Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości?

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 03:18

Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości? Kolejna prośba odnośnie pracy magisterskiej. Tym razem chciałem poruszyć temat jaki ma sens różnicowanie prędkości przenośnika ukośnego w gardzieli? Kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć. Wiadomo generalnie, że ten przenośnik ma stałą predkość (coś ok. 500 obr/min), ale od paru lat jest też oferowany jako wyposażenie dodatkowe w największych kombajnach zmienny napęd. W takie cos można wyposażyć np. kombajn Claas Lexion 580 i 600, JD S 690i, NH CX i CR, Case 8010 i 9010. Wiadomo, że w zależności od plonu zmieniamy prędkość kombajnu tak, aby młocarnia łykała równomiernie, więc to co się najpierw nasuwa to odpada. Jeszcze taka ciekawostka - przedstawiciele tych firm nie wiedzą po co to jest :( A od strony technicznej to są to albo wariatory pasowe, albo skrzynia PowerShift albo przekładnia hydromechaniczna Vario. Regulacja jest w czasie pracy w łanie z kabiny. Czekam na propozycje. Jak ktos chce więcej szczegółów co do działania to opiszę, ale liczę też na Waszą aktywność
pozdro, Przemek :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości? Dzisiaj, 17:44
  •  

#2 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 23:13

Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości? Zapomniałem dodać, że JD poleca ten napęd zmienny generalnie przy zbiorze kukurydzy. I co jest chyba logiczne zmienia się też jednocześnie prędkość hedera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości? Dzisiaj, 17:44
  •  

#3 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 10:09

Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości? ale to pozwala aby szybciej jechać bo chyba kosa też szybciej tnie
ale to chyba tylko jak kombajn ma 2 bęmbny mucące to sie sprawdza (tak mi sie wydaje)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 marzec 2008 - 03:10

Jakie jest praktyczne zastosowanie przośnika ukośnego o zmiennej prędkości? Zetor5321!
Kosa na pewno szybciej tnie, ale to się stosuje z tego co wiem przy kukurydzy, a więc łańcuchy szybciej chodzą. A przy zbożowym mogłoby to być wedlug mnie bardziej niebezpieczne, bo wzrost prędkości kosy gwaltownie podniesie zużycie oraz drgania.