Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce


8988 odpowiedzi na ten temat

#4321 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 06:29

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

To ma na celu dalszą inwigilację i wpływy do budżetu z kar a nie z akcyzy i podatków. Z akcyzy i podatków wpływy będą z racji tego że rolnik będzie miał droższe paliwo - bo wrosną koszty dostaw.

 

 

No i oczywiście najbardziej uderzy to w małe i średnie gospodarstwa.

 

 

 

Wyjdzie nam wszystkim bokiem to że głupsza część społeczeństwa się na ostatnie wybory zmobilizowała.

 


Jak ma to uderzyć  w małe  i  średnie  gospodarstwa  jak dla nich  się  nic  nie zmienia  ???

A kto  zamawia  powyżej  500 litrów  tylko  będzie  trzeba na  platformie  to  zgłaszać

Więc  niby  jak  ma być  droższe  paliwo  ???

 

Najbardziej  uderzy to  w złodziei  i  Krętaczy


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 17:21
 •  

#4322 Share Bogdan675

Bogdan675

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 145 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 06:55

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Hubertuss jeśli tego nie kumasz to łyknołeś himalaje hipokryzji TVN

Dlaczego Tusk urządził cyrk na dworcu i ulicach Warszawy? Ze strachu i zabezpieczając sobie przyszłość

opublikowano: wczoraj

18bf364ca4664c1c84073be98b066b3a.jpegautor: PAP/Zborowski
Podziel się
Poleć

Jeśli sprawy przyjmą zły obrót, „wielki człowiek” Tusk przeniesie problem własnej odpowiedzialności na poziom czystej polityki i zmobilizuje opozycję oraz ulicę.

Po co Donaldowi Tuskowi wielki cyrk z przyjazdem pociągiem na Dworzec Centralny w stolicy? I to w atmosferze powrotu marszałka Józefa Piłsudskiego z Magdeburga do Warszawy (10 listopada 1918 r.) czy przyjazdu Ignacego Paderewskiego z Gdańska do Poznania (26 grudnia 1918 r.). Oczywiście chodzi też o próżność i wielkie ego, bo narzucające się skojarzenia ze sławnymi przyjazdami są Tuskowi na rękę. Wbrew temu, co sam mówi, Donald Tusk lubi być traktowany jednocześnie jak brytyjski następca tronu i piłkarz Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Nie o próżność i ego tu jednak przede wszystkim chodzi. Mniej ważny powód to chęć udowodnienia Grzegorzowi Schetynie, że jest tylko jeden „wielki” przywódca PO, a obecny przewodniczący partii może co najwyżej temu wielkiemu człowiekowi buty czyścić. Zrozumiała jest więc nieobecność Schetyny na dworcu. Podobnie jak zrozumiały jest ewidentny brak entuzjazmu przewodniczącego PO dla hołdów składanych Tuskowi na Dworcu Centralnym przez czołowych polityków jego własnej partii, m.in. Ewę Kopacz i Rafała Trzaskowskiego.

Donald Tusk nie zaniedba żadnej okazji, żeby Grzegorzowi Schetynie przypomnieć, iż gdyby tylko chciał, obecny szef PO byłby wciąż nikim. Tusk lubi takie gierki ze Schetyną, uwielbia wskazywać mu miejsce w drugim albo nawet trzecim szeregu. Lubi go upokarzać i „czołgać”, czego Schetyna nie znosi. Tym bardziej to wszystko Tusk lubi, że buduje na tym mit jedynego niepokonanego w polskiej polityce, ulokowanego na wyżynach niedostępnych dla Schetyny, Petru, Kosiniaka-Kamysza czy Kukiza. Mit jedynego, który byłby wciąż w stanie wygrać z Jarosławem Kaczyńskim. Co oznacza, że Donald Tusk liczył także na to, że jego dworcowe i uliczne występy zirytują prezesa PiS, a może nawet skłonią do jakichś wypowiedzi, które przewodniczący Rady Europejskiej mógłby później wykorzystać.

Najważniejsze w cyrku urządzonym 19 kwietnia 2017 r. przez Donalda Tuska są jednak sprawy jego bezpieczeństwa i przyszłości. Tusk dlatego kreuje się na kogoś rangi Paderewskiego czy Piłsudskiego, żeby poprawić na starcie swoją pozycję w związku z przewidywanymi kłopotami, a może wręcz zarzutami w sprawach katastrofy smoleńskiej, afery Amber Gold, sprzedaży Ciechu firmie Jana Kulczyka czy współpracy SKW z rosyjską FSB, w której 19 kwietnia został wezwany jako świadek. Takiemu „wielkiemu człowiekowi” nie stawia się banalnych zarzutów karnych, nie mówiąc już o ciąganiu po prokuraturach i sądach. „Wielki człowiek” jest ponad tym wszystkim. Donald Tusk już zaznaczył, że dopóki urzęduje w Brukseli, ma immunitet i tylko jego osobistej łaskawości prokuratura zawdzięcza, że zechciał się stawić jako świadek. Co nie znaczy, że w przyszłości z immunitetu nie skorzysta. We wspomnianych wcześniej sprawach chodzi jednak o odleglejszą przyszłość, gdyż różne ewentualne śledztwa będą się toczyć długo. I wtedy dopiero bardzo ważny będzie status „wielkiego człowieka”, nieuchwytnego i nietykalnego dla polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Tusk urządza cyrk na dworcu i ulicach Warszawy także dlatego, by sprawdzić, na ile i w jakiej skali mógłby zmobilizować nie tylko opozycję (od Platformy po KOD), ale przede wszystkim ulicę, by stanęła w razie potrzeby w jego obronie.Przeniesienie kwestii odpowiedzialności za różne decyzje, działania i zaniechania na poziom czystej polityki jest Tuskowi ewidentnie na rękę. Nie będzie to bowiem wtedy sprawa Tuska, lecz ogólnopolski problem polityczny, którym można grać, przede wszystkim na ulicy. Tusk jest próżny, ale przede wszystkim jest praktyczny: woli wiedzieć, na kogo i w jakiej formie mógłby liczyć, gdyby wpadł w prawdziwe kłopoty. Pełne upolitycznienie ewentualnej odpowiedzialności Tuska i ćwiczebne mobilizowanie ulicy jest więc działaniem wyjątkowo sprytnym i dalekowzrocznym z punktu widzenia bezpieczeństwa Donalda Tuska w przyszłości. A także dla samej jego przyszłości 

 #4323 Share hubertuss

hubertuss

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4188 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 07:06

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Nie wiem po co wklejasz jakieś wypociny nieznanego autorstwa. Tuskowi nikt nie postawił żadnych zarzutów. Przecież prokurator w czasie przesłuchania Tuska jako świadka bez problemu mógł by to zrobić. Oczywiście gdyby miał powód. Oczywiście przyjazd Tuska do Warszawy był wyreżyserowany. Ale to pis daje mu takie fajne preteksty. Bo przecież gdyby nie wezwanie do prokuratury Tusk nie miał by pretekstu do takiego przyjazdu i spaceru ulicami. To tak jak z tym 27 do 1. Pis szantażując wszystkich zerwaniem szczytu sprawił, że żaden przywódca nie chciał wyjść na takiego co uległ szantażowi i wszyscy solidarnie poparli Tuska. Gdyby nie działania pisu. Tusk nie wygrał by głosowania 27 do 1. Mogło by być kilka głosów sprzeciwu.

Tak samo jest teraz. Pis dał Tuskowi fajny pretekst. Bo świadek to nie podejrzany. Każdy z nas może być świadkiem nawet gdy jest najuczciwszy pod słońcem. A z drugiej strony Tusk miał wspaniałą okazję do zareklamowania swojej osoby. Jako tego co to lubi przebywać z ludźmi, wychodzi do nich, nie wstydzi się i nie boi. No i ma szansę odegrać ofiarę zemsty pisu. Do mediów przedostają się informacje o 8 godzinnym przesłuchaniu na czczo. Z ręcznym protokołowaniem chociaż teraz są wszędzie komputery. A nie zapominaj, że na pis głosowało 18 % uprawnionych. Więc Tusk ma całkiem poważny elektorat do zdobycia.


Edytowany przez hubertuss, 20 kwiecień 2017 - 07:11.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 17:21
 •  

#4324 Share lukejro

lukejro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 702 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:dolnośląskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 07:53

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

 


Jak ma to uderzyć  w małe  i  średnie  gospodarstwa  jak dla nich  się  nic  nie zmienia  ???

A kto  zamawia  powyżej  500 litrów  tylko  będzie  trzeba na  platformie  to  zgłaszać

Więc  niby  jak  ma być  droższe  paliwo  ???

 

Najbardziej  uderzy to  w złodziei  i  Krętaczy

 

 

Jak się nic nie zmienia??? Teraz chcąc kupić przysłowiowe 1000l ON muszę założyć konto na platformie celno skarbowej, wysłać zgłoszenie, uzyskać nr referencyjny, przekazać go firmie w której kupuje paliwo, ta musi dokonać na podstawie tego numeru takie samo zgłoszenie. I to wszystko po to żeby przewieźć na dystansie 19km tysiąc litrów...  A jak się dowiedziałem w firmie w której zawsze kupowałem paliwo, od tego roku nie naleją mi paliwa w 1000l mauzera bo za takie coś zostanie na nich i na mnie nałożona kara, więc albo sobie kupię za 5 tys zł zbiornik dwu płaszczowy z aktualnym atestem albo mogą najwyżej zatankować mi do zbiorników maszyn....

Także naprawdę dla takich kilkonastohektarowych gospodarstw nic się nie zmienia....  Teraz muszę zrobić krok w tył i znowu jeździć z bańkami na stacje paliwową i tankować droższe paliwo....#4325 Share mirro

mirro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 571 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 08:41

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

To jest chore, a będzie jeszcze gorzej. #4326 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 09:19

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Widzę łykasz propagandę jak leci. Wczoraj Terlecki wygłosił te zdanie a ty je od razu powtórzyłeś. Szkoda tylko, że nie dodałeś, że prokuratorzy powiedzieli, że już go więcej nie wezwą. Ale tego wam wasza propaganda nie mówi. Bo Tusk był świadkiem a wam się daje do zrozumienia, że może być coś więcej.

Pis z własnej wrodzonej głupoty tak naprawdę buduje od nowa pozycję Tuska w Polsce. Rąbiąc go gwiazdą i symbolem walki pisu ze wszystkimi do okola. Zamiast zostawić Tuska w spokoju tak by społeczeństwo o nim nie słuchało i zapomniało. To pis regularnie Polakom o Tusku przypomina podświadomie robiąc z niego symbol walki politycznej z poprzednią ekipą, Europą i wszystkimi do okola.

Co do tych jak zwykle głupich memów to widać jak wasza propaganda pierze wam mózgi. Tusk nie dostał żadnych zarzutów i nie dostanie. Bo był świadkiem i prokurator powiedział, że go więcej nie wezwie. Więc nie wiem jakie zarzuty tu rozmydlać. Jedyne co rozmydlają to wasz mózgi.

Co do współpracy FSB do której i tak nie doszło. To miała ona zapewnić drogę dla wycofania polskich wojsk z Afganistanu. Nawet USA współpracuje z FSB/Rosją w takich sprawach. NATO tez miało z nimi podpisane umowy. WIęc nie wklejajcie tutaj tych bzdur bo poza wami i tak nikt inny w te brednie nie uwierzy.

Nie jest ważne jaka jest prawda. Tego nikt ze sPISkowców nawet nie chce wiedzieć. Najważniejsze jest hasło " Tusk w prokuraturze"  :D

 

 


Jak ma to uderzyć  w małe  i  średnie  gospodarstwa  jak dla nich  się  nic  nie zmienia  ???

A kto  zamawia  powyżej  500 litrów  tylko  będzie  trzeba na  platformie  to  zgłaszać

Więc  niby  jak  ma być  droższe  paliwo  ???

 

Najbardziej  uderzy to  w złodziei  i  Krętaczy

 

500 litrów to nie wystarczy żeby traktory zatankować do pełna. W ogóle hurtownie wożą po 500l? U mnie jest minimum 1000l a mniejsze ilości to w drodze wyjątku jak się bierze kilka tys rocznie.

Moim zdaniem po wprowadzeniu takich zmian i konieczności kombinacji paliwo napewno znacząco stanieje :lol:  :lol:  :lol:

 

W jaki sposób to uderzy w złodziei i krętaczy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#4327 Share Zbyszko

Zbyszko

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 399 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice Poddębic
 • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 20 kwiecień 2017 - 10:51

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

To jest chore, a będzie jeszcze gorzej. 

Może z innej beczki .

Co roku nawadniam uprawy . Do rzeki mam 700 m . Do budowy linii używałem węży strażackich swoich i pożyczonych . Podlewanie trwało około 5 dni . Nie chciało mi się zwijać węży więc połowę węzy mi ukradli . Byłem zły i wściekły . 

Postanowiłem zakopać wąż w ziemi . Zakopując wąż , zaoszczędziłem czasu i kosztów . Gdyby nie złodziej może do tej pory bym się męczył . Złe wyszło na dobre .

 

Teraz do paliwa przywożonego do domu .

Skąd wiecie co wam przywożą ? Czy ktoś dawał paliwo do analizy ?

Może dolewają jakieś świństwo . U nas narzekali na paliwa przywożone na miejsce . Jak ktoś brał tysiąc litrów to dolewali mu jeszcze . To znaczy , że oszukiwali na litrach . Gdy brali w bańki lub tankowali ciągniki nie mogli tego wychwycić .

Aby sądzić czy to będzie złe czy dobre trzeba poczekać na rezultaty . #4328 Share zetorki12

zetorki12

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3962 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 10:54

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Czyli właściwie to dobrze że są złodzieje ? :blink: No do ciekawego wniosku doszedłeś :D .


ZETOR TEAM

#4329 Share Michalmeer

Michalmeer

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2762 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 20 kwiecień 2017 - 11:14

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Dla prawdziwych Polaków tusk to złodziej i zdracja  to jest oczywista oczywistość . Pytanie kim są "ktosie" którzy go popierają ? No chyba że to ich praca ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4330 Share marekfarmer

marekfarmer

  Marekfarmer

 • Members
 • PipPipPip
 • 1237 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawsko Pomorskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 11:15

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Nie jest ważne jaka jest prawda. Tego nikt ze sPISkowców nawet nie chce wiedzieć. Najważniejsze jest hasło " Tusk w prokuraturze"  :D

 

500 litrów to nie wystarczy żeby traktory zatankować do pełna. W ogóle hurtownie wożą po 500l? U mnie jest minimum 1000l a mniejsze ilości to w drodze wyjątku jak się bierze kilka tys rocznie.

Moim zdaniem po wprowadzeniu takich zmian i konieczności kombinacji paliwo napewno znacząco stanieje :lol:  :lol:  :lol:

 

W jaki sposób to uderzy w złodziei i krętaczy?

 


U mnie  wożą  po 500 litrów  i  mniej  ile  chcesz  to ci  przywiozą  ,, Klient nasz Pan,,

Moim  zdaniem  Platforma   do rejestracji  dla  Uczciwych Rolników  i  Dostawców  problemu  nie będzie

Zbiorniki  Dwu płaszczowe  to  wymógł  UE  a  nie  wymysł  PIS   od 1 Stycznia 2013 roku  jest  obowiązek  przechowywania Paliwa w Zbiornikach dwu płaszczowych

 

Co do  ceny  Paliwa  niema  to  nic  wspólnego  jak stanieje  na  giełdach  to  i stanieje  w hurcie.

Rejestracja  nie wpłynie  na cene  bo to  nie  podatek ani żadna  opłata 

 

Nie wiem gdzie  ty  żyjesz  nie raz i nie dwa w TV  miałeś  jak  przedsiębiorcy  i Rolnicy  oszukani na paliwie  musieli  płacić  Akcyzę  i VAT  drugi  raz  bo  dostawca  tego  nie zrobił  i  ich oszukał  a  tak jak będzie  rejestracja   powinna się liczba  takich  oszustów  zmniejszyć


Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 17:21
 •  

#4331 Share Zbyszko

Zbyszko

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 399 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice Poddębic
 • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 20 kwiecień 2017 - 11:21

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Czyli właściwie to dobrze że są złodzieje ? :blink: No do ciekawego wniosku doszedłeś :D .

 

Zależy jak sobie wytłumaczysz . Ja tylko przedstawiłem , że nie zawsze złe jest złe .#4332 Share zetorki12

zetorki12

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3962 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 11:23

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Zło jest zawsze złem :wacko: ,a tylko czasami na dobre wychodzi B) .


ZETOR TEAM

#4333 Share grzen

grzen

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 213 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:podlaskie
 • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 20 kwiecień 2017 - 12:08

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

 ktoś czytał tą ustawe o transporcie paliwa? podobno niema tam mowy o jakiś zbiornikach dwu płaszczowych. mój dostawca przywiezie mi każdą ilość od 500l ,po uprzednim zgłoszeniu do tego urzędu oczywiście .

konkurencyjna firma zawsze miała tańsze paliwo o nawet 0.15gr. za l. a teraz cba siedzi w niej i lustruje. okazało się że paliwo było  niewiadomego pochodzenia i klapa ,nie opłacana akcyza i tp.#4334 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 12:25

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

 


U mnie  wożą  po 500 litrów  i  mniej  ile  chcesz  to ci  przywiozą  ,, Klient nasz Pan,,

Moim  zdaniem  Platforma   do rejestracji  dla  Uczciwych Rolników  i  Dostawców  problemu  nie będzie

Zbiorniki  Dwu płaszczowe  to  wymógł  UE  a  nie  wymysł  PIS   od 1 Stycznia 2013 roku  jest  obowiązek  przechowywania Paliwa w Zbiornikach dwu płaszczowych

 

Co do  ceny  Paliwa  niema  to  nic  wspólnego  jak stanieje  na  giełdach  to  i stanieje  w hurcie.

Rejestracja  nie wpłynie  na cene  bo to  nie  podatek ani żadna  opłata 

 

Nie wiem gdzie  ty  żyjesz  nie raz i nie dwa w TV  miałeś  jak  przedsiębiorcy  i Rolnicy  oszukani na paliwie  musieli  płacić  Akcyzę  i VAT  drugi  raz  bo  dostawca  tego  nie zrobił  i  ich oszukał  a  tak jak będzie  rejestracja   powinna się liczba  takich  oszustów  zmniejszyć

 

Obowiazek dwupłaszczowych to jest bodajże  dla zbiorników powyżej 1000l więc do tej pory mogłeś zamówić na telefon 3000l i wlać to do 3 mauserów po 1000l. Teraz do tego samego będzie trzeba przeprowadzić całą procedurę. 

Kto zapłaci za całą ta platformę do rejestracji dostaw, kto taki system zrobi i za ile,  oraz ile osób będzie zaangazowanych w obsługę i kontrolę dostaw?

Mareczku - jako że mentalnie jesteś lewicowcem pozwól że wytłumaczę ci pewne sprawy. To że rolnicy musieli płacić VAT bo dostawca nie zapłacił jest patologią i zidioceniem i obecni neo bolszewicy newet nie próbują tego zmienić

Nie jest tak jak piszesz że rolnicy zostali oszukani . Ich nikt nie oszukał! Zamówili po uzgodnionej cenie i w okreslonej ilości paliwo, dostali je, zapłacili i koniec procederu.

Jedynym oszukanym był w tej sytuacji skarb państwa a oszustem dostawca paliwa. Rolnik nie miał tu żadnej świadomości czy wiedzy co do opodatkowania paliwa które zakupił. Nie popełnił tym samym żadnego przestepstwa ani wykroczenia więc czemu ma odpowiadać? 

Jeśli do tej pory funkcjonował nie ewidencjonowany obrót paliw to jak obecne przepisy i wymogi temu przeszkodzą? 

Jeśli w cysternie rozwożącej paliwo masz 10% paliwa poza ewidencją i zostanie ono sprzedane taniej ale bez fv , to jak chcesz to upilnować?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#4335 Share staszek131415

staszek131415

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2237 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 12:30

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Tylko te niedoki pieniadze z pończochy wyciągają a gdyby płacili przelewem nie mieli by takich problemów#4336 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 12:49

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Albo bezdenna głupota i bezmyślność albo chęć zyskania w oczach władz najwyższych http://wiadomosci.on...tamentu/hbe96b2

ww. komentarz "spłodziła" dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji w Ministerstwie Środowiska .

Brawo ona!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


#4337 Share mirro

mirro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 571 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:02

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Jak dla mnie powinny pozostać tylko oficjalne strony ministerstw gdzie ktoś będzie panował nad wypisywaniem swoich wynurzeń i frustracji. Takie kwiatki jak  ten w mediach społecznościowe trafiają się co raz częściej a potem tylko smród.#4338 Share jaco25

jaco25

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 844 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:14

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Jeśli o mnie chodzi to jeździłem z bańkami na CPN ale z racji tego, że pola coraz więcej to i paliwa idzie coraz więcej zaczęło się to robić uciążliwe, pewnie jak większość z Was miałem pomysł ze zrobieniem mauzera na zbiornik ale teraz nie wiem czy jest sens, bo nawet kupując ropę w większej ilości z CPN to przywiozą mi ten 1000l z rozbiciem na kilka faktur co jest dla mnie totalną głupotą, jak jeszcze doszedł przepis z posiadaniem zbiorników dwu płaszczowych to teraz na pewno mi nie przywiozą więc albo zostało jeżdżenie na CPN i wożenie do 500l w bańkach albo zbiornik dwu płaszczowy z atestem i biurokracja ręce idzie załamać.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.


#4339 Share B3Agro

B3Agro

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 288 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:32

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

 


U mnie  wożą  po 500 litrów  i  mniej  ile  chcesz  to ci  przywiozą  ,, Klient nasz Pan,,

Moim  zdaniem  Platforma   do rejestracji  dla  Uczciwych Rolników  i  Dostawców  problemu  nie będzie

Zbiorniki  Dwu płaszczowe  to  wymógł  UE  a  nie  wymysł  PIS   od 1 Stycznia 2013 roku  jest  obowiązek  przechowywania Paliwa w Zbiornikach dwu płaszczowych

 

Co do  ceny  Paliwa  niema  to  nic  wspólnego  jak stanieje  na  giełdach  to  i stanieje  w hurcie.

Rejestracja  nie wpłynie  na cene  bo to  nie  podatek ani żadna  opłata 

 

Nie wiem gdzie  ty  żyjesz  nie raz i nie dwa w TV  miałeś  jak  przedsiębiorcy  i Rolnicy  oszukani na paliwie  musieli  płacić  Akcyzę  i VAT  drugi  raz  bo  dostawca  tego  nie zrobił  i  ich oszukał  a  tak jak będzie  rejestracja   powinna się liczba  takich  oszustów  zmniejszyć

 

Widzisz świat ze swojej perspektywy 3 kanistrów rocznie. Mówisz nie ma nic do rzeczy? Jasne że ma - zmonopolizowanie rynku , obarczenie dodatkowymi wymaganiami oczywiście podniesie cenę. Nikt nie będzie robił więcej za mniej. Mój dostawca nie woził poniżej 1000L - teraz cena, nazwijmy to hurtowa (z reguły od 15 do 20 groszy taniej niż na pobliskiej stacji) zaczyna się od 5000L.

A jak nie pasi to można z bańkami na stację się bujać - dodam ,że w promieniu 15 km od miejscowości gdzie mam gospodarstwo są 4 stacje paliw . 3 jego i 1 na której ryzyko jest , powiedzmy duże. 

 

To ,że dla małych odbiorców ceny wzrosną to pewne. 10 groszy na 1000L to już 100zł. A co to jest 1000L - 20 hektarowe gospodarstwo jak nic przepala kilka tysięcy rocznie.

I napisze teraz coś co pewnie wielu się nie spodoba - I BARDZO DOBRZE.

 

Jestem przeciwnikiem piss i ich pomysłów ale bardzo podoba mi się ich plan zlikwidowania "działkowiczów". Powoli ale skutecznie.

 

 

Drugą sprawą jest że dzięki ich ustawie rolnej można kupić bardzo ciekawe działki praktycznie za bezcen - przed świętami sfinalizowałem 14 ha piasków po 12 tyś hektar. Niech sobie leżą , dopłaty niech wpływają a jak się zmienią zasady obrotu ziemią to cena będzie kosmiczna bo kolejka chętnych do zakupu już jest - piękne Roztocze ;). I wystarczyło ,że mój kuzyn ma 3 hektary ziemii w tej gminie, której na dodatek nigdy na oczy nie widział.

 

Wracając do paliwa -  Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 17:21
 •  

#4340 Share Ulman

Ulman

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 677 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Lubelskie

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:38

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Jak dla mnie powinny pozostać tylko oficjalne strony ministerstw gdzie ktoś będzie panował nad wypisywaniem swoich wynurzeń i frustracji. Takie kwiatki jak  ten w mediach społecznościowe trafiają się co raz częściej a potem tylko smród.

Ciekawe że urzędnik państwowy na dość wysokim szczeblu w ministerstwie , proponuje publiczny lincz bez sądu. Gdzie tu prawo i sprawiedliwość? Jej pryncypały głoszą szacunek dla prawa i równość wszystkich wobec niego a jakaś mała , skrzywdzona dziewczynka obsadzona z klucza partyjnego proponuje od razu kajdanki co gorsza szafot który jak wiadomo ani w UE ani u nas nie jest dopuszczony. 

Pani dyrektor to taka żeńska wersja MIsiewicza


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu


Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: 60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF. zobacz »