Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odzysk ciepła do zbiornika na mleko

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 23 luty 2016 - 11:39

Witam.
Stoję przed wyborem odzysku ciepła do zbionika na mleko i teraz tu mam mały problem
Otóż jest taki który wstępnie schładza mleko i w tym czasie ogrzewa się woda w wymienniku oraz taki w którym woda ogrzewa się przez przepływ freonu z chłodni któa schładza mleko. Który z tych dwóch sposobów jest bardziej efektywny co znaczy lepszy dla użytkownika?
Aha i może ktoś podrzuci jaką nową chłodnie wannową polecacie? Bo każdy eurotanks poleca za 20tys brutto plus odzysk dodatkowo. I proszę nie pisać o używkach bo tylko nowa wchodzi w grę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odzysk ciepła do zbiornika na mleko Dzisiaj, 22:18
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 luty 2016 - 16:49

Odzysk ciepła do zbiornika na mleko Zapewne mówisz o schładzalniku 1000 l, tylko że wanienka za 20 brutto? Trochę chyba cena wyższa jest... 20 to chyba netto, no przynajmniej w dwóch firmach po okolicy patrzyłem. Ja mam odzysk 100 litrów z chłodnicy, szczerze to szału nie ma, latem to i na 70 stopni dobije przy dużej ilości mleka, zimą gdy mam mniej mleka to raptem 30 stopni to już szał. Druga sprawa jaka jest wymiana powietrza w pomieszczeniu...

#3 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:14

No dokładnie było 22tys brutto bo dodatkowo jeszcze dojarka z danej firmy by była brana to może inaczej patrzą. O Co chodzi z tą wymianą powietrza? Bo będę nowe pomieszczenie stawiał i może jakieś złote rady?

#4 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 luty 2016 - 20:26

pompa ciepła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 24 luty 2016 - 08:00

Odzysk ciepła do zbiornika na mleko Chodzi raczej o ustawienie zbiornika aby do agregatu był możliwie dobry dostęp powietrza z zewnątrz. Bo jak wciśniesz agregat gdzieś w kąt to będzie wolniej chłodził mleko, co prawda jest ten plus że wtedy w odzysku będzie cieplejsza woda no ale kosztem wzmożonej pracy agregatu a to na pewno wpływa na jego trwałość.

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 24 luty 2016 - 09:11

Wstępne schładzanie to sobie odpuść, zaletą jego jest tylko to, że mleko do zbiornika wlewane jest już wstępnie schłodzone (bakterie i takie tam ble ble reklamowe). Wadą i to dużą jest konieczność mycia po każdym udoju. Oczywiście myje się automatycznie przy okazji mycia instalacji, ale każdy cm2 to dodatkowe litry wody i kilowaty do jej podgrzania. Ona po prostu nie zarobi na siebie, a wręcz przeciwnie doda kosztów.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#7 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 24 luty 2016 - 14:14

dzięki wielkie za wskazówki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów

Napisany 24 luty 2016 - 14:25

Odzysk ciepła do zbiornika na mleko Nie wiem czy dostałeś informację od sprzedawcy że zarówno agregat, "okienka" do wlewu mleka, jak i całą klapę umieszczą tak jak będziesz chciał, jest możliwość konfiguracji i dopasowania do pomieszczenia. Jak będziesz zamawiał to nie daj sobie wcisnąć bez takich ustaleń, bo ze sprzedawcami różnie bywa- jakieś zapasy magazynowe czy coś w tym stylu.