Niewiem10

Zetor Forterra 135 + agregat talerzowy + siewnik talerzowy

Polecane posty

Niewiem10    1

Zastanawiam się nad zakupem agregatu talerzowego 3m i siewnika talerzowego również 3m. Maszyny miałaby współpracować z ciągnikiem Zetor Forterra 135, i tutaj moje pytanie jak będzie radziła sobie frotka z takim zestawem, nie będzie miał za ciężko, podnośnik nie będzie mocno tego odczuwał, nie będzie podnosiło przodu? W ciągniku mam przedni TUZ, także nie będzie problemu z dociążeniem, jednak nie chciałbym, żeby ciągnik dostawał jakoś bardzo w d***, jeżeli o agregat talerzowy to w głowie chodzi mi ten z Tolmetu (waga ok. 1300kg), zaś siewnik z Unii (waga ok. 800kg + zasyp), czy nie lepiej byłoby zdecydować się jednak na zakup zestawu 2.7m i śmigać bez problemu? Na pewno wtedy troszkę pojawiłby się problem ze ścieżkami, no, ale coś za coś..

Prosiłbym o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie znam się ale do proximy 8441 mam agregat z pelnym zasypem wazacy 1,5 tony i nie jest źle proxa z turem tak myśląc o Twpich planach to zalożysz frotce tone na przód jakieś 2,5 tony na tyl, ja w proxie mam gruba rame od tura przez caly ciagnik a Ty pewnie masz tuza do polowy ciagnika wzmocnionego tak woęc bał bym aię ze z jednej fortery zrobią sie dwie nie wydaje sie zwby fortera byla super mocniejsza w konstrukcji od proximy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

No właśnie też się tego boję. Na youtube oglądam filmiki z pracy forterry ze zbliżonymi parametrami zestawami, no, ale sam jakoś się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jesli masz szerokie pola to pomyśl o agregacie ciąganym

a wracając do twojego pytania to u mnie zestwy talerzowe ciągają ciagniki 130km(NH, DF) i nie ma problemu


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

NH i DF są w 6 cylindrach, prawda? A moje Ferrari w 4, może i nie jest, aż tak bardzo lekki, no, ale krótki, nie ma ramy tak jak JD czy choćby nawet takiej, która idzie do ładowacza i to jest niestety problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Posiadam Forterre 100 + ładowacz, współpracuje z  agregat talerzowy z wałem gumowym 2.5 m (1350 kg) +  na hydropaku siewnik Agromasz talerzowy (720 kg). Do siania zakładamy łyżkę w nią worki ze zbożem do siewu, wtedy da się stabilnie jechać, na uwrociach też dużego problemu nie ma, da rade manewrować jak siewnik jest zarzucony. Problemem w agregatach talerzowych + siewnik jest duża długość tego zestawu, dużo większa niż agregatu z zębami sprężynowymi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest agregat talerzowy + siewnik nadbudowany, wtedy środek ciężkości jest bliżej ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

ja 3m ares unia plus polonez 3m talerzowy ciągam pumą 200 a wczesniej zetorem 16-stką. więc 135 km to chyba za mało, będziesz męczył podnośnik najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Proponowalibyście w takim razie zestaw 2.5m czy 2.7m? Agregat z Tolmetu w przypadku 2.5 waży 1100kg w wyposażeniu z wałem rurowym, a siewnik około 700kg.

Jaki wał najlepszy na klasy ziemi III-VI? Słyszałem, że packer mocno się zapycha w piachu, czy to prawda?

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Fajnie, gdyby napisał jeszcze ktoś kto jest posiadaczem ferrari współpracującej z zestawem talerzowym 3m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Talerzowy robi super robotę. Zastanawiam sie nad agregatem z Agro maszu 1300kg i do tego siewnik amazone około 500kg z zasypem 250kg czyli razem deko ponad 2t. Mam fergusona 6160, 6cyl, z udźwigiem 6t, co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Renia 133.14 plus agro-lift 2.5 metra talerze 560 wał rurowy plus Agro-masz sr 250 na talerzach plus 500kg zasypu i powiem że jej na styk. Z przodu na razie jest jakieś 500-600kg ale to mało i dorzucam jeszcze 200kg. W tym roku tuz plus 1000kg i powinno być dobrze.
W Reni mam ramę więc nie powinna się złożyć.
Co do twojego zestawu zastanów się nad 2.5 metra ciągnik dostanie mniej po d*pie a robotę i tak zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Rozważałeś ciągany? Super sprawa i wtedy im większa waga agregatu tym większa zaleta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misza922    38

U mnie HSX 140 wspolpracuje z Sharkiem 3.0 na talerzach 560mm oraz wałem rurowym i Agromaszem SR300 na redlicy talerzowej. W takim zestawie dobry balast na przednim tuzie to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

I jak radzi sobie HSX?

 

Rozważałeś ciągany? Super sprawa i wtedy im większa waga agregatu tym większa zaleta :)

Niestety sporo droższy i potrzeba sporo miejsca na zawracanie się, ogólnie trochę jest z tym zabawy, ale masz rację jest to w jakimś stopniu rozwiązaniem.

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Polecam wał pełny gumowy, dobrze zagęszcza, ma dużą średnice wiec się nie zapycha, przed siewem idealny. Wadą jest jego masa w porównaniu z wałem rurowym lub spiralnym. Dobrym rozwiązaniem są agregaty z siewnikiem nadbudowanym, zdecydowanie krótszy zestaw i lepsza stabilność. Siewnik można odczepić i pracować samą talerzówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mam podobny dylemat. Talerzowy robi super robotę. Zastanawiam sie nad agregatem z Agro maszu 1300kg i do tego siewnik amazone około 500kg z zasypem 250kg czyli razem deko ponad 2t. Mam fergusona 6160, 6cyl, z udźwigiem 6t, co o tym myślicie ?

Mam taki sam zestaw (agregat+ siewnik) ursus 1224 daje rady to mf tak samo tylko dobry balast z przodu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Agromasz oferuje taki zestaw, o ile siewnik nabudowany z tej firmy jest fajną opcją, to agregat talerzowy już tak średnio mnie przekonuję. Chciałbym talerzowy z Tolmetu, a wtedy już nabudowany z Agromaszu nie będzie pasował, prawda?

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Musiałbyś mocowania na agregacie dorobić. Ja chyba będę brał cały z agromaszu. 3m talerzowy do case 5130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Tam skrzynia zasypowa jest 700L - nie jest mi potrzebna, aż taka duża, a zapłacić za to trzeba. Wystarczy mi 300-500L max, no, ale o szerokości siewnika 3m ciężko znaleźć takie małe. 700L i tak nie będziesz zasypywał. Najrozsądniejsze byłoby kupienie agregatu zębowego, tak by odciążyć hydraulikę i, żeby nie przeważało, ale sam już nie wiem :(

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misza922    38

@Niewiem10 Wieszam z przodu obciażnik 1200kg i całość chodzi bardzo stabilnie. Z podnoszeniem ani z uciągnięciem zestawu nawet w swieżej orce nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj