rolnik115

Przyczepa hl z innymi papierami

Polecane posty

rolnik115    140

Witam, mam okazję kupić przyczepę hl 6011 ale przyczepa ma papiery od autosan d55. Czy nie będzie później problemu ze sprzedażą takiej przyczepy którą ma papiery od innej? Przyczepa jest na prawdę w super stanie więc szkoda żeby przepadła... proszę o jak najszybsza odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? Legalnie  nawet przeglądu nie  zrobisz , rób jak uważasz 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Co jeden to lepszy, któryś z użytkowników myślał, że może całkowicie legalnie kupić papiery do bodajże przyczepy :D Sprawa z Twoją odsprzedażą wygląda tak: po co ktoś ma Ci płacić normalną kasą za "rejestrowaną" przyczepę skoro kupi bez papierów a papiery osobno i wyjdzie na to samo ale taniej? Pomijam już legalność całych transakcji...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A niby dlaczego miał by legalnie nie zrobić przeglądu? większość diagnostów nie ma pojecia jak wyglądają przyczepy rolnicze( wiem tabliczka) ale co w tedy jak odpadła np ze starośći? przymykają oko i stempel :D  według mnie jeśli przyczepa warta swojej ceny to bym brał


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sam  sobie  odpowiedziałeś  dlaczego ... 

 

Jeśli jest  zarejestrowana  jako ciężatrowa  i  zachcesz  przerobić  na rolnicza  - to  problem jest jeszcze  większy ... 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A niby dlaczego miał by legalnie nie zrobić przeglądu? większość diagnostów nie ma pojecia jak wyglądają przyczepy rolnicze( wiem tabliczka) ale co w tedy jak odpadła np ze starośći? przymykają oko i stempel :D  według mnie jeśli przyczepa warta swojej ceny to bym brał

 

Co jak co ale numery to sprawdzają...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sam  sobie  odpowiedziałeś  dlaczego ... 

 

Jeśli jest  zarejestrowana  jako ciężatrowa  i  zachcesz  przerobić  na rolnicza  - to  problem jest jeszcze  większy ... 

 

Ale my tu nie piszemy o ciężarowych :)

 

@michał1993  jak mają z czego

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wiekszość z nas jeżdzi na przegląd z tylko z dowodem ,to jedno, lecz nikt głupi nie jest i nawet podczas kontroli dociekliwy zauważy różnice ,kombinowac z papierami mozna ale chociaż tonaż niech bedzie podobny i producent niech bedzie ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tego co autor tematu tu akurat tonaż by się zgadzał ale to jeszcze nic nie znaczy. Numery są inne i tyle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wiekszość z nas jeżdzi na przegląd z tylko z dowodem ,to jedno, lecz nikt głupi nie jest i nawet podczas kontroli dociekliwy zauważy różnice ,kombinowac z papierami mozna ale chociaż tonaż niech bedzie podobny i producent niech bedzie ten sam

 

Miałem kiedyś taką sytuację że chciałem zrobić przegląd z samymi dokumentami skutera, otrzymałem jednoznaczną odpowiedź że nie ma takiej możliwości bez skutera, przywieź skuter i temat będzie załatwiony pozytywnie. Pomalutku kończą się te czasy, szczerz przyczepa jak jest sprawna to raczej się nic nie zużywa ale w przypadku przegląd bez auta to jest jak strzał w kolano (po części chodzi o bezpieczeństwo).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A niby dlaczego miał by legalnie nie zrobić przeglądu? większość diagnostów nie ma pojecia jak wyglądają przyczepy rolnicza...

Zapraszam do mnie na stacje okręgowe ;)

Tylko żebyś się nie zdziwił bo wiedzę mają.

Miałem kiedyś taką sytuację że chciałem zrobić przegląd z samymi dokumentami skutera, otrzymałem jednoznaczną odpowiedź że nie ma takiej możliwości bez skutera, przywieź skuter i temat będzie załatwiony pozytywnie. Pomalutku kończą się te czasy, szczerz przyczepa jak jest sprawna to raczej się nic nie zużywa ale w przypadku przegląd bez auta to jest jak strzał w kolano (po części chodzi o bezpieczeństwo).

Teoretycznie się kończy, praktycznie jeszcze jest trochę stacji gdzie diagnosta leci na kasę nie patrząc na swoje uprawnienia.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

do autora tematu weź dokumenty od mercedesa i jedź polonezem na przegląd i zdziwienie za co ci nie zrobią a skąd masz pewność że ta przyczepa nie jest kradzione w Niemczech już teraz duszności nie są tacy głupi jak kiedyś wiele stacji jest monitorowanych i już same dokumenty nie przejdą a i często jest tak ze jedzie się z samymi dokumentami jak na stacji są już dane pojazdu bo wcześniej rok czy dwa ktoś na stacji widział ten pojazd


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jeśli u cb łapią i będziesz dużo jeździć po drogach publicznych to lepiej odpuścić bo możesz mieć problem z mundurami bo przegląd załatwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

raczej z prokuratorem bo mundurowe służby to tam przekażą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nie ma co sobie też tego tak brać do serca bo przy rutynowej kontroli nikt nie sprawdza numerów aby było oc+ przegląd i stan techniczny ok.
Sam mam podobny przypadek więc znam temat.
Problem może być przy ewentualnej stluczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danger    1

Diagnosta może i ślepy ale nie daj Boże ktoś rozwali sobie samochód albo straci zdrowie lub życie o taką przyczepę to już likwidator z ubezpieczenia taki ślepy nie będzie.

Jeśli uznają że numery są przebite wtedy ubezpieczyciel uzna że ubezpieczenie nie należy do tej przyczepy to wtedy sam pokryjesz wszystkie koszty związane z naprawą pojazdu lub leczeniem tego kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Jakie wy  tu głupoty piszecie to głowa mała, wszyscy są tacy prawi i mają przyczepy i numery wszystko cacy hahah, ludzie gdzie wy żyjecie, co druga przyczepa nie ma swoich papierów, prawie żadna czeska nie ma numerów nawet, tabliczki idzie kupić, numeratory i numery już są właściwe. Miałem 6 przyczep i tylko jedna polska 6t. - D50 miała swoje papiery


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ma nie swoje papiery ale model się zgadza lub zbliżone, ale hl a np Sanok to już inna bajka.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Bywa że z innej też 😁ale najważniejsze żeby tonaż był taki sam lub większy niż jest faktycznie żeby na 10 tonowej nie było 5 w papierach a rzeczywiście sama waży 4t. 

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

A świstak siedzi i zawija .....:D.Wszystko do czasu, aż trafi się zonk i będą dwie z tym samym numerem. A gdy coś będzie podejrzane to od razu dostaniesz pieczątkę z przeglądu. Wierzysz w to ,że  diagnosta będzie na tyle głupi i nieświadomy że "przymknie oko ", a gdyby nawet , to może " wyjść " sprawa w rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Kolego nie znasz rynku i przyczep z czech to się nie wypowiadaj, miałem już dwie  9 tonowe, dwie 7 tonowe, i hl 6011 i teraz mam znów 9 tonowa i kupię jeszcze jedna, i w każdej na ramach albo brak numeru albo nabity świeżo więc wiem co mówię a dwa jakim cudem chcesz mieć dwie zarejestrowane na ten sam numer skoro masz kompletny  czeski czy niemiecki dowód rejestracyjny, i w urzędzie wszystko normalnie przechodzi weryfikację. Nie mówię o rejestracji jak to modne na olx jest ze rejestracja na umowę kupna sprzedaży z Holandii, Belgii, Niemiec i Bóg wie skąd. Tego bym nigdy nie próbował nawet bo wtedy może się zdarzyć tak jak piszesz. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj