Polecane posty

Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 

 

Proszę opisać:

-Jakie są wymagania aby się dostać?

-Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?

-Atmosfera na uczelni i kierunku?

-Kadra dydaktyczna?

-Zaplecze praktyczne?

-Akademik?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Edytowano przez DanioTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

ale czmu tril? planujesz zostac na gospodarstwie? ja skonczylem tril na uwm w olsztynie i troche zaluje ( tylko kierunku ktory wybralem) bo nic zwiazanego z rolnictwem tam nie bylo. a jednak fizyka i matematyka to podstawa na tych studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekx    2

Też skończyłem Tril na UP w Lublinie, i szczerze powiem, drugi raz wybrałbym inny kierunek, na zajęciach mało rzeczy związanych z rolnictwem, z leśnictwem jeszcze mniej. W zależności od wybranej specjalności można jednak się tam nauczyć/dowiedzieć ciekawych rzeczy o ile kogoś dana dziedzina interesuje, ja np. wybrałem motoryzację ale były też odnawialne źródła energii. Tak jak kolega wyżej pisał, jeżeli nie czujesz się na siłach z matmy, fizyki, to może być ciężko bo sporo jest tego pod różnymi postaciami. Niektóre przedmioty ciężkie inne banalnie łatwe, niektórzy prowadzący trudni inni na luzie, różni ludzie sa jak wszędzie. Co do Lublina to wiadomo, miasto studenckie, akademiki w miarę tanie i standardy przyzwoite, miejsca łatwo dostępne.

 

ps. Jeśli potrzebujesz wykształcenia rolniczego zawsze zamiast robić studia w tym kierunku, podobno wystarczy jakiś kurs. A jeśli nie, zawsze można po zrobieniu inż. idąc na mgr zmienić kierunek, uczelnię... zazwyczaj uzupełniając różnice programowe. Możliwości jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czemu tril? planujesz zostać na gospodarstwie? ja skończyłem tril na uwm w olsztynie i trochę żałuje ( tylko kierunku który wybrałem) bo nic związanego z rolnictwem tam nie było. a jednak fizyka i matematyka to podstawa na tych studiach.

Gospodarstwa prawie nie ma, więc szukam możliwości na dobrą pracę w tym co mi się podoba. Chcę być operatorem bądź mechanikiem maszyn rolniczych. Wydaje mi się, że to jest najlepszy kierunek.

 

W tym roku kończę Technikum rolnicze. Egzaminy zawodowe prawdopodobnie zdałem (jeszcze nie ma wyników) także wykształcenie rolnicze będzie.  

 

Jeśli macie jakieś inne kierunki to chętnie rozważę propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

jezeli juz chcesz na studia techniczne isc to lepiej bedzie na mechanike i budowe maszyn. tam jest nastawienie glownie na technike ale kuć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

TRiL można spotkać również pod inną nazwą, np. na Politechnice Białostockiej - IRSiL, czyli Inżynieria rolno-spożywcza i leśna. Jestem dopiero na pierwszym roku, więc dużo nie powiem na ten temat. W tym roku chętnych nie było zbyt wielu, gdyż to nowy kierunek na PB, 60 miejsc. Zaplecze i kadra jak najbardziej w porządku ( chociaż jak wszędzie zdarzają się wyjątki). Akademik w przystępnej cenie. 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez PatrycjaJ
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety potrzebnej do pracy licencjackiej.
      Link: https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5ad49fcd51f2a/
      Z góry dziękuje za poświęcony czas
    • Przez Rolnik11441
      Witam mam pytanie czy ktos mial taki problem w zetor forterra 11441 ze nie bylo wogole ciśnienia oleju?
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, moi rodzice prowadzą gospodarstwo o powierzchni 15 ha i hodowlę bydła mięsnego, gospodarstwo na 100% przepiszą na mnie i mam dylemat czy warto iść do szkoły rolniczej, czy lepiej wybrać inny kierunek ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj