Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

8859 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2017 - 08:19

A tak w ogóle to chciałem przypomnieć że jakiś czas temu zaczął się nowy rok a w związku z tym wszedł odwrócony vat w budownictwie. Czy ktoś już wie jakie to będzie miało przełożenie na firmy budowlane szczególnie te małe i ich istnienie na rynku? 

Bo jak tak czytam to nowe prawo to widzę że gdzieś ucieka tym firmom 23% z ich zasobów finansowych więc siłą rzeczy aby nie dołożyć do interesu powinni podnieść ceny choćby o tę różnicę? Ciekawe jak będzie w tym wypadku z tym Mieszkaniem + bo mnie już gdzieś zaczyna brakować kasy w tym wszystkim. 

Edytowany przez mirro, 12 luty 2017 - 08:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 23:39
  •  

#2022 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2232 postów

Napisany 12 luty 2017 - 08:28

Popieram karta nauczyciela i przywileje mundurowych do kosza podobnie jak 13 14 i talony na Święta to relikt komunizmu tak jak i darmową żywność z Banków Żywności zlikwidować Owoce w szkole Szklanka mleka dla ucznia B)

#2023 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 luty 2017 - 09:27

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

•  

#2024 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 12 luty 2017 - 10:27

Za kilka dni dziennikarze doszukają się że auto premierowej prowadził chłopaczyna z 3 letnim stażem a pierwszy samochód kolumny prowadził oficer z porażającym stażem 1 miesiąca w pracy. Normalnie premiera nie woził nikt z krótszą praktyka jak 10 lat w BOR. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#2025 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 12 luty 2017 - 10:38

Ulman jeszcze trochę to ty i twoi koledzy będą sobie na wzajem dawać ordery za posty które piszecie :D  :D  :D  

#2026 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 12 luty 2017 - 10:40

Jeśli wierzyć literaturze opisującej serie "U" to licencja był bardzo głupim pomysłem. Zakłady nie padły bez rządowych dotacji, tylko zostały sprzedane lub zamknięte. Pomysły przedstawiano tyle że nie było żadnej dyskusji, Balcerowicz, Gomułka, Sachs ułożyli pewne założenia już wcześniej, z tego co pamiętam od 86 roku nie formalnie rozmawiano z Sorosem i Sachsem. Komuniści też już wiedzieli że należy przejść na inny model rynku w konsekwencji tego wprowadzono ustawę Wilczka. W 89 roku wszystkie reformy były gotowe, nie było żadnej dyskusji przedstawiono plan, przegłosowano i wprowadzono w życie w 110 dni. 

No własnie jeśli wieżyc literaturze. Masz taki problem, że żyjesz złudzeniami. Od literatury do ciągnika realnego, który kupują chętnie ludzie jest bardzo długa droga. Ursusa akurat bardzo długo utrzymywano rządowymi kroplówkami z pieniędzmi. Jakoś tych modeli z literatury nigdy nie wprowadzili. A z w końcu fabrykę sprzedano bo w latach dwutysięcznych naprawdę ciężko było znaleźć kogoś chętnego na poprzerabiane ciągniki rodem z lat siedemdziesiątych.

hubertb -   Telekomunikacje  sprzedali   za czasów  jak Bronek był  szefem  MON  i  nawet  infrastrukturę  wojskową  sprzedali  bez  zabezpieczenia  co  było skandalem  jakiego się  dopuścił  Komorowski bo  Tajny  schron  rządowy  zdekonspirowali  przy  okazji.  Dopiero  PiS  bodajże  w 2006 roku   odkręcił  to  przez  przywilej  tak zwanej  złotej  akcji  przed którym  Francuzi  się  bronili. W  tej  tranzakcji  pośredniczył  Kulczyk

Powinniście Kulczykowi dziękować. Ile warta była TP SA po wprowadzeniu komórek?

Za co większość zakładów jest w większości zagranicznych rękach ?

Bo ci co rządzili mieli takie rozumowanie jak Hubertus . Teorie mieli w dużym palcu a praktykę w małym .

Hubertus pisze , że lepiej było wziąć kredyt na kurnik i pod warunkiem że postawi się go tego samego dnia bo jak on pisze to wtedy jednego dnia mógł kupić kilo szynki a na następny dzień plasterek . 

Z jego rozumowania gdy by  postawił kurnik za kredyt w wysokości 100 tyś po dwóch latach ( 89 i 90) wartość kurnika by była około 700 % wniesionego nakładu teoretycznie tylko czy by znalazł kupca co by tyle za ten kurnik zapłacił . Praktycznie to by mógł kupiec dać połowę ceny albo mniej albo szybciej by kupił ten kurnik od komornika za jedną trzecią bo  w tym czasie wszyscy co brali kredyty na inwestycję przeważnie  bankrutowali . 

Tag że niektórzy myślą , że jak Pis objął władze to na drugi dzień już  powinna być gospodarka na najwyższym poziomie tak jak z przykładem tego kurnika .

Według jego teorii to frankowi-cze nie powinni mieć problemu z spłaceniem kredytu a może jeszcze lepiej jak wzięli to ich sprawa .

W innym poście pisze że powinni komunistów powsadzać do więzienia , a czy ty byś wsadził   swojego brata do wiezienia jakbyś był w Solidarności a brat stalinowskim oprawcom . Ci co teraz idą w ramie z komunistami mieli to zrobić ? Ale jeszcze  durne ludzie ich popierają na szczęście w małym procencie .    

Widzisz lepiej mieć takie rozumienie jak ja niż nie rozumieć co się czyta jak ty. Przykład kurnika podałem jako bardzo prosty przykład tego jak w latach 89, 90 majątek w realu nawet zbudowany na kredyt zwiększał swoją wartość szybciej jak forsa w banku. Pokazałem na tym przykładzie ile więcej kasy kosztowało by postawienie kurnika dwa lata później. Bo podrożały by o stopę inflacji materiały budowlane itd. A ty bredzisz coś o jakiejś sprzedaży. Jak ktoś bankrutował to powinien co najwyżej u inwestora pracować bo do inwestowania się nie nadawał. Jak oprocentowanie jak ktoś pisał wynosiło 90 % a inflacja 250 i 585 % to tylko głupek mógł zbankrutować. Ty do dziś tego nie rozumiesz.

Nie wiem który to z was pisał te bzdury, że ludzie na lokatach wtedy się dorabiali. Bo lokata w czasie inflacji to straty przynosiła. Jak ktoś chciał kasę ulokować. To kupował pustaki za 100 tys. Trzymał dwa lata i sprzedawał drożej. Mniej więcej o te powiedzmy 800 % jak w przypadku lat 89 i 90. Na rynku jego pieniądz miał mniej więcej tę samą siłę nabywczą. A pieniądz głupka co go trzymał na lokacie przy takiej galopującej inflacji miał już 1/8 tej siły nabywczej.

Według mojej teorii to frankowicze byli tak samo głupi jak ci co wtedy brali kredyty oprocentowane grubo, grubo niżej jak inflacja i bankrutowali.

W innym poście jak to piszesz napisałem, że ci co teraz krytykują, że są układy, że rozkradli, że był Okrągły Stół. To powinni ich wtedy wszystkich powsadzać do więzienia. A nie teraz krytykować. Ale jak już ustaliliśmy ty nie rozumiesz co czytasz. A krytykowac potrafi każdy. trzeba było robić wtedy po swojemu a nie teraz jeżyk strzępić, że wtedy to i tamto źle zrobiono.

pełne poparcie  jaco25  mieszkam 30 km od Czech jest tak jak ty piszesz a na dodatek byłem tam na wycieczce to tam się śmieją   z Balcerowicza ze nazywamy go ojcem przemian bo tam by go nazwali przestępcą  

Pewnie się z ciebie śmiali a ty nie rozumiałeś. Co Czechów jakiś Balcerowicz obchodzi. O ni mają swoje sprawy. Więc nie kituj tu, że akurat o Balcerowiczu rozmawiali.

Edytowany przez hubertuss, 12 luty 2017 - 10:45.

#2027 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 12 luty 2017 - 11:14

Według hubertusa ten kto nie interpretuje tak jak on tego chce to nie umie czytać i są głupi .  

Powstrzymaj się od tego słowa głupi czy głupek bo sprawa frankowi-cz niektóre są w sądach i jeżeli są przyzna im rację to wyjdzie na to ze sądy też są głupie według ciebie, także bym ci dał radę abyś tego słowa na publicznym forum wcale nie używał .  

Ja z tobą nic nie ustalałem kto umie czytać a kto nie . Ja myślę , że wszyscy umieją czytać tylko inaczej to interpretują .

To dopowiedz jeszcze jaki czas budowy powinien trwać i po jakim czasie z takiego kurnika jest zysk . Oprocentowanie kredytów to były około 200 % a jak coś nie poszło dobrze to karne odsetki są jeszcze większe .

#2028 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 luty 2017 - 11:15

Obecna sytuacja polityczna w Polsce hubertuss -  Jak  komórki w Polsce  wprowadzili w 1991 czy 2 roku  i  to  właśnie  TP   więc  co ty  bredzisz  za co  dziękować  za sprzedanie  strategicznego  podmiotu    Za  dekonspirację  tajnego  obiektu  Rządowego   Czy za  pozbawienie  Polskich Sił  Zbrojnych  Komunikacji w Przypadku  Wojny ????

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#2029 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 12 luty 2017 - 11:59

Mam techniczne wykształcenie, opieram się o rzeczy napisane i udowodnione. Licencje zakupiono w na początku Gierka czyli lata 70, wdrożenie do produkcji trwało prawie 10 lat. Gdzie w tym czasie seria U dawała obniżenie kosztów produkcji przez tzw. unifikację. 30, 60, 80 to 3 myśli techniczne, 3 zupełnie inne ciągniki, prawie 80% elementów różnych. Samo tylko wprowadzenie ujednolicenia kabin, silników(np. wspólne tłoki i tuleje), cięgien, szyb. Wiesz ile to daje? Egzemplarze istniejące prototypów U jeżdżą do dziś co raczej nie świadczy o nich źle. 

TP jest warta dużo bo TP to infrastruktura, jak myślisz do kogo należało wtedy 99% światłowodów? Do dziś większość z nich jest dzierżawiona od TP. 

#2030 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2017 - 12:16

Marekfarmer, jakiś czas temu wałkowaliśmy temat sprzedaży TP i tam odniosłem się tak do tego ośrodka jak i zarzutu o problemie z łącznością na czas wojny. 

Przypomnę Ci tylko że system wojskowy jest rozproszony, jego nie załatwi zniszczenie jednej linii można bowiem przekierować łączność innymi drogami. Trzonem są rejonowe i garnizonowe węzły łączności. To Twoje ulubione centrum dowodzenia to potencjalnie zbiorowa mogiła jako jeden z pierwszych celi do zniszczenia. Szczebel taktyczny toi tak łączność radiowa więc przestań rozpaczać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 12 luty 2017 - 12:25

W razie wojny, przejmuje się kontrolę nad liniami, tak samo jest np. z odbiornikami GPS, łącznością satelitarną i komórkową. Ba nawet wojsko ma prawo przejąć od was, pojazdy, ciągniki i maszyny. Generalnie lepiej żeby wojny nie było. 

#2032 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:00

Kto normalny w czasie wojny zechce korzystać z cywilnych lini. Narażonych na podsłuchy i zniszczenie przez wroga?

Według hubertusa ten kto nie interpretuje tak jak on tego chce to nie umie czytać i są głupi .  

Powstrzymaj się od tego słowa głupi czy głupek bo sprawa frankowi-cz niektóre są w sądach i jeżeli są przyzna im rację to wyjdzie na to ze sądy też są głupie według ciebie, także bym ci dał radę abyś tego słowa na publicznym forum wcale nie używał .  

Ja z tobą nic nie ustalałem kto umie czytać a kto nie . Ja myślę , że wszyscy umieją czytać tylko inaczej to interpretują .

To dopowiedz jeszcze jaki czas budowy powinien trwać i po jakim czasie z takiego kurnika jest zysk . Oprocentowanie kredytów to były około 200 % a jak coś nie poszło dobrze to karne odsetki są jeszcze większe .

Ty dalej udowadniasz, że nie rozumiesz co czytasz. Jeszcze raz ci powtarzam, że przykład kurnika podałem by objaśnić jak traciło się na lokatach, jak traciło się na gotówce i jak można było zapobiec utracie kasy lub zyskownie zainwestować. Przykład na potrzeby dyskusji mocno uproszczony. A ty z nowa głupotą typu jaki czas budowy i po jakim czasie zysk. Przeczytać co ktoś napisze może i umiesz. Ale guzik z tego rozumiesz. 

Co do oprocentowania kredytów to przyjmijcie w końcu jedną wersję. Bo jeden pisze, że 90 % drugi że 200. Mam wrażenie, że wymyślasz to na przekór aby tylko było na twoim.

Co do frankowiczów to ludzie, którzy zaciągali kredyt w innej walucie niż zarabiają mocno zaryzykowali. Wielu zwłaszcza tym na początku lat dwutysięcznych się udało. Pospłacali taniej kredyty. Potem sytuacja nie wyglądała tak różowo. Po prostu jak ktoś ryzykuje często majątkiem całego życia. To zbyt mądry nie jest. Można zaryzykować jakaś częścią a nie całością. Sprawy ciągną się już od lat. Jeszcze żaden sąd nie nakazał przewalutowań po kursie zaciągania kredytu. A teraz wypiął sie na nich pis.

hubertuss -  Jak  komórki w Polsce  wprowadzili w 1991 czy 2 roku  i  to  właśnie  TP   więc  co ty  bredzisz  za co  dziękować  za sprzedanie  strategicznego  podmiotu    Za  dekonspirację  tajnego  obiektu  Rządowego   Czy za  pozbawienie  Polskich Sił  Zbrojnych  Komunikacji w Przypadku  Wojny ????

Ok wprowadzili w 1991 roku. Ale w połowie pierwszej dekady lat dwutysięcznych komórki bardzo się rozpowszechniły i to miałem na myśli. Ludzie masowo odłączali telefony TPSA. Bo nikt nie chciał płacić abonamentu za nic. Bo kupował kartę ile rozmawiał tyle płacił i co najważniejsze telefon miał zawsze przy sobie w kieszeni. A nie w domu. Tak samo z budkami telefonicznymi. Gdzie dzisiaj coś takiego zobaczysz?

Mam techniczne wykształcenie, opieram się o rzeczy napisane i udowodnione. Licencje zakupiono w na początku Gierka czyli lata 70, wdrożenie do produkcji trwało prawie 10 lat. Gdzie w tym czasie seria U dawała obniżenie kosztów produkcji przez tzw. unifikację. 30, 60, 80 to 3 myśli techniczne, 3 zupełnie inne ciągniki, prawie 80% elementów różnych. Samo tylko wprowadzenie ujednolicenia kabin, silników(np. wspólne tłoki i tuleje), cięgien, szyb. Wiesz ile to daje? Egzemplarze istniejące prototypów U jeżdżą do dziś co raczej nie świadczy o nich źle. 

TP jest warta dużo bo TP to infrastruktura, jak myślisz do kogo należało wtedy 99% światłowodów? Do dziś większość z nich jest dzierżawiona od TP. 

Co z tego, skoro te serie u były już mocno przestarzałe. Stare silniki, stare przekładnie, mosty itd. Na ile by to starczyło? Do końca lat 80 tych. Kto potem chciał kupować nowe 60 tki i 30 stki? Dzięki licencji mf Ursus miał w miarę nowoczesne jak na tamte czasy podzespoły na których budował ciągniki całe lata 90 te i w dwutysięcznych. Chyba nikt stojąc przy c 360 i np 4512 nie ma wątpliwość co jest nowocześniejszą konstrukcją.

Co do infrastruktury to światłowody tak. A reszta tej infrastruktury już nie bardzo komu potrzebna jest. W sensie komercyjnym to już takich zysków nie przynosi. Ludzie telefony z domów po odłączali, budki z ulic poginęły. A to właśnie na tym rynku tp zarabiała najwięcej.

Edytowany przez hubertuss, 12 luty 2017 - 13:02.

#2033 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:03

16683816_1503026099737951_70395203744625

#2034 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:10

Tak zarabiała na telefonach ? Najwięcej zarabiała na dostępie do internetu, infrastruktura do dziś jest warta miliony. Bo już istniejąca można prosto unowocześnić. Po za tym TP miała też infrastrukturę radiową oraz komórkową(do dziś ją ma Centertel->Idea->Orange).

https://pl.wikipedia...ikacja_w_Polsce

https://pl.wikipedia.../wiki/Ursus_710 -> z tego co piszą jest sporo bardziej nowoczesny niż 4512. 

Edytowany przez hubertb, 12 luty 2017 - 13:17.

#2035 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:11

W związku z tym że, w dyskusji na temat łączności doszliśmy do ściany a ścianą jest informacja niejawna a takiej trzeba by użyć aby pokazać że w sprawie TP nie wszystko jest tak jak piszą. Proponuję przyjąć wersję iż faktycznie sprzedano, ukradziono i ujawniono a także że zagroziło. To będzie mniej szkodliwe niż samo udowodnienie Markowi czegoś przy pomocy informacji, które nie do końca powinny fruwać po internecie. Ja się poddaję.

#2036 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:38

Hubertus to żaden przykład mocno uproszczony . Jak byś napisał że kto ma pieniądze zamiast wpłacić na lokatę mógł zakupić cegłę albo inny materiał a nie brać kredyt i budować kurnik a potem się wycofujesz mówiąc że to tylko przykład . Na takim twoim przykładzie w tych czasach większa prawdopodobieństwo było by straty niż zysku a może nawet wkładu własnego w ten kurnik . 

Pewnie ze na lokacie by stracił ale nie wszystko . Jak banki dawały kredyty to musiał ktoś oszczędzać .

Co do tych przestarzałych 60 czy 30 to jak w 98 roku chciałem kupić c-330 najlepiej z zachodu to ten co sprowadza powiedział że tam są droższe jak u nas i sobie bardzo chwalą te przeżytki . Jeszcze na złomie nie stoją wiec  mają wartość i mocne podzespoły  . 

Co do 45-12 to mają za mocny silnik do skrzyni biegów . Może i reprezentuje się lepiej ale jakby poszedł do ciężkiej roboty razem z 60 to byśmy zobaczyli .

Z taką demokracją jak ty piszesz to nigdy bogaty nie da aby biedniejszy się bogacił i od tego jest państwo aby wyrównywało . 

A dlaczego polskie firmy budują jako podwykonawcy a przetarg wy graje  człowiek który ma tylko jedna teczkę w trzech osobach i biuro wynajęte . I co ty mówisz że trza było kupować zakłady czy pegeery  tylko jak polak poszedł to nie było na sprzedanie a jak przyjechał inwestor zagraniczny to go z szampanem przyjmowali takie sytuacje były . 

#2037 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:43

Marekfarmer, jakiś czas temu wałkowaliśmy temat sprzedaży TP i tam odniosłem się tak do tego ośrodka jak i zarzutu o problemie z łącznością na czas wojny. 

Przypomnę Ci tylko że system wojskowy jest rozproszony, jego nie załatwi zniszczenie jednej linii można bowiem przekierować łączność innymi drogami. Trzonem są rejonowe i garnizonowe węzły łączności. To Twoje ulubione centrum dowodzenia to potencjalnie zbiorowa mogiła jako jeden z pierwszych celi do zniszczenia. Szczebel taktyczny toi tak łączność radiowa więc przestań rozpaczać.

Jeżeli  coś  jest  budowane  w ścisłej Tajemnicy   to  jak ma ktoś  to  zniszczyć  i  czym   w Mojej okolicy  był  bunkier Atomowy  wybudowany w latach  PRL  za czasów  PO-PSL  Wojsko to  oddało  gminie    Gmina sprzedała  prywatnemu  właścicielowi  który  wyprzedał z tamtąd wszystko  począwszy  od   grubych  płyt  aluminiowych  na podłodze  po akumulatory  i  silniki  grube przewody itd

Ostatnio  okazało  się  że  w innym miejscu  był  tajny  ośrodek  dowodzenia  dla  wojewody  który  też   PO-PSL  oddało  gminie

Jeżeli budowano  za grube  miliony  tajny  ośrodek  rządowy  to  na pewno  tak  aby  przetrwa  ewentualny  atak  atomowy 

A tak  Komorowski  swoją  nieodpowiedzialnością   zmarnotrawił  Miliony  zainwestowane  w nasze  bezpieczeństwo

#2038 Share hubertb

hubertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 12 luty 2017 - 13:54

Pogratulować wójta. U mnie też jest taki gospodarz, szkoda gadać. 

http://opinie.wp.pl/...9616791618689a 

Edytowany przez hubertb, 12 luty 2017 - 14:19.

#2039 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:22

Jeśli jesteś z okolic Siemiradza, Chocianowa, Międzyrzecza, Torunia, Gdyni to mogłeś mieć ośrodek łączności BARS. W ogóle było u nas chyba 6 albo 7 takich obiektów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1237 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:33

Bunkier  Atomowy  to  sprzedali  21ha + Bunkier   za chyba 500 tyś

Z Tajnego  ośrodka  dowodzenia dla  Wojewody  pobudowanego w 58 roku   zrobili  Muzeum   Ściśle  Tajne