Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaką maszynę do brykietowania wybrać?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:50

witam wszystkich, jestem tu nowy i poczytałem już trochę wątków ale te, które mnie zainteresowały są już dawno nieaktualne dlatego chcę odświeżyć temat tutaj. Czy ktoś z was sam brykietuje? Szukam dobrej maszyny do brykietowania, tak najlepiej min 80kg/godz z wydajnością. Co możecie polecić i w rozsądnej cenie?? Aha i jakich surowców używacie poza słomą do brykietowania? Sporo tego jest, a chciałbym się w tym temacie lepiej orientować. Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaką maszynę do brykietowania wybrać? Dzisiaj, 23:36
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:53

jaką maszynę do brykietowania wybrać? a masz zbyt na ten brykiet bo to podstawa
ZETOR TEAM

#3 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:00

robie dla rodziny i na własny głownie użytek, no i pewnie kilku znajomych będzie brało, więc jest ok

#4 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:15

Od 7lat mam dwie brykieciarki duo set Asketu.Maszyny ok przepracowały po 4000tys godz ale zbytu na brykiet nie ma a elektrownia na tą chwilę płaci 260zł t .Tak więc robimy dla siebie i kilku znajomych

#5 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 13:50

elektrownie raczej sobie odpuszcze, myśle bardziej o sprzedawaniu indywidualnemu klientowi. Tez myślałem o maszynach z asketu, bo widziałem ostatnio jak pracuje duo biomasser z rozdrabniaczem i dobrze to idzie. Patrze na to żeby słoma była troche bardziej wilgotna bo suszarni u siebie na pewno nie postawie (nie chce dodatkowych kosztów). Case-jxu-95 robisz ze swojej slomy? ja mam swoją, za ile musiałbym sprzedawać żebyto się opłacało?

#6 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 20:09

Cena za tonę to 400zł ,powyżej dogaduję się ale taniej jak 360zł t nie sprzedaję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 08:33

Case-jxu-95, dzięki za wszystkie informacje. Zdecydowałem się na biomasser duo - już zamówiłem. wiem, że cena trochę wyzsza niż u konkurencji, ale przekonało mnie to że nie trzeba suszarni, na czym mi zależało i w sumie nieduże koszty eksploatacji. Poczytałem też trochę w necie i ludzie raczej sobie chwalą tą ich nową maszynę. Czekam teraz na odbior, dam znać jak uruchomię produkcję :)

#8 Share celmex

celmex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 kwiecień 2016 - 15:00

I jak masz już maszynę kupioną? daj znać jak ci idzie, bo mnie też biomasser interesuje i szukam info o nim od ludzi, którzy z niego korzystają.

Będę wdzięczny za pomoc

#9 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 08:01

Celmex, maszyna ma dotrzeć pod koniec tygodnia i jak już ją zainstaluje i zaczne brykietować to na pewno dam znać jak idzie.

#10 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 kwiecień 2016 - 09:45

napiszę teraz krótko, bo jestem zajęty - maszyny dojechały. wszystko wygląda w porządku. uruchomiłem, działa i pierwsze brykiety już wyszły. :) bliżej majowego weekendu zabiorę się za to na poważnie i wtedy napiszę cos więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mareczek8

mareczek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 maj 2016 - 07:53

Weekend mi się przedłużył, więc dopiero teraz miałem czas by napisać. Wiec tak. Generalnie wszystko działa bardzo dobrze, nie musze nic suszyć i to mi się podoba. Wilgotność sprawdzam na oko i to mi się podoba. Brykiet wychodzi ładny, czasami mi się zdarzyło, że za mocno się przypiekł, ale zmniejszyłem temperaturę na termostacie i jest lepiej.Trzeba uważać na za mokrą słome, bo wtedy idzie para i trochę wariuje. Wpadł mi bardzo mokry kawałek sieczki do brykieciarki i musiałem na chwile zatrzymać pracę. Sytuacja do opanowania. Brykiety fajny - jak ustawię sobie, że ma być twardy, to faktycznie jest i wychodzą brykiety nawet o długości ok 30cm- nie rozlatuje się. Jest elegancko. Zainteresowanie ludzi większe niż się spodziewałem :-)

Dodaj odpowiedź