Polecane posty

elgrado91    3

Cześć mam dylemat, który wybrać ciągnik. Rozmyślam nad Ursusem 10014H i Pronar 5340 . Który jest lepszy pod względem awaryjności, spalania paliwa i wykończenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego z tych dwóch ciągników żaden nie polecam . Jezeli juz musi być któryś z tych to ursus . Pronar jest moze co prawda złożony częściowo z dobrych podzespołów ale jakos to nie wspolgra ze sobą . W tej cenie dobrym rozwiązaniem będzie zetor Proxima Power . Masz wtedy rewers hydrauliczny dwa polbiegi ehr no i w miare oszczędny silnik 16v. Jak każdy z ciągników nie jest wolny od wad ale mysle ze w tej grupie maszyn jest ciekawym rozwiązaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

mam 10014H mineło 2.5 roku żadnych  awari ponad 1000 mtg

 

Edytowano przez Pantera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego jak widac ursus jest ok . Ale osobiście mam ursusa 11054 i proxime Power 100 i musze obiektywnie powiedziec ze te ciągniki dzieli spora różnica oczywiście na korzyść zetora. Super uciag ciężko go zadusić komfort pracy chodzi o obsługę natomiast ursus jest jakiś taki " miętki" nie czuć mocy no i golym okiem widac inna jakość wykonania :| pierwsze prosimy Power byly wadliwe i sporo palily ale teraz jest ok . Silniki 16v sa naprawde oszczędne -bardziej jak perkins a skrzynia pracuje fajnie . Trzeba tylko pamietac o tym żeby nie podlaczac pod ciągnik maszyn z innymi olejami . 2/3 zlych opiki o problemach ze skrzynia w zetorze bierze sie z tego ze podłączaja co popadnie i jest po zawodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Chciałbym zauważyć, że Ursus H jest bardziej mechanicznym ciągnikiem, niż Pronar. Najlepiej wsiąść do każdego i je porównać. Wykończenie kabiny nie jest najważniejsze. 10014H ma mechaniczny WOM, skrzynię 12x12 full mech. i mechanicznie sterowany podnośnik. 5340 ma WOM włączany przyciskiem, EHR, skrzynię 16x16 z półbiegiem pod obciążeniem. To są duże różnice, które wychodzą przy użytkowaniu, jak i cenie zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

wrzuc fotke do galerii Ursusa i proxy obok siebie i z jakim plugiem Ursus chodzi i jak idzie? w ktorym ciagniku ciszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
    • Przez gajor01
      WITAM te skrzynie w MF61xx to są takie same jak w 30xx wadliwe czy te są juz dobre bo znalazłem ciekawa oferte i nie wiem jak z ta skrzynia???? Z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj