Arek

Zabezpieczenie sprężynowe czy gumowe (elastomery)

Polecane posty

Arek    218

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do uprawy pożniwnej talerze 560 lub 620.

Czy warto dopłacać do zabezpieczenia na spężynach np. staltech US lub lemken rubin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja mam sprężyny i od 5 lat nic sie nie dzieje. Kolega ma 2 lata talerzowke na elastomerach i tez nic. Ale talerze to bierz wieksze 620, nawet do likwidacji jakiegos ugoru sa lepsze bo by sie nie zapychaly, no i nawet jakbys chcial bezorkowo to duzy talerz ciezszy lepiej wchodzi i na dluzej wystarczy


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Mam aresa z unii na gumowym zabezpieczeniu i muszę powiedzieć że bardzo dobre to jest. Wcześniej myślałem że te gumy niewiele dają i że nie ma miejsca żeby się odchyliło ramię do czasu jak ojciec najechał skrajnym talerzem na pniaka. Byłem szczerze w szoku że tyle się wychyliło i wróciło ładnie. Także ja bym polecał gumy bo tańszy sprzęt i ewentualnych napraw mniej no chyba że masz kamienie to nie wiem jak się spisuje bo u nas nie ma :)

 

tutaj widać jak gumowe ładnie pracuje, tylko gumy nie mogą być za miękkie

 

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj