Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Siewnik do kukurydzy Omega

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Ursus11

Ursus11

Uczący się Weterynarii

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 10681748

Napisany 19 marzec 2008 - 14:04

Siewnik do kukurydzy Omega Mamy problem z siewnikiem do kukurydzy Omega. Problem polega na tym że siewnik sieje nie równomiernie to znaczy że nieraz sieje dobrze a za kawałek wcale nie sieje. :( Chodzi mi o poszczególne sekcje, ciśnienie jest utrzymywane na jednakowym poziomie. Jeśli ktoś by mi mógł pomóc w ustaleniu przyczyn i wyeliminowaniu ich to był bym wdzięczny.
Z góry dziękuję.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Siewnik do kukurydzy Omega Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 18:45

Siewnik do kukurydzy Omega a jaka odmiane siejesz???jesteś pewien, że masz oopowiednie ciśnienie???jakie masz ciśnienie???

może być dziurawy wąż i na podciśnienie jest za małe, choć myślę że masz źle ustawiony zgarniacz na tarczy...
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:30

Siewnik do kukurydzy Omega ten typ tak ma. I co byś nie robił, to nie zmienisz tego :P Jedyny motyw naprawy to wymiana na inny.
  • 0

#4 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:45

Siewnik do kukurydzy Omega z boku sekcji jest niby okienko i nawet coś tam widać na tarczy, jak kręciłem na sucho to zawze łapało mi nasiona, ale jak sobie raz SAN posiałem to było może z 60% obsady, dobrze że miałem tylko w jednej sekcji.teraz zgarniacz mam zawsze rozsunięty i jest w miare ok , ale za to częściej trafiaja sie po dwie szt.
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Ursus11

Ursus11

Uczący się Weterynarii

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 10681748

Napisany 20 marzec 2008 - 08:38

Siewnik do kukurydzy Omega A jakie ciśnienie powinno być??? Siewnik ten pożyczam. Siałem nim drugi rok, pierwszego było wszystko ok, drugiego wysiałem jedną jednostkę z małym haczykiem nasion na dwa hektary. Strasznie rzadko. Ciśnienie na manometrze między 4 a 5. Z tego co zauważyłem to sekcje sieją nie równomiernie. Mam też wrażenie jakby siewnik gdy sieje siał po kilka ziaren, tylko skąd taka mała ilość wysianych nasion na hektar.
  • 0

#6 mf2551

mf2551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • 306289

Napisany 25 kwiecień 2008 - 20:56

Siewnik do kukurydzy Omega moim zdaniem trzeba wymienić całe tarcze wysiewające z uszczelkami (a to spory koszt 0 słyszałem że po zasianiu 50ha tarcze się ścierają i dostaje się powietrze z zewnątrz
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#7 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 22 maj 2008 - 12:26

Siewnik do kukurydzy Omega ja tez mam Omege i nie narzekam na wysiew. tylko jak sieje kilka odmian to musze przestawiac na zebatkach. bo np. odmiana "GLEJT" ma duze ziarna i sieje na drugiej zembatce a np. "AURICA" lub "OPOKA" ma male i okragle ziarna wiec czasami tarcza moze zassac 2 ziarna na raz wiec przestawiam na 3 lub 4 zembatke i ursusem 902 jezdze 4 terenowa na 1500 obr/min. a wskaznika cisnienia nie mam podlaczone i tez jest dobrze.
  • 0
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#8 macieja212

macieja212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • 5119152

Napisany 03 luty 2009 - 13:13

Siewnik do kukurydzy Omega ja miałem omege i szczeże niebyłem z niego zadowolony teraz kupiłem gaspardo i zobacze jak ten będzie wysiewał
  • 0

#9 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 03 luty 2009 - 19:16

Siewnik do kukurydzy Omega co ci w nim nie odpowiadalo??
  • 0

#10 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 03 luty 2009 - 19:32

Siewnik do kukurydzy Omega wszystko??? ;) bo mi wszystko :D
  • 0

#11 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:08

Siewnik do kukurydzy Omega no kazdy ma swoje zdanie ale mi to wszystko odpowiada. teraz tylko musze wymienic tarcze ale tak po za tym to dobrze sie sprawuje. moj jest z 1999 roku i nie widac zeby tyle lat mial. jest naprawde w dobrym stanie. tylko te znaczniki nie wiem jak zamontowac zeby sie nie wyginaly.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#12 Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 10 czerwiec 2009 - 08:09

Siewnik do kukurydzy Omega ja mam stary siewnik omega a na sekcjach wysiewajacych pisze carraro i na tarczach też, nie orientuje się ktoś gdzie można dostac takie tarcze do kukurydzy?
  • 0