Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tur 2-sekcyjny C-360

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mxs000

mxs000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 luty 2016 - 11:16

Tur 2-sekcyjny C-360

Witam, w ciągniku C-360 mam założonego tura z rozdzielaczem 2-sekcyjnym dwa siłowniki są jednostronnego działania a jeden dwustronnego działania do dej pory działało wszystko bez większych problemów do wczoraj, siłownik dwustronnego działania wysuwa się a nie chce wrócić, Nie wiem co może być tego przyczyną, ma może ktoś jakiś pomysł co to może być?

Dodam jeszcze że pompa hydrauliczna jest oryginalna i dosyć wymęczona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tur 2-sekcyjny C-360 Dzisiaj, 06:51
  •  

#2 Share kowal152

kowal152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:23

Tur 2-sekcyjny C-360

Witam . Mam takiego samego tura i kiedyś przerabiałem ten problem , przyczyn może być kilka wysłużona pompa która mieli i napowietrza olej , zbyt mała ilość oleju który się grzeje nadmiernie pompa mieli napowietrza i znowu to samo , jakiś " paprok " przy zaworze utrudnia powrót bo po pierwsze olej jest ze skrzyni więc klarowny raczej nie , a po drugie ( przynajmniej w moim wypadku tak było ) rozdzielacz jest jednolity modułowy dwu sekcyjny przystosowany do siłowej zmiany kierunku  przepływu oleju i wypadku tego jednego siłownika dwustronnego działania wszystko gra bo w obie strony działa ciśnienie to już przy tych dwóch jednostronnych podnoszących ramę nie jest już dobrze bo podnosi się je ciśnieniem to powrót jest grawitacyjny i olej z nich wypychany niema ujścia bo drugi kruciak jest zaślepiony bo działają tylko w jedna stronę więc " spuszczając " ramę na duł wpycha się ten olej pod prąd przez zawór zamiast przez zaślepiony kruciak do powrotu oleju za rozdzielaczem.Moja rada to zrobić " mostek " z zaślepionego kruciaka do węża za rozdzielaczem powrotu powinno to rozwiązać problem grzania oleju i swobodnego przepływu , a jeśli to wina pompy to nowa pompa mniej dostanie po d*pie jak będzie takie obejście 

A co do pompy to przy intensywnym używaniu tura w ciągu dwóch lat wymieniłem trzy a w końcu rozsadziło obudowę rozdzielacza w plecaku i w tedy zakupiłem przystawkę od ładowacza TROLL  razem z pompą  zakłada się  ja na wałek do tego stary zbiornik oleju od neptuna  i masz gotowy układ hydrauliczny niezależny z czyściutkim olejem i na malutkich obrotach bezproblemowe podnoszenie B/B

#3 Share mxs000

mxs000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:24

Tur 2-sekcyjny C-360

Od tych siłowników jednostronnych właśnie takie obejście mam i siłowniki wracają przyzwoicie, zacznę od wymiany pompy i szukania zanieczyszczeń

#4 Share mxs000

mxs000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:40

Tur 2-sekcyjny C-360

Witam ponownie, wymieniłem pompę na nową rozdzielacz też został wymieniony lecz siłownik dwustronny wychodzi ale nie wraca a kiedy zamienię przewody wraca a nie wychodzi.

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 luty 2016 - 20:50

Tur 2-sekcyjny C-360

Jak  podłączony  jest  ten  rozdzielacz  do  tura? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mxs000

mxs000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:18

Tur 2-sekcyjny C-360

Jest to tur 2-sekcyjny zamontowany w C-360 podłączenie jest następujące dwa siłowniki jednostronnego działania jeden przewód zasilający drugi powrót tej samej sekcji, trzeci siłownik jest jeden jest to siłownik dwustronnego działania przewody od siłownika podłączone są pod drugą sekcję. To wszystko działało do niedawna, jak pisałem wcześniej ten siłownik działa jakby tylko w jedną stronę.

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:20

Tur 2-sekcyjny C-360

Nie  siłownik  ,  tylko rozdzielacz  działa  w jedną  stronę - z tego  co piszesz ...

Chodziło mi  o to  jak  ten  rozdzielacz od  tura - jest podłączony  do  traktora ?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8 Share mxs000

mxs000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:27

Tur 2-sekcyjny C-360

rozdzielacz jest podłączony do dwóch wyjść które znajdują się pod siedzeniem.  z tym ze to rozdzielacz działa w jedną stronę to masz rację przynajmniej tak to wygląda tylko że drugi nowy tak samo działa

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:30

Tur 2-sekcyjny C-360

To  jest źle  podłączony  ten  rozdzielacz  do  traktora . zasilanie  możesz  dać  z  gniazda i  zblokować  dźwignię , ale  powrót  powinien  być  swobodny   , nie przez  gniazdo .

Najlepiej  podłączyć  powrót  pod  korek  wlewu  oleju 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mxs000

mxs000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:40

Tur 2-sekcyjny C-360

zasilanie właśnie jest tak zrobione powrót jest przez gniazdo, siłowniki jednostronnego działania wracają dosyć szybko, ale jeszcze zrobię tak jak pisałeś,