Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbyszko    695

To nie jest pierwszy sukces Tuska i pewnie nie ostatni . Medal od Merkel za stocznie .

Co z tym uprzywilejowaniem w rolnictwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda jest taka że trzeba zlikwidować wszystkich pośredników którzy siedzą i nic nie robią oprócz podpisywania papierka że towar u nich był i wynajęcie następnego pośrednika. Przejdzie tak przez kilku i każdy zarobi parę zł. Nawet pytając się prosto w fabryce to mówią żeby kupić u dealera bo będzie taniej. Także można pomyśleć za jaką cenę fabryka musi sprzedać maszynę żeby pośrednik zarobił. Tak samo z węglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Jeśli pytasz czy - 

 

To powiedz mi czy rolnictwo ma przywileje i czy państwo dokłada do produkcji ?

 

Owszem dokłada do produkcji ale nie są to sytuacje tożsame

Po perwsze ma to na celu kompensację niskich dochodów rolników i utrzymanie stosunkowo niskich cen zywności. Bez dotacji rolnicy mieliby zyski tyle ze mniejsze.

Po drugie  - demografia. Dopłaty trzymają  na wsi wiele osób w małych gospodarstwach. Klepią co prawda biedę ale nie ma wielkiego eksodusu do miast gdzie nie byłoby dla nich pracy.

W przypadku kopalni- przedsiębiorstwa państwowe pod kontrola państwa przynoszące straty. Państwo dokłada więc niejako samo do siebie a i tak wszystko jest na minusie. Gdyby je wziąc za pysk i umiejętnie zarządzać może wyszły by na plus ale socjalistyczne państwo plus związki zawodowe do tego nie dopuszczą bo nie potrafia i nie chcą. Dokładanie do czegoś co jest notorycznie na minusie nie ma sensu dlatego muszą zbankrutować


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Należy odciągnąć uwagę jełopów od ostatniego "sukcesu" w Brukseli bo nawet wioskowy głupek może mieć samoistne wątpliwości czy to aby był sukces. 

Antek nie zawaha się by zrobić z siebie głupka więc przy zaangazowaniu TVPIS i redaktorków z GP i Trwam nic konkretnego nie mówiąc niby odkryją coś co wszyscy wiedzą a co niczego nie dowodzi. 

Priorytet nr 1 - zensta na Tusku, nr2. odciągnięcie uwagi od ostatnich wybryków w Brukseli

Widać słabo byłeś zdeterminowany albo koniecznie chciałeś ten PGR zza miedzy. Najłatwiej jest winić innych zamiast siebie

 

Kupuj chemię za granica jak ci nasza nie odpowiada. Nikt ci tego nie broni. 

U mnie co tydzień lub 2 ktoś oferuje środki z Ukrainy. Niektórzy kupuja ale bywało tez tak że gość miał do kasacji 30 ha rzepaku bo oszczędził  20 Pln/ha kupujac ukraińska Galerę

 

Ja tam pgr nigdy kupować nie miałem zamiaru bo z moich ha żyję na lepszym poziomie niż niejeden obszarnik zarówno przed wejściem do Eurokołchozu jak i przed :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Ja tam pgr nigdy kupować nie miałem zamiaru bo z moich ha żyję na lepszym poziomie niż niejeden obszarnik zarówno przed wejściem do Eurokołchozu jak i przed :P :P

A po wejściu do UE?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Jeśli pytasz czy - 

 

Owszem dokłada do produkcji ale nie są to sytuacje tożsame

Po perwsze ma to na celu kompensację niskich dochodów rolników i utrzymanie stosunkowo niskich cen zywności. Bez dotacji rolnicy mieliby zyski tyle ze mniejsze.

Po drugie  - demografia. Dopłaty trzymają  na wsi wiele osób w małych gospodarstwach. Klepią co prawda biedę ale nie ma wielkiego eksodusu do miast gdzie nie byłoby dla nich pracy.

W przypadku kopalni- przedsiębiorstwa państwowe pod kontrola państwa przynoszące straty. Państwo dokłada więc niejako samo do siebie a i tak wszystko jest na minusie. Gdyby je wziąc za pysk i umiejętnie zarządzać może wyszły by na plus ale socjalistyczne państwo plus związki zawodowe do tego nie dopuszczą bo nie potrafia i nie chcą. Dokładanie do czegoś co jest notorycznie na minusie nie ma sensu dlatego muszą zbankrutować

Co by powiedział górnik że do rolnictwa państwo może dokładać a do górnictwa nie . Zobaczymy co Pis osiągnie czy będzie lepszy od innych czy taki sam jak pozostałe rządy . Nasze kopalnie zlikwidować a kupować od ruskich a oni mają nasz towar w nosie . Mleko mleczarnie kupują po około 1,5 a sprzedają markety w kartonie po 2 zł przy mniejszym tłuszczu ale dochodzi obróbka i koszt pakowania w litrowe kartony a węgiel z kopalni biorą  tylko przewożą i sprzedają tonami a nie po kilu . 

To chyba zła droga czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Ale nie widziałem jeszcze żeby górnicy protestowali z powodu zbyt wysokich cen dla odbiorcy końcowego, albo zbyt dużej różnicy między ceną w kopalni a na składzie gdzieś w kraju. Jeżeli nie protestują tzn że ta sytuacja im odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ale nie widziałem jeszcze żeby górnicy protestowali z powodu zbyt wysokich cen dla odbiorcy końcowego, albo zbyt dużej różnicy między ceną w kopalni a na składzie gdzieś w kraju. Jeżeli nie protestują tzn że ta sytuacja im odpowiada.

 

Czy uważasz że to wina górników że kopalnie są nierentowne ? .  To górnicy powinni wydobywać pod ziemią i jeszcze pilnować spraw na powierzchni ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeś staszek wrzucił - poczytaj komentarze , to szybko usuniesz :P . Normalnie też odniosłeś sukces tym linkiem :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Zaraz, zaraz to górnicy siedzą na stałe pod ziemią? A może choć dzielni działacze związkowi wychodzą na powierzchnię? Jeżeli ma zabraknąć na wypłaty to znajdują czas na zajęcie się tymi sprawami. Jeżeli zaś czują się okradani przez spółki handlujące węglem to już czasu na reakcję nie mają?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeś staszek wrzucił - poczytaj komentarze , to szybko usuniesz :P . Normalnie też odniosłeś sukces tym linkiem :D;)

 

Mnie komentarze nie interesują bo to jest dla ciemnego ludu jak za Gerka spreparowane :P tylko kondomici w takie coś uwierzą i te k**wiszony co 8 marca gęby darły  :P  :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaa , no na to nie wpadłem . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

co głupek może osiągną ? a no nic

wstawia link na potwierdzenie że oto Tusk nie boi  się wyjść do ludzi a jarek na cmentarz idzie z ochroną 

i o czym to świadczy ? kto tu jest tchórzem i zwykłą  gnidą ?  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Normalny człowiek wie że strony umarłych nic mu nie grozi, zaś obawiać się powinien tylko żyjących. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Porządne ludzie nie zaczepiają nie rzucają się pod samochód to Tusk nie boi się wyjść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

To znaczy że nie budzi na ulicy w Brukseli tak negatywnych emocji jak u nas. Imigranci nie chcą go eksterminować, a tubylcy traktują go jak chłopa z sąsiedztwa. 

To jednak dziwny kraj i musimy zobowiązać nasz rząd aby coś z tym zrobił. Tak się nie godzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

A kto atakuje Jarka jak jedzie na miesięcznicę czyżby tubylcy albo  przyszli emigranci albo ci co im emerytury obniżył . To co chcesz wysłać wyborców Pis aby wrzeszczeli jak Tusk będzie przejeżdżał . Nie pojadą .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Czy uważasz że to wina górników że kopalnie są nierentowne ? .  To górnicy powinni wydobywać pod ziemią i jeszcze pilnować spraw na powierzchni ? 

Napewno w części tak. Urzędnicy zarządzajacy kopalnią są łatwo wymienialni i pod kontrolą państwa. Wszystko rozchodzi sie o wydajność pracy i wydobycie wegla na roboczogodzinę. Częściowo można winić infrastrukturę ale główną wina jest po prostu słaba wydajność pracy. 

Popatrz np. na Bogdankę. Jak się dobrze pracuje a nie ma w głowie popieprzone od przywilejów  to ciagle sa na plusie. Śląskie kopalnie za PISu nie padną bo to socjalisci którzy ze wzgledów ideologicznych bedą ten bałagan utrzymywac. Jak zacznie rządzić ktoś normalny to kopalnie od razu stana się rentowne albo zamknięte


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

A no właśnie JK atakuje jego własny naród. To powinno dać mu do myślenia. Jak jeszcze rachunek wystawią mu umarli np. ofiary katastrofy smoleńskiej, to będzie musiał do obstawy dorzucić egzorcystę. No chyba że ma kwity na wszystkich nieżyjących, albo pan Kazio od Macierewicza ma takie teczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Atakuje go naród bo mu na to pozwala . Za Po ciągników do Warszawy nie wpuścili rozganiali ludzi armatkami wodnymi . Jeden z narodu niósł krzesło aby Komorowski  usiadł to miał sprawę karną . Ostatnio jak Duda był na śląsku incydent z młodym człowiekiem . Za tamtego prezydenta byłby rzucony na glebę i sprawa karna . Dziwię się , że mają tyle cierpliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Egzorcystów to oni powinni mieć na etacie conajmniej kilku a i psychiatra by się przydał :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Egzorcystów to oni powinni mieć na etacie conajmniej kilku a i psychiatra by się przydał :P

Masz rację trzeba się poradzić psychiatry jak postępować z opozycją bo takich cyrków jeszcze nie było . Morze psychiatra rozwiąże problem opozycji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj