Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrócenie siłownika

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dogiermic

dogiermic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 luty 2016 - 15:20

Skrócenie siłownika

Cześć! NIe wiedziałem, gdzie umieścić temat więc zrobie to tutaj. Potrzebuję taki siłownik, który wysuwa się do końca, np 20 cm, a jak się go zamyka to nie do samego końca, tak, żeby wystawał te 5 cm i dalej nie mógł się schować. Mam siłownik dwustronny, czy da sie zrobić z niego coś takiego? Jakieś zabezpieczenie, ktoś ma jakiś pomysł, wiedzę na ten temat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrócenie siłownika Dzisiaj, 03:53
  •  

#2 Share WojciechTrojan

WojciechTrojan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 luty 2016 - 16:43

Skrócenie siłownika

Nie wiem w czym to masz, ale jak to nie ma za dużego obciążenia to można dać tulejke na tłoka niedużej wielkości by tulejka hamowała wsuwanie całego tłoka, z żelaza lub gumy. Chyba ze masz to w jakieś maszynie to programowanie zaworków do kiedy maja przepuszać olej i kiedy sie zamykać :)  

#3 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 luty 2016 - 16:58

Skrócenie siłownika ja do skrętu w ciągniku dorabiałem siłownik i też ograniczałem wysów tłoka przez dołożenie plastikowej tulejki przef tłoczysko, narazie jest ok.
napisz jaki masz tłok tzn dłu min, dłu max, jaki wysów

#4 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 18 luty 2016 - 17:28

Skrócenie siłownika

Robiłem coś takiego z 25cm na 20cm. Dotoczyłem tulejkę (średnicy cylindra) i wstawiłem do cylindra na sam koniec.

#5 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2016 - 19:06

Skrócenie siłownika Koledzy mam wiedzę na ten temat pracuje przy siłownikach ;-)

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 18 luty 2016 - 19:14

Skrócenie siłownika

I co wniosła nam Twoja odpowiedz do tematu.  Kolego powiedz nam do czego am to służyć? Jeśli nic skomplikowanego to jak koledzy wyżej mówią tulejka będzie najszybszym rozwiązaniem, a zarazem najtańszym. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 luty 2016 - 00:19

Skrócenie siłownika (corrado) dobra nie gorączkuj się tak . Tulejka dystansowa metalowa. Koledzy pamiętajcie o tym że tulejka dystansowa musi być włożona do cylindra na wcisk ,nie może swobodnie się przemieszczać. Należy zmierzyć cylinder siłownika w środku (dobrze jak się ma wymiar katalogowy Ø wewn. cyl. bo może być na gwincie dużo większy rozmiar niż Ø wewn.) tulejke utoczyć ok 2mm mniejszą niż Øwewn. sił. W tulejce należy naciąć kanałki na oringi, obliczyć Øwewn cyl. -2x grubość oringu + ok 0.3~0.4mm na takie Ø wciąć kanałki ok 5mm od końców tulejki . Sprawdzić czy tulejka nie zasłania otworu wlotowego do cylindra
Jak coś niezrozumiałe to mogę dopisać coś jeszcze .Można pytać ;-)

#8 Share dogiermic

dogiermic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:30

Skrócenie siłownika

Siłowniki są dwa, do krokodyla (sam dorabiam górę). Ciągnik ma 90 KM, pompa raczej silna i boję się, że pognie blachy (konstrukcyjnie nie jest idealnie ;P ). Oczywiście, mogę uważać i otwierać krokodyl tylko do pewnego momentu, ale niech kiedyś zapomnę albo wsiądzie ktoś inny kto nie będzie wiedział i nieszczęście gotowe. Myślałem też nad tuleją, ale otwory z gwintami są prawie na krańcach cylindra i trochę to przeszkadza, a nie chcę zepsuć gwintów. klj fajnie to opisał, ale trochę skomplikowane. No nic, widzę, że albo to zostawie albo będę kombinował za jakiś czas, dzięki za szybki odzew i tyle porad! Pozdrawiam :)

#9 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 luty 2016 - 16:28

Skrócenie siłownika

Nie prosciej dorobic tloczysko o 50 mm dluzsze lub przestawic o 50 mm mocowanie silownika?

#10 Share dogiermic

dogiermic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2016 - 17:28

Skrócenie siłownika

Też myśleliśmy nad przestawieniem siłownika ale orginalne mocowanie do niego jest tak mocarne że aż szkoda było to rozcinać ;) Postanowiłem, że narazie sam będę pilnował, do kiedy otwierać krokodyla, w zasadzie wystarczy tyle, żeby nabrać obornik a do tego nie trzeba otwierać nie wiadomo ile  :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 19 luty 2016 - 20:19

Skrócenie siłownika

kolega specjalista moze i dobrze radzi ,lecz jeśli zle sie to zrobi to uszkodzisz manszety ,lepszym sposobem jest zastosowanie śrubunku zamiast nakretki (czuli w miejsce jej nakrecasz 5 cm dystans np z nagwintowanej rury przewodowej)