Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co bardziej opłacalne.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shiftman

shiftman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:25

Co bardziej opłacalne.

Witam. Aktualnie hoduje 2 świnie. Ziemniaki mam swoje, ma stały dostęp do chleba z piekarni za grosze. W piątek jedna świnia będzie zbijana i wszystkie wyroby zostaną z niej sprzedane. Zastanawiam się co w takim przypadku waszym zdaniem będzie bardziej opłacalne? Czy trzymanie 2/3 świń czy 1/2 byczków. Pola ornego mam 7ha a łąkę, to obok domu dział znajomych nikt jej nie kosił o 5 lat ma powierzchnie  0,64ha. Raczej kiszonka ani sianokiszonka nie wchodzą w grę przy tak małej ilości byków. Myślę tradycyjnie pasza z własnego zbożna siano do woli ziemniaki i buraki. Bardziej interesowało by mnie nawet w przypadku byków trzymać je do wagi 500 / 600kg max i zabić na własny koszt a wyroby posprzedawać niż sprzedawać do rzeźni za niewielkie pieniądze. Słyszałem ze jeśli będę miał zakolczykowane byczki to będę mógł starać się o dopłatę do sztuki chyba 250zł? Również do świń Mama przynosi mi odpadki z przedszkola typu zupy drugie danie jakieś ciastka mleko itp. Więc co będzie bardziej opłacalne czy te byki czy dajmy np zwiększyć ilość świń. Maksymalnie mogę trzyma 4 a byki wejdą nawet 3 ? Zapomniałem dodać że posiadam stawy hodowlane niecałe 3ha i mam dosyc dużo grobli do koszenia wiec byszki by mialy codziennie świeża moim zdaniem jakościowo dobra trawę. Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co bardziej opłacalne. Dzisiaj, 11:05
  •  

#2 Share DavidWT369

DavidWT369

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Maszyny/Motoryzacja/Muzyka

Napisany 15 luty 2016 - 23:42

Co bardziej opłacalne.

.

Edytowany przez DavidWT369, 16 luty 2016 - 18:36.

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2045 postów

Napisany 16 luty 2016 - 08:35

Co bardziej opłacalne. to sobie dzieci popisaly gdzie jest moderator to co opisuje autor tematu jest do końca nie legalne handel i produkcja wyrobów a jak wyrejestrujesz te zwierzęta z agencji
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1461 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:00

Co bardziej opłacalne. na 7 ha to maku nasiac można tylko w tym poj.kraju nie wolno a na konpie trzeba szklarnie albo duży strych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:21

Co bardziej opłacalne.

Na konopie wystarczy pokazny areał i to :P 

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...