Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 305 LS vs Same Explorer 70 II

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartek537

bartek537

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2016 - 23:07

Witam zamierzam kupić ciągnik min. 50km - max 85km i do 24-26tys zł. A więc tak ma on służyć do wszystkiego w niewielkim gospodarstwie mało palić, mają być dostępne części i żeby się nie psuł :D Znalazłem dwa bardzo ciekawe sprzęty a więc Fendt 305 LS 1984r. w dobrym stanie i Same Explorer 70 II 1990r. również w dobrym stanie. Oczywiście obydwa pojazdy są bez przedniego napędu, ale mam dylemat który wybrać bo tą i tą marke ma sąsiad i chwali ten i ten. Więc nie mam pojęcia podobno fendy są nie do zajechanie itp, ale znowu Same nie gorszy a dużo nowszy. I chce żebyście wyrazili swoją opinie i też jakie mniej więcej spalanie, jak z częściami itp. A może całkiem coś innego polecacie ? Czekam na odpowiedź i Pozdrawiam :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 305 LS vs Same Explorer 70 II Dzisiaj, 20:57
  •  

#2 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 16 luty 2016 - 23:34

Ciężko powiedzieć, ja wolałbym chyba Fendta bo sam rozglądałem się za podobnym ciągnikiem jednak u nas do podobnych modeli Same mógłby być problem z częściami (pytałem w sklepach) do Fedta trochę lepiej ale musiałbyś sam zobaczyć jak jest u Cb (poza tym jest internet gdzie też można kupić brakujące części). Oba ciągniki ludzie ogólnie polecają, proste, mechaniczne ciągniki. Na to że Same młodszy za bardzo bym nie patrzył bo różnica nie jest aż taka duża przy tych rocznikach. Tylko pytanie, czy "w dobrym stanie" jest napisane w ogłoszeniu czy już te ciągniki dokładniej oglądałeś ? Ja bym chyba wziął to co w lepszym stanie i wygląda na mniej wypracowane, myślę że to by było najważniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share bartek537

bartek537

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 luty 2016 - 20:59

Fendt 305 LS vs Same Explorer 70 II Po obejrzeniu właśnie oba wyglądają na dobry stan. A jak z spalaniem? Bo posiadam Zetora 5011 i pali sporo :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 17 luty 2016 - 22:16

Jak ze spalaniem to dokładnie nie napiszę bo sam nie posiadam żadnego z nich ale z tego co czytałem to palą raczej niedużo, szczególnie te mniejsze silniki MWM czyli w fendcie ponoć są oszczędne ale to już musieliby się jacyś użytkownicy wypowiedzieć. Ale i tak myślę że powinny palić mniej niż taki zetor.

Dodaj odpowiedź