Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bogdan675    1635

18274850_1365381196880581_38750181387036


 
 Niemcy o... represjach wobec polskich dziennikarzy. Gdzie byli za rządów PO?
244
Dodano: 03.05.2017 [20:16]
149383536915873598160.jpg
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Niemiecki tygodnik „Der Stern“ dziś, w Światowym Dniu Wolności Prasy, wymienia Polskę wśród krajów, w których nasilają się represje wobec dziennikarzy. Apeluje przy tym o poszanowanie zasady wolności prasy na świecie. Gdzie byli Niemcy, gdy za rządów PO aresztowano dziennikarzy, służby specjalne wkraczały do redakcji, a przedstawiciele prasy byli inwigilowani przez tajniaków?

Tygodnik wydawany przez hamburskie wydawnictwo prasowe Gruner + Jahr zaznaczył, iż "naciski na wolną prasę dawno nie były tak duże jak obecnie". Według autorów apelu do krajów, w których "nasilają się represje wobec dziennikarzy", należą m.in. Turcja, Rosja, Węgry, Stany Zjednoczone oraz Polska.

Odwołując się do deklaracji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1993 r. o ustanowieniu dnia 3 maja Dniem Wolności Prasy - tygodnik podkreślił, że "każdy dziennikarz ma prawo do swobodnego relacjonowania bez strachu". "Stern" zwrócił w związku z tym uwagę na znaczenie wolnej prasy dla demokracji.

Autorzy apelu powołali się na raport wolności prasy w 2017 r., który został sporządzony przez międzynarodową organizację pozarządową Reporterzy bez Granic (RSF). W rankingu włączonym do raportu Polska zajęła 54. pozycję (spadek o siedem miejsc w porównaniu z rokiem 2016).

Tymczasem to za rządów PO-PSL dziennikarze byli podsłuchiwani przez służby specjalne, ABW wkroczyła do redakcji "Wprost", a policja aresztowała Tomasza Gzella z PAP i Jana Pawlickiego z TV Republiki. Wtedy jakoś jednak nikt w niemieckich mediach nie protestował...

Dodajmy, że ofiarami ówczesnych represji padło także środowisko "Gazety Polskiej". Usuwano związanych z "GP" dziennikarzy z mediów publicznych, Tomasz Sakiewicz miał zakaz wstępu do telewizji, a sąd wydał nakaz aresztowania dla niego i dla Katarzyny Gójskiej-Hejke. Były również przeprowadzane u dziennikarzy "GP" rewizje.
logon.jpglogopap.jpg
244
 
Autor: wgŹródło: niezalezna.plPAP
DZIAŁ: ŚWIATPRAWO
 
Czytaj także

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Brawo Niezależna już zaczyna przyznawać, że po rosną notowania w sondażach. Przejrzeli na oczy. 

 

Jak będziesz miał chwilowe w przebłyski pomroczności jasnej poparz na ilu budynkach wiszą tablice informujące ze obiekt został współfinansowany, są to między innymi: prywatne żłobki, przedszkola, szkoły, prywatne gabinety lekarskie, ośrodki zdrowia  nawet info-telefon z horoskopem dla psów i wiele, wiele innych - czy Ty myślisz że te obiekty za X lat przejdą na skarb państwa? - otóż nie przejdą i zawsze zostaną prywatne. Właściciele skorzystali z odpowiednich programów i otrzymali dotacje. Czyli twoim tokiem rozumowania nie służą społeczeństwu.

Autostrady powstały na zasadzie partnerstwa publiczno - prywatnego w skrócie PPP poczytaj może dostrzeżesz różnicę bo na razie to mylisz i mieszasz te dwa rodzaje finansowania przedsięwzięć i wrzucasz do jednego worka bijąc przy tym piane.

 

Dodatkowo widzę że masz problem z interpretacją prostego przekazu - pieniądze z sprzedaży cegiełek nigdy nie zostały przekazane do stoczni, każdy kto przedstawił dowód wpłaty mógł odzyskać swój wkład informacja była ogólnie dostępna.

Więc jak można mieć pretensje że coś nie dotarło, jak nigdy nie było wysłane.

 

Widzisz o pomroczności jasnej potrafisz pisać. A własności prywatnej od własności publicznej nie potrafisz rozróżnić. Podajesz przykłady interesów z tymi tablicami. Ale jak nigdzie nie napisałem, że one przejdą kiedyś na własność skarbu państwa. Skąd wiec. pytanie czy myślę, że przejdą? Czyżbyś jednak sam cierpiał na tą pomroczność jasną. One właśnie tak jak termy Rydzyka już na zawsze zostaną prywatne. I za korzystanie z nich społeczeństwo musi zapłacić. Tyle w temacie już któryś raz to piszę. A ty dalej nie rozumiesz lub udajesz, że nie rozumiesz.

Wiem co to PPP i w przypadku a2 polegało na wykupie ziemi pod nią przez państwo. Na państwowe autostrady państwo tak samo ziemię kupuje. I poręczeniu kredytów. W zamian za to autostrada za ileś tam lat nie odpłatnie przejdzie na rzecz skarbu państwa. W przeciwieństwie do term Rydzyka stanie się państwowa. Ty naprawdę nie rozumiesz tej prostej różnicy? Za korzystanie tu i tu płacisz. A2 stanie się kiedyś własnością społeczeństwa a termy Rydzyka nigdy.

Co do cegiełek nie rozśmieszaj mnie. Takich naiwnych jak ty jest nie wielu. Kto przekazując drobne sumy czasami na ulicy gdzie je zbierano w formie kwesty zachowywał dowód wpłaty? Zakładając, że Rydzyk okaże się oszustem i pieniędzy nie przekaże.

 

Bardzo mnie wczoraj ubawila wypowiedz osób protestujących przeciwko rzekomemu łamaniu Konstytucji na pytanie redktorki jakich jej zapisów bronia to czmychały jak Donek po meczu :P :P  a pewna Pani mówiła że 3 pierwszch zdań tyle że nie wie o czym one mowią ;) ;) dawno się tak nie ubawiłem B)

 

Pal licho protestujących. Wczoraj pytano przedstawicieli prezydenta o to gdzie w konstytucji zapisane jest uprzywilejowanie jakichś kast. O czym mówił Duda. I na to pytanie nikt nie potrafił odpowiedzieć. Nikt tez nie potrafił odpowiedzieć co w konstytucji obecnie obowiązującej jest nie tak i co trzeba zmienić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Filmu nie oglądałem, komentarzy nie czytałem. Ale to taka prawda jest. Po co ma zmieniać konstytucję ktoś kto ją łamie? Po co mu zmiany skoro i tak robi jak chce? Tak samo jak by zaprosić kryminalistów do dyskusji o zmianach w kodeksie karnym. Pisałem już o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Lemingoza wg najnowszych badań jest nieuleczalna.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Filmu nie oglądałem, komentarzy nie czytałem. Ale to taka prawda jest. Po co ma zmieniać konstytucję ktoś kto ją łamie? Po co mu zmiany skoro i tak robi jak chce? Tak samo jak by zaprosić kryminalistów do dyskusji o zmianach w kodeksie karnym. Pisałem już o tym.

 

 

Wracając  do  poprzedniej Dyskusji  o  Prywatyzacji itd.

Szukasz w PiS  tych  którzy  Prywatyzowali  Polskę  a  Zapominasz  o  Mistrzu  Prywatyzacji  z  PO

 

Lista Lewandowskiego

 

Aby uświadomić sobie skalę tej prywatyzacji, warto przytoczyć suche, ale jakże wymowne fakty. Oto lista przedsiębiorstw, które resort Lewandowskiego sprzedał obcemu kapitałowi:

- Beloit „Fampa” SA w Jeleniej Górze – 16 lutego 1991 r. – nabywca z USA;

- Philips Lighting Poland SA w Pile – 23 maja 1991 r. – nabywca z Holandii;

- Lever Polska SA w Bydgoszczy – 17 czerwca 1991 r. – nabywcy z Holandii i Wielkiej Brytanii;

- Koszalińskie Zakłady Piwowarskie „Brok” SA – 31 lipca 1991 r. – nabywca z Niemiec;

- „E. Wedel” SA w Warszawie – 22 sierpnia 1991 r. – nabywca z USA;

- „Polbaf” SA w Głownie k. Łowicza – 23 sierpnia 1991 r. – nabywca z USA;

- Benckiser SA w Nowym Dworze Mazowieckim – 31 października 1991 r. – nabywca z Niemiec;

- Henkel Polska SA w Raciborzu – 16 grudnia 1991 r. - nabywca z Niemiec;

- Fabryka Papieru „Malta” SA w Poznaniu – 31 lipca 1992 r. - nabywca z Niemiec;

- Zakłady Celulozowo-Papiernicze SA w Kwidzynie – 10 sierpnia 1992 r. – nabywca z USA;

- „Romeo” Sp. z O.o. w Zbąszynie – 27 sierpnia 1992 r. – nabywca z Niemiec;

- „Chifa” Sp. z O.o. w Nowym Tomyślu – 9 października 1992 r. – nabywca z Niemiec;

- „Telfa” SA w Bydgoszczy – 16 listopada 1992 r. – nabywca z USA;

- Bydgoskie Fabryki Mebli SA - 16 listopada 1992 r. – nabywca z Niemiec;

- Wydawnictwo Naukowe PWN Sp. z O.o. w Warszawie – 29 listopada 1992 r. – nabywca z Luksemburga;

- „Wizamet” SA w Łodzi – 8 grudnia 1992 r. – nabywca z USA;

- Zakłady Tłuszczowe „Olmex” w Katowicach Sp. z O.o. – 11 grudnia 1992 r. – nabywca z Holandii;

- AEF Mefta Mikołowska Fabryka Transformatorów Sp. z O.o. – 17 grudnia 1992 r. – nabywcy z Niemiec i Polski (Elektrim SA);

- Foster Wheeler Energy Fakop Sp. z O.o. w Sosnowcu – 21 stycznia 1993 r. – nabywca z Finlandii;

- Zakłady Wyrobów Sanitarnych „Koło” Sp. z O.o. w Kole – 22 stycznia 1993 r. - nabywca z Finlandii;

- „Pollena” Wrocław SA – 19 marca 1993 r. – nabywca z Wielkiej Brytanii;

- „Telkom – PZT” SA w Warszawie – 30 marca 1993 r. – nabywca z Hiszpanii;

- Alcatel „Teletra” SA w Poznaniu – 30 marca 1993 r. – nabywca z Hiszpanii;

- Zakłady Przemysłu Cukierniczego „Olza” SA w Cieszynie – 31 marca 1993 r. – nabywca z USA;

- Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego w Opolu SA – 2 kwietnia 1993 r. – nabywca z Austrii;

- Huta Szkła Biaglass Sp. z O.o. w Białymstoku – 6 kwietnia 1993 r. – nabywcy z Niemiec, Włoch i Liechtensteinu;

- Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Bobo” SA w Piławie Górnej – 26 maja 1993 r. – nabywca z Niemiec;

- „Hydrotrest” SA w Krakowie – 8 czerwca 1993 r. – nabywca z USA;

- Crak – Koffe SA w Skawinie – 14 czerwca 1993 r. – nabywca z Niemiec;

- Przedsiębiorstwo Spedycji Międzynarodowej C. Hartwig Sp. z O.o. w Gdańsku – 21 czerwca 1993 r. – nabywcy z Niemiec i Polski (Ciech Sp. z O.o.);

- Szczeciński Przemysł Drzewny SA – 22 czerwca 1993 r. – nabywca z Holandii;

- „Polam – Suwałki” Sp. z O.o. – 28 czerwca 1993 r. – nabywca z Francji;

- Fabryka Wtryskarek „Ponar – Żywiec” SA – 29 czerwca 1993 r. – nabywcy z Hongkongu i Polski (BPH SA);

- Cementownia „Odra” SA w Opolu – 13 lipca 1993 r. – nabywca z Niemiec;

- „Energoaparatura” SA w Katowicach – 15 lipca 1993 r. – nabywca z USA;

- Cementownia „Strzelce Opolskie” SA – 22 lipca 1993 r. – nabywca z Belgii;

- Zakłady Cementowo-Wapiennicze „Górażdże” SA w Opolu – 22 lipca 1993 r. – nabywca z Belgii;

- Klose – Czerska Fabryka Mebli Sp. z O.o. – 10 sierpnia 1993 r. – nabywca z Niemiec;

- Huta Szkła „Jarosław” SA – 17 września 1993 r. – nabywca z USA;

- Zakłady Elektroniczne „Elwro” SA, ZWUT SA Warszawa – 23 września 1993 r. – nabywca z Niemiec;

- Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze SA – 7 października 1993 r. – nabywca ze Szwecji;

- Famot–Pleszew SA – 14 października 1993 r. – nabywca z Niemiec;

- Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil Sanok” SA – 14 października 1993 r. – nabywca z USA.

 

W kontekście tej listy warto przypomnieć stwierdzenie Janusza Lewandowskiego wygłoszone 26 czerwca 1998 r. podczas debaty nad projektem ustawy o powszechnym uwłaszczeniu obywateli RP. Wnioskując w imieniu klubu UW o odrzucenie tego projektu, oświadczył on, iż „w naszym pokoleniu źródłem poprawy losu polskich rodzin będą dochody z pracy, dochody ze świadczeń społecznych, a nie dochody z własności”. Trudno o bardziej brutalne podsumowanie polskiej prywatyzacji: Polacy mają żyć z pracy, a dochody z własności – jak pokazuje praktyka – niech czerpią obcy inwestorzy.

 

https://zenonzalewski.blogspot.com/2012/11/minister-przekretow-wasnosciowych.html

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374
Napisano (edytowany)

 

 

 

Widzisz o pomroczności jasnej potrafisz pisać. A własności prywatnej od własności publicznej nie potrafisz rozróżnić. Podajesz przykłady interesów z tymi tablicami. Ale jak nigdzie nie napisałem, że one przejdą kiedyś na własność skarbu państwa. Skąd wiec. pytanie czy myślę, że przejdą? Czyżbyś jednak sam cierpiał na tą pomroczność jasną. One właśnie tak jak termy Rydzyka już na zawsze zostaną prywatne. I za korzystanie z nich społeczeństwo musi zapłacić. Tyle w temacie już któryś raz to piszę. A ty dalej nie rozumiesz lub udajesz, że nie rozumiesz.

Wiem co to PPP i w przypadku a2 polegało na wykupie ziemi pod nią przez państwo. Na państwowe autostrady państwo tak samo ziemię kupuje. I poręczeniu kredytów. W zamian za to autostrada za ileś tam lat nie odpłatnie przejdzie na rzecz skarbu państwa. W przeciwieństwie do term Rydzyka stanie się państwowa. Ty naprawdę nie rozumiesz tej prostej różnicy? Za korzystanie tu i tu płacisz. A2 stanie się kiedyś własnością społeczeństwa a termy Rydzyka nigdy.

Co do cegiełek nie rozśmieszaj mnie. Takich naiwnych jak ty jest nie wielu. Kto przekazując drobne sumy czasami na ulicy gdzie je zbierano w formie kwesty zachowywał dowód wpłaty? Zakładając, że Rydzyk okaże się oszustem i pieniędzy nie przekaże.

 

 

zakręciłeś się jak domek ślimaka, sam już nie wiesz co piszesz i zaprzeczasz sam sobie. Sprawa jest banalnie prosta i bardzo dobrze wiesz w czym rzecz, tylko po co rżniesz głupa po całej linii

 

Po trzecie Pawlak mówi, że uwalenie dotacji to decyzja polityczna. Ale sam Rydzyk defakto jest politykiem i czynnie wspiera jedną opcję.

gdyby wspierał te drugą opcje nie byłoby problemu - nieprawdaż?

 

Ostatnie pytanie dotyczy wycinka zaznaczonego na czerwono - te obiekty będą służyły społeczeństwu czy nie? Tylko bez ględzenia TAK lub NIE

 

 

Co do cegiełek nie rozśmieszaj mnie. Takich naiwnych jak ty jest nie wielu. Kto przekazując drobne sumy czasami na ulicy gdzie je zbierano w formie kwesty zachowywał dowód wpłaty? Zakładając, że Rydzyk okaże się oszustem i pieniędzy nie przekaże.

 

po raz kolejny  powtarzam ci że sprawa była rozpatrywana  3 razy przez prokuraturę i 3 razy umarzana. Jeżeli więc masz jakieś dowody to biegiem do prokuratury 

Edytowano przez binek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Ja zawsze wiem co piszę ty natomiast przekręcasz i wyciągasz z kontekstu. Słowo "one" podkreślone przez ciebie na pewno nie oznacza autostrad. Więc albo nie rozumiesz co tam jest napisane albo świadomie wyrywasz z kontekstu z nadzieją, że ktoś "one"odczyta jako autostrady i uzna, że masz rację.

Co do słów Pawlaka dziwisz się? Skro ktoś jest politykiem jednej strony to dziwne, że druga strona robi mu na przeciw. Jeszcze nie widziałem, żeby partie z przeciwnych stron sporu wspierały działania swoich sympatyków i członków, oraz osób publicznych jak Rydzyk, które z nimi współdziałają.

Co do prokuratury to, że prokuratura nie udowodniła komuś czegoś nie znaczy, że ktoś jest nie winny. Zbierano drobne sumy, często na ulicy bez potwierdzeń wpłaty. A potem powiedziano, że można kasę otrzymać z powrotem jak się pokarze potwierdzenie. Jak myślisz ilu miało potwierdzenie na 5 czy 10 zł po roku czy dwóch? Oczywiście pieniądze nigdy do stoczni nie dotarły. WIęc możesz sobie wierzyć, że skoro prokuratura umarzała trzy razy to jest ok. Niestety takich naiwnych jest mało.

Podam ci przykład z mojej okolicy. Kiedyś gość woził z Belgii kradzione auta. Pewien komis je sprzedawał. Ale, żeby zaniżyć akcyzę chciwi nabywcy pisali lipne umowy, że niby kupują od właściciela z Belgii a nie z komisu. Szajka wpadła. Ten co woził kradzione dostał za to rok czy dwa. Komis nie dostał nic nawet paserki. Poszkodowani nawet nie mogą od komisu żądać zwrotu kasy ani od gościa co woził. Wiesz dlaczego? Bo nie mają papieru, że auto w komisie kupili. Chociaż wszyscy wiedzą, że tak było z policją i prokuraturą włącznie. W sądzie liczy się papier jako dowód. Tak samo jest ze zbiórką Rydzyka na stocznie. Kto po latach pokarze potwierdzenie na wpłatę 5 zł. A jak się znajdzie kilka osób to i tak umorzą bo mała szkodliwość społeczna. A to wcale nie dowód, że komis czy Rydzyk są nie winni.

 

Fajnie, że Lewandowski sprzedał tyle firm. Mniejsze koryto dla politycznych desantów jakiej kolwiek partii rządzącej. Pomijam już fakt, że nie podano ile tych firm było w stanie bankructwa bez braku konkurencyjnego produktu i rynków zbytu. Poza tym lista jest nie rzetelna. Na pozycji numer dwa powinno być:

                                            "Expres Wieczorny" w Warszawie - 13 maja 1991r - nabywca z Żoliborza.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374
Napisano (edytowany)

kubertuss nie błaznuj, to jest proste pytanie:

 

 

One właśnie tak jak termy Rydzyka już na zawsze zostaną prywatne. I za korzystanie z nich społeczeństwo musi zapłacić.

 

i nie chodzi o autostrady, będą służyć społeczeństwu czy nie?

 

 Co do dalszej części wypowiedzi - jeśli nie wierzysz w prace prokuratury, to musisz poprzeć PiS i reformy szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości :D

 

 

Ja zawsze wiem co piszę

 

taa tak jak z Audi kupionym dla Dudy :lol: 

Edytowano przez binek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

post-62223-0-60572100-1493902026.gif

Widać na tym wykresie kto, co i za ile sprzedawał

Takie wytyczne dał guru ekonomi Polskiej Balcerowicz ,, Był Wałęsa, był Balcerowicz, jest Kwaśniewski jest Balcerowicz, rządziła prawica wybrała Balcerowicza, rządzi lewica wspiera Balcerowicza i mamy wykładnie całą"  Andrzej Lepper


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

Ty się  Romanek  wyraźnie radykalizujesz. Może stworzysz komando do walki z gorszym sortem?

 

zawsze miałem poglądy narodowo , prawicowe podam ci przykład absurdu manifestacja kod obraza rządzących hasła wulgarne

manifestacja po t.z dyktatura kobiet :lol:  :D  i fajnie

 

manifestacja onr hasła

warszawa 

polska dla polaka nie dla lewaka 

warszawa dla polaka nie dla lewaka

i o tolerancji Niemiec i Francji...

 

i co platforma zdelegalizować onr demokracja według kogo ??? :lol:


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

 

- Philips Lighting Poland SA w Pile – 23 maja 1991 r. – nabywca z Holandii;

- Lever Polska SA w Bydgoszczy – 17 czerwca 1991 r. – nabywcy z Holandii i Wielkiej Brytanii;

- Benckiser SA w Nowym Dworze Mazowieckim – 31 października 1991 r. – nabywca z Niemiec;

- Henkel Polska SA w Raciborzu – 16 grudnia 1991 r. - nabywca z Niemiec;

- Foster Wheeler Energy Fakop Sp. z O.o. w Sosnowcu – 21 stycznia 1993 r. – nabywca z Finlandii;

- Alcatel „Teletra” SA w Poznaniu – 30 marca 1993 r. – nabywca z Hiszpanii;

 

 

Trudno o bardziej brutalne podsumowanie polskiej prywatyzacji: Polacy mają żyć z pracy, a dochody z własności – jak pokazuje praktyka – niech czerpią obcy inwestorzy.

 

 

 

Jak widać po nazwach część zakładów była już pod szyldem obcego kapitału więc chyba zrobili dobry interes jak poraz drugi im sprzedali?

 

Teraz to każdy jest ,mądry jak PISiaki biadolą że wszystko sprzedane i jakie nas zło spotkało. Pytanie co byłoby gdyby nie sprzedano i tu jest kilka możliwości. Przy udziale lewactwa z Solidarności i KORu wiele firm mogłoby skończyć jak Ursus czy FSO a niestety w tamtych czasach związkowcy i ich pochodne mieli bardzo wiele do powiedzenia Byłaby eskalacja rządań, stare technologie, brak rynków zbytu i ciasnota w głowach kadry kierowniczej nauczonej gospodarki planowej. Może nieliczne wyszłyby na prosta a może upadłyby całkiem i potem trzeba by oddać jeszcze taniej. .

Taki np New Holland po przejeciu zakładów w Płocku od razu pozbył się związkowców by robota szła sprawnie. Bogdanka zostawiona sama sobie i nie mogac liczyc na względy rządu tak poukładała sprawy że  wychodziła na plus podczas gdy śląskie wiecznie dokładka. 

Tak więc drogi Marku fakt że coś nie zostałoby sprzedane wcale nie oznacza że państwo miałoby z tego zysk a mogłoby mieć wrzód na d*pie tak jak teraz z kopalniami. Państwo czy to PIS czy PO jest jednakowo niewydolne bo rządzacy  nie mają pojęcia o gospodarce i patrzą na nią przez pryzmat potrzeb socjalnego elektoratu . Nie po to istnieją fabryki by dać ludziom pracę ale by przynosiły zysk a zarządzne przez polityków nigdy tego nie osiagną

 

 

Roman - bój się Boga! Jak masz poglady prawicowe to jakim cudem ty popierasz PIS a nie JKM? 

Polska dla Polaka nie dla lewaka - czemu lewak nie może być Polakiem kto dał ONRowi prawo do takiej dyskryminacji. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dobre ktoś pisze, że ma poglądy prawicowe a popiera socjalny pis. Roman znajdź sobie program partii republikańskiej w USA. Bo to jest prawdziwa prawica. I porównaj go z programem pis zwłaszcza w sferze społeczno gospodarczej. Żebyś się nie zdziwił jak się okaże kogo ty naprawdę popierasz. A co do wulgarnych haseł to pis zanim jeszcze objął rządy to już w opozycji przejął tę taktykę i wcale nie stronił od wulgarnych haseł.

W sumie najbliżej prawdziwej prawicy jest faktycznie JKM. Ale on podobnie jak centrowi liberałowie nie ma w Polsce szans. Bo nasze społeczeństwo wychowane w socjalizmie nawet teraz nazywające się prawicowym łaknie socjalizmu i nic innego nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeceż JKM to lewicowiec całą gębą gdzie on ma te poglądy prawicowe to pokazł jak si,edo eurokoryta dopchał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536
Napisano (edytowany)

Nie ma rzeczy nawet najbardziej oczywistej z oczywistych której Staszek nie zaneguje.

No jakie ten Korwin ma te lewicowe poglądy wedłu Ciebie Stanisławie?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jak widać po nazwach część zakładów była już pod szyldem obcego kapitału więc chyba zrobili dobry interes jak poraz drugi im sprzedali?

 

Teraz to każdy jest ,mądry jak PISiaki biadolą że wszystko sprzedane i jakie nas zło spotkało. Pytanie co byłoby gdyby nie sprzedano i tu jest kilka możliwości. Przy udziale lewactwa z Solidarności i KORu wiele firm mogłoby skończyć jak Ursus czy FSO a niestety w tamtych czasach związkowcy i ich pochodne mieli bardzo wiele do powiedzenia Byłaby eskalacja rządań, stare technologie, brak rynków zbytu i ciasnota w głowach kadry kierowniczej nauczonej gospodarki planowej. Może nieliczne wyszłyby na prosta a może upadłyby całkiem i potem trzeba by oddać jeszcze taniej. .

Taki np New Holland po przejeciu zakładów w Płocku od razu pozbył się związkowców by robota szła sprawnie. Bogdanka zostawiona sama sobie i nie mogac liczyc na względy rządu tak poukładała sprawy że  wychodziła na plus podczas gdy śląskie wiecznie dokładka. 

Tak więc drogi Marku fakt że coś nie zostałoby sprzedane wcale nie oznacza że państwo miałoby z tego zysk a mogłoby mieć wrzód na d*pie tak jak teraz z kopalniami. Państwo czy to PIS czy PO jest jednakowo niewydolne bo rządzacy  nie mają pojęcia o gospodarce i patrzą na nią przez pryzmat potrzeb socjalnego elektoratu . Nie po to istnieją fabryki by dać ludziom pracę ale by przynosiły zysk a zarządzne przez polityków nigdy tego nie osiagną

 

 

Roman - bój się Boga! Jak masz poglady prawicowe to jakim cudem ty popierasz PIS a nie JKM? 

Polska dla Polaka nie dla lewaka - czemu lewak nie może być Polakiem kto dał ONRowi prawo do takiej dyskryminacji. 

 

Zapytam  jeszcze  raz  bo nie uzyskałem  odpowiedzi. 

Dlaczego  nie upominasz  b3agro  i  tym podobnych jak piszą  z małej litery  nazwiska Polityków z PiS i  Prezydenta  tylko mnie sie  czepiasz ???

 

Co do postu  wyżej  powiem tak  po części  masz  Rację

Ale tu chodzi  oto  że  wyprzedawali  wszystko za  bezcen  Lepper  otym mówił  w sejmie  i  wymieniał  Kwoty  ile  Miliardów  Państwo  straciło  na tych  Prywatyzacjach Lewandowskiego z PO

  Związki Zawodowe  są  niepotrzebnym  obciążeniem  przedsiębiorstw  masz  Rację   Co do Kopalni  to  jak  one mają  przynosić  zysk  jak sprzedają  węgiel  po 80 $/t a my  kupuje  go w składach po 160-200$/t   Do  tego  idiotyczne  Pakiety  klimatyczne  które  szkodzą  Polsce  a Polska  węglem  stoi  i  powinniśmy  czerpać  z tego  Zyski  jak  Australia a nie  dokładać.   Ludzie  czepiają  się  przywilejów  Górników  a nie wiem czy  chcieli być  włazić  pod ziemie  i  ryć. 

Zobacz  sobie  na  wyniki  spółek  Państwowych zarządznych  przez ,,Misiewiczów,,  przynoszą  zyski  więc  twoja  Teoria  niema  pokrycia  w Praktyce.

Szkoda  że  cytując  mojego  Posta  wyciąłeś  istotną  sentencje  Lewandowskiego

W kontekście tej listy warto przypomnieć stwierdzenie Janusza Lewandowskiego wygłoszone 26 czerwca 1998 r. podczas debaty nad projektem ustawy o powszechnym uwłaszczeniu obywateli RP. Wnioskując w imieniu klubu UW o odrzucenie tego projektu, oświadczył on, iż „w naszym pokoleniu źródłem poprawy losu polskich rodzin będą dochody z pracy, dochody ze świadczeń społecznych, a nie dochody z własności”. Trudno o bardziej brutalne podsumowanie polskiej prywatyzacji: Polacy mają żyć z pracy, a dochody z własności – jak pokazuje praktyka – niech czerpią obcy inwestorzy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6gFLg66YK0w     

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Marku , uważam że pisanie z wielkiej litery jest przejawem kultury  na która cię stać. Poza tym jesteś moim ulubionym adwersarzem więc Twoje posty śledzę ze zdwojoną atencją ;)

Na prywatyzacjach Lewandowskiego nikt nic nie starcił a najwyżej nie zyskał tyle na ile liczył.Nie zawsze jest tak ze sprzedasz coś za nominalną wartość. Warte jest coś tyle ile ktoś jest skłonny zapłacić. Tak jak z samochodem chcesz 50 tys ktoś daje 44 ale wiesz że jak nie sprzedasz teraz to za rok dadzą ci góra 40 . Nie masz dobrego wyjscia.

W Australii masz wegiel w odkrywkach a nie 1000m pod ziemią to i zarabiasz nawet jak na rynkach światowych jest po 80$. Kopalniom nie przeszkadza że sprzedaja tak tanio bo i tak państwo je oddłuży.

Lewandowski powiedział trudną ale niestety prawdę - po przemianach ludzie nie mieli kapitału więc nie mogli mieć własności a co za tym idzie czerpać z niej korzyści 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Korupcja wychodzi na jaw! Neumann jako minister wziął ogromną łapówkę? Sprawa w prokuraturze! Maj 4, 2017 Podziel się na Facebooku Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze Prokuratura wznawia śledztwo w sprawie korupcji z udziałem byłego wiceministra zdrowia za rządów Platformy Obywatelskiej, a obecnie jej prominentnego posła Sławomira Neumanna. Przed ponad dwoma laty do prokuratury wpłynęło anonimowe zgłoszenie o tym, jakoby ówczesny wiceminister zdrowia w rządzie PO Sławomir Neumann miał przyjąć 50 tys. złotych łapówki. Były wiceminister miał mieć wpływ na w Narodowym Funduszu Zdrowia na decyzje korzystne dla pewnej placówki medycznej przy zakontraktowaniu usług. Neumann miał otrzymać łapówkę od szefa tego centrum medycznego. To postępowanie Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła w grudniu 2014 r. Po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator okręgowy w Jeleniej Górze zdecydował o ponownym podjęciu śledztwa w tej sprawie. Tymi słowami prokurator Marek Gorzkowicz potwierdził fakt powrotu do śledztwa dotyczącego polityka PO. Prokurator Gorzkowicz powiedział także, że sprawa ta jest połączona z inną, także umorzoną w 2014 roku. Dotyczyła ona przekroczenia uprawnień przez dyrektora mazowieckiego NFZ. Działanie to miało polegać na bezprawnym przejęciu aneksu do umowy o świadczeniu usług medycznych z zakresu okulistyki. Prokurator zaprzeczył doniesieniom, które mówiły o działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego zleconych przez śledczych. W 2014 roku na konto Sławomira Neumanna wpłynęła duża kwota pieniędzy, którą tłumaczył przeksięgowaniem akcji w biurze maklerskim. Polityk PO zaprzeczał twierdzeniom, które mówiły, że przekroczył uprawnienia oraz wziął łapówkę. Ta ważna informacja pokazuje jak działała niezależna prokuratura za rządów PO. Szybkie umorzenie i brak drążenia sprawy, w którą mógł być zamieszany ważny polityk. Dobrze się stało, że śledztwo zostało po latach wznowione. Czyżby to był początek tak bardzo oczekiwanego przez Polaków programu „Cela Plus”? 

Czytaj więcej: http://newsweb.pl/2017/05/04/korupcja-wychodzi-na-jaw-neumann-jako-minister-wzial-ogromna-lapowke-sprawa-w-prokuraturze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Napisano (edytowany)

Marku , uważam że pisanie z wielkiej litery jest przejawem kultury  na która cię stać. Poza tym jesteś moim ulubionym adwersarzem więc Twoje posty śledzę ze zdwojoną atencją ;)

Na prywatyzacjach Lewandowskiego nikt nic nie starcił a najwyżej nie zyskał tyle na ile liczył.Nie zawsze jest tak ze sprzedasz coś za nominalną wartość. Warte jest coś tyle ile ktoś jest skłonny zapłacić. Tak jak z samochodem chcesz 50 tys ktoś daje 44 ale wiesz że jak nie sprzedasz teraz to za rok dadzą ci góra 40 . Nie masz dobrego wyjscia.

W Australii masz wegiel w odkrywkach a nie 1000m pod ziemią to i zarabiasz nawet jak na rynkach światowych jest po 80$. Kopalniom nie przeszkadza że sprzedaja tak tanio bo i tak państwo je oddłuży.

Lewandowski powiedział trudną ale niestety prawdę - po przemianach ludzie nie mieli kapitału więc nie mogli mieć własności a co za tym idzie czerpać z niej korzyści 

 

Aha  rozumiem

Tylko wiesz na tych  Prywatyzacjach  Polska Straciła  Miliardy  nie  Miliony 

Twoje porównanie  z samochodem było by  adekwatne  gdybyś  napisał  że  Wartość  jest  50 tyś a  ktoś  ci  oferuje 10 tyś  i sprzedajesz.

 Piszesz  że Lewandowski  powiedział  Prawdę  podoba ci  się  to  ale jak PiS  daje  Social  500+  to  jest  złe  ale jak Lewandowski zakłada  że  Polacy będą  czerpać korzyści że  świadczeń społecznych nie  dochody z własności i nie należy  im  się  prywatyzacja spółek skarbu  państwa  lepiej  dać  je  za bezcen  zachodowi  to  spoko .

:) :) :)

Ale  najlepszy news  z dzisiaj to  to  że  Bronek  zdał  Maturę  z Matematyki z   Pomocą  Kolegów  i  Nauczycieli  

Magisterkę  pisał z Żoną  i  Teściem

Czy  jest coś  co  zrobił  sam ???

:lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

:lol:

http://niezalezna.pl/98184-komorowski-na-antenie-przyznal-sie-ze-sciagal-na-maturze-internauci-bezlitosni-wideo

Jednak  Bronek  jest  Królem  wpadek  i  Gaf  Rysiek mu  nie dorówna 

 

https://www.youtube.com/watch?v=rtULdj-K__M        

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536
Napisano (edytowany)

Ogromna łapówka !        50 tys :unsure:  :wacko:  :blink:     Chyba na waciki. Nie przejmuj sie i tak nic mu nie zrobią ;)

 

Marek - Polska nic nie straciła a najwyzej nie uzyskała tyle ile socjalistom z PIS i innym awanturnikom się wydaje. Przy przemianach mozesz sie pozbyc nierentownych tematów albo jak prawdziwy socjalista wierzyć że zawsze niewydolne państwo osiagnie zysk. W niektórych tematach tak zrobili Wegrzy i nadal jest tam dziadostwo niebywałe. W normalnym świecie biznesu nie ma miejsca na socjalizm i demokracje i jest to spraktykowane od pokoleń. Państwo jaki twór demokratyczno socjalny nie ma mozliwości i umiejętności by efektywnie zarządzać biznesem na wolnym rynku. Oczywiście takie monopole jak Orlen, PGNiG, Lotos, czy miedziowcy bedą rentowni ale juz np takie kopalnie węgla na slasku nie są w stanie konkurowac na rynku światowym mimo ciągłej dokładki z naszych kieszeni. 

Zapewne wielu malkontentów w Czechach twierdzi że Skodę sprzedali za tanio , więc powiedz mi co lepsze że sprzedali i funkcjonuje w grupie VW czy lepiej my zrobiliśmy że nie sprzedaliśmy FSO ?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4586

Aha, czyli jeśli chodzi o liczby, popisales bzdury i po prostu jakby nigdy nic, nie było sytuacji? Nie chce ci sie pisac..Ok. Tylko w takim razie jaki jest sens w ogóle rozmowy z toba?

 

Nie wiem ile w powiatach. Zreszta pisalem, ze to czy te kwoty zasadnie szly so GW, to inna dyakusja.

W całym tym wątku chodziło mi o to jakie bzdury wypisujesz, pomimo ze masz napisane czarno na białym ile, gdzie, kiedy, a ty i tak swoje, tak jak pisalem, z d.. wyjęte liczby rzucasz, nie mające żadnego zwiazku z rzeczywistością.

Masz kogoś w Rio? Gratuluje, może choć ta osoba umie liczyć.

Masz kogoś w Rio? Gratuluje, może choć ta osoba umie liczyć.

widzę za to jak umiesz liczyć posłałem ci chyba 3/4 linki których w jednym było ze w styczniu gw straciła 17% czytelników  chyba w marcu 12%  i itd a piszesz mi skąd mam info ze co miesiąc traci 10% policz...

cały czas ci pisze o twoim oczytaniu  trzyma się jak mucha gówna ile rzeczywiście czytelników jest  gdyby premiera ty miast ,województwo  sejmików pewnie ugryzłem cie w d*pę w twoje poglądy lewicowe ??  

Ogromna łapówka !        50 tys :unsure:  :wacko:  :blink:     Chyba na waciki. Nie przejmuj sie i tak nic mu nie zrobią ;)

 

Marek - Polska nic nie straciła a najwyzej nie uzyskała tyle ile socjalistom z PIS i innym awanturnikom się wydaje. Przy przemianach mozesz sie pozbyc nierentownych tematów albo jak prawdziwy socjalista wierzyć że zawsze niewydolne państwo osiagnie zysk. W niektórych tematach tak zrobili Wegrzy i nadal jest tam dziadostwo niebywałe. W normalnym świecie biznesu nie ma miejsca na socjalizm i demokracje i jest to spraktykowane od pokoleń. Państwo jaki twór demokratyczno socjalny nie ma mozliwości i umiejętności by efektywnie zarządzać biznesem na wolnym rynku. Oczywiście takie monopole jak Orlen, PGNiG, Lotos, czy miedziowcy bedą rentowni ale juz np takie kopalnie węgla na slasku nie są w stanie konkurowac na rynku światowym mimo ciągłej dokładki z naszych kieszeni. 

Zapewne wielu malkontentów w Czechach twierdzi że Skodę sprzedali za tanio , więc powiedz mi co lepsze że sprzedali i funkcjonuje w grupie VW czy lepiej my zrobiliśmy że nie sprzedaliśmy FSO ?

Państwo jaki twór demokratyczno socjalny nie ma mozliwości i umiejętności by efektywnie zarządzać biznesem???

 

hehehe twój przykład Niemcy gospodarka państwowa czyli według ciebie słaba  ???

Szwecja słaba ????

 

Zapewne wielu malkontentów w Czechach twierdzi że Skodę sprzedali za tanio??? ale zachowali tarte i pgr państwowe  

Volkswagen AG, który 16 kwietnia 1991 roku nabył 30% udziałów marki. Kilka lat później koncern dokupił kolejne 30% udziałów w firmie, a w 2000 roku jak Czechy zauważyli ile Niemcy wpompowali w skodę po 10 latach dali następną transze akcji 

widzę ze wszystko znasz lepiej ..daj przykład tak polskiej prywatyzacji ??? 

niema u nas za bez cen zakłady doprowadzali specjalnie do nierentowności

 

przykład pani Bieńkowska mówiła o kopalniach m.i jsw  bo Niemcy zakupią  i jakoś bez pomocy państwowej sami stanęli na nogi

widzę ze wiedzę bierzesz z tvn biznes 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zysk-netto-JSW-w-IV-kw-wyniosl-294-9-mln-zl-wobec-konsensusu-500-2-mln-zl-zysku-7505269.html

 

i miliardy zostają w Polsce 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
Napisano (edytowany)

A tu chichot historii, posłowie PIS najpierw przyznają przywileje, a potem je odbierają. Tym co mierzi ich GW polecam skupić się nad treścią listu i wykazem nazwisk miłościwie panujących. To już nawet nie jest śmieszne.

http://wyborcza.pl/7,95891,21760961,pisze-jako-wrog-ludu-ktorego-nalezy-unicestwic-bo-wyslugiwal.html#BoxGWImg

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Co takiego jest w niemczech państwowe? Ile procent biznesu?

Jakby VW zainwestował u nas to i tak Jarosław by stwierdził że ukradli a do tego jeszcze niemiecki kapitał. i za bezcen Na tym opiera się istota PISu - wszystko do tej pory było złe , złodziejskie, Konstytucja - zła, prywatyzacja -zła, TK -złe, sady -złe, inwestycje -złe, media -złe, opozycja- zła, prawo -złe, edukacja- zła, a nawey historia była zła. 

Nawet jakby oddali to FSO za złotówkę to moze byłyby nadal jakieś zakłady robota i podatki a tam rządzili lewaccy z natury zwiazkowcy i masz ruinę. PIS chce bardzo do tego wrócic by znów sie tak samo skończyło. Lewackie pomysły gospodarcze sie zawsze tak kończą 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Filmu nie oglądałem, komentarzy nie czytałem. Ale to taka prawda jest. Po co ma zmieniać konstytucję ktoś kto ją łamie? Po co mu zmiany skoro i tak robi jak chce? Tak samo jak by zaprosić kryminalistów do dyskusji o zmianach w kodeksie karnym. Pisałem już o tym.

Dobrze piszesz . Kiedyś była nowelizacja kodeksu karnego i np. za gwałt zbiorowy podnieśli karę a za przynależność do mafii obniżyli 

i kto nowelizował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj