Skocz do zawartości

Zdjęcie

wałek przekażnika mocy zetora 7211

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawlak7

pawlak7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:23

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Witam
Mam problem z wałkiem przekażnika mocy w zetorze 7211 chciał bym opisać problem i zwrócić się o ewentualną pomoc do osób majacych wiedzę w temacie. Zgóry dzięki bardzo.

Właściwie chodzi oto że wałek nie jest załanczany przez dzwignię ręczną, pompa zalancza się ale wałek hrubocze i niechce się załonczyć, oczywiście załanczany jest z wysprzęgleniem, biegi wchodzą bardzo dobrze, ten typ zetora posiada chydrauliczne sprzęgło, moje prace polegaly na tym że regulowalem 3-ema lapkami od wałka, no i raz chyba przeregulowałem ponieważ pompa nie chciała się załonczyc mimo że dżwignia poszla do gory ani wałek nie działal, więc wrocilem do pierwotnych nastaw i ponownie pompa załancza się bez problemu a wałek dalej nie wchodzi tylko trzeszczy, ciekawe jest to ze zalancza się walek przy bardzo niskich obrotach, ciągnik praktycznie gaśnie wówczas, gdy jest zgaszony też wejdzie, ale jak zapalony jest to ni chu chu>>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wałek przekażnika mocy zetora 7211 Dzisiaj, 23:55
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:26

wałek przekażnika mocy zetora 7211 walek tak specyficznie brzeczy? ma luzy?

u mnie w zetorze takze jest problem z walkiem odbioru mocy- pompa chodzi a walek albo sie kreci i brzeczy albo sie nie kreci ale takze brzeczy :( dodam ze jest luz ale na jednym przelozeniu na drugim juz nie ma. kompletnie nie wiem o co chodzi ale podejrzewam ze jest jakies lozysko wysypane i tryb, trzeba bedzie kiedys moze myslec o robocie tego.

#3 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 21:47

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Może być to wina wodzika włączającego,a konkretnie jego połączenia z listwą przy którym pojawia się luz.Cięzko jest ten luz skasować bez wymiany części na nowe(odradzam przychewtowanie na stałe)

#4 Share pawlak7

pawlak7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 07:51

wałek przekażnika mocy zetora 7211 <_Właściwie wałek nie posiada żadnych luzów a hrubocze tylko przy próbie załanczania, spróbuje jeszcze z tym wodzikiem coś mi się przypomniało że kiedys jakas dobra dusza tam już zagladala celem regulacji:)

#5 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 08:06

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Czy używasz do włączenia wałka sprzęgła ręcznego, czy tylko nożnego?

#6 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 08:40

wałek przekażnika mocy zetora 7211 No to będziesz miał trochę roboty, bo trzeba podnieść kabinę od tyłu, zdjąć podnośnik itd.

#7 Share pawlak7

pawlak7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 08:50

wałek przekażnika mocy zetora 7211 To znaczy się z tego, co jest mi wiadomo to sprzęgło ręczne służy raczej, do wyłanczania wałka na krótki okres czasu do 5min , ale nie nie korzystam. wlasciwie kiedys w trakcie pracy probowalem, w kazdym badz razie juz z przyzwyczajenia, zalanczam i wylanczam dzwignia reczna z noznym wysprzęgleniem, ale jak na razie ni chu chu nie moge zalonczyc walka w trakcie pracy silnika, mam nadzieje ze mysle o tym samym recznym sprzegle chyba ze posiada on jeszcze jakies ukryte opcje?:() tak sie zastanawiam czy jak jest wodzik przesuniety czy to nie bedzie prosta przyczyna w koncu dibel tkwi w szczegolach. dzieki

#8 Share Przemmek

Przemmek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 09:09

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Właśnie wielu użytkowników zetora nie używa sprzęgła ręcznego które służy do wysprzęglania WOM. Sprzęgło nożne działa tylko wysprzęglając biegi - nie wysprzęgla wom-u!. U mnie był problem z wałkiem do momentu regulacji łapek przy tarczy sprzęgłowej. Można było go włączyc na b. niskich obrotach silnika lub na zgaszonym. Dżwignia włączania wom ma cztery pozycje, pierwsza od góry to obroty wałka zależne, druga- wałek wyłączony, trzecia- włączony wałek i pompa, a na samym dole- włączona tylko pompa bez wałka.

#9 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 10:08

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Wydaje mi sie ze tak jak kolega wyżej powiedzial żeby wlączyć wom musisz zaciągnąć reczne sprzęglo czyli tą dzwignię obok ręcznego i dopiero wałączyć wom dzwignią na środku obok biegów polowych i szosowych.

#10 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 10:45

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Przenoszę temat do odpowiedniego subfora... :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 11:02

wałek przekażnika mocy zetora 7211

Właśnie wielu użytkowników zetora nie używa sprzęgła ręcznego które służy do wysprzęglania WOM. Sprzęgło nożne działa tylko wysprzęglając biegi - nie wysprzęgla wom-u!. U mnie był problem z wałkiem do momentu regulacji łapek przy tarczy sprzęgłowej. Można było go włączyc na b. niskich obrotach silnika lub na zgaszonym. Dżwignia włączania wom ma cztery pozycje, pierwsza od góry to obroty wałka zależne, druga- wałek wyłączony, trzecia- włączony wałek i pompa, a na samym dole- włączona tylko pompa bez wałka.

no właśnie sprzęgło womu w zetorze włącza się za pomocą dźwigni ręcznej.więc jak jej nie używasz (pawlak)to nie dziwne że zgrzyta i nie da się załączyć. sprzęgło nożne służy tylko do biegów ,chyba że masz sprawny włącznik elektropneumatyczny , i wtedy przy łlączonej sprężarce działa sprzęgło nożne

#12 Share pawlak7

pawlak7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 12:44

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Dzieki wielkie zaraz jade to sprawdzić, odezwie się czy to wlasnie bylo to:)>)milego dnia

#13 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 12:54

wałek przekażnika mocy zetora 7211 jeżeli ręczne nie rozłancza to sprawdź linkę czy nie ma za dużego luzu. a dopiero na końcu pozostaje regulacja samego sprzęgła

#14 Share pawlak7

pawlak7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 17:20

wałek przekażnika mocy zetora 7211 No jednak jak ktorys z kolegow pisał bez sciagania kabiny sie nie obejdzie :( no niestety pomimo wielu prób lacznie z naciaganiem linki od recznego sprzegla oraz regulacji lapek nadal bez zmian ale zauwazylem ze mnialem kiepsko wkrecony wodzik, wkrecilem go na maxa i lipa nadal zalancza sie ze zgrzytem przerazliwym:) ale na wolnych obrotach prawie ze ciagnik gasnie to wskoczy, zauwazylem ze brak mi opcji pracy samego walka mam tylko, z pompa, wylaczenie, i sama pompę, nie wiem czy cholercia podciagac te linke czy jeszcze lapki czy tarcze wyminienić, chyba wezme miske i bede opsiewal recznie:)

#15 Share rumun

rumun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:elektryka,rolnictwo

Napisany 19 marzec 2008 - 17:50

wałek przekażnika mocy zetora 7211 sprubuj włanczać wałek na wolnych obrotach i wrzuć wsteczny mi to zawsze pomaga i niema takiego zgrzytu i lepiej wchodzi :(

#16 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:00

wałek przekażnika mocy zetora 7211 hehe to musisz wlaczac wom jak masz ciagnik zgaszony :P
a moze cos tarcza sprzeglowa nawala mogly sie frezy obciac

#17 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 20:49

wałek przekażnika mocy zetora 7211 O tej kabinie to ja pisałem, z tym że nie potrzeba jej całej zdejmować. Wystarczy zdemontować podłogę od kabiny i cały tył z szybką a samą kabinę trochę podnieść od tyłu do góry. Potem tylko zrzucić podnośnik i stawiać diagnozę :P

#18 Share pawlak7

pawlak7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 08:08

wałek przekażnika mocy zetora 7211 A panowie dzieki bardzo za rady, jeszcze bede z tym walczyl, wesolych swiat.

#19 Share Cree

Cree

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 01:05

wałek przekażnika mocy zetora 7211 Kolego (Pawlak) mój przedmówca ma rację!!! U mnie też tak było wałka nie można było zapiąć przy włączonym silniku, no i problem rozwiązany w momencie kiedy uruchomiłem dźwignię od ręcznego wlączania/wyłączania wom-u TO JEST CAŁA PRZYCZYNA w Zetorach tak jest przynajmniej ja się tak orientuję ;) JEŻELI MASZ DOBRZE USTAWIONE SPRZĘGŁO TZN. PRZY WŁĄCZANIU BIEGÓW WCHODZĄ DORZE, TO MUSISZ URUCHOMIĆ TĄ DŹWIGNIĘ OD WOM-U!!!. PS. TO JEST SWOJĄ DROGĄ SUPER SPAWA, NP NA ZAKRĘTACH, CZY PRZERWCH (NIE DŁUŻSZYCH NIŻ 5 MIN.) ZACIĄGASZ I ŚWIĘTO, BASTA!!! Reasumując- uruchom tą dźwignię i wszystko będzie działać-GWARANTUJĘ (W RAZIE CZEGO PISZ, ALE MOIM ZDANIEM MA NA100% DZIAŁAĆ!!!) POWODZENIA

Edytowany przez wsk125ccm, 10 lipiec 2009 - 22:29.
Cyt. poprzedniego posta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ziemek256

ziemek256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 27 grudzień 2008 - 13:04

wałek przekażnika mocy zetora 7211 A ja bym radził tak: podjedź pod jakieś narzędzie pracujące z WOM, włącz WOM ( nawet przy zgaszonym silniku żeby nie zgrzytał ) odpal zetorka i jak się będzie przekaźnik kręcił zaciąg sprzęgło WOM-u. To pozwoli Ci sprawdzić czy sprzęgło działa i czy wysprzęgla napęd WOM-u. ;)

It's My Life...

JD...