Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroba Mareka

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 luty 2016 - 22:53

Choroba Mareka

witam mam problem,w moim stadzie prawdopodobnie pojawiła sie choroba mareka,kury maja sine dzwonki,chodzą kulawo,i w koncu upadaja,sa stosunkowo ciezkie,i moje pytanie mam zamówione 300 jednodniowek,które trafią do innego kurnika nowego,w ktorym nie było hodowli,wszystko odkazone,nowe,kurza noga tam nie stała ;) i mam obawy co do tego,czy choroba sie przeniesie,jezeli piskleta sa szczepione,nie mają bezposredneigo kontaktu z innym drobiem,zostaje jedynie droga powietrzna,bardzo prosze o pomoc osoby kompetentniejsze odemnie,bo nie chce popełniać błędów.Dziekuje i Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroba Mareka Dzisiaj, 04:19
  •  

#2 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 23 luty 2016 - 23:36

Choroba Mareka

Czy mają zmiany na gałkach ocznych? piszesz że prawdopodobnie, jeśli jesteś pewien, to choroba wysoce zakazna,

więc jest wysokie ryzyko zarażenia, po przez powietrze, być może na pewno zachorują.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#3 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 luty 2016 - 23:58

Choroba Mareka

Po sekcji kur ze stada swierdzono delikatne plamki na jajnikach,nieliczne słoniowate ślady na wątrobie,l liczne słoniowate slady wielkosci głowki szpilki na śledzionie,cienkoscienny worek wielkosci 5x2cm w okolicy torby fabrycjusza,wypełniony płynem surowniczym,tyle z sekcji,zaden lekarz nie potrafi mi pomóc,specjalista z insepktoratu weterynari kaze dawac witaminy,które mają non stop,i nie podał nazwy choroby,mówiac,ze tak musi byc,beda padac,ale od witamin bd lepiej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 luty 2016 - 07:57

Choroba Mareka W jakim celu witaminy skoro "i tak będą padać", płacisz za weta a nie wiesz na co chorują zwierzęta.? zmień weterynarza.

#5 Share traktorowy

traktorowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 luty 2016 - 15:44

Choroba Mareka Nie jest to problem z mykotoksynami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mak135

mak135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 luty 2016 - 22:24

Choroba Mareka kokcydioza to może być ta choroba więc popytać na tą chorobę o lek
to jest kokcydioza !!
oczywiście mogę mylić się ale wydaje mi się ze tak może być moje kury miały coś podobnego podałem lek jeśli kura jest w początkowej fazie choroby to pomoże a jeśli nie to szkoda podawać