Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

scoffer    1156

Zaplanowac to można ciążę i oczekiwać potomka ,a utopić w stawie który ma średnią głębokość 30 cm.

Nie masz racji .

Nakład na produkcję nie ma nic wspólnego ze średnią plonów. 

Zakładasz pewny poziom plonów , stosując adekwatne nawożenie i ochronę .

Nie znasz temperatury w czasie wegetacji , jej długośc i wielkości opadow . Zmieniasz odminy , zastepując starsze nowymi nie będac pewnym i adaptacji i mżliwości .

Nie znasz tego co cię czeka przez kilkanaście następnych miesięcy .Jka obliczysz koszty obsługi sprzetu ? Ceny środków , nawozow , paliw itp ,itd.

I albo connfetti , albo d*pa.

Jak to się dzieje ze u większości , poza tobą oczywiscie , w jednym roku rzepak plonował 5 ton/ha , a w drugim 2 , mimo identycznych nbakładów ?

Proponuję zajrzec do marcowej galerii i poczytać komentarze pod rzepakami .

Pisane w dużej częsci przez starszych użytkownikow forum.

Pięc roślin na krzyż i komentarz w stylu -"może i jest kiepsko wygląda , ale sypnąc mu i spokojnie te marne 3 tony uleci 10 roślin na metrze spokojnie starczy do osiągniecia 3,5 tony .ha 

Albo, ja bym go zostawił, cudów nie będzie  ale te liche 2,5 tony zawsze osiągniesz.

I co ?

Ulman , to nie symulator farmy , to życie .

Baw się dalej.

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

scoffer, rzepaku nie uprawiam więc się nie wypowiem. Próbujesz analizować skrajne sytuacje w takim roku jak ten po wymarźnięciach. U mnie koszty na pszenicy są na poziomie 3000-3300 Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha. Zakładam zawsze że chcę uzyskać 8-8,5 tony konsumpcji. Czasem nie przejdzie parametrów i jest paszowa ale ostatnio ceny paszy i konsumpcji nie różnia się bardziej niż 50 Pln/t wiec mnie to nie zrujnuje. 

Jeśli ty nie potrafisz nawet w przyblizeniu określić kosztów i zrealizować założonego celu w postaci plonu/zysku to może rolnictwo nie jest twoim powołaniem?

@dddddddddd- cholera wychodzi ze mieszkam na Ukrainie. :D . Ciekawe bo wychodzi że nawet Zamość jest ukraiński, część Białorusi, Krym a ostatnie igrzyska zimowe odbyły sie w ukraińskim Soczi :blink:  Z tego banderyzmu i biedy ti im się już zupełnie w głowach popier...ło..........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty oprócz propagandy to nic nie uprawiasz ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Jeśli coś nie mieści się w twojej  głowie to nie oznacza to propagandy. Wiem że wszystko co niezgodne z linia partii lepszego sortu tak nazywają ale licze ze stać cie na dyskusję na argumenty.

Po wymianie uszczypliwości proponuje przejść do rzeczowej dyskusji :P 

Co według ciebie jest w moich wypowiedziach propagandą?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

scoffer, rzepaku nie uprawiam więc się nie wypowiem. Próbujesz analizować skrajne sytuacje w takim roku jak ten po wymarźnięciach. U mnie koszty na pszenicy są na poziomie 3000-3300 Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha. Zakładam zawsze że chcę uzyskać 8-8,5 tony konsumpcji. Czasem nie przejdzie parametrów i jest paszowa ale ostatnio ceny paszy i konsumpcji nie różnia się bardziej niż 50 Pln/t wiec mnie to nie zrujnuje. 

Jeśli ty nie potrafisz nawet w przyblizeniu określić kosztów i zrealizować założonego celu w postaci plonu/zysku to może rolnictwo nie jest twoim powołaniem?

@dddddddddd- cholera wychodzi ze mieszkam na Ukrainie. :D . Ciekawe bo wychodzi że nawet Zamość jest ukraiński, część Białorusi, Krym a ostatnie igrzyska zimowe odbyły sie w ukraińskim Soczi :blink:  Z tego banderyzmu i biedy ti im się już zupełnie w głowach popier...ło..........

Zapodaj płodozmian , jesli szukasz rzeczowej dyskusji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Soja i pszenica. Część pszenicy po przency ale zawsze z międzyplonem ścierniskowym w postaci facelii lub gorczycy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

No to jaka średnia plonów soi .

Jaka część pola pod tą soją i jak często wraca na to samo pole 

Jak ci udały się w zeszłym roku poplony ścierniskowe i o jakiej pszenicy piszesz 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

2,2 - 2,8t./ha. Poplony powschodziły późno bo susza i nie były zbyt okazałe. Soja wraca co 3 rok Co jeszcze ci potrzebne? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jara czy ozima , oczywiscie pszenIca i % areału

Co do płodozmianu to ja miałem dotychczas tak.

Zboże , zboże , tytoń . Ze zboża tyle zysku co w pysku , plon ok 3,5-6,7 t , natomiast tytoń , plon 3-3,5 t . 

Jeszcze ziemniak , z tym różnie zysk co trzy sezony , oczywiście zauważalny , rekompensujący spokojnie ew straty .

 
Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Pszenica ozima 60% jara ok 6 a reszta soja


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jak ci plonowała jara w tym roku , lub ile się jej spodziewasz zebrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Zwykle ok 6 ton i tak tez powinno być w tym roku. Co z tego wydedukowałeś? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Choćby to że z poplonami ściemniasz , a jeśli nie to nie wydaje mi się ze maja jakikolwiek wpływ na przełamanie monokultury , czyli uprawy pszenicy po pszenicy na połowie jej areału , tak by średnia plonów z okresu 5 lat wynosiła ponad 8 ton .

Ale co tam klawiatura wszystko przyjmie i można bajdurzyć .

Tyle że wyniki finansowe z tego co produkujesz imponujące nie są .Myslę ze moich 30 ha , mogło stawać w szranki ze 100 ha , tego o czym piszesz

Chyba ze masz za***isty areał , ale wtedy zapytam .

Kto przy tym pracuje .

I

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Istnieje coś takiego jak bilans próchnicy więc nigdy nie wywożę słomy z pola a ziemia jest wdzięczna za każdą przyorana masę zieloną. Monokultury z pewnoscią nie przełamuje ale z pewnością nie szkodzę a słoma rozkłada sie o wiele szybciej.Po odpowiednim doborze odmian pszenica po pszenicy plonuje max 500kg/ha niżej jak po soi.Na wyniki finansowe nie narzekam , a areał jest w rzeczy samej kilkukrotnie wiekszy i obrabiam go sam.

Zadałeś szereg pytań i postarałem się odpowiedzieć w miarę precyzyjnie. Liczę więc że zdobędziesz sie w końcu na odpowiedz mojego pytania bedącego początkiem tej jakże pasjonującej dyskusji. Brzmi ono - skoro uprawa 5 i 6 klasy przynosi najczęsciej straty to czemu ludzie ją uprawiają dzierżawia czy nawet kupują? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Zwykle ok 6 ton i tak tez powinno być w tym roku. Co z tego wydedukowałeś? 

Ano to że zagubiłeś się i kłamiesz. 

Pouczałeś mnie co do znaczenia słowa "najczęściej" lub czepiałeś się skladni 'dwa razy" 

Po pierwsze , skoro Zwykle masz 6 ton , to  jakim cudem ten plon mieści się w @Ulman "Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha " , skoro w sekwencji liczb od 7,4  do 9,7 liczba 6 nie wystepuje.

Po drugie , bajki o obniżce plonu rzędu 0,5 tony , przy zasiewie pszenicy po przenicy w stosunku do zasiewu po mitylkowych , to mi nie sprzedasz.

Po trzecie , zasiew poplonu kosztuje i w przypadku zasiewu po zbożu z przyoraną slomą, wymaga zastosowania azotu , by cokolwiek z tego było .

Poplon wymaga nasion , pracy i pózniejszej uprawki . To wszystko kosztuje .

Wobec czego jest kosztem , ale tylko dla polowy pszenicy . 

Nawozenie i ochrona pszenicy sianej po pszenicy jest inna jak po soi. 

A ty masz dziwnym trafem koszty uprawy jednakowe dla areału.

Co do twoich kosztów są nierealne , chyba ze postarasz sie pokazac co zredukowałs w stosunku do  http://www.wir.org.pl/kalkulacje/pszenica/

Pszenica na wytworzenie 1 tony ziarna potrzebuje ok 25 kgN , 11 kg p2o5 i ok 20 kk k2o , co przekłada sie przy twiom założeniu uzyskania 8-8,5 tony na 240  kgN , 100 kg p2o5 i 200 kg przy założeniu 80 % wykorzystania. Jak wiec u lich zmieściłes się w 3000 zł , skoro sam nawóz jesienia 2015 kosztował nie mniej jak 1500 zł ?

I do licha , pracujesz sam , bedąc codziennym użytkownikiem forum , na areale kilkukrotnie większym jak mój .

Jednym słowem - bajki panie , bajki.

Chyba ze w symulatorze farmy , ale musi byc to dość stara wersja , bo w nowej ten numer nie przejdzie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

scoffer

Wszystko ładnie pięknie, w jednym miejscu więcej prawdy w innym mniej. Ale ODPOWIEDZI na proste pytanie ulmana nadal brak. Typowy pisior, który tylko obrzuca błotem innych nie udzielając żadnych odpowiedzi. MIEJ CHŁOPIE ODWAGĘ I UDZIEL PROSTEJ ODPOWIEDZI BEZ UCIEKANIA DO EPITETÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na głupie pytania nie należy odpowiadać bo wyrządzxasz szkodę osobie która je zadała utwierdzając ją w jej stanie ;):P trzeba je niekiedy przemilczeć jak Ojciec Święty B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. A szczyt głupoty osiągają ludzie, którzy NIE POTRAFIĄ odpowiedzieć na żadne z nich, czego ty, scoffer, aleksander itd jesteście najlepszym przykładem. Koniec.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Ano to że zagubiłeś się i kłamiesz. 

Pouczałeś mnie co do znaczenia słowa "najczęściej" lub czepiałeś się skladni 'dwa razy" 

Po pierwsze , skoro Zwykle masz 6 ton , to  jakim cudem ten plon mieści się w @Ulman "Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha " , skoro w sekwencji liczb od 7,4  do 9,7 liczba 6 nie wystepuje.

Po drugie , bajki o obniżce plonu rzędu 0,5 tony , przy zasiewie pszenicy po przenicy w stosunku do zasiewu po mitylkowych , to mi nie sprzedasz.

Po trzecie , zasiew poplonu kosztuje i w przypadku zasiewu po zbożu z przyoraną slomą, wymaga zastosowania azotu , by cokolwiek z tego było .

Poplon wymaga nasion , pracy i pózniejszej uprawki . To wszystko kosztuje .

Wobec czego jest kosztem , ale tylko dla polowy pszenicy . 

Nawozenie i ochrona pszenicy sianej po pszenicy jest inna jak po soi. 

A ty masz dziwnym trafem koszty uprawy jednakowe dla areału.

Co do twoich kosztów są nierealne , chyba ze postarasz sie pokazac co zredukowałs w stosunku do  http://www.wir.org.pl/kalkulacje/pszenica/

Pszenica na wytworzenie 1 tony ziarna potrzebuje ok 25 kgN , 11 kg p2o5 i ok 20 kk k2o , co przekłada sie przy twiom założeniu uzyskania 8-8,5 tony na 240  kgN , 100 kg p2o5 i 200 kg przy założeniu 80 % wykorzystania. Jak wiec u lich zmieściłes się w 3000 zł , skoro sam nawóz jesienia 2015 kosztował nie mniej jak 1500 zł ?

I do licha , pracujesz sam , bedąc codziennym użytkownikiem forum , na areale kilkukrotnie większym jak mój .

Jednym słowem - bajki panie , bajki.

Chyba ze w symulatorze farmy , ale musi byc to dość stara wersja , bo w nowej ten numer nie przejdzie.

Średnia jest dla całości pszenicy.Po pszenicy idzie 170kg N, 50-60 kg P i 70-90kg K. Słoma zostaje wiec potasu nie wywożę z pola. Nasiona gorczycy mam swoje bo raz na 3 lata sieję kawałek, Nawozy idą na ściernię tak jak poplon i talerzówka.Ochrona wszędzie taka sama by sie nie pitolić. W monokulturze idzie Famulus.

Ziemie to czarnoziemy na lessach pH 6,3-7,1 wysokie zasobnosci próchnica 2,6-3,4% miaższość warstwy ornej 40-75cm bonitacja 1-3a.

Mozesz potwierdzić u @losktos lub @zenonim

Odpowiesz mi czy nadal bedziesz unikał? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

I. Brzmi ono - skoro uprawa 5 i 6 klasy przynosi najczęsciej straty to czemu ludzie ją uprawiają dzierżawia czy nawet kupują? 

Z wielu przyczyn , a jednej podstawowej . Polityki dopłat unijnych .

1.By dostać PROW na rozsądny sprzęt trzeba wykazać areał . Superata z tego tytułu jest wieksza jak manko z uprawy )

2.Na słabych ziemiach poza dopłatami obszarowymi są rożne programy , z których płyna pieniądze zależne od areału .(słyszałeś o gospodarstwie np ekologicznym na ziemiach 1 kl ? )

3 Ubezpieczenie KRUS , kupuje się ziemię by z niego korzystac.

4 Młody rolnik -kryteria areału .

5 Baza paszowa .

6. Uprawiający ma gdzies wydajność. Chce jesć swoje ziemniaki i zapewnić np kurom swoje zboże .( kto bogatemu zabroni)

7.Uprawa pod odszkodowania z tytułu zniszczeń przez zwierzynę

8.Kiedyś dla programu emerytalnego

9 Przez tych którzy potrzebuja płodozmianu (tytoniarze , kartoflarze itp .itd.

10 . Przez tych którzy sadza rośliny typowe dla gleb słabych ( np szparagi , sadzili lasy na doplaty itp .itd )

11. Przez ludzi którzy ziemię szanują i z zasady nigdy nie pozostawią jej ugorem

12. Z mody na osiedlanie się tam mieszczuchów i nadziei na sprzedaż dzialek -(zadbana sprzedaje się lepiej jak ugór , a nawet ziemia kl 1 )

13. I jeszcze pewno z paru przyczyn , czasem bezsensownych ( by mieć więcej ziemi jak sąsiad -zastaw się a postaw się i z niewiedzy o nieoplacalności , o czym przekonuje wizyta komornika 3-4 lata po zakupie )

14, by bogaci ludzie mieli gdzie pasac np konie i bawić  się swoimi zabawkami .

15. By zaspokoić ciekawosć urzędu skarbowego gdy zapyta , skąd pieniądze na...... 

16 . Bo myslą że kupią tanio a sprzedadzą drogo (lokata)

17 z sentymentu , np .wrócili np z USA i odkupili ojco lub dziadkowiznę .

18 .Bo taki mają kaprys .

 

A powiem ci jedno w chu , to my , a nie nas . za stary lis jestem byś brał mnie na gumowe kaczki .

Bajer to możesz sprzedać gimbazie , czyli 75 % forumowiczy .

P.s

Nie miałem cię za tępaka.

Myślałem że potrafisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Zawiodłem się.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Średnia jest dla całości pszenicy.Po pszenicy idzie 170kg N, 50-60 kg P i 70-90kg K. Słoma zostaje wiec potasu nie wywożę z pola. Nasiona gorczycy mam swoje bo raz na 3 lata sieję kawałek, Nawozy idą na ściernię tak jak poplon i talerzówka.Ochrona wszędzie taka sama by sie nie pitolić. W monokulturze idzie Famulus.

Ziemie to czarnoziemy na lessach pH 6,3-7,1 wysokie zasobnosci próchnica 2,6-3,4% miaższość warstwy ornej 40-75cm bonitacja 1-3a.

Mozesz potwierdzić u @losktos lub @zenonim

Odpowiesz mi czy nadal bedziesz unikał? 

Odpowiedziałem jak umiałem i wierzę że odpowiesz również na moje proste pytanie .

Jakim cudem udało ci się skrócić procesy glebotwórcze trwające tysiącami lat do jednego roku  ?

O to jakim cudem pH twojej gleby spadło i to prawie o jedną jednostkę nie pytam , biorę to za efekt częstego wapnowania.

Pytam dlatego ze jeszcze 15 listopada 2015 roku w temacie Nawożenie pszenicy ozimej - wybacz że pozwolę sobie zacytować fragmenty z twoich dwóch kolejnych postów

@ulman " Moi sąsiedzi twierdzą że jestem nienormalny bo wapnuję rędzinę i sypią siarczan Mg za ciężkie pieniądze. " "U mnie pH 7,2 "

Odnoszę nieodparte wrażenie , że mam do czynienia z forumowiczem , który posiada to co jest mu aktualnie potrzebne i używa fałszywych danych .

Nie , żebym czepiał się merytoryki twoich wypowiedzi , po prostu nie lubię łgarstwa , kłamstwa 

Takim ludziom zawsze proponuję , ogolić jajka , iść do piaskownicy i szukać adwersarzy.

Jedyne co jeszcze mogę dodać to posłużę się twoim zwrotem w stosunku do mnie "gówno prawda " i po raz kolejnym moim do ciebie 

W chu to my , nie nas .

Zresztą nie odpowiadaj na moje pytanie , bo nie jestem pewien kiedy mówisz prawdę , a kiedy łżesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Z wielu przyczyn , a jednej podstawowej . Polityki dopłat unijnych .

1.By dostać PROW na rozsądny sprzęt trzeba wykazać areał . Superata z tego tytułu jest wieksza jak manko z uprawy )

2.Na słabych ziemiach poza dopłatami obszarowymi są rożne programy , z których płyna pieniądze zależne od areału .(słyszałeś o gospodarstwie np ekologicznym na ziemiach 1 kl ? )

3 Ubezpieczenie KRUS , kupuje się ziemię by z niego korzystac.

4 Młody rolnik -kryteria areału .

5 Baza paszowa .

6. Uprawiający ma gdzies wydajność. Chce jesć swoje ziemniaki i zapewnić np kurom swoje zboże .( kto bogatemu zabroni)

7.Uprawa pod odszkodowania z tytułu zniszczeń przez zwierzynę

8.Kiedyś dla programu emerytalnego

9 Przez tych którzy potrzebuja płodozmianu (tytoniarze , kartoflarze itp .itd.

10 . Przez tych którzy sadza rośliny typowe dla gleb słabych ( np szparagi , sadzili lasy na doplaty itp .itd )

11. Przez ludzi którzy ziemię szanują i z zasady nigdy nie pozostawią jej ugorem

12. Z mody na osiedlanie się tam mieszczuchów i nadziei na sprzedaż dzialek -(zadbana sprzedaje się lepiej jak ugór , a nawet ziemia kl 1 )

13. I jeszcze pewno z paru przyczyn , czasem bezsensownych ( by mieć więcej ziemi jak sąsiad -zastaw się a postaw się i z niewiedzy o nieoplacalności , o czym przekonuje wizyta komornika 3-4 lata po zakupie )

14, by bogaci ludzie mieli gdzie pasac np konie i bawić  się swoimi zabawkami .

15. By zaspokoić ciekawosć urzędu skarbowego gdy zapyta , skąd pieniądze na...... 

16 . Bo myslą że kupią tanio a sprzedadzą drogo (lokata)

17 z sentymentu , np .wrócili np z USA i odkupili ojco lub dziadkowiznę .

18 .Bo taki mają kaprys .

 

A powiem ci jedno w chu , to my , a nie nas . za stary lis jestem byś brał mnie na gumowe kaczki .

Bajer to możesz sprzedać gimbazie , czyli 75 % forumowiczy .

P.s

Nie miałem cię za tępaka.

Myślałem że potrafisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Zawiodłem się.

Ziemia uprawiana wbrew ekonomii i nabywana irracjonalnie.Ty naprawdę w to wierzysz? 

 

 

 

Odpowiedziałem jak umiałem i wierzę że odpowiesz również na moje proste pytanie .

Jakim cudem udało ci się skrócić procesy glebotwórcze trwające tysiącami lat do jednego roku  ?

O to jakim cudem pH twojej gleby spadło i to prawie o jedną jednostkę nie pytam , biorę to za efekt częstego wapnowania.

Pytam dlatego ze jeszcze 15 listopada 2015 roku w temacie Nawożenie pszenicy ozimej - wybacz że pozwolę sobie zacytować fragmenty z twoich dwóch kolejnych postów

@ulman " Moi sąsiedzi twierdzą że jestem nienormalny bo wapnuję rędzinę i sypią siarczan Mg za ciężkie pieniądze. " "U mnie pH 7,2 "

Odnoszę nieodparte wrażenie , że mam do czynienia z forumowiczem , który posiada to co jest mu aktualnie potrzebne i używa fałszywych danych .

Nie , żebym czepiał się merytoryki twoich wypowiedzi , po prostu nie lubię łgarstwa , kłamstwa 

Takim ludziom zawsze proponuję , ogolić jajka , iść do piaskownicy i szukać adwersarzy.

Jedyne co jeszcze mogę dodać to posłużę się twoim zwrotem w stosunku do mnie "gówno prawda " i po raz kolejnym moim do ciebie 

W chu to my , nie nas .

Zresztą nie odpowiadaj na moje pytanie , bo nie jestem pewien kiedy mówisz prawdę , a kiedy łżesz.

Redziny mam tylko1/4 całości. Robię co roku 10-12 prób glebowych więc może o całą jedną dziesiątą sie pomyliłem.Poprzegladaj wiecej moich postów to jeszcze może coś znajdziesz.Nuda w wakacje to straszna rzecz........ 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj