Skocz do zawartości

Zdjęcie

przeciwwaga i obciążnik czyli jak do wszystkiego to do niczego ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:25

Witam mam na ciągniku ładowacz z łychą 1,6 m3 ( 1,2 tony zboża ) dotychczas miałem przeciwwage z zalanej beczki o wadze 500kg po 2 jazdach na dwóch kołach przy ładowaniu wapna stwierdziłem , że to za mało ;) i teraz rozkmina... do ładowacza conajmniej tona na tył wszystko ok ale ładowacza używam do ładowania obornika i nawozu , przewozu i rozładunku nawozu na polu i przyczepy ciągnę tym ciągnikiem wiec najlepsza opcja to zaczep na górze , a obciążnik pod nim podczas transportu tylko ogranicza mnie odległość ( 94 cm ) zaczepu od ziemi gdybym ew. kupiłbym bryłowy z wieżyczką http://obciazniki-ba...0140221_008.jpg i zdemonował wieżyczke lub ją zamocować wtedy by się zmieścił... przerabialiście takie tematy ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przeciwwaga i obciążnik czyli jak do wszystkiego to do niczego ? Dzisiaj, 13:19
  •  

#2 Share Elektro2015

Elektro2015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:46

przeciwwaga i obciążnik czyli jak do wszystkiego to do niczego ? zrób zaczep w obciążniku

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:56

przeciwwaga i obciążnik czyli jak do wszystkiego to do niczego ? Czemu nie możesz zrobić zaczepu w obciazniku? Problem by znikł, a obciaznik nie przeszkadzał jeśli chodzi o podczepienie przyczepy.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#4 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 19 luty 2016 - 13:26

przeciwwaga i obciążnik czyli jak do wszystkiego to do niczego ? tylne koła wodą zalej też dużo docisnie i nie męczy podnośnika ani zwolnic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 19 luty 2016 - 13:27

ten powinien ciebie zadowolić http://allegro.pl/ob...5902199094.html  mają też o wadze 1000kg 

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#6 Share DawidWarzecha

DawidWarzecha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:03

przeciwwaga i obciążnik czyli jak do wszystkiego to do niczego ? zespawaj skrzynke,nakup starych tanich obciazników np. od c-325,28,30 wrzuć zalej betonem i zaspawać i przeciwwaga gotowa
mam połaczone z dolnym zaczepem i listwami podnosnika masa około 700 kg reszte bys sobie w własnym zakresie pokombinował lub kupił nowy
albo kup obciążniki na koła niezaleznie od jakiego ciagnika przewierdź odpowiednie dziury plus ta beczka będziesz miał na bide około 700 kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 luty 2016 - 16:58

@

Elektro2015

@

corrado

też myślałem , ale trochę strach bo nikt takiego czegoś w okolicy nie praktykował ogólnie nie napisałem , że ciągne zestaw o łącznej masie 35 ton i ostatnie lata 20 kilometrów w jedną stonę... Jeśli ktoś takim systemem robi przy takich odległościach i masie to niech się wypowie jeśli by mógł , będę wdzięczny 

@

BUSTED

w jakimś stopniu na pewno wytestuje , szczególnie jak będzie troche za mało dociążone

@

karol091193

dzięki wielkie za linka ! tak myślałem z ojcem coś podobnego zrobić ( zaparcie o lasze ) tylko czy po tyłku nie dostaną od tego zapierania lasze... masz to u siebie , robisz tym ?

Dodaj odpowiedź