Skocz do zawartości

Zdjęcie

TRiL - gdzie i dlaczego?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanioTraktorzysta

DanioTraktorzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2016 - 02:22

TRiL - gdzie i dlaczego?

Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 

Proszę opisać:

-Jakie są wymagania aby się dostać?

-Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?

-Atmosfera na uczelni i kierunku?

-Kadra dydaktyczna?

-Zaplecze praktyczne?

-Akademik?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowany przez DanioTraktorzysta, 25 luty 2016 - 02:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TRiL - gdzie i dlaczego? Dzisiaj, 01:37
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 25 luty 2016 - 05:58

TRiL - gdzie i dlaczego? Zdaje się że już pytałeś o to samo: http://www.agrofoto....-wybór-studiów/

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 25 luty 2016 - 08:20

TRiL - gdzie i dlaczego? ale czmu tril? planujesz zostac na gospodarstwie? ja skonczylem tril na uwm w olsztynie i troche zaluje ( tylko kierunku ktory wybralem) bo nic zwiazanego z rolnictwem tam nie bylo. a jednak fizyka i matematyka to podstawa na tych studiach.

#4 Share adamekx

adamekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 luty 2016 - 10:50

TRiL - gdzie i dlaczego?

Też skończyłem Tril na UP w Lublinie, i szczerze powiem, drugi raz wybrałbym inny kierunek, na zajęciach mało rzeczy związanych z rolnictwem, z leśnictwem jeszcze mniej. W zależności od wybranej specjalności można jednak się tam nauczyć/dowiedzieć ciekawych rzeczy o ile kogoś dana dziedzina interesuje, ja np. wybrałem motoryzację ale były też odnawialne źródła energii. Tak jak kolega wyżej pisał, jeżeli nie czujesz się na siłach z matmy, fizyki, to może być ciężko bo sporo jest tego pod różnymi postaciami. Niektóre przedmioty ciężkie inne banalnie łatwe, niektórzy prowadzący trudni inni na luzie, różni ludzie sa jak wszędzie. Co do Lublina to wiadomo, miasto studenckie, akademiki w miarę tanie i standardy przyzwoite, miejsca łatwo dostępne.

ps. Jeśli potrzebujesz wykształcenia rolniczego zawsze zamiast robić studia w tym kierunku, podobno wystarczy jakiś kurs. A jeśli nie, zawsze można po zrobieniu inż. idąc na mgr zmienić kierunek, uczelnię... zazwyczaj uzupełniając różnice programowe. Możliwości jest dużo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DanioTraktorzysta

DanioTraktorzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2016 - 12:56

TRiL - gdzie i dlaczego?

ale czemu tril? planujesz zostać na gospodarstwie? ja skończyłem tril na uwm w olsztynie i trochę żałuje ( tylko kierunku który wybrałem) bo nic związanego z rolnictwem tam nie było. a jednak fizyka i matematyka to podstawa na tych studiach.

Gospodarstwa prawie nie ma, więc szukam możliwości na dobrą pracę w tym co mi się podoba. Chcę być operatorem bądź mechanikiem maszyn rolniczych. Wydaje mi się, że to jest najlepszy kierunek.

W tym roku kończę Technikum rolnicze. Egzaminy zawodowe prawdopodobnie zdałem (jeszcze nie ma wyników) także wykształcenie rolnicze będzie.  

Jeśli macie jakieś inne kierunki to chętnie rozważę propozycje.

#6 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 25 luty 2016 - 13:51

TRiL - gdzie i dlaczego? jezeli juz chcesz na studia techniczne isc to lepiej bedzie na mechanike i budowe maszyn. tam jest nastawienie glownie na technike ale kuć trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share G_Siegien

G_Siegien

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 luty 2016 - 17:01

TRiL - gdzie i dlaczego?

TRiL można spotkać również pod inną nazwą, np. na Politechnice Białostockiej - IRSiL, czyli Inżynieria rolno-spożywcza i leśna. Jestem dopiero na pierwszym roku, więc dużo nie powiem na ten temat. W tym roku chętnych nie było zbyt wielu, gdyż to nowy kierunek na PB, 60 miejsc. Zaplecze i kadra jak najbardziej w porządku ( chociaż jak wszędzie zdarzają się wyjątki). Akademik w przystępnej cenie. 

Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)