Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case CVX

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2010 - 05:23

Case CVX JD można regulować wysokość, do tego są trzy tryby Auto, Max, Min. Swoją droga szkoda, że nie nazwali ich Auto Sport i Comfort. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case CVX Dzisiaj, 21:00
  •  

#22 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 21:38

Case CVX Jeżeli mogę to powiem wam coś o tuninngu w cvx. W 2009r roku kupiłem 140 bodajże początkiem kwietnia /wcześniej przeanalizowalem katalogi części,przepytałem serwis kontaktowalem się z ludźmi pracującymi w fabryce w austrii i co się okazalo że wszędzie jest na 99% to samo oprócz mechanizmu rożnicowego i jego blokady w 195 przez co jest minimalnie dluższy/ jednocześnie kupilem siewnik nabudowany na bronie aktywnej maschio gasprado 3m. Nadmienie że mam strasznie zbite i ilaste ziemie dlatego nie zdecydowałem się na 4m.Zrobiłem probę siania jęczmienia , ledwo ciągnął myśalem żę się uduszę. Odrazu z konaktowalem się z ludźmi z firmy 44tunning w sprawie podciągnięcia mocy stwierdzili że niema problemu, podobno ten silnik może mie nawet 260km potrzebna by była tylko większa sprężarka. Przyjechali z homologowaną hamownią, kompami i innym sprzętem. Podłączyli ciągnik i co się okazało miał tylko na maxa 131km a power manegment wcale niedziałał. Podnieśli mi moc przy pomocy zmiany oprogramowania na 195km przyczym wszelkie parametry spalania, emisji spalin były zachowane. Wsiadłem do niego i do roboty i odziwo niedowiary nieta maszyna luz blus pięknie chodzi a jescze mniej pali na godzinę pracy jakieś 10-15%.I tak robię do dziś bez żadnej awarii a ciągnik mi ten służy jako glówny bo mam 100ha i wykonóję trochę usług. Do cztero skibowego pługa obracanego lemken europal 7x musialem dokupic 5 korpus i odziwo daje sobie pięknie radę.Jęśli ktoś chciałby więcej informacji na temat tunningu proszę dzwonic na 696067428 udzielę wszelkich informacji i pomogę zkontaktowac się z maistrami.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#23 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 listopad 2010 - 22:16

Case CVX Tak się kolega ładnie o ciągnikach dowiedział, a agregat kupił ...hmmm :)

#24 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:04

Case CVX Dziwisz się ale jako jedyna brona ma podwójną wannę i zamontowane odbijaki chroniące przed kamieniami a dla mnie to bardzo ważne bo kamieni u mnie multum.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2010 - 07:05

Case CVX Tia ze 130 na 190 i spalanie na godzinę zmalało o 10%. Cudów nie ma. Dodany obrazek

#26 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 10:03

Case CVX Choć zupełnie się na tym nie znam dla mnie to logiczne i realne. Zwiększenie mocy ciągania powoduje zwiększenie zapasu mocy, za czym idzie znaczne zmniejszenie obrotów podczas pracy. Tak mnie się wydaje :)

A z tym siewniczkiem to nie chodziło mi co ona ma, tylko jak jest wykonany :( Z tego co wiem ( np sąsiad) to materiały fatalne, pęka to tu to tam. Właśnie w tym roku kupił drugi choć machio-gaspardo ma od nowego ze 4-5 lat.

#27 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 11:05

Case CVX @darolee tutaj mozesz poczytac o chipie, choc lektura nie do konca merytoryczna :/ http://www.agrofoto....c/page__st__120

moc bierze sie z energii zawartej w paliwie, wiec nie da sie jej wytworzyc wiecej bez zwiekszenia zuzycia paliwa (tak generalnie nie wchodzac w szczegoly).
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#28 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 12:15

Case CVX To jest tak jak z samochodami ponieważ każdy ciągnik dostaje to samo oprogramowanie tak samo ustawione a każdy pracuje inaczej dla jednego program będzie odpowiedni i z 140koni będzie miał np 145 a drugi będzie miał 135km. W zmianie oprogramowania chodzi o to, że jest po pierwsze ono robione pod daną maszynę nie dać się naciągnąć na gotowe chipy bo to nie o to chodzi bo mogą tylko zaszkodzić. Zmiany sprawiają, że paliwo jest lepiej spalane przez motor z czym się wiąże możliwość zwiększenia mocy bez dodatkowej dawki paliwa a w 90% zmniejszenia zużycia jej o mniej więcej 10% ale dodanego pułapu mocy, później już trzeba inną pompę paliwa jeżeli dana nie daje rady przy czym już zwiększa się ilość spalanego paliwa. Każdy prosi o program jaki uważa że go zadowoli. Najlepszy jest umiarkowany który nie zmniejsza żywotności maszyny i nie będzie kopciła.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:08

Case CVX nie robmy tu OT, jesli jest cos na rzeczy odnosnie tuningu zapraszam do wczesniej podanego przeze mnie tematu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 11:52

Case CVX No tak trochę porównanie do samochodu, to dla mnie niezbyt :unsure: Owszem nie wierzę, że podniesienie o powiedzmy 40KM zmniejszy zużycie paliwa samo w sobie. To , że pozwoli znacznie zmniejszyć obroty przy zadanej prędkości, przez co się zmniejszy zużycie ON to i owszem. Właśnie dlatego nie porównywałbym do samochodu.
U mnie na przykład jak robię powiedzmy aresem unii 10km/h i śmigam na 1500-1600 obr/min, to zwiekszenie o 0,5km/h już wskakuje na 1900-2000, a wiadomo, że przy tych obrotach wir w baku :P
Generalnie nie mam potrzeby zwiększania mocy, bo sprzetem, którym dysponuję i tak sobie radzi aż nad ;[ Jedynie zastanawiam się nad zwiększeniem mocy do czynnego agregatu uprawowo-siewnieko. chciałem kupić maksymalnie zróżnicowa koła aby uzyskać max przełożenie na bronę. I chodzi mi o to aby silnik był mocniejszy bo WOM bedzie dość obciążomy

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 12:11

Case CVX @darolee ale to zalezy tylko i wylacznie od charakterystyki, ja swoim axionem czy bede jechal na 2000 obr, czy na 1500 jesli bedzie takie samo obciazenie to zuzyje dokladnie tyle samo paliwa - taka charakterystyka pracy silnika.

jesli po chipie osiagniesz ta sama moc przy nizszych obrotach to nie koniecznie zmniejszy sie ilosciowe zuzycie paliwa, moze zmniejszyc sie jednostkowe, ale tez nie koniecznie. wiec obroty silnika nie maja nic do rzeczy poza tym ze "wchodza" do mocy, a ta do jednostkowego zuzycia.

prosze jeszcze raz o zaprzestanie pisania na temat tuningu w tym temacie!!!

#32 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 17:45

Case CVX No Panie Krzysztofie odsyła nas Pan na link JD? ja myślał, że to ogólnie o chip tuningu, to sobie poszedłem, a tam "Zwiększenie mocy w JD 6620" Nas tu interesują CVX :P I chyba rozmawiamy o modernizacji w tym temacie więc nie bardzo widzę jakiejś wielkiej odskoczni :unsure:

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 18:05

Case CVX tam zaraz edytuje tytul na ogolny zwiazany tylko z tuningiem :unsure:

#34 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 18:18

Case CVX Nie klóccie sie ,trochę źle się wyraziłem spalanie na godzinę pozostalo bez zmian ale na obrobiony hektar spadło dzięki zapasowi mocy i możliwości użycia szerszych maszyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share himen86

himen86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 10:26

Case CVX

Ma może ktoś instrukcje obsługi do case cvx 1170 ?

Dodaj odpowiedź