Skocz do zawartości

Zdjęcie

wałek przekażnika mocy zetora 7211

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 15:00

Kolego (Pawlak) mój przedmówca ma rację!!! U mnie też tak było wałka nie można było zapiąć przy włączonym silniku, no i problem rozwiązany w momencie kiedy uruchomiłem dźwignię od ręcznego wlączania/wyłączania wom-u TO JEST CAŁA PRZYCZYNA w Zetorach tak jest przynajmniej ja się tak orientuję ;) JEŻELI MASZ DOBRZE USTAWIONE SPRZĘGŁO TZN. PRZY WŁĄCZANIU BIEGÓW WCHODZĄ DORZE, TO MUSISZ URUCHOMIĆ TĄ DŹWIGNIĘ OD WOM-U!!!. PS. TO JEST SWOJĄ DROGĄ SUPER SPAWA, NP NA ZAKRĘTACH, CZY PRZERWCH (NIE DŁUŻSZYCH NIŻ 5 MIN.) ZACIĄGASZ I ŚWIĘTO, BASTA!!! Reasumując- uruchom tą dźwignię i wszystko będzie działać-GWARANTUJĘ (W RAZIE CZEGO PISZ, ALE MOIM ZDANIEM MA NA100% DZIAŁAĆ!!!) POWODZENIA

Przeciez pisal ze probowal zalaczac sprzeglo (5 minutówke). Regulowal naciag linki i nic mu to nie pomoglo. Wiec czytaj uważniej temat i nie pisz wielkimi literami. I zapamietaj sobie ze sprzeglo od biegow to nie te same sprzeglo co od wlaczania WOM.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wałek przekażnika mocy zetora 7211 Dzisiaj, 19:27
  •  

#22 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 16:04

wałek przekażnika mocy zetora 7211 U mnie były podobne objawy i po wymianie tarczy i regulacji jest OK.W instrukcji piszę że luz między dźwigniami i łóżyskiem powinien wtnosić 4 mm.Ja przy tej okazi wymieniłem te dźwignie (łapki) wraz z kołkami oporowymi i wkłdkami oporowymi.
Znajomemu pękło jedno z ramion od widełek które napierają na łożysko i na dodatek od strony baku czego ponoć nie było widać przes to okienko służące do regulacji dopiero po rozpołowieniu okazało się co jest.
Jeżeli linka jest ok i regulacja nie pomogła to chyba czeka cię rozjechanie na pół.
Sprzęgło WOM można obsługiwać za pomocą pedału sprzęgła wciskając go do oporu ale skraca to żywotność tego zespołu i dlatego sugerują żeby bez potrzeby nie wciskać do dechy.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#23 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 22:49

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Z tym sprzeglem to tylko niektore wersje ciagnikow bo to takie wyposazenie dodatkowe niby. I musi byc wlaczona sprezarka

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#24 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 11:39

wałek przekażnika mocy zetora 7211 sterowanie WOM za pomocą pedału sprzęgła I-stopnia (od biegów) jest we wszystkich tylko że przy włączonej sprężarce i przy pedale jest taki włącznik (jak przy hamulcach od świateł stopu) i on steruje siłownikiem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:11

wałek przekażnika mocy zetora 7211 U nas też kiedyś był problem z załączaniem WOM ...Próbowaliśmy regulować linkę "łapki " i nic nie pomagało.... Mechanik stwierdził że tarcza "przykleiła " sie do docisku,podpieliśmy rorzutnik obornika ,trochę obornika na łapy , "przypaliliśmy trochę tarcze i pomogło.
Ale to co pisze farmer7745 jest też wielce prawdopodobne.

#26 Share kaziuu57

kaziuu57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 18:56

A ja bym radził tak: podjedź pod jakieś narzędzie pracujące z WOM, włącz WOM ( nawet przy zgaszonym silniku żeby nie zgrzytał ) odpal zetorka i jak się będzie przekaźnik kręcił zaciąg sprzęgło WOM-u. To pozwoli Ci sprawdzić czy sprzęgło działa i czy wysprzęgla napęd WOM-u. :D

mam problem z tym zetorem jak wlaczam tylko pompe bez walka to sa zgrzyty pod dolna pokrywa a uzywam sprzegla recznego od WOM pomoze ktos a dodam ze lapki sa ok

Edytowany przez krolikNH, 15 lipiec 2009 - 12:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Cree

Cree

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 22:12

Przeciez pisal ze probowal zalaczac sprzeglo (5 minutówke). Regulowal naciag linki i nic mu to nie pomoglo. Wiec czytaj uważniej temat i nie pisz wielkimi literami. I zapamietaj sobie ze sprzeglo od biegow to nie te same sprzeglo co od wlaczania WOM.

Szanowny kolego forówiczu pisząc ,,Uruchomić"-mam na myśli jak całe 40 miliony Polaków myśli czyli stan w którym nadaje się do użytku, tzn. jest sprawne (to nieważe czy linka jest za luźna a może raczej to wina tarczy a raczej II-go stopnia sprzęgła jeżeli Mój przedmówca zdaje sobie sprawę o czym piszę albo tęż cięgien którymi się owe sprzęgło reguluje- stopień wysprzęglania). Piszę na forum bez żadnych używek w pełni odpowiedzialny za Swe słowa i prosiłbym bardzo Kolegę jak i całą społeczność AF aby niebyło takich sytuacji, że poprawia się słowne niedociągnięcia. Chodzi na tutaj piszącym o to aby sobie pomagać anie przeszkadzać Panie Paktofonikas 1987. Proszę o odpowiednie ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi oraz zaleceń, to nie ring bokserski...