Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

9032 odpowiedzi na ten temat

#4341 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:40

A kto dlaciebie jest działkowiczem? Jak 20 ha gospodarstwo spala rocznie kilka tysię cy litrów ON TO faktycnie lepiej dac sobie spokój ;)

Co do małych gospodarst to one na dziiś super prosperują na razie komornikpuka puka do tych od 100 ha w gorę :P :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 02:01
  •  

#4342 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:42

5-10 hektarowe gospodarstwa nastawione na produkcje roślinną. Żadnego ekonomicznego sensu istnienia.

No to sobie policz ile rzeczywiście idzie ON na hektar. Nie wmawiaj ani mi ani sobie że te magiczne 83 (nie pamiętam dokładnie) litry wystarczą. Bo nawet to daje blisko 2000L ON.

No ale każdy ma swoją matematykę ;)

#4343 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:45

Nooo , te małe to u mnie tak inwestują że aż strach pomyśleć. Sąsiad kupił nawet kosiarke do ogródka.  :D

Nie wiedziałem tylko czemu nie kupuja ziemi i się nie powiększają ale teraz mnie oświeciło. Nie kupuja ziemi bo jak sie nadmiernie rozrosna to im sie pogorszy :P  :P  :P

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4344 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:52

Ciekawe że urzędnik państwowy na dość wysokim szczeblu w ministerstwie , proponuje publiczny lincz bez sądu. Gdzie tu prawo i sprawiedliwość? Jej pryncypały głoszą szacunek dla prawa i równość wszystkich wobec niego a jakaś mała , skrzywdzona dziewczynka obsadzona z klucza partyjnego proponuje od razu kajdanki co gorsza szafot który jak wiadomo ani w UE ani u nas nie jest dopuszczony. 

Pani dyrektor to taka żeńska wersja MIsiewicza

Ja k bronaek proponował to nie dziw się urzędnikom

Nooo , te małe to u mnie tak inwestują że aż strach pomyśleć. Sąsiad kupił nawet kosiarke do ogródka.  :D

Nie wiedziałem tylko czemu nie kupuja ziemi i się nie powiększają ale teraz mnie oświeciło. Nie kupuja ziemi bo jak sie nadmiernie rozrosna to im sie pogorszy :P  :P  :P

Nie dziwię się że takie zacofanie w Twoich stronach skoro takie poglądy macie pewnie przed UE KONMI wszyscy robiliście :P :P

5-10 hektarowe gospodarstwa nastawione na produkcje roślinną. Żadnego ekonomicznego sensu istnienia.

No to sobie policz ile rzeczywiście idzie ON na hektar. Nie wmawiaj ani mi ani sobie że te magiczne 83 (nie pamiętam dokładnie) litry wystarczą. Bo nawet to daje blisko 2000L ON.

No ale każdy ma swoją matematykę ;)

Ekonomicznego maszrację ale kto każe uprawiać? Bez problemu znajdzie jelenia co da 3tysie dzierżawy i kasa leci duzo w oklicy tak robi bo jedni potrzebują ziemi pod programy inni pod warzywa i za bezcen nikt nie odda nawet piachu

#4345 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:55

Przecież sam przed chwilą pisałeś że mali mają się świetnie a więksi mają problemy. Po prostu odkryłeś prawdę że lepiej być małym , nie powiększać się i to jest sedno myslenia prosocjalnego elektoratu Populizmu i Socjalizmu. :o

#4346 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 14:05

Ekonomicznego maszrację ale kto każe uprawiać? Bez problemu znajdzie jelenia co da 3tysie dzierżawy i kasa leci duzo w oklicy tak robi bo jedni potrzebują ziemi pod programy inni pod warzywa i za bezcen nikt nie odda nawet piachu

Cieszę się że się w końcu zgadzamy - nie ma żadnej opłacalności. Bo chyba nie nazwiesz dawania w dzierżawę gospodarzeniem. A kogoś kto dał w dzierżawę rolnikiem? Bo to że ktoś mieszka na wsi i ma kilka hektarów które obrabia ktoś inny nie czyni go rolnikiem ,z wszystkimi prfitami i konsekwencjami.

Ja w dzierżawę biorę tylko na umowę , no chyba że mi bardzo zależy na danej działce to można podyskutować. Jak komuś nie pasuje to nie namawiam, całe szczęście że jestem w takiej okolicy gdzie praktycznie tylko ja świadczę usługi odnośnie kuku , magazynowania ,transportu i skupu.więc siłą rzeczy każdy kiedyś do mnie trafi ;)

Jeżeli komuś opłaca się dać 3 tyś za dzierżawę to znaczy że na tym i tak zarabia. Gdyby w moich okolicach tyle dawali to sam chętnie dałbym wszystko niech sobie ktoś robi. 

#4347 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 15:12

No czy ja wiem skoro fryzjer czy taksówkarz co ma 1 ha ziemi może być rolnikiem to ten co ma 5 czy 10 tym bardziej ;)

Co do tej dzierżawy to daje gościu co ma warzywa okolice Gniewkowa

#4348 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 16:48

Zwalnia się miejsce dla Misiewicza http://wiadomosci.on...dymisji/edwsyhd

#4349 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2017 - 16:59

Cieszę się że się w końcu zgadzamy - nie ma żadnej opłacalności. Bo chyba nie nazwiesz dawania w dzierżawę gospodarzeniem. A kogoś kto dał w dzierżawę rolnikiem? Bo to że ktoś mieszka na wsi i ma kilka hektarów które obrabia ktoś inny nie czyni go rolnikiem ,z wszystkimi prfitami i konsekwencjami.

Ja w dzierżawę biorę tylko na umowę , no chyba że mi bardzo zależy na danej działce to można podyskutować. Jak komuś nie pasuje to nie namawiam, całe szczęście że jestem w takiej okolicy gdzie praktycznie tylko ja świadczę usługi odnośnie kuku , magazynowania ,transportu i skupu.więc siłą rzeczy każdy kiedyś do mnie trafi ;)

Jeżeli komuś opłaca się dać 3 tyś za dzierżawę to znaczy że na tym i tak zarabia. Gdyby w moich okolicach tyle dawali to sam chętnie dałbym wszystko niech sobie ktoś robi. 

czyli znaczy ze masz słabe gleby i niema parcia na ziemie ???

http://fakty.interia...dol,nId,2384847 no pis 38 po ostro w duł 19 i Kukiz ładnie 

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#4350 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 17:34

Obowiazek dwupłaszczowych to jest bodajże  dla zbiorników powyżej 1000l więc do tej pory mogłeś zamówić na telefon 3000l i wlać to do 3 mauserów po 1000l. Teraz do tego samego będzie trzeba przeprowadzić całą procedurę. 

Kto zapłaci za całą ta platformę do rejestracji dostaw, kto taki system zrobi i za ile,  oraz ile osób będzie zaangazowanych w obsługę i kontrolę dostaw?

Mareczku - jako że mentalnie jesteś lewicowcem pozwól że wytłumaczę ci pewne sprawy. To że rolnicy musieli płacić VAT bo dostawca nie zapłacił jest patologią i zidioceniem i obecni neo bolszewicy newet nie próbują tego zmienić

Nie jest tak jak piszesz że rolnicy zostali oszukani . Ich nikt nie oszukał! Zamówili po uzgodnionej cenie i w okreslonej ilości paliwo, dostali je, zapłacili i koniec procederu.

Jedynym oszukanym był w tej sytuacji skarb państwa a oszustem dostawca paliwa. Rolnik nie miał tu żadnej świadomości czy wiedzy co do opodatkowania paliwa które zakupił. Nie popełnił tym samym żadnego przestepstwa ani wykroczenia więc czemu ma odpowiadać? 

Jeśli do tej pory funkcjonował nie ewidencjonowany obrót paliw to jak obecne przepisy i wymogi temu przeszkodzą? 

Jeśli w cysternie rozwożącej paliwo masz 10% paliwa poza ewidencją i zostanie ono sprzedane taniej ale bez fv , to jak chcesz to upilnować?

Od  2013  Trzeba mieć  dwu płaszczowe.

Pewnie że  to  że  Rolnika czy  przedsiębiorcę  ścigano  za to  że  sprzedawca   nie zapłacił  Akcyzy  i Vatu  było  Patologią  Ale  co  poradzisz  tak  PO-PySLem  robiło

Wiadomo  że w 100%  nie  wyeliminują  Lewego  Paliwa 

Zrozum ja tego  pilnować  nie będę  więc  poco to pytanie ??

Takowy Portal  i ewidencja   ograniczą   oszustwa  bo  jeżeli ktoś  ci  zaoferuje  2000l ropy  po tańszej cenie  bez  zgłaszania  na FV   wszystko jasne  że  owy sprzedawca  coś  kombinuje.

Widzisz świat ze swojej perspektywy 3 kanistrów rocznie. Mówisz nie ma nic do rzeczy? Jasne że ma - zmonopolizowanie rynku , obarczenie dodatkowymi wymaganiami oczywiście podniesie cenę. Nikt nie będzie robił więcej za mniej. Mój dostawca nie woził poniżej 1000L - teraz cena, nazwijmy to hurtowa (z reguły od 15 do 20 groszy taniej niż na pobliskiej stacji) zaczyna się od 5000L.

A jak nie pasi to można z bańkami na stację się bujać - dodam ,że w promieniu 15 km od miejscowości gdzie mam gospodarstwo są 4 stacje paliw . 3 jego i 1 na której ryzyko jest , powiedzmy duże. 

To ,że dla małych odbiorców ceny wzrosną to pewne. 10 groszy na 1000L to już 100zł. A co to jest 1000L - 20 hektarowe gospodarstwo jak nic przepala kilka tysięcy rocznie.

I napisze teraz coś co pewnie wielu się nie spodoba - I BARDZO DOBRZE.

.

Wracając do paliwa -  

Jak  ma zmonopolizować  Rynek ???

Każdy  będzie mógł  wozić  paliwo  niema  żadnych ograniczeń

Mój dostawca  wozi  ile  się  chce  i niema żadnej stacji  bo tylko hurtem się  trudni  i ma 20gr  taniej na litrze  przeważnie

Jest  Wolny  Rynek  jeden podniesie  drugi  nie 

Tak samo  jak z Podatkiem Bankowym  jedni  podnieśli  ceny  opłat  inni  nie.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4351 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 17:53

Podatek bankowy - jedni podniesli opłaty , inni obnizyli oprocentowanie.- wszyscy wyszli na swoje a zapłacili klienci.

Skoro ściganie rolnika za nie zapłacony vat jest bez sensu to czemu bolszewia nie zmienia przepisów? Niech ganiają dostawców.

Wiem ze ty nie będziesz tego pilnował ale skoro jestes zwolennikiem tego rozwiązania to jakie rozwiązania cie do niego przekonały które maja pomóc osiągnąć spadek szarej strefy?

Jak ten portal ukróci oszustwa? Jesli cena bez fv będzie wystarczajaco atrakcyjna to uważasz że nie znajdą chętnych? Ile ty masz lat chłopie ? Bujać to my a nie nas :P

#4352 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 18:15

Nie wiem co  to  jest  ta  ,,bolszewia,,

Czy  ja gdzieś  napisałem że  da  się  wyeliminować  szarą  strefę w 100%

Była  jest  i  będzie  ,, Polak potrafi,,

Pewnie  że  każdy  kupi  paliwo  taniej  jak ma gdzie  i  dobre  paliwo.

W dużych  gosp  z nowoczesnym  sprzętem 86 litrów  do  ha  starcza  spokojnie na uprawę.  Co  innego  tam  gdzie  jest produkcja  zwierzęca  tam  brakuje  i  trzeba  sobie  jakoś  radzić  :)

W ten sposób można by  skontrolować  tych  którzy  nie  korzystają  ze  zwrotów  akcyzy skąd  mają  paliwo

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#4353 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2237 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 18:47

Nie wiem po co wklejasz jakieś wypociny nieznanego autorstwa. Tuskowi nikt nie postawił żadnych zarzutów. Przecież prokurator w czasie przesłuchania Tuska jako świadka bez problemu mógł by to zrobić. Oczywiście gdyby miał powód. Oczywiście przyjazd Tuska do Warszawy był wyreżyserowany. Ale to pis daje mu takie fajne preteksty. Bo przecież gdyby nie wezwanie do prokuratury Tusk nie miał by pretekstu do takiego przyjazdu i spaceru ulicami. To tak jak z tym 27 do 1. Pis szantażując wszystkich zerwaniem szczytu sprawił, że żaden przywódca nie chciał wyjść na takiego co uległ szantażowi i wszyscy solidarnie poparli Tuska. Gdyby nie działania pisu. Tusk nie wygrał by głosowania 27 do 1. Mogło by być kilka głosów sprzeciwu.

Tak samo jest teraz. Pis dał Tuskowi fajny pretekst. Bo świadek to nie podejrzany. Każdy z nas może być świadkiem nawet gdy jest najuczciwszy pod słońcem. A z drugiej strony Tusk miał wspaniałą okazję do zareklamowania swojej osoby. Jako tego co to lubi przebywać z ludźmi, wychodzi do nich, nie wstydzi się i nie boi. No i ma szansę odegrać ofiarę zemsty pisu. Do mediów przedostają się informacje o 8 godzinnym przesłuchaniu na czczo. Z ręcznym protokołowaniem chociaż teraz są wszędzie komputery. A nie zapominaj, że na pis głosowało 18 % uprawnionych. Więc Tusk ma całkiem poważny elektorat do zdobycia.

nO ochronę miał większą jak w Smoleńsku pewnie czuł że nie jest u siebie  bo tam to do marketu po wodę bez ochrony chodzi :P :P

#4354 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 19:59

No to imć Pana Berczyńskiego mamy z głowy. Tak oto zakończyła się błyskotliwa kariera. "Good Night and Good Luck" - jak mawiają starożytni Czechosłowacy. 

I co tu teraz zrobić z taką piękną smoleńską prezentacją?

#4355 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 20:49

W ten sposób można by  skontrolować  tych  którzy  nie  korzystają  ze  zwrotów  akcyzy skąd  mają  paliwo

Tylko po co ? Co ci to da?

#4356 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 22:59

czyli znaczy ze masz słabe gleby i niema parcia na ziemie ???

http://fakty.interia...dol,nId,2384847 no pis 38 po ostro w duł 19 i Kukiz ładnie 

od II do V z przewagą III. Czyli raczej nie takie najgorsze. Parcie na ziemię się skończyło już jakiś czas temu. Na chwilę obecną więcej sprzedających niż kupujących. 

Na 4 okoliczne gminy jest może 10 dużych gospodarstw. Co najmniej 30% (ja i dwóch moich znajomych) absolutnie nie jest zainteresowane zakupem ziemii - poza oczywiście okazjami lub działkami które wkrótce mogą przestać być rolne lub mają dobre położenie.

Małych gospodarstw które uprawiają ziemię w tych gminach jest tez już niewiele. Nawet jak ktoś ma te 10 czy 15 ha to mają kilka ha warzyw/owoców lub tytoniu a resztę dają w dzierżawę lub chcą sprzedawać. Z prostej przyczyny - nie ma młodych którzy chcieli by to obrabiać. W najbliższej okolicy w ciągu ostatnich kilku lat tylko jeden który przeją gospodarstwo coś na nim robi - reszta (wiem o 4) sprzedała lub wydzierżawiła grunty lub tez wszystko razem z budynkami.

#4357 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 03:59

Dobrze że PIS naprawił ubezpieczenia rolne po PSlu  to śpię spokojnie podczas fali przymrozków ;)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#4358 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1239 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 06:27

#4359 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 07:24

Za chwile cały PIS zrobi to co kura :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark