Polecane posty

kredx    0

Witam jestem nowy i jestem na kupnie ciągnika do pracy w lesie przy wyciągarce (5-7T). Chciał bym się poradzić, jaki ciągnik ( model, marka) polecilibyście do takiej pracy. Zależy mi żeby był z lat 1980 - 1990 mało elektroniki, żeby był prosty, dostępne i tanie części, jakiś sprawdzony model pod względem awaryjności. Moc tak około 75-100KM. Wymagania sporo ale Mój budżet to tak około 23 tysiące. Chętnie rozważę każdą opinie, propozycje, uwagę. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę Kolego że z tymi 23 tauzenami to będzie ciężko ;) z uwagi na stan maszyn i na to co będziesz nimi robił - sprzęgło - gaz i w piec,

 

W miarę tanie i dostępne części to może coś z ZETORA, URSUS - mowa o ciężkich, będą stare no ale budżet ograniczony -_-

 

Nic innego w tej chwili nie przychodzi mi do głowy.

 

@domino355 wspomniał o MFie, faktycznie, zapomniałem że kilku chłopaków robi tym w lesie ^^

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burkson    21

Najlepiej żeby miał napęd 4x4
Jakieś Ursusy np 912 914 1014 Albo MTZ 82 lub MF 690
Tylko troszkę ciężko by z tą kwotą coś znaleźć ale by może znalazł:)
Wygląd i tak się nie liczy to ma pracować na siebie a ;) w lesie wiadomo że ciągnik będzie zmasakrowany trochę.

Edytowano przez Burkson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredx    0

Zgadzam się z wami. Ale szkoda mi ładować więcej kasy bo nie wiadomo czy to wypali, jak się uda to się zainwestuje w lepszą maszynę, ale od czegoś trzeba zacząć. A jeszcze muszę kupić inne niezbędne sprzęty do tej działalności. A co do Mtz to jakoś do mnie nie odpowiada. Dziękuje za odpowiedzi i czekam na kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546

mtz 82 i tylko to jest najpopularniejszy ciągnik do lasu i do hds-a prosty w obsłudze i dostępne części mocny 4x4 dużo biegów i duża kabina lub mała zależy od wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

W tej cenie to tylko MTZ 82 albo jakieś stare Ursusy i Zetory.

Na początek spokojnie ci wystarczy a jak już trochę uzbierasz i będziesz miał pewność że warto inwestować w tą branże to kup sobie coś z poza bloku wschodniego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W tej cenie polecił bym Ci kolego oczywiści oprócz tego co koledzy napisali Fortschritta 323 jedyny problem jaki tu występuje to mały promień skrętu. U nas facet ma 3 sztuki do lasu w tym jeden 303. Mówi że świetnie się sprawują ciężkie duży uciąg  tylko ten promień skrętu ale pomimo tej wady nie zamieni ich jak na razie na nic innego.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj