Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 TUR

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MisiekQ

MisiekQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 luty 2016 - 00:44

MF 255 TUR

Witam, panowie potrzebuje fachowego doradztwa odnośnie ciągnika mf 255 z tur2 mam problem z podnoszeniem bel z  sianokiszonki ciągnik nie daje rady ponieść. Czy to jest wada siłowników lub tego że rama jest długa ? Co można zrobić by ciągnik dawał rade ponieść bele?

Myślałem na ogólna przeróbka ramy pod chwytaka oraz ewentualnym skróceniu ramy tura czy to dobry pomysł ?

Pomoże coś odnośnie załadunku rozładunku sianokiszonki ?

Czy ciągnik da radę z chwytakiem do bel ? 

Miałem na myśli też nad masztem do bel czy był by lepszy od tura z chwytakiem ?

Czym najlepiej będzie się współpracować z owijarką ? Maszt czy tur z chwytakiem ?

Który pomysł lepiej zrealizować ?

Fotografia jest wyłącznie w celu pokazania wyglądu tura nie miałem aktualnie zdjęcia swojego ciągnika z turem .

Załączone miniaturki

• 824046027_18_1080x720_tur-tury-ladowacze-ladowacz-czolowy-nowy-tlok-2-sekcje3-tur-2-.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 TUR Dzisiaj, 19:20
  •  

#2 Share Lubelskievideo

Lubelskievideo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 luty 2016 - 07:22

MF 255 TUR U mnie w ursusie 3512 tur nie jest w stanie podnieść 500kg i tez niewiem co to może być

#3 Share 22krystianek22

22krystianek22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 luty 2016 - 09:02

MF 255 TUR Ja posiadam Ursusa 3512 z turem i 500kg podnosi spokojnie tylko ciężko ma przerzucić pełną pychę kukurydzy na drugiej sekcji do siebie
chwytaki bele sianokiszonki będzie pewnie można tylko złapać i ponieść lub opuścić bo przekrcac ja na silowniku od drugiej sekcji raczej pompa nie da rady nie mówiąc już o kręcenie kołami bez wspomagania

#4 Share RafiRylsk

RafiRylsk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Klasyki,quady,agrobiznes

Napisany 16 luty 2016 - 10:43

MF 255 TUR wygodniej jest urzywac tura z chwytakiem,posiadam 3512+Tur 2B wol-met

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MisiekQ

MisiekQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2016 - 15:13

MF 255 TUR Mam dylemat czy kupić maszt na tył ciągnika czy przerabiać tura?!

#6 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 17:06

MF 255 TUR

pilnie proszę o odpowiedz, jaki wymiar  lyzki do tura 3 a do c360  ?  , widły maja 104 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Wojtek026

Wojtek026

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 19:14

MF 255 TUR

Mam dylemat czy kupić maszt na tył ciągnika czy przerabiać tura?!

Masz tura i chcesz się uwsteczniać z tym masztem, bez sensu, osobiscie mam tura 3b na takim ciągniku i zamontowaną pompę zewnetrzną na wom i osobny zbiornik oleju, koszt zakupu takiego zestawu (polecam 40l/min) zwróci ci się bardzo szybko w paliwie, bo pyrkasz sobie z ładowaczem na biegu jałowym max 1200obr jest to super do biegów szosowych, ciągnik pali tyle co i nic, ciągle jestem pełen podziwu u mnie pracuje tylko z tym ładowaczem i prawie nic z baku nie ubywa, koszt zakupu takiej pompy około 1000zł i trochę zabawy z dorobieniem zbiornika na olej, ale za to masz tak mocny ładowacz że węże pękają a udźwig regulujesz tylko i wyłącznie zaworem przeciążeniowym w rozdzielaczu bo nawet na biegu jałowym nie ma takiej opcji że czegoś nie dzwignie, pompa potrafi przydusić silnik że prawie zgaśnie gdy jedziesz i podnosisz, wtedy trzeba dodać czasem trochę gazu, ale nie miałem problemu z załadowaniem np 28t młuta w 45łyżek,  nie wyobrażam sobie teraz ładowacza bez tak wydajnej pompy zewnętrznej, bo to nie robota ;)