ogonem 

http://niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/po_walczy_contessa_demotywatory_pl.jpg

https://tajnearchiwumwatykanskie.files.wordpress.com/2015/10/kwiatkowski_kulczyk.jpg

https://tajnearchiwumwatykanskie.files.wordpress.com/2015/10/kwiatkowski_kulczyk.jpg


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Cały dzień przed kompem bo od roboty mamy ludzi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A to nie słyszałeś takiego przysłowia. Chłop śpi a mu rośnie. Teraz prawdziwy rolnik spędza dzień, gdzie chce.

Co do lewicy już wklejałem linka z posłami pis jako byłymi członkami PZPR. Wymieńcie nazwiska obecnych posłów po, którzy byli w PZPR. W pisie jest ich 5. Ilu jest posłów z PZPR owską przeszłością w po? Tylko konkretnie nazwiska. Jak już pisałem o lewicowym programie pisu nie ma co dyskutować. Bo jego lewicowi wyborcy ten program znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

To, że pis wypłacił wcześniej zaliczki dopłat to żaden sukces. W rolnictwie poza tym tez nic innego nie zrobili. Wsparcia różnego rodzaju dla różnych grup producentów były wcześniej i będą w przyszłości. Żadna nowina. A co do kolesiostwa. Zobaczymy jak będzie po 4 latach. Bo stołki działacze pisu atakują ostro. Ja nie twierdzę, że po psl było super. Ale to, że oni nie byli cacy. Nie znaczy, że mam patrzeć na to co wyprawia pis bezczynnie. Chociaż skrytykować mogę.

Poprzednia ekipa miała problem z wypłatą dopłat i systemem do ich wypłaty, rok temu jaka jazda była co niektórych że Pis dopłat nie wyplaca ,armr to byla instytucja wyjęta z pod prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

ILE zarobiliście dzisiaj za trolowanie wszędzie wy 

B3Agro Ulman hubertuss niejesteście rolnikami cały dzień przed kompem ??

 

Ciekawi mnie dlaczego uważasz że ja troluję a ty lub marekfarmer jesteście głosicielami prawdy?? ;)

 

Rozumiem że ty akurat spełniasz standardy rolnika według partii rządzącej - ciemniak który bez zasiłku sobie nie poradzi ze swoimi 5 hektarami. W takim układzie faktycznie - nie jestem rolnikiem. A od stycznia nawet nie będę polskim przedsiębiorcą bo podatki w Czechach będę płacił.

 

 

Idą ciekawe czasy  - a właściwie wracają duchy historii:

13 grudnia

Pinior siedzi

piotrowicz oskarża

kaczyński śpi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

hubertuss ja się pytam czy za rządów PO było lepiej??? No nie! A Pan minister Sawicki wyzywał rolników od frajerów, spóźniał się ze składaniem wniosków itp... Nie wiem w kogo jesteś tak zapatrzony i kto Ci robi wodę z mózgu, ale tamci byli do bani a Ci są wcale nie lepsi, mimo że dzięki rolnikom wygrali wybory... Jak Jurgiela posadzili na stołku z powrotem ojciec w ten sam dzień powiedział że dla rolnictwa to on nic nie zrobi... Jakoś się to sprawdza... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Nie demonizuj. Rolników nie wykończyła komuna, UW, PC, AWS, SLD , PO-PSL czy PIS więc i Nowoczesną byśmy przeżyli.

Jak patrze te czy poprzednie niemoty to nie chcę żeby mi zbytnio pomagali bo nie mają pojecia ani o rolnictwie ani o gospodarce. Mi wystarczy że nie beda szkodzić. Na początek niech przestana wpuszczać zboze z Ukrainy i niech przestaną się wygłupiać z embargiem. Tylko tyle i aż tyle.

 

Czy Nowoczesna byśmy przeżyli??? może i tak ale na pewno nie Ci, którzy posiadają do 30ha bo pan Petru zapowiedział, że rolnicy staną się płatnikami ZUS i tacy do 30ha po upadaliby jeden po drugim lub klepali by biedę.Bo z czego niby ktoś taki ma utrzymać gospodarstwo,rozwijać się, płącić ZUS i utrzymać rodzinę, żywność też podrożeje go Nowoczesna chce wprowadzić podatek 3*16 czyli produkty spożywcze z 5 i 8 na 16. Zresztą kto w tej partii miałby zostać MR??? Gasiuk co nie wie ile wynosi kwota wolna od podatku (tzn. swoją zna ale wyborcy już nie bo po co), Lubnauer która by na nas nasłała multi-kulti, czy pokręconą Scheuring tacy mają rządzić Polską tego chcecie by ludzie, którzy nie umieją zadbać o interes własnej partii i żebrzą na forach internetowych o ,,wolne datki" rządzili Polską tego chcecie?? PIS święty nie jest, wymyśla jedne mądrzejsze rzeczy drugie głupsze ale już wole ich, bo jeszcze da się żyć. Lecz gdyby nie daj Bóg Nowoczesna doszła do władzy tj koniec rolnictwa w Polsce.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od razu po 1500???? ;) Niech będzie w takiej cenie jak jest i będzie super - u mnie koszt wyprodukowania tony pszenicy to średnio 280-310 zł więc 640zł jakie teraz płacą jest git.

 

Ale niech się nie wpier..ją w wolnośc dysponowania majątkiem , ograniczeniami co do posiadanego areału , możliwością dowolnego zakupu gruntów rolnych.

 

To nie wyciągaj łap po pieniądze drogi zbuduj ze swoich frmę też najwięcej krzyczą Ci co miliony z Państwa ciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

hubertuss ja się pytam czy za rządów PO było lepiej??? No nie! A Pan minister Sawicki wyzywał rolników od frajerów, spóźniał się ze składaniem wniosków itp... Nie wiem w kogo jesteś tak zapatrzony i kto Ci robi wodę z mózgu, ale tamci byli do bani a Ci są wcale nie lepsi, mimo że dzięki rolnikom wygrali wybory... Jak Jurgiela posadzili na stołku z powrotem ojciec w ten sam dzień powiedział że dla rolnictwa to on nic nie zrobi... Jakoś się to sprawdza... 

 

Skoro nie wiesz w kogo jestem zapatrzony to skąd wiesz, że ktoś mi wodę z mózgu robi. Nigdzie nie chwalę poprzednich rządów. Co nie oznacza, że nie mogę krytykować tego rządu. Dlaczego większość ludzi tutaj myśli, że jak ktoś krytykuje pis to na pewno jest z po czy psl?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj