tadzio

Wnioski do ARR wsparcie dla producentów mleka

Polecane posty

tadzio    11

Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tak jakby nie mogli zapytać w ARiMR ile tam mam sztuk... lepiej kolejne tony makulatury przerzucić... zreszta co oni mają do roboty bo zniesieniu kwotowania mleka w tym ARR odpowiedzialnym za mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

A po co masz składać dok z mleczarni jak oni mają przecież  w swoim systemie ile oddałeś mleka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

A po co masz składać dok z mleczarni jak oni mają przecież  w swoim systemie ile oddałeś mleka . 

 

To wiem, ale moze tacy leniwi, ze i tego nie chce im się sprawdzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale wyczytałes tam coś o papirach z mleczarni? bo zleksza mi sie tych pierdół czytać nie chce :P w sumie od 15tys litr wymagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja czytałem warunki przyznania pomocy i nic tam nie było o papierach z mleczarni. Pomoc dotyczy posiadaczy kwot w roku 2014-2015 między 15 a 300tys kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Jak się nie mylę to do litra mają dać 1.5 gr, ale jeśli ktoś wie więcej to proszę mnie poprawić. Okaże się ile jeszcze wniosków będzie złożonych, wiadomo limity kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na początku było 1.8gr potem 1.4gr a ostatnie pogłoski mówią że to będzie ok 1gr, tak jak by nie wiedzieli ile kg limitu miała Polska  :rolleyes: takich mamy speców.

 

PS: Czytając warunki przyznania pomocy jest też ciekawy zapis, jeżeli wypłacą Ci za dużo kasy to musisz oddać, oczywiście z odsetkami, no ale moje pytanie w jaki sposób mają za dużo wypłacić? Źle Ci naliczą? Kto? Urzędasy, jak zwykle za ich błąd zapłacisz Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Na początku było 1.8gr potem 1.4gr a ostatnie pogłoski mówią że to będzie ok 1gr, tak jak by nie wiedzieli ile kg limitu miała Polska  :rolleyes: takich mamy speców.

 

PS: Czytając warunki przyznania pomocy jest też ciekawy zapis, jeżeli wypłacą Ci za dużo kasy to musisz oddać, oczywiście z odsetkami, no ale moje pytanie w jaki sposób mają za dużo wypłacić? Źle Ci naliczą? Kto? Urzędasy, jak zwykle za ich błąd zapłacisz Ty.

 

No dokładnie. Ostatnio jestem w banku miałem zapłacić 37 zł, daje 100 a ta kalkulator i dwa razy liczy :D:D, żeby się nie pomyliła. teraz to kompletna porażka kto siedzi za biurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek617    4

Z tą dopłatą śmiechu warte 1gr a jak się nie mylę mleko przytaniło ok 8.5%


 

Edytowano przez Piotrek617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

 

Z tą dopłatą śmiechu warte 1gr a jak się nie mylę mleko przytaniło ok 8.5%

 

 

 

90gr kary, 1gr wraca w ramach sparcia- w skali kraju będą to MILIONY złotówek, będzie się czym chwalić w TV i podburzać miastowych że znowu tyle pieniędzy na wieś idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TheRolnik1992
      Witam. Mam problem z krową. A mianowicie jest ok 3 miesiące po pierwszym ociepleniu. Chodzi cały dzień na pastwisku z dwoma cielakami. Potem na noc zamykana do Cholewa (cielaki są osobno) . Dostaje szrutu i siana. I ostatnio rano jest zesztywniała (jakiś tydzień). do wieczora wraca do normy.  Potem kolejnego dnia to samo. Ma problemy z chodzeniem. Dodam jeszcze że dotyczy to tylnych kończyn. Jaką może być przyczyna? Brak jakiegoś  składnika czy cielaki  za mocno "tłuką " ? 
    • Przez MafiaLolek
      Chodzi mi o to ile np. 1 krowa 1 kostke siana je 1 dzien a ile owiec zje 1 kostke siana w 1 dzien ?! 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo przejmę po rodzicach gospodarstwo i zastanawiam sie nad rozpoczęciem hodowli krow na mleko. Rodzice chowają świnie i 5 krow na cielaki. Ja bym chciał przejść na mleko na początek z 10 krów i stopniowo zwiększyć ilość. posiadam zbiornik i dojarkę(rodzice wczesniej oddawali mleko). Areał to 20 ha ziemi klasy 3-4. Obora nowa 35x12, i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry pomysł ? 
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez Rolas1989
      Witam ,
      31 listopada kupilem krowe ktora mi dzis padla kupilem ja od duzej firmy ktora zajmuja sie sprzedaza na wielka skale. Wszystko bylo z nia ok jadla zwiekszala mleko z dnia na dzien dobrze sie zachowywala ale zauwazylem jakies ropnienia z pochwy wezwalem weta stwierdzil ze krowa porzuciła cielaka ktory byl juz spory i cos sie dzieje z macica podal antubiotyk domiesniowo mialo byc wszystko okolo godziny 15. Wieczorem zaczela sie dziwnie zachowywac dala o polowe mleka mniej rano nie dala praktycznie nic wezwalem lekarza powiedział ze nie dlugo bedzie wyszedłem z obory wracam za 20 minut akurat jak przyejchal lekarza a krowa lezy zdechla lekarz stwierdzil ze pekla macica. I teraz pytanie czy on mógł sie przyczynic do tego podajac za silny lek czy przy badaniu mogl rozerwac macice ? . i czy po tak krotkim czasie od zakupu moge dochodzic zwrotow kosztu od firmy od ktorej ja kupilem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj