adamos012

czy wapno budowlane nadaje sie na pole pod pszenicę?

Polecane posty

Krisek    15

wapno budowlane tak naprawdę to nie nadaje się pod żadną uprawę ponieważ działa natychmiastowo i nie dość że ci połowę wiatr porwie przy sianiu to jeszcze będzie tylko 3 miesiące działać. Są w nim też dodatki uszlachetniające do lepszego wiązania z betonem, substancje klejące do tynków przeciwutleniacze i inne cuda tak że możesz tylko zaszkodzić. 550 zł/ 1t  i max 200 kg/h  się daje  u mnie na składzie jest wapno tlenkowe granulowane 92% jak wsypałem do butelki to rozsadziło lepiej jak petarda tak że coś tam działa ale trzeba stopniowo stosować aby uniknąć stresu gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miś92    0
Dnia 24.02.2016 o 13:31, Krisek napisał:

wapno budowlane tak naprawdę to nie nadaje się pod żadną uprawę ponieważ działa natychmiastowo i nie dość że ci połowę wiatr porwie przy sianiu to jeszcze będzie tylko 3 miesiące działać. Są w nim też dodatki uszlachetniające do lepszego wiązania z betonem, substancje klejące do tynków przeciwutleniacze i inne cuda tak że możesz tylko zaszkodzić. 550 zł/ 1t  i max 200 kg/h  się daje  u mnie na składzie jest wapno tlenkowe granulowane 92% jak wsypałem do butelki to rozsadziło lepiej jak petarda tak że coś tam działa ale trzeba stopniowo stosować aby uniknąć stresu gleby.

Na czym polega ten stres gleby.... Mam 4.6 ph i potrzebuje podnieść do 7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8903    0
Dnia 24.02.2016 o 13:31, Krisek napisał:

wapno budowlane tak naprawdę to nie nadaje się pod żadną uprawę ponieważ działa natychmiastowo i nie dość że ci połowę wiatr porwie przy sianiu to jeszcze będzie tylko 3 miesiące działać. Są w nim też dodatki uszlachetniające do lepszego wiązania z betonem, substancje klejące do tynków przeciwutleniacze i inne cuda tak że możesz tylko zaszkodzić. 550 zł/ 1t  i max 200 kg/h  się daje  u mnie na składzie jest wapno tlenkowe granulowane 92% jak wsypałem do butelki to rozsadziło lepiej jak petarda tak że coś tam działa ale trzeba stopniowo stosować aby uniknąć stresu gleby.

A ja stosuje od lat budowlane wapno i nic zlego sie nie dzieje a plony lepsze same plusy , znawca nie jestem ale poprawe wodac golym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343
Dnia 28.01.2021 o 17:58, Miś92 napisał:

Na czym polega ten stres gleby.... Mam 4.6 ph i potrzebuje podnieść do 7 

Ja dałem 1,5t/ha wapno tlenkowe z kopalni trzuskawica, efekty było widać w pierwszym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    95
Dnia 11.06.2021 o 18:04, 6465 napisał:

Ja dałem 1,5t/ha wapno tlenkowe z kopalni trzuskawica, efekty było widać w pierwszym roku.

A gdzie zamawiałeś ijaka cena ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj