Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 85.14 s a MTZ 82 który wybrać?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Darekk1986

Darekk1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2016 - 12:48

dzięki

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 85.14 s a MTZ 82 który wybrać? Dzisiaj, 07:45
  •  

#22 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 17 luty 2016 - 14:18

Ja jako posiadacz MTZ-a 82 polecam Ci........ Renówkę ;-) Nie mówię że Balarus jest kiepskim ciągnikiem bo u nas od nowości (21 lat) pracuje na 22 Ha (tylko cięższa praca, orka, uprawa, sieczkarnia itp. ). Nie psuje się zbytnio ale przepracował tylko 3 tyś mth od nowości. Padło kilka rzeczy ale ceny części nie do porównania z innymi ciągnikami, większość nawet tańsze od ursusa lub na podobnym poziomie więc nic mnie dużo nie kosztowało. Najgorsze były luzy w układzie kierowniczym (założyłem wspomaganie na orbitrol, zestaw z montażem i wymianą pompy wspomagania na mocniejszą jakieś 1700zł ), przy 2500mth robiliśmy skrzynię a raczej tylko wodziki, widełki bo były luzy (jakieś 400zł) no i wycieki oleju, leci z kilku miejsc najwięcej z rozdzielacza hydraulicznego (jeszcze nie zrobiłem i też leciało z siłownika, trochę ze skrzyni ale na razie nie ma tragedii. Co do silnika to na prawdę wytrzymałe jednostki i nie palą dużo. W pługu 4x40 na hektar w tym roku 12 l a miejscami było na prawdę twardo przez suszę. Trochę za wąskie opony tylko 15,5 z tyłu, przód też wąski i przez to aż tak bardzo nie pomaga jak to można odczuć w innych ciągnikach. Skrzynia niby szybka ale często zgrzyta, jazda w transporcie nie jest łatwa układ biegów + za duża różnica prędkości przy zmianie na ostatni bieg, przy większym ładunku ciężko się rozbujać. Sam myślę nad zmianą ze względu na komfort na renault lub fendta ale tylko wtedy gdy trafi się coś w na prawdę dobrym stanie, na razie MTZ będzie pracował a jak się trafi ładna sztuka to zobaczymy. Ogólnie oba ciągniki są dobre jeden koszty utrzymania, drugi bezawaryjność, lepsze parametry i komfort więc zależy czego bardziej oczekujesz ale najważniejsze i tak będzie znalezienie bardzo dobrego egzemplarza żeby nie było większych problemów w przyszłości.

Ps. sorry że się tak rozpisałem ale chciałem dość dokładnie przedstawić ten ciągnik, jak coś więcej chcesz wiedzieć to pisz ;-)

#23 Share Darekk1986

Darekk1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 17 luty 2016 - 21:40

a morze ktoś wie czy pomagają te preparaty  co się dolewa do ON do czyszczenia wtrysków czy coś to daje

#24 Share Darekk1986

Darekk1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 luty 2016 - 17:18

ma może ktoś dane techniczne renault 851-4 s albo instrukcje  obsługi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 luty 2016 - 17:37

Poszukaj na tractoor.pl.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#26 Share piotr4255

piotr4255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza i samochody ciężarowe

Napisany 19 luty 2016 - 21:54

mtz-ty to dobre ciągniki jeździłem 82 teraz pracyje ts-em i naprawde mtz to ma moc i wcale dużo niepali i wcale nieleje się z nich jak z kaczej d*py raz po raz oringi uszczelki się wymieni i idzie dalej cześci tanie a co do komfortu to w dużej kabinie i tak jest lepiej od ciężkich zetorów i ursusów więc nie przesadzajcie a co do reno to też udane ciągniki zwłaszcza silnik tylko z tego co wiem lubia sie łożyska w skrzyni psuć a za tym tryby się wyszczerbiają i sie robi koszt rzedu 3-4 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share damianoooo

damianoooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 luty 2016 - 17:28

Bez urazy dla nikogo ale albo kolega ma zajechaną renówke albo powinien sie nauczyc nia jezdzić i dobierac biegi.

Renówka bezapelacyjnie lepsza no moze jak kolega powiedział wyzej mtz wygra tanszymi czesciami ktore w wiekszosci zacjowuja sie jak plastelina

Ja jestem Tym kolegą mieszkam z mtz82narew1998 w jednej miejscowości :) Posiadam Renault ceres 77km perkins prawie 10 tyś mth  i nabyłem jesienią jeszcze aresa :) zdjęcia w galerii :) przez ostatnie 4 lata współpracowałem ceresem z tym rozrzutnikiem który jest w galerii przy aresie i powiem tyle, że ten ciągnik był do niego po prostu za lekki :) Gdy jechało się drogą to bujało i potrafiło podnieść przód :) Przy zwalaniu obornika czasem go dusiło :) ale czego więcej wymagać od ciagnika który ma niespełna 80km ? rozrzutnik jest sporo większy niż kolegi mtz82narew1998 (zdjęcia w galerii porównajcie). mtz82narew1998 wspominał o ruszani z największego biegu przecież ciagnik nie jest do prędkosci i nie chodzi w nim o przyspieszenie tylko o zupełnie inne rzeczy. Powiem tak jeśli miałbym kupować 3 ciągnik rozwarzał bym właśnie dwie marki Renault/Claas i John deere :) Mogę z całego serca i z czystym sumieniem polecić ciągniki Renault bo są naprawde dobre i myślę, że nie ma sensu porównywania ich z Mtz, Pronarami czy innymi ciągnikami ze wschodu :) 

Dodaj odpowiedź