Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana uszczelniacza wału

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:41

Czy do wymiany uszczelniacza tylnego na wale od strony koła zamachowego trzeba zdejmować pokrywę czy wystarczy wydłubać stary uszczelniacz i nabić nowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana uszczelniacza wału Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:27

Heeee  :wacko: o co kaman??

O czym piszesz? odrzutnik oleju, simering?

Zakładam że chodzi ci o ciągnik - chyba.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#3 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:47

A o czym mogę pisać w dziale Ciągniki rolnicze>Ursus c-4011 do c-362 > Silnik i osprzęt? O pralce?

Chodzi mi o wymianę uszczelniacza zwanego simeringiem na wale korbowym ciągnika ursus c-360 od strony koła zamachowego. Czy do wymiany  lepiej zdjąć pokrywę czy nabijać simering bez zdejmowania pokrywy?

#4 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 luty 2016 - 13:05

FACET mi nie pokazuje w jakim dziale piszesz, mam tytuł i tyle, wydłub i wbij nowy.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#5 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 16 luty 2016 - 22:07

można tak i tak  zrób jak ci wygodniej

#6 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 luty 2016 - 22:18

jak zdejmiesz obudowę to pewnie uj strzeli uszczelke miski olejowej i może cieknąc bez problemu bez zdejmowania wymienisz tylko jest mega problem nabić nowy bardzo łatwo go wywinąć o wał jak jest stary który był jeszcze na odrzutnik ja kiedyś owijałem wał blachą z puszki od piwa bo inaczej nie chciał wejść na wał 

#7 Share Slavko360

Slavko360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:15

Witam mam pytanie odnośnie pokrywy rozrządu do c-360 mam taką na odrzutnik czy lepsza byłaby ta na uszczelniacz czy zostawić tą?

#8 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:19

ja bym zostawił to co jest bo po co sie w koszty pchać  z odrzutnika zawsze się będzie troszke pocić  ale to nic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share grzegorz0378

grzegorz0378

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:43

zostawil bym na ten odrzutnik,  u mnie jest na symering juz 2gi zalozony i wraz cieknie ...

Edytowany przez grzegorz0378, 02 marzec 2016 - 10:36.

#10 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 01 marzec 2016 - 21:43

Założyłeś kijowo lub kijowy kupiłeś te czerwone są dobre Ja założyłem jakieś 1,5 miesiąca temu i sucho Dobrze wrzucić do ciepłej wody i wpychać i wbijać delikatnie , lepiej na uszczelniacz  a nie wszystko uwalone olejem tylko na Polskę była chała na eksport szły z uszczelniaczami 

#11 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:05

adi skończ głupoty gadać  półtora miesiąca temu zmieniałeś i do tej pory ciągnik pewnie stoi albo może pochodził z pół godziny to co ma tam cieknąć 

przecież z odrzutnika nie cieknie  tylko się może pocić   więc to nie jest tak straszny kłopot żeby kupować nową pokrywę  i koło albo przerabiać stare tyklo po co  ja juz w killu  silnikach zauważyłem  że jak było robione osiowanie bloku to te symeringi potem tzymają tylko chwilę bo wał poszedł minimalnie w górę i symering dobrze nie dolega  a odrzutnik zawsze będzie trzymał

#12 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:37

Co skończ głupoty gadać po przedni uszczelniacz  4 lata temu jak nie wiecej 7 lat czy 8 nie pamiętam dokładnie i sucho było a że robiłem rozrząd  na tamte wakacje  to uszczelniacza nie zmieniałem a koło wyciągałem 10 razy  Jak zmieniłem zrobił 7 mtg nie pito  mi że pół godziny bo robiłem te uszczelnienie  przy okazji jak lutowałem chłodnice i sucho jest a dostał w d*pę trochę. Ty odwieczny masz problem  z uszczelnieniem tych złomów  że ci cieknie.Po 2 borek jest mowa o przednim uszczelniaczu że trzeba zmieniać koło pasowe również bez gwintu, na odrzutniku trzymał? koniec misy  upieprzony nie dość że misa upieprzona to idzie jeszcze przez koło zamachowe do środka gdzie siedzą tarcze sprzęgłowe po dobrym czasie mogą zostać za olejone.Do tych złomów  trzeba wyczucia i cierpliwości a nie składać jak  po padnie.

Edytowany przez Adi96, 01 marzec 2016 - 22:38.

#13 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 23:03

Adi to ty głupoty piszesz.Trafiłeś dobrą pokrywę dobrze wycentrowany otwór pod wał to n ie cieknie.Zmieniasz pokrywę na uszczelniasz to bierz 4 ze sklepu bo pasuję w miarę jedna a reszta to nawet bida jest uszczelniacz wcisnąć tak te podrywy nowe robią i nie tylko na uszczelniacz ale na odrzutnik to samo czyli loteria.

#14 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 23:11

Wymiana uszczelniacza wału adi jeszcze nie miał osiowanego bloku a to też wpływa na te uszczelniacze niby to tylko setki Ale wał idzie w górę

#15 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 23:29

A na kij go osiować  skoro jest prosty  nie przegrzany nie spawany i wał nie był zatarty  nie osiuje bez potrzeby tylko tutaj opinie  pseudo znawcy że daj do zakładu żeby wyosiowali blok,jakoś nie miałem osiowanego i dobrze jest.Skoro dobrze jest  to po co zaczepiać skoro nie swędzi

Edytowany przez Adi96, 02 marzec 2016 - 12:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Borekk17

Borekk17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:52

ja tylko wyrażam swoją opinię że nie warto pchać się w koszty pokrywy i koła pasowego