GrabekSto

Solidny dobrej firmy wóz paszowy

Polecane posty

GrabekSto    5

Witam mam zamiar kupić wóz paszowy o pojemności 12m3 najlepiej żeby był dwu ślimakowy ponieważ takie rozwiązanie jest lepsze ponieważ wóz paszowy jest niższy a ja własnie potrzebuje max 2.5 m ponieważ ładowarka podnosi na 3.1. Budżet to 110 tyś netto oglądałem już kuhna,strautmanna.peecona,faresina troilet  i wszystkie z nich pięknie wyglądały ciekawi mnie która z tych firm jest najlepsza Pasza  która będzie mieszana to dwie bele kiszonki ścięte nożami i wiadomo kukurydza.Prosił bym opinie gospodarzy który użytkują wóz paszowy którejś z tych film dwu ślimakowe mogą być też jedno ponieważ myślę że jest to ta sama budową tylko różni się wielkością i dodatkowym ślimakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

moze cos polskiego? jakosc ta sama a cena mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

jak bele po rotorze, to fajne rozwiązanie ma firma italmix a konkretnie to chodzi mi o modele triplex. Oglądałem w tym tygodniu taki wóz paszowy i niedługo wpadnie do mnie na testy. na pewno nie ma więcej jak 2.5m jeżeli chodzi o 11m3. w każdym razie, czy 11 czy 15m3 to wóz jest takich samych rozmiarów a są tylko dodatkowo zrobione wyższe blachy. Cena 11m3 to 110tys brutto a  tym bardziej że potrzebny jest ci tylko paszowóz do wymieszania a nie cięcia to swoją rolę spełni. Ewentualnie z polskich to chyba euromilk cieszy się na forum niezłą opinią. Zrobią ci go pod wymiar tak jak ty chcesz, a nie jak komu się podoba. 

Jeszcze blattin sprzedaje fajne wozy poziome 13m3 to koszt około 120netto. Na konferencji hodowców bydła mlecznego były pokazy pionowy vs poziomy i dla mnie ten także się spodobał oczywiście poziomy. Jeden z właścicieli takiego kociołka powiedział, że 11m3 kosztował go 105netto jakieś 7-8 miesięcy temu, niestety teraz kurs euro nie rozpieszcza.  Taki paszowóz ma @statek i jak na razie to go chwali, możesz jego się zapytać co i jak, ale moim zdaniem jak bele po nożach to zdecydowanie starczy ci wóz pionowy, chyba że masz wydajne stado tak pi razy drzwi około 9000L średniorocznie od krowy i w górę no to bym postawił na blattina tym bardziej,  że struktura paszy jest zdecydowanie lepsza a te 10 tys netto zaoszczędziłbyś na paliwie przez 2-3 lata


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

handlowcy mówią mi że wóz poziomym nie nadaje się do bel podobno długo się bawi mimo tego nawet że są po nożach jeśli miałbym kupować z poziomym skusił bym się na  keenana lub seko ale mam znajomego co ma keenana to już z 3 razy na servisie było dobrze że szybko naprawili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

kazdy ma ten sam dylemat.kazdy swoje chwali.mi euromilk po opiniach się spadobal ale cena wozu 7tys drozsza od niemieckiego bvl?albo za stacje paszowa wiecej jak de laval?trochę nie halo.cwaniaczki i weź tu kupuj polskie.zrazilem się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrabekSto    5

euromilk droższy ? mi proponowali za 82 tyś a kuhn peecon i strautmann to ponad 110 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja polecam strautmanna sam posiadam wóz tej firmy o pojemności 9m3 .W maju będzie już u mnie 3 lata do tej pory oprócz wymiany noży (w grudniu 2015) nic w nim nie robiłem każdą zawleczka jest oryginalna wóz jest bardzo solidnie wykonany . U mnie współpracuje on z zetorem 58 km wcześniej współpracował z zaworem 65 km. po zmianie na mniejszy spalanie spadło co świadczy o małym zapotrzebowaniu na moc .Gdzieś w galerii wiedziałem jak z 12 M dwuślimakowym współpracuje Ursus 4011 a więc strautmann to na prawdę dobre maszyny. U mnie w okolicy pracuje już kilka maszyn tej firmy wszyscy użytkownicy są zadowoleni. U znajomego strautmann po testach okazał się lepszy od euromilka i troileta . Pozdrawiam i jeszcze raz polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Moim zdaniem Euromilk zdecydowanie. Cena ok. 90 000 zł netto za 12m3 dwa ślimaki. U nas tego jest bardzo duzo i opinia dobra co widać też po użytkownikach na Agrofoto. Proponuję wziąć z każdej firmy na testy i wtedy się przekonasz. Jak tak zrobisz to koniecznie podziel się opinią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Widzę że masz taki sam dylemat jak miałem jakiś czas temu. Też zaczynałem od wozów zagranicznych ale jak zacząłem się bardziej zagłębiać w temat i wtedy zaczęłem sobie uświadamiać że przy dobrych zagranicznych wozach czesto płacimy za naklejkę bo wozy są bliźniacze z innymi tańszymi lub za ich zagraniczna jakość odpowiadają polskie fabryki. Po kilku tygodniach testów mogę śmiało stwierdzić że polskie wozy niektórych producentów są lepiej wykonane i bardziej przemyślane niż część zagranicznych. W moim wypadku wybór padł na Euromilk FXX1200. Dlaczego? Bo wóz jest solidnie wykonany z dobrego materiału, bardzo fajnie przemyślany bobrze miesza i tnie z 18 nożami w standardzie gdzie zachodnia konkurencja na która się napalałem początkowo miała 12 lub 14 noży. Ale co przeważyło o wyborze tej marki to fakt że robią je niecałe 10 km od mojego gospodarstwa i widziałem jak mój wóz powstaje od początku z jakich materiałów i ich ogromna ilość w okolicy i pochlebne opinie wszystkich użytkowników od modeli FX800 do FXX1600

 

Triplex moim zdaniem to jakiś niewypał widziałem jak pracuje podczas testów u jednego z rolników i osobiście dziękuję. Zresztą w galerii ktoś wstawiał zdjęcia triplexa z testów również z niepochlebną opinią.

 

 

Jak myślisz o Strautmannie weź pod uwagę wozy Falke. To samo tylko inna naklejka a i cena adekwatnie niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam

Również się rozglądam i znalazłem nową firmę na rynku Zitech. Jest to zachodnia marka i produkuje pod wymiar jak żywnie się podoba. Oglądałem 10m u dilera i wyglądał bardzo ciekawie. Ponoć producent daje gwarancji nawet na 10 tyś godzin pracy. Mają być w Kielcach na targach to ich wypytam. Dystrybutorem jest Master Agro www.masteragro.eu. Postaram się wrzucić fotki wygląda ciekawi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubica11    48

Poziomy nie radzi sobie z belami? Jakieś głupoty chyba... 

http://www.blattin.pl/produkty,319,wozy_paszowe_poziome_blattin_king.html 

602 643 993  Polecam zadzwonić Za darmo organizują pokazy u gospodarzy przyjadą powiedzą co i jak w tym działa, wymieszasz jeden paszowóz byłem na takim pokazie wczoraj.

Gospodarz wrzucił na początku 1 belę słomy potem siana suche bardzo dobrze potnie ale nie na tyle żeby została z tego sieczka słoma pocięta na około 4cm (nawet może troche mniej).Bardzo szybko miesza w wozie poziomym podoba mi się ta płynność widziałem euromilka u znajomego to wszystko fajnie miesza tylko że przy wysypie nie wysypuje on tak "równomiernie" tylko potrafi czasami rzucać nawet takimi "kupami" paszy.Sam nie mam żadnego paszowozu ale planuje kupić.Właściwie już w domu mam jedną ofertę z euromilka ale jak już zobaczyłem jak miesza pionowy i poziomy to chyba zdecyduje się na poziomy dużo lżej chodzi ursus 360 z pełnym wozem 11m3 nie miał większych problemów.Ogólnie mi dużo bardziej podoba się poziomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kubica a potem wrzucają belę sianokiszony i zrywa się śruba zabezpieczająca.. co jest normą... i co się stało właśnie na pokazie pod Grajewem... Poziome są bardzo dobre kiedy wszystko mamy dobrze pocięte, lub z pryzymy (silosu), natomiast wystarczy, że będzie automatyka 8/3 lub 10/10 (czas wystających i schowanych) przeciwnoży i przy pionowym znacznie przyspiesza czas mieszania i cięcia, wtedy taki pionowy może być równie szybki jak poziomy i nie niesie za sobą wielu niedogodności. Miałem na testach francuskiego paszowoza Belair (od 50 lat produkują paszowozy - żółte miały premierę na Bednarach) i powiem że 18m3 w 30min miałem ładnie wymieszany i pocięty, zapotrzebowanie mocy 75-80KM. Natomiast co do Euromilków, to oceniać je można dopiero po 5-7 latach pracy, wtedy wiadomo co to jest warte. Na początku wszystkie ładnie mieszają, a z wiekiem coraz gorzej, pytanie jak szybko to gorzej wystąpi.

Z polskich producentów, sprawdzonych i nie szalejących z ceną jest MetalTech Mirosławiec. A i jeszcze jedno nie oszczędzajcie na magnesie, cena dobrego magnesu od 3-4k pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez grego
      Ktoś miał okazje wymieniać groty redlic w siewnikach kuhn? Czy są w ogóle zamienniki, bo jak na razie nie znalazłem i druga sprawa gdzie znaleźć stalowe nity 7mm? Ci to też zawsze wymyślą by utrudnić.
    • Przez przemek308
      Witam, tak jak w temacie chodzi mi o wagę w paszowozie faresin problem polega na tym, że były pozrywane przewody od sensorów wszystko podłączyłem i waga ruszyła lecz po włączeniu pokazuje ponad 4,5t po wyzerowaniu jest chwile zero a potem skacze od - kilkunastu do jakichś trzydziestu paru.😐 Jestem w tym temacie zielony proszę o pomoc 😊
    • Przez rolnik0987654321
      Witam mam pytanie przymierzam się do zakupu siewnika do kukurydzy, wchodzą trzy siewniki w grę . 
      1. KUHN Maxima 2 
      2, Monosem NG plus 4
      3. Gaspardon MTE 6 rzędów 
      Moje pytanie jest do khuna chodzi m i o wagę siewnika bo przedstawiciel powiedział  ze 4-ka warzy około 1,5 tony co jest mi ciężko uwierzyć . i drugie pytanie chodzi o te koła napędowe tylne do nawozu podobno pękają mocowania tych kół i czy New holland T6.120 da rade z tym siewnikiem .  Jeżeli ktoś posiada dany siewnik proszę o odpowiedz 
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj